Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 08 Lis 2018 22:51 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@okiemserca przynajmniej dzięki Twoim zdjęciom mam okazję zobaczyć te mozaiki na górze Nebo. Jak tam byliśmy to jeszcze coś przy nich robili i w kościele nie dało się ich obejrzeć. A Dżarasz faktycznie robi naprawdę fenomenalne wrażenie. Może i jest odnowiony "niezgodnie" ze sztuką, ale daje pogląd, no i w porównaniu z Efezem nim można się swobodnie nacieszyć bez tłumów. Dla mnie to jedna z jordańskich perełek. A do Pelli może się udajcie? (nam się nie udało :().
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#82 PostWysłany: 08 Lis 2018 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Nie jestem w stanie wskazać najlepszego miejsca.

Oczywiście Petra jest genialna bo łączy cudowne krajobrazy z niezwykłą działalnością artystyczną i architektoniczną ludzi. Pozostawia uważnego turystę z otwartą szczęką.

Mogłem być we Petrze już wiele lat wcześniej i potem rok temu - ale w obu wypadkach tylko na jednodniowe zwiedzanie. Nie zrobiłem sobie tego - i to była dobra decyzja. Czasem warto poczekać: wg mnie dwa dni to minimum a oczywiście na 3 dniowym bilecie masz największy komfort.

Image

Pamiętam szalone wąwozy - autentycznie baliśmy się flash floodu, a raczej śmierci bo bez wątpienia taki byłby ich efekt. Wadi są wspaniałe bez dwóch zdań.

Image

No i pustynia Wadi Rum - jest jasne że musi być na szczycie listy.

Image


Ale jeśli jesteś miłośnikiem starożytności to Jerash bez wątpienia jest jednym z najważniejszych punktów na mapie Jordani.

Image

No i choć myślałem że to nie będzie coś extra - to jednak objazdówka po bezkresach kamiennego pustkowia i pustynnych zamkach ma wielki urok.

Image
.......

Ludzie.
Jak w większości krajów jakie zwiedziłem. Niesamowicie życzliwi, przyjaźni i pomocni gdy spotykasz ich w nieoczywistych turystycznie miejscach. Potrafili zatrzymać auto i cofnąć aby sprawdzić czy wszystko u nad ok - a ja tylko stanąłem by zrobić zza szyby zdjęcie. :-)
I we wszystkich miejscach turystycznych - skażeni pragnieniem łatwego zarobku, wymuszający lub kombinujący.

To przykre ale turystyka przynosi strumień kasy tak silny, że niszczy ludzi i kulturę jak najsilniejszy Flash Flood. Nie ich wina.

Image
....
Jedzenie najlepsze dla nas było w knajpach w Petrze.

Image

Pamiątkowe zakupy w zasadzie tylko w 2 miejscach - w Petrze na straganach (spodnie, bizuteria) i w Madabie (kosmetyki z Morza Martwego, biżuteria, drobiazgi i pamiątki, klapki, bluzka) Targowanie się było cenione :-)

Samochód na cały pobyt to, po raz kolejny to stwierdzam, absolutny luksus i ułatwienie. Koniecznie. Przydatne drobiazgi, które zawsze zabieramy z domu: mały uchwyt na smartfona wpinany w kratkę nawiewu+wtyczka do zapalniczki
samochodowej z gniazdem USB.

W hotelach najbardziej wartościowy był gorący prysznic po zwiedzaniu. Wszędzie mieliśmy śniadania - i choć były one raczej podstawowe (poza wypasem w Dead Sea Spa Hotel) to bardzo ułatwiały start dnia.

Wzięliśmy że sobą śpiwory puchowe, przydały się trochę w Petrze i bardzo na pustyni.

Z 10 GB karty 3G wykorzystaliśmy jakieś 2 GB transferu. W hotelach jest wi-fi.

Morze Martwe piękniej wyglądało jednak od strony Izraelskiej.

Kasy wydaliśmy dużo, ale taki był plan :-)

Image


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez okiemserca 09 Lis 2018 06:39, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Ewa Kretek lubi ten post.
Ewa Kretek uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 08 Lis 2018 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Lord Sidious napisał(a):
,...A do Pelli może się udajcie? (nam się nie udało :().


Niestety nie tym razem - będzie na kiedyś. Jutro rano wracamy do Polski

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 09 Lis 2018 07:12 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Ta mgła to chyba jest norma, nas zawrócili z autobusu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 09 Lis 2018 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
consigliero napisał(a):
Ta mgła to chyba jest norma, nas zawrócili z autobusu
Po prostu ulokowanie lotniska w Krakowie :-(

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 09 Lis 2018 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
okiemserca napisał(a):
Ewa Kretek napisał(a):
Okiemserca..


Jeśli chcesz kąpać się w morzu martwym to tylko przy hotelach - płacisz za wejście, ręczniki itd. W innych miejscach albo nie ma dojścia do wody, albo woda jest daleko a dojście jest niebezpieczne (możliwość zalamywaniac się skał, nie polecam) - a dodatkowo kąpiel bez prysznica po niej jest trudna.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jakie są ceny? Bardzo zróżnicowane? Nie da się gdzieś na dziko? :D
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 09 Lis 2018 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Zakończenie z lotniska

Co było wspaniale już napisałem.

Co było słabe:
- toalety w campie beduinskim na Wadi Rum. 4 toalety na 50 osób, szybko się zapychające, wspólne dla kobiet i mężczyzn w arabskim kraju, to było bardzo nie ok. Brudno i śmierdząco
- znam to już z innych krajów islamskich ale za każdym razem ilość śmieci wszędzie, syf na poboczach dróg i w miastach i brzydka architektura są strasznie smutne. Ilość plastikowych śmieci w terenie - przytłaczająca.
- naciąganie w Petrze. Żądania tipow za konie w cenie biletu (nie korzystałem ale byłem świadkiem), podwójne ceny za bryczki od wejścia do Skarbca choć są podawane oficjalne ceny - to jawna zgoda na naciągane turystów. Droga od wejścia do Skarbca jest dosyć nużąca zwłaszcza powrotna, a na 3 dniowymi bilecie szedłem nią 8 razy, przez ostatnie trzy marzyłem o bryczce :-)

Co można by było następnym razem:
- Rezerwat Dana 1 dniowy trekking minimum
- kanioning w Wadi Mujib
- jakieś dodatkowe Wadi do przejścia :-)
- Jakaś inna forma zwiedzania Wadi Rum, może trekking samodzielny

Przygotowując się do wyjazdu wiedziałem że Jordania ma super miejsca do zaoferowania i rzeczywiście tak jest. Polecam każdemu.


Ps. Planując swój wyjazd weź pod uwagę, że moja relacja (jak każda) jest subiektywna. Nie każdy zachwyci się zamykami na pustyni, albo łażeniem po 20 km dziennie po Petrze :-)
Podobnie zdjęcia nie zawsze oddają rzeczywistość, są przefiltrowane przez moje spojrzenie i pokazują tylko kawałek. Czasem nie oddają uroku miejsca, a czasem dodają miejscu uroku. :-)

Jeśli masz pytania, śmiało. Dzięki za czytanie.

KONIEC

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Ps. Mam do sprzedania tanio tj za 60 zl :-) kartę sim, zostało ponad 7 GB + godzina rozmów miedzynarodowych, ważna chyba do 29. 11 (wydaje mi się że są ważne miesiąc od aktywacji)
_________________
http://www.patrze.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez okiemserca, 09 Lis 2018 11:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 09 Lis 2018 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
bernikula napisał(a):
Jakie są ceny? Bardzo zróżnicowane? Nie da się gdzieś na dziko? :D


Wg mnie na dziko to duże ryzyko i mała frajda. Podłoże krasowe potrafi się zarwać, tak było np po stronie Izraelskiej, nie wyobrażam też sobie nie spółkać soli z ciała po kąpieli. To nie jest zwykłe morze. No i iść np 2 km od auta do wody...
Szukaj na forum ktoś na dziko się kąpał, ja odradzam.
O ceny czego pytasz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez okiemserca, 09 Lis 2018 10:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 09 Lis 2018 10:55 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
My z kolei czekamy na rozpoczęcie wycieczki
Góra
 Profil Relacje PM off
okiemserca lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 09 Lis 2018 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Nie mogę się rozstać z Jordanią.
:-)))
Wylot planowany był na 11.20.

Ale właśnie dostaliśmy info że będzie o 17.00.
Niestety nie jestem na lotnisku europejskim więc odszkodowania nie będzie. Image

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Ewa Kretek lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 09 Lis 2018 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
okiemserca napisał(a):
bernikula napisał(a):
Jakie są ceny? Bardzo zróżnicowane? Nie da się gdzieś na dziko? :D



O ceny czego pytasz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ceny wstępu na plażę za dorosłego i dziecko.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 09 Lis 2018 11:41 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Nie dziwię się , we are still boardingImage
Góra
 Profil Relacje PM off
okiemserca lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 09 Lis 2018 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
consigliero napisał(a):
Nie dziwię się , we are still


O!
Jaki powód wam poddają, mgła?


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 09 Lis 2018 11:51 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Nie muszą podawać , w zasadzie teraz mgła się rozchodzi. Do teraz żaden samolot na lotnisku nie wylądował ale 2 wystartowały przed nami. Przekierowania na lotniska w Katowicach które już nie przyjmuje i do PragiImage
Góra
 Profil Relacje PM off
okiemserca uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 09 Lis 2018 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
bernikula napisał(a):
]
Ceny wstępu na plażę za dorosłego i dziecko.


To tak jak widziałaś w innych wątkach 25 jod lub minimum 20 we wszystkich hotelach.
Po stronie izraelskiej zresztą są podobne, to standard. Płacisz za to że morze o takim zasoleniu jest tylko tu :-), i niestety z roku nas rok jest go wyraźnie mniej.

Serio lepiej zaplanować nocleg w jednym z hoteli przy morzu Dead Sea Spa to najkorzystniejsza opcja, cena za noc po odliczeniu tej opłaty wejściowej robi się sensowna.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 09 Lis 2018 12:22 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 18
-- 09 Lis 2018 13:02 --

okiemserca napisał(a):
Nie mogę się rozstać z Jordanią.
:-)))
Wylot planowany był na 11.20.

Ale właśnie dostaliśmy info że będzie o 17.00.

Dobrego lotu życzę i jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :) Zaczęłam odliczanie 8-)

-- 09 Lis 2018 13:02 --

Dobrego lotu życzę i jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :) Zaczęłam odliczanie 8-)


-- 09 Lis 2018 13:04 --

Dobrego lotu życzę i jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :) Zaczęłam odliczanie 8-)

-- 09 Lis 2018 13:02 --

1215417454363

-- 09 Lis 2018 13:07 --

Dobrego lotu życzę i jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :) Zaczęłam odliczanie 8-)

-- 09 Lis 2018 13:02 --

-- 09 Lis 2018 13:10 --

Z wrażenia coś się nie udało z poprzednim wpisem...cóż moje myśli są już dalekooooo :)

-- 09 Lis 2018 13:12 --

Ewa Kretek napisał(a):
-- 09 Lis 2018 13:02 --

okiemserca napisał(a):
Nie mogę się rozstać z Jordanią.
:-)))
Wylot planowany był na 11.20.

Ale właśnie dostaliśmy info że będzie o 17.00.

Dobrego lotu życzę i jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :) Zaczęłam odliczanie 8-)

-- 09 Lis 2018 13:02 --

-- 09 Lis 2018 13:13 --

-- 09 Lis 2018 13:07 --

Dobrego lotu życzę i jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :) Zaczęłam odliczanie 8-)

-- 09 Lis 2018 13:14 --

:shock: :shock: :shock:

-- 09 Lis 2018 13:15 --

Sorki, coś się nie udało z poprzednim wpisem :o To pewnie z wrażenia przed podróżą, do której zostało tylko 3 dni. Może Admin to jakoś usunie? :lol: :lol: :lol:

-- 09 Lis 2018 13:18 --

okiemserca napisał(a):
Z


Ps. Mam do sprzedania tanio tj za 60 zl :-) kartę sim, zostało ponad 7 GB + godzina rozmów miedzynarodowych, ważna chyba do 29. 11 (wydaje mi się że są ważne miesiąc od aktywacji)

Byłabym chętna na tą kartę. Skąd jesteś?

-- 09 Lis 2018 13:22 --

okiemserca napisał(a):

Dobrego lotu życzę i jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi :) Zaczęłam odliczanie 8-)

-- 09 Lis 2018 13:14 --



-- 09 Lis 2018 13:15 --

Sorki, coś się nie udało z poprzednim wpisem :o To pewnie z wrażenia przed podróżą, do której zostało tylko 3 dni. Może Admin to jakoś usunie? :lol: :lol: :lol:

-- 09 Lis 2018 13:18 --

okiemserca napisał(a):
Z


Ps. Mam do sprzedania tanio tj za 60 zl :-) kartę sim, zostało ponad 7 GB + godzina rozmów miedzynarodowych, ważna chyba do 29. 11 (wydaje mi się że są ważne miesiąc od aktywacji)
[/quote]
Byłabym chętna na tą kartę. Skąd jesteś?[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 09 Lis 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Ewa Kretek napisał(a):
-- 09 Lis 2018 13:02 --
]
Byłabym chętna na tą kartę. Skąd jesteś?
[/quote]Z Krakowa

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 09 Lis 2018 13:22 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Serio lepiej zaplanować nocleg w jednym z hoteli przy morzu Dead Sea Spa to najkorzystniejsza opcja, cena za noc po odliczeniu tej opłaty wejściowej robi się sensowna.


Jest jeszcze Ramada Resort, troche dalej położony ale jesli ma ktos auto to żaden problem. Spałem tam ostatnio i warunki bardzo dobre. Ręczniki za darmo przy plazy lub basenie (jednorazowo), bezpłatnie ogolno dostępna wanna z błotkiem na plaży i leżaki.
Śniadania różnorodne i bardzo dobre, polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 09 Lis 2018 13:44 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 18
To może byłaby szansa na transakcję? Ja jadę z Katowic bezpośrednio na lotnisko, ale koleżanka przyjeżdża na dworzec ok. 22-giej. Dałbyś radę podjechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 09 Lis 2018 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
okiemserca napisał(a):
Nie mogę się rozstać z Jordanią.
:-)))
Wylot planowany był na 11.20.

Ale właśnie dostaliśmy info że będzie o 17.00.
Niestety nie jestem na lotnisku europejskim więc odszkodowania nie będzie. ]

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Ryanair rozdał vouchery do knajpy World Cafe News, każdy dostał bon wartości 5 euro. Starcza na kanapkę na ciepło i colę, albo małą pizze i colę
Po prawdzie trochę to przekracza wartość 5 euro, ale nam odpuścił i colę dodał.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group