Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 14 Wrz 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Jeden słabo udokumentowany przypadek na prawie 2 miliony pasażerów w tym czasie... Ja sam biorę podręczny ze sobą za 2 tygodnie. Najwyżej będę pierwszym, którego na WAW nie wpuszczą na pokład z powodu podręcznego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#142 PostWysłany: 14 Wrz 2018 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
5-12.09.
Wylot z WAW - bezproblemowo nadany bagaż podręczny do luku. Chociaż kolejka duża, a dojechaliśmy na lotnisko późno. Gdyby nie uprzejmość pani z obsługi, która nadawała priority nie wiem czy zdążylibyśmy nadać bagaż podręczny.
Powrót z SUF (Lamezia Terme) - przed nami otworzono nowe okienko nadawania bagażu - pan z obsługi powiedział, że nie mamy bagażu. Powiedziałem, że to podręczny do luku, zapytał koleżankę i już bezproblemowo go zabrał. 2 dni przed lotem powrotnym otrzymaliśmy priorytet - rozdali ich tyle, ze kolejka do nadania bagażu dla priorytetu była większa niż dla zwykłej kolejki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 14 Wrz 2018 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
a czy te priorytety to nie mialy byc po to zeby rozladowac kolejki przy check-in...?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 14 Wrz 2018 19:16 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 28
Loty: 10
Kilometry: 19 403
KAT - plecaki 40 l, raczej luźno spakowane, przeszły chyba tylko przez nieuwagę pani na bramce.
TGD - kolejka do nadawania raczej normalna, szło sprawnie, kiedy oddałam swój plecak, pan na check-in dziwnie na mnie popatrzył i powiedział, że mogę wziąć plecak do kabiny (a był już wypakowany mocniej....), chyba że bardzo chcę to mogę go nadać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 14 Wrz 2018 21:23 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
KTW?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 16 Wrz 2018 18:31 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 28
Loty: 10
Kilometry: 19 403
Sorry, KTW :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 16 Wrz 2018 23:12 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
manyaky napisał(a):
Jeden słabo udokumentowany przypadek... .


Jak to miałem udokumentować, żeby nie bylo slabo?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 17 Wrz 2018 01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Nie bierz tego personalnie, po prostu ciężko uwierzyć, że mieliby "jaja" odsyłać kobietę w podeszłym wieku ze względu na bagaż. Może nie leciała tym rejsem, może miała bagaż ponadwymiarowy...

A odpowiadając wprost - zostać aż wróci pod bramkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 18 Wrz 2018 18:37 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Pytanie może głupie (choć ponoć takich nie ma :D) , ale ile czasu więcej sobie dodać na nadanie tego podręcznego w check in? Nie mam pojęcia czy przez te zmiany teraz tworzą się jakieś mega kolejki czy nie, Lot mam jutro z Katowic o 7:10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 18 Wrz 2018 18:40 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 11
Pytanie do tych co lecieli. Za tydzień mama leci ze swoją kuzynką do Oslo i muszę ją poinstruować co i jak. Czy jeśli nadadzą małe podręczne bagaże przy check-in a na ramieniu będą miały damską torebkę (rozmiar normalny, nie taką gdzie pół domu się zmieści) z kluczami, portfelami i telefonami to czy takie coś przejdzie z urzędu bo wartościowe rzeczy, czy ktoś z obsługi może zrobić dym. We wcześniejszych postach czytałem o plecaczkach na laptopy itp ale nigdzie nie znalazłem tematu damskiej torebki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 18 Wrz 2018 19:24 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
-- 18 Wrz 2018 19:17 --

@chris0o
wpis sprzed 4 dni , z 14 wrzesnia, strona 2, #139

casper.slonina napisał(a):

KTW-LTN - chaos na lotnisku, tylko jedno stanowisko odprawy wizzair, dluga kolejka do check in, nie zwrocono uwagi na moj drugi plecak.

Jak zauwazylem zmiany maja swoje plusy i minusy. W tym momencie mozna w praktyce zabrac ze soba 2 bagaze (i plyny powyzej 100ml), jednak ilosc osob nadajacych bagaz podreczny jest spora co zmusza do wczesniejszego pojawienia sie na lotnisku wydluzajac czas podrozy. Aczkolwiek wiele osob oddawalo bagaz rowniez przy gate co oznacza ze Wizzair jest caly czas bardzo wyrozumialy? albo zdezorientowany? wzgledem tych zmian.


z uwagi na chaos, lepiej byc odpowiednio wczesniej, wiec conajmniej godzine , jak nie poltorej

ps jeszcze post numer #102 strona 6 :)

ps 2 tylko wspisalam w wyszukiwarke trzy literki KTW ;)

bon voyage !

-- 18 Wrz 2018 19:24 --

@Dunk8 rozmiar normalny dla kazdego moze byc inny ;) hahaha

Jesli zabiora im bagaz na check in i beda mialy w drugim bagazu ktory zmiesci sie pod siedzenie fotela, faktycznie rzeczy wartosciowe to spoko, , jak im bagazu nie zbiora i beda musialy z nim przejsc do kontroli bezpieczenstwa , to moze sie tak zdarzyc, ze torebeczka na czas przejscia przez gate, beda musialy schowac do walizki, zalezy na kogo sie trafi,.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#152 PostWysłany: 18 Wrz 2018 20:15 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
chris0o napisał(a):
Pytanie może głupie (choć ponoć takich nie ma :D) , ale ile czasu więcej sobie dodać na nadanie tego podręcznego w check in? Nie mam pojęcia czy przez te zmiany teraz tworzą się jakieś mega kolejki czy nie, Lot mam jutro z Katowic o 7:10.


Jesli chcesz go koniecznie nadac (bo np masz plyny) to badz conajmniej na 2h przed odlotem wg mnie. Jesli niekoniecznie chcesz go nadawac mozesz byc troche pozniej jesli zobaczysz ze kolejka jest naprawde dluga, poprostu oddasz podreczny pod gatem. Z wielu poprzednich wpisow wynika ze jak dotad nie bylo z tym problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
#153 PostWysłany: 18 Wrz 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
casper.slonina napisał(a):
Jesli niekoniecznie chcesz go nadawac mozesz byc troche pozniej jesli zobaczysz ze kolejka jest naprawde dluga, poprostu oddasz podreczny pod gatem. Z wielu poprzednich wpisow wynika ze jak dotad nie bylo z tym problemow.


Parę dni temu, Wrocław: zawracali osoby z bagażem podręcznym i kartą pokładową Wizz sprzed security (nie wpuszczali na security i zawracali do check in'u ) pomimo, że teoretycznie był juz czas bordingu a kolejki od check in nadal kolosalne. Fakt, że samolot czekał około 15 min na spóźnione osoby ale jednak może być problem z wniesieniem bagażu pod gate i oddaniem go tam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#154 PostWysłany: 20 Wrz 2018 09:09 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
trocha napisał(a):
Jak obecnie wygląda sytuacja w WAW? Można/(trzeba?) oddać bagaż w check in? Są kolejki? Lecę w piątek wcześnie rano i nie do końca chcę być na lotnisku o 4, żeby stać w kolejce do oddania bagażu. Podobno na niektórych lotniskach nie przyjmują w check in. Czy jest to jakoś oznaczone na karcie pokładowej kiedy trzeba przyjść do check in, a kiedy nie?
Jak to wygląda w BGY? Tam chętnie bym oddał bagaż w check in, żeby nie mieć go na kotroli bezpieczeństwa.

Właśnie leciałem z WAW do BGY i odwrotnie. W WAW bez problemu przyjęto mój bagaż, za to dziewczyna zostawiła sobie plecak (arpenaz 30), gdyż przy stanowisku poinformowano ją, że na razie nie ma obowiązku oddawania bagażu. Jednakże w kolejce przy gate kobieta z obsługi oklejała co większe walizki, zabierali je potem do luku.
W BGY pani wręcz namawiała mnie do zabrania walizki na pokład, ale nie chciałem - miałem oliwę - i ją zdałem. Również tu oklejano walizki.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 20 Wrz 2018 10:01 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Ja już też po locie, doświadczenia podobne, poza tym, że w check-in w BGY pani twierdziła, że muszę oddać (i tak chciałem, bo miałem wino). Zarówno w WAW jak i BGY bez żadnej kolejki, sporo ludzi oddawało bagaż przy samolocie. Na maila nie przysyłają informacji o tym, że trzeba oddać w check-in (a jedynie że jest taka możliwość). Więc na tych lotniskach chyba jest to dobrowolne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 20 Wrz 2018 10:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Grunt to stosować wszędzie jednolite zasady ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 20 Wrz 2018 10:15 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Czy ktoś wie jak jest w Gdańsku? Wymagają oddania bagażu przy chech-in?

Wysłane z mojego Moto Z (2) przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 20 Wrz 2018 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Bardzo dobre pytanie o aktualną sytuację w GDN ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 20 Wrz 2018 12:22 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@piwili @maczala1 niecały miesiąc temu bezproblemowo oddane walizki przy check-in, brak jakiejkolwiek kolejki. Prawie wszyscy poszli z walizkami pod bramki - może mieli priority? ;) Nie zwracałem uwagi czy oklejali walizki. Tylko, że przez miesiąc mogło się wiele zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 20 Wrz 2018 12:33 

Rejestracja: 20 Wrz 2018
Posty: 1
Wracam w pt z Malty. 2 osoby, 2 x priority. Czy jeden duży podręczny bagaż (10kg 55x40x23) możemy nadać do luku bezpłatnie i nie przejmować się np. objętością płynów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group