Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 11 Paź 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
benedetti napisał(a):
Tak. Tylko, że skutek braku tegoż właśnie może się okazać „tragiczny” ;)


Masz rację ale w USA jeździ się całkowicie inaczej niż w Polsce - dużo wolniej i bezpieczniej co oczywiście nie znaczy, że wypadków nie ma. Tam nie docierają swoim Porsche czy innym Ferrari polscy kierowcy ;)

Sam często (ale nie zawsze) dodaję EP w Alamo chociaż - powtarzam - nie jest obowiązkowe. Decyzja należy tylko do Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#342 PostWysłany: 11 Paź 2018 14:24 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
monroe napisał(a):
Sam często (ale nie zawsze) dodaję EP w Alamo chociaż - powtarzam - nie jest obowiązkowe. Decyzja należy tylko do Ciebie.


A jaka jest standardowa kwota tego EP.
Z tego co zrozumiałem to jeżeli wykupisz EP to masz ubezpieczenie do 1 000 000 USD. A jeżeli nie wykupisz to coś jest czy w ogóle nic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 11 Paź 2018 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Tu masz warunki:

https://www.alamo.com/en_US/car-rental- ... ction.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 11 Paź 2018 17:49 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
No jest napisane "ustawowe minimum" ;)
Tylko ja nie wiem jakie ono jest ;)


Mam jeszcze pytanie odnośnie CDW. Czytając warunki znalazłem, że CDW w Alamo chroni auto od kradzieży i uszkodzenia jakiejkolwiek części. Czy to oznacza, że szyby i podwozie również? Zastanawia mnie to bo jak się wynajmuje od pośredników to szyby i podwozie zazwyczaj nie są chronione i trzeba dokupić ubezpieczenie udziału własnego.

Czy dobrze to rozumiem, bo może coś źle zrozumiałem?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 12 Paź 2018 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@7Greg
Przyznaję, że chyba nigdy nie interesowałem się czy CDW zawiera również ubezpieczenie szyby i podwozia ale z tego co widzę w warunkach nie ma wykluczeń. Na umowie z Alamo podpisujesz, że zapoznałeś się z ich warunkami ;) więc sądzę, że tak właśnie jest (jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi).

Nawiasem, ostatnio dwa razy płaciłem w Alamo debetówką z Aliora, nie dawałem w ogóle karty kredytowej. Gdyby chcieli coś ode mnie ściągnąć to nie byłoby tak łatwo więc luz :)
Nie przejmuj się, zarezerwuj samochód w Alamo z CDW oraz EP jeśli masz taką potrzebę i jedź - skoro na tylu forumowiczów nie ma chyba żadnej wiadomości o tym, że np. Alamo kogoś obciążyło za coś za co nie powinno. Choćby z tego wynika, że to naprawdę dobry wynajem.

Znam co prawda osobiście kogoś, kto ostatnio miał w USA kolizję wypożyczonym autem z Alamo (nie ze swojej winy) ale to obywatel USA i miał swoje ubezpieczenie. Wszystko przebiegło sprawnie - najpierw zgłosili szkodę z własnego ubezpieczenia a następnie Alamo ściągnęło kasę za naprawę od sprawcy (to ponoć była już któraś z kolei kolizja starszego Pana więc wolał zapłacić gotówką ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
7Greg uważa post za pomocny.
 
      
#346 PostWysłany: 12 Paź 2018 08:51 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
Dzięki za odpowiedź ;)
Wynajmowałem już kilka razy auto w USA, ale zawsze to robiłem przez pośredników wykupując ubezpieczenie udziału własnego. Tym razem u pośredników jest po prostu drożej ;)

Zazwyczaj się nie przejmowałem niczym, ale w zeszłym roku na autostradzie w Meksyku kamień spod innego samochodu zbił mi szybę. Miałem wykupiony udział własny i wszystko poszło gładko ;)

Teraz kiedy chcę wynająć auto bezpośrednio drążę temat szyb ;)

Napisałem maila do Alamo i dostałem taką odpowiedź:
"I am pleased to let you know that CDW covers all parts of the vehicle. EP is liability protection for damage to third parties"

Najprawdopodobniej umowy pomiędzy np Alamo a Rentalcars zawierają jakieś ograniczenia stąd nie obejmują szyb i podwozia i jeżeli chcesz być full to trzeba wykupić ten udział własny
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
John Tyree uważa post za pomocny.
 
      
#347 PostWysłany: 12 Paź 2018 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
rattaman napisał(a):
W niektórych stanach obowiązkowe LI ma bardzo niską maksymalną kworę. Dla przykładu w CA jest tylko 5000 USD na property damage. Oznacza to, że jeśli wjedziesz w dajmy na to w teslę, to oprócz reflektora, za resztę zapłacisz z własnej kieszeni. Nie wspomnę już o body injury liability. USA to kraj prawników i nawet błahe z pozoru problemy mogą drogo kosztowac.


Nie jestem przekonany czy egzekucja takiego długu będzie w Polsce możliwa. USA nie podpsisało Konwencji z Lugano, nie ma innych umów międzynarodowych, tak więc wierzycielowi lekko nie będzie, zwłaszcza gdy w zapasie jest jeszcze polska upadłość konsumencka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#348 PostWysłany: 12 Paź 2018 14:52 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No a jakbys chcial kiedys odwiedzic USA ponownie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 12 Paź 2018 15:47 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@mikuś - Cóż, upadłość konsumencka to grubsza sprawa. Nie wiem, jakby to sąd rozpatrzył - czy był to przypadek losowy, czy wynik umyślnego działania;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 08 Lis 2018 22:42 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 16
Witam
zarezerwowalem samochod w Las Vegas na stronie economy car rental.
Dostalem voucher na email ze bedzie to wypożyczalnia "Sixt"
Na / W internecie jest wiele negatywnych komentarzy, moje pytanie jest czy powinienem zrezygnowac i zarezerowac jeszcze raz ?
Czy zostawic te rezerwacje bo economy car rental zajmie sie problemami jezeli takie sie pojawia ?

Pozdrawiam i dzieki za wszystkie odpowiedzi


Ostatnio edytowany przez Abcn 18 Gru 2018 22:17, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 08 Lis 2018 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
dziwne, SIXT jest rzetelna i sprawdzona.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 23 Gru 2018 01:59 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
-- 23 Gru 2018 01:37 --

Witam,

Nie wiecie jak to jest w USA z One-Way?

Planuję wynajem z LAX do PHX ale na większości stron typu auto4free.pl ;-) czy economy car rentals nie ma opłat one-way.

Na stronie np. Alamo czy Avis już jest.

Czy komuś coś takiego naliczali?

Zakładam, że wylosuję Alamo lub coś zbliżonego.

-- 23 Gru 2018 01:59 --

Sam sobie odpowiem.

Sprawdziłem trasę LAX - DEN i dolicza 250$, LAX-PHX nie dolicza - widać California/Nevada/Arizona jest bez opłat bo samochody krążą w kółko.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 01 Sty 2019 14:56 

Czy wynajem przez rentalcars ma w cenie EP/CDW w Alamo? Bo przez ECR są w cenie ale na tej stronie to loteria.
Góra
 PM off  
      
#354 PostWysłany: 01 Sty 2019 17:40 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
A nie lepiej bezpośrednio z Alamo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 01 Sty 2019 19:26 

rattaman napisał(a):
A nie lepiej bezpośrednio z Alamo?

Lepiej ale obawiam się że bedzie drożej. Dwa razy brałem przez ECR a teraz mam problem by znaleźć SUVA przez ECR z Alamo. Np. przy mustangu widać po prawej stronie że auto jest do odbioru w Alamo a przy suvach brak jak by z Alamo.

Załączniki:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 15 KiB | Obejrzany 441 razy ]
Góra
 PM off  
      
#356 PostWysłany: 01 Sty 2019 19:53 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@M4R10 - sprawdzałeś np przez .it? Zwykle wychodziło tyle co przez ECR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 01 Sty 2019 20:58 

rattaman napisał(a):
@M4R10 - sprawdzałeś np przez .it? Zwykle wychodziło tyle co przez ECR.

@ratatam jest taniej. Brałeś przez .it? Niestety nigdzie niewybieram tam kraju. Czy płacę tam z góry? bo ostatnim krokiem są dane do karty.
Góra
 PM off  
      
#358 PostWysłany: 01 Sty 2019 21:04 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@M4R10 Brałem ze 3 razy przez it. Płacisz z góry. Sprawdź (przetłumacz) dokładnie warunki - dotychczas nie było tam żadnych ograniczeń co do kraju rezydencji - za wyj. USA / KANADY. Upewnij się że SLI/CDW ZERO jest doliczone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 01 Sty 2019 21:19 

Zaryzkowałem i zarezerwowałem bezpośrednio przez it.

Załączniki:
Capture2.PNG
Capture2.PNG [ 12.61 KiB | Obejrzany 408 razy ]
Góra
 PM off  
      
#360 PostWysłany: 08 Sty 2019 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 16
Mam 2 pytania odnośnie rezerwacji w ALAMO:

1. Czy jest możliwa zmiana terminu rezerwacji (różnica około miesiąca)? Aktualnie jest promocja LOT-u na wypożyczenie samochodu i ceny wychodzą najniższe w porównaniu do pośredników jak i do samego ALAMO. Niestety my potrzebujemy samochodu na styczeń 2020, a kalendarz dostępności marny. Przy podaniu daty rezerwacji na grudzień 2019 r. cena jest super no i dostępność również. Zarezerwowałabym na grudzień 2019, a potem próbowała zmienić termin rezerwacji na styczeń.Tylko czy tak się da? Bez zmian w cenie?
Oczywiście liczba dni w rezerwacji grudniowej i styczniowej byłaby taka sama, nawet godziny odbioru/zwrotu).
Ma ktoś doświadczenie w zmianach terminu rezerwacji w ALAMO? Nigdzie nie znalazłam info na ten temat.

2. Czy mogę podać dane karty kredytowej mojej, a kierowcą będzie narzeczony? Oczywiście podróżujemy razem.

3. Czy podczas rezerwacji z karty kredytowej jest ściągana od razu opłata i zwracana przy ewentualnej rezygnacji na min 48h przed terminem? Czy też dopiero ściągają opłatę na 48h przed przyjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group