Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 392 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:06 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Nie wiem, czy to do końca dobry temat, ale ponieważ kupowałem przez to OTA, spytam tutaj.

Przy wyborze OTA i przekierowaniu ze skyscannera, podmienił się jeden odcinek lotu (trasa HAV-YYZ-FRA-WAW). W tym co klikałem miałem wylot z Toronto o 21:40, a na stronie OTA wylot o 17:00 - mój błąd, że tego nie zauważyłem, ale to mały problem, bo w WAW jestem dokładnie o tej samej godzinie co w orginalnym planie. Chodzi tylko o to, że rozważaliśmy w przerwie wycieczkę nad Niagarę co przy krótszej przesiadce jest praktycznie niewykonalne. Z tego co czytam to z MyTrip nie mam co liczyć na jakiekolwiek zmiany, ale czy jest szansa, żeby np. przez Air Canada zmienic lot na późniejszy? Szanse raczej nikłe, ale może ktoś z doświadczenia powie czy np. już po przylocie do Toronto skontaktować się z przewoźnikiem i podpytać? Oczywiście ostatni odcinek pozostaje bez zmian.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#62 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:24 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Raczej małe szanse aby zmienić lot YYZ-FRA, ale zawsze możesz próbować. Jednak okaże się to dopiero na miejscu przed odlotem. Oficjalnie, tzw same-day-change możliwy jest tylko w przypadku połączeń pomiędza Kanadą a USA.

Niestety metasearch typu SkyScanner czy Kayak często podmieniają loty a czasami i daty po przejściu więc trzeba bardzo uważać i sprawdzać po kilka razy.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
krzysiekk86 uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:48 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
No własnie sprawdzałem wszystko, ale przez fakt, że data i godzina wylotu i przylotu była taka sama, nie zwróciłem uwagi na zmianę "w środku". Jak to mówią człowiek uczy się całe życie, a loty spróbuję zmienić bezpośredniow linii lotniczej, bo całość podróży jest na jednym bilecie wystawionym na numerach AC. Tylko pewnie zajmę się tym bliżej wylotu, bo póki co to raczej odeślą do OTA.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 07 Sie 2018 12:19 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 2
Mam pytanie odnośnie mytrip. Tydzień temu kupiłam bilety do Izraela, dostałam bilety na maila, numer rezerwacji też. W mailu jest link do sprawdzenia rezerwacji, przekierowuje na stronę tripcase, ale po zalogowaniu nie znajduje żadnych dokumentów. Na stronie LOT podany numer rezerwacji nie zostaje odnaleziony,checkmytrip też nic nie widzi.. Zastanawiam się czy wszystko z tymi biletami jest w porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 07 Sie 2018 12:29 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
W mailu powinnaś mieć 2 numery rezerwacji. Sprawdź na stronie LOT nie ten główny kod, ale ten który znajduje się obok nazwiska i numeru biletu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Agata1608 lubi ten post.
Agata1608 uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:21 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 2
Rzeczywiście był podany jeszcze jeden kod, ale w żaden sposób nie opisany. Sprawdzałam na stronie lotu i wszystko ok. Dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 14 Sie 2018 22:57 

Rejestracja: 07 Lut 2016
Posty: 2
Kilka razy kupowałem bilety u nich - było ok bo w locie nic się nie zmieniło. Ostatnie zakupione bilety i to co potem sprawiły że tej strony będę już unikał. Tym razem przewoźnik (air india) anulował jeden z lotów. Od mytrip tylko info że anulował i prośba o kontakt z linią - bądź nimi, ale za pomoc policzą sobie po 105 zł od osoby. Jako że do wylotu było 2 miesiące - bez presji skontaktowałem się z air india - ale odesłali mnie (słusznie) do mytrip bo od nich kupowałem bilet i musi to przejść przez nich. Później kontaktowałem się z nimi mailowo , przez facebooka - skończyło się na zapewnieniu że ktoś się odezwie w sprawie zwrotu - nikt się nie odezwał. Minął ponad miesiąc. Założyłem sprawę chargeback w banku - ale od razu wysłali mi info że z powodu "wyjątkowego skomplikowania sprawy" muszą wydłużyć okres rozpatrzenia do 2 miesięcy. Więc za kompletne olewanie muszę wystawić negatywa :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 23 Sie 2018 18:26 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Bujam się już trochę z tematem, więc chyba pora wyrazić opinię o tym OTA.

Sam zakup biletów, płatność i czas otrzymania etixów bardzo krótki. Rezerwacja wszędzie widoczna - jednym słowem ok. I pewnie byłoby ok do końca, gdyby nie anulowanie jednego z lotów (środkowego) i przesunięcie go dzień wcześniej. Pierwszy lot, też może zostać przesunięty dzień wcześniej (lata codziennie na tym samym numerze lotu), ale tutaj jest już problem, ponieważ nie wykupiłem obsługi Działu Klienta i teraz MyTrip życzy sobie za taką zmianę 105 PLN od osoby, albo odsyła do linii lotniczych. Byłbym to w stanie zaakceptować, gdyby było to faktycznie z mojej winy, albo zmiana lotów wymagałaby szukania zupełnie nowych lotów, ale w przypadku zmiany na taki sam lot dzień wcześniej to przesada. Ja na pewno od nich więcej nie kupię (chyba, że loty na za dwa dni i bez przesiadek, bo wtedy szansa na zmiany lotów znikoma).
Dobrze byłoby chyba takie ostrzeżenie przypiąć też w wikipoście, po przed kupnem przeczytałem pierwsze strony tego wątku i wyglądało ok, a dopiero później pojawiły się takie problemy jak mój.

A tak w ogóle, to czy ktoś orientuje się, czy te 105 PLN płatne jest jednorazowo, czy jak np za 2 tygodnie zmieni się kolejny lot, będą rządali kolejnej opłaty?
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 23 Sie 2018 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
NIE POLECAM.

Od ponad sześciu tygodni pałuję się z nimi, żeby uzyskać zwrot za bilety, które zostały anulowane przez linie lotnicze. Najpierw powiedzieli, że cała procedura zajmie 30 dni, teraz twierdzą, że może to potrwać do końca września. Jak będzie na prawdę - nie wiem. Na maile nie raczą odpisać, na wiadomości na fejsie również. Telefonicznie mnie zbywają i odsyłają do przewoźnika, czyli Kenya Airways. Z kolei Kenya Airways twierdzi, że mytrip nie złożył żadnego wniosku o zwrot za moje bilety. Niezależnie od tego jak zakończy się ta cała przygoda, więcej nic od nich nie kupię. Wolę dopłacić kilkadziesiąt złotych u solidnego OTA.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 24 Sie 2018 11:20 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@gecko właśnie na takie sytuacje pomaga chargeback. Zgłoś reklamację w Twoim banku i spokojnie czekaj na zwrot.

MyTrip ma fajne zniżki, przyjemny interfejs i szybko wystawia bilety (w zasadzie z automatu - co ważne w przypadku EF). Ale ten ich haracz za pomoc w przypadku zmian rozkładu to oczywiście chwyt poniżej pasa.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 29 Sie 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
Sorry za offtop ale 1,6k za Skopje? Cenia sie

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 29 Sie 2018 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
2 dorosłe 1 dziecko 10 lat.
:)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 29 Sie 2018 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
No to juz predzej

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 15 Paź 2018 12:02 

Rejestracja: 01 Sty 2012
Posty: 15
Loty: 31
Kilometry: 89 973
Ja odsyłam do mojego wątku z problemami z mytrip, nie wiem jak się sprawa skończy:

zmiana-godzin-wylotu-posrednik-mytrip-wprowadza-w-blad,1498,134148
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 26 Paź 2018 14:56 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Troche bieda z tym mytrip.com, od godziny próbuje klepnac lot zarowno z przekierowania z kayaka jak i bezposrednio ze strony mytrip.com i za kazdym razem konczy sie komunikatem "minął czas", no szybciej już wpisywac nie umiem :)
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Paź 2018 15:27 

Rejestracja: 01 Sty 2012
Posty: 15
Loty: 31
Kilometry: 89 973
Cooper84 napisał(a):
Troche bieda z tym mytrip.com, od godziny próbuje klepnac lot zarowno z przekierowania z kayaka jak i bezposrednio ze strony mytrip.com i za kazdym razem konczy sie komunikatem "minął czas", no szybciej już wpisywac nie umiem :)


Cooper84 na twoim miejscu bym się zastanowiła milion razy - ja już nigdy nie kupię przez mytrip - nawet gdyby cena była o połowę niższa - jeszcze nigdy nie miałam tak beznadziejnej obsługi, na infolnię nie sposób się dodzwonić, każdy pracownik udziela innych informacji, na maile nie odpowiadają, przez 1,5 miesiąca nie zrobili nic w przypadku moich zmian w locie.

Polecam przeczytać o moich doświadczeniach:

zmiana-godzin-wylotu-posrednik-mytrip-wprowadza-w-blad,1498,134148
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 12 Gru 2018 01:42 

Rejestracja: 11 Gru 2018
Posty: 11
nie polecam, nie można dodzwonic się na infolinie, brak maila, na Facebooku nie odpowiadają. Dostałem maila, że zmienił się lot i że mam się kontaktować z liniami a linie odsyłają do nich. Opłata za pomoc przy zmianie rozkładu to też wielki minus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Gru 2018 01:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
info@mytrip.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 16 Gru 2018 14:59 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Czesc, mam taki problem. Planuje Tajlandie z kobita, znalazlem bilety przez posrednika My Trip, tylko ona nie ma paszportu, bedzie dopiero wyrabiac. Wiadomo podczas rezerwacji chca paszport. Macie jakis pomysl ? Jest polowa grudnia a chce poczatkiem lutego leciec, zanim ona wyrobi bedzie sredek stycznia, ceny skocza do gory.

Da rade to jakos obejsc ? Np wpisac bledne dane a potem zmienic nr paszportu ? Bo to glownie o to chodzi. Wiem ze sa drogie oplaty, ale moze znacie cene z.ia y w My trip ? Albo szukac przez gotogate moze tam zmiana bylaby tansza ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 16 Gru 2018 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Marcin Cy Wpisz numer dowodu. Nr paszportu podasz później albo przy odprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 392 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group