Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Lis 2017 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Również polecę Seabaron w Reykjaviku, ze względu na doskonałą zupę z homara. Warto zamówić w zestawie z rybą (łosoś, albo coś z dorszowatych). Cena za zestaw to ok. 2300 ISK, czyli bardzo przyzwoicie (jak na Islandię).

Absolutnie odradzam za to jakiekolwiek potrawy z mięsa wieloryba. Smakuje jak twardy i żylasty stek oblany tranem. Nawet jeżeli nie obchodzi was los tych zagrożonych ssaków to miejcie chociaż szacunek dla własnego podniebienia.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 20 Lis 2017 15:49 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Seabaron jest niestety wymieniany w kazdym mozliwym przewodniku, co przeklada sie na duza liczbe gosci, mnostwo z Chin..

co do jakosci sie nie wypowiem, ale zupke prawie wszyscy chwala

inna ciekawa sytuacja to przy hot dogach u clintona, jak jeden chinczyk wladowal do srodka tablet i robil zdjecia, a druga chinka wrzucila hot doga do woreczka strunowego (na pamiatke..?) :evil: sam hot dog ok

jak wroce za tydzien z cieplejszych krajow, to wrzuce MEGA HIT na lunch + zdjecia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 20 Lis 2017 17:17 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Apocalipse napisał(a):

Absolutnie odradzam za to jakiekolwiek potrawy z mięsa wieloryba. Smakuje jak twardy i żylasty stek oblany tranem. Nawet jeżeli nie obchodzi was los tych zagrożonych ssaków to miejcie chociaż szacunek dla własnego podniebienia.


Warto jednak odnotować, że jest to jedno z najzdrowszych mięs. Smak specyficzny, ale uważam, że każdy powinien się przekonać, czy mu to podejdzie. Podobnie jak np. stek z kangura czy krokodyla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Lis 2017 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Co to znaczy reklama i dobry PR :)
W tej budzie z hot-dogami gdzie żarł Clinton, są dokładnie TAKIE SAME hot dogi jak na całej Islandii, bo parówy pochodzą z tej samej fabryki jak też i musztardy czy buły. Wiem, bo przepłaciłem za bilety i musieliśmy oszczędzać na żarciu. Więc w sprawie islandzkich hot-dogów uważam się za eksperta :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 30 Lis 2017 18:43 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
flus napisał(a):
Apocalipse napisał(a):

Absolutnie odradzam za to jakiekolwiek potrawy z mięsa wieloryba. Smakuje jak twardy i żylasty stek oblany tranem. Nawet jeżeli nie obchodzi was los tych zagrożonych ssaków to miejcie chociaż szacunek dla własnego podniebienia.


Warto jednak odnotować, że jest to jedno z najzdrowszych mięs. Smak specyficzny, ale uważam, że każdy powinien się przekonać, czy mu to podejdzie. Podobnie jak np. stek z kangura czy krokodyla.


Dla mnie na przykład stek z wieloryba to była jedna ze smaczniejszych rzeczy jakie w życiu jadłem. Specyficzny smak (podobny trochę do steka wołowego medium rare z posmakiem tuńczyka :) ), bardzo delikatne, jak najbardziej warto spróbować.

Ostatecznie trafiłem do knajpki Gamla Vinhusid w centrum Reykjaviku, cena za dużego steka z sosem, ziemniakami i surówką to z tego co pamiętam 3650 ISK, polecam.

Próbował ktoś Hakarla? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 06 Gru 2017 14:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
czas na obiecany MEGA HIT: buffet lunch za 2300 ISK w tym kawa w restauracji Messinn Grandi

restauracja znajduje sie w tym samym budynku co muzeum morskie: https://goo.gl/maps/EEdEaEPnMJL2

do wyboru all you can eat buffet: 5 rodzajow ryby na patelniach: gladzica, losos, karmazyn, zdaje sie dorsz + polow dnia, do tego plokkfiskur czyli gulasz rybny, warzywka, sosy, mini ziemniaczki (byc moze papas arrugadas) i zupa dnia.

kilka zdjec, sporo gosci, raczej lokalni + jakas zaloga ze statku:

ulotka:
Załącznik:
grandi1.jpg
grandi1.jpg [ 283.71 KiB | Obejrzany 7662 razy ]


ryba i reszta

Załącznik:
grandi2.jpg
grandi2.jpg [ 256.01 KiB | Obejrzany 7662 razy ]

Załącznik:
grandi3.jpg
grandi3.jpg [ 179.66 KiB | Obejrzany 7662 razy ]

Załącznik:
grandi4.jpg
grandi4.jpg [ 156.08 KiB | Obejrzany 7662 razy ]

Załącznik:
grandi5.jpg
grandi5.jpg [ 167.83 KiB | Obejrzany 7662 razy ]


efekt koncowy

Załącznik:
grandi6.jpg
grandi6.jpg [ 196.44 KiB | Obejrzany 7662 razy ]


zdecydowanie polecam, swieze i dobre. cena bez konkurencji.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 26 Kwi 2018 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Polecam Geysir Bistro, Adalstraeti 2, gdzie ubslugiwala b. sympatyczna Rodaczka. :)

Grylowane homary podane na goracej patelni (7195 ISK):
Załącznik:
Geysir_bistro.JPG
Geysir_bistro.JPG [ 115.55 KiB | Obejrzany 6977 razy ]

oraz pyszne lody (1690 ISK):
Załącznik:
Geysir_bistro2.JPG
Geysir_bistro2.JPG [ 107.62 KiB | Obejrzany 6977 razy ]

Winko 1700 ISK za kieliszek i podwojne espresso (595 ISK).
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 16 Lip 2018 18:23 

Rejestracja: 08 Mar 2015
Posty: 18
Wróciłem właśnie z Islandii, co do jedzenia:

1) Zupa z homara w Seabaron (Reykjavik) mega!

2) Wieloryb w Bautinn (Akureyri) świetny!
Załącznik:
Bautinn.jpg
Bautinn.jpg [ 178.48 KiB | Obejrzany 6565 razy ]


3) W Ísafjörður, Tjöruhúsið była zarezerwowana dla wybranych gości, poszedłem w ciemno do Húsið i wziąłem rybę dnia (akurat był dorsz) - najlepszy jaki do tej pory jadłem.
Załącznik:
Húsið.jpg
Húsið.jpg [ 229.4 KiB | Obejrzany 6565 razy ]


4) Zupę z owocami morza zjadłem przypadkiem w Leifsbúð (Búðardalur) i polecam - mega!
Załącznik:
Leifsbúð.jpg
Leifsbúð.jpg [ 169.07 KiB | Obejrzany 6565 razy ]


5) Dodatkowo polecam The Settlement Center (Borgarbyggð).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 01 Sie 2018 23:01 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Ludzie Złoci, wielkie Wam dzięki za ten "tip" z jedzeniem w IKEI w Reykjaviku! Wege-człowiek z limitowanym budżetem uratowany :D Kocham to forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kaya lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 09 Sie 2018 15:33 

Rejestracja: 26 Maj 2016
Posty: 18
Czy w bagażu rejestrowanym można przewieźć wędlinę? Widzę zakaz odnośnie surowych produktów żywnościowych, czy jest to gdzieś sprecyzowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Wrz 2018 18:15 

Rejestracja: 26 Maj 2016
Posty: 18
Kranówka w Islandii nadaje się do picia - gdzie w takim razie najlepiej uzupełniać butelki jeśli planujemy spać na dziko? Na stacjach benzynowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Gru 2018 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Lunch buffet w Messinn Granda podrożał do 2600 ISK (80zł), ale uważam że warto, ryby zrobione fenomenalnie :) @ibartek dzięki za polecenie!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 04 Gru 2018 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
mick.w napisał(a):
Czy w bagażu rejestrowanym można przewieźć wędlinę? Widzę zakaz odnośnie surowych produktów żywnościowych, czy jest to gdzieś sprecyzowane?


Mieso tylko gotowane albo w puszkach, a np. kielbasy, salami, wedzonego boczku czy sloniny nie mozna. ;)
Ilosc wszystkich srodkow zywnosciowych nie moze przekraczac 3 kg.

https://www.tollur.is/English/individua ... e-imports/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Sty 2019 15:14 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 4
Witam,

Czy poleci ktoś jakieś fajne miejsce w Reykjaviku gdzie można wybrać się ze znajomymi na piwko, oraz porządnie zjeść jakiegoś burgera, ziemniaki, frytki, pierogi?
Niedługo wybieram się na dłużej do Islandii, ale rybne specjały i lokalne przysmaki trochę mnie odstraszają - pomimo, że na pewno będą zdrowsze od tych przeze mnie podanych. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 22 Lut 2019 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Na pierwszej stronie tego wątku polecałem Lebowski Bar. Ceny się pewnie sporo zmieniły, ale jedzenie pewnie podobne.

https://lebowskibar.is/
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 22 Lut 2019 12:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
UzależnionyPodróżnik napisał(a):
pierogi?
Niedługo wybieram się na dłużej do Islandii, ale rybne specjały i lokalne przysmaki trochę mnie odstraszają - pomimo, że na pewno będą zdrowsze od tych przeze mnie podanych. :)


Weź z Polski 3-4 paczki pierogów, i na gejzerze ugotuj je.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Seabaron:
-Pyszna zupa z homara (nie taka duża) + swieża bagietka, porcja raczej dla jednej osoby 1490 isk
-próbka sfermentowanego rekina (jeden mały sześcianki 1x1x1cm) + skot (anyżowa wódka lokalna 37,5%) 600 isk
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 20 Maj 2019 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
maciass napisał(a):
Lunch buffet w Messinn Granda podrożał do 2600 ISK (80zł), ale uważam że warto, ryby zrobione fenomenalnie :) @ibartek dzięki za polecenie!


Obecnie 2800 ISK za lunch :roll:

Był ktoś ostatnio? Na stronie nie ma dinner buffet, zrezygnowali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:30 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 26
Ja ostatnio jadłem w restauracji Húsið w Isafjordur. Jedzenie absolutnie pyszne i na dodatek sporo. Niewiele miejsc za tę cenę oferuje takie porcje. A jednak płacąc 3.000 ISK za obiad człowiek czuje się rozczarowany, jeśli wychodzi głodny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 09 Wrz 2019 09:01 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Polecam w centrum Reykjaviku niedrogą knajpę 101 Reykjavik Street Food. Bardzo dobra ryba z frytkami za 1650 ISK, przemiły właściciel i jeszcze dostajesz prince polo na deser.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group