Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 16 Mar 2018 15:44 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 71
Papierosy i alkohol: zależy czy transport drogowy (granica lądowa) czy transport lotniczy i morski oraz czy podróżny mieszka w strefie nadgranicznej czy poza (szczegóły poniżej):

1. wyroby tytoniowe, jeżeli są przywożone w transporcie lotniczym lub w transporcie morskim przez podróżnego, który ukończył 17 lat:
papierosy – 200 sztuk lub
cygaretki (cygara o masie nie większej niż 3g/sztukę) – 100 sztuk, lub
cygara – 50 sztuk, lub
tytoń do palenia – 250 g;

2. wyroby tytoniowe, jeżeli są przywożone w transporcie innym niż lotniczy lub morski przez podróżnego, który ukończył 17 lat:
papierosy – 40 sztuk lub
cygaretki (cygara o masie nie większej niż 3g/sztukę) – 20 sztuk, lub
cygara – 10 sztuk, lub
tytoń do palenia – 50 g;

3. napoje alkoholowe, jeżeli są przywożone przez podróżnego, który ukończył 17 lat:
napoje powstałe w wyniku destylacji i wyroby spirytusowe o mocy objętościowej alkoholu powyżej 22 %, alkohol etylowy nieskażony o mocy objętościowej alkoholu wynoszącej 80 % i więcej – 1 litr lub
alkohol i napoje alkoholowe o mocy objętościowej alkoholu nieprzekraczającej 22 % - 2 litry, i
wina niemusujące – 4 litry, i
piwo – 16 litrów;
4. napoje alkoholowe, jeżeli są przywożone przez podróżnego, który ukończył 17 lat, który ma miejsce zamieszkania w strefie nadgranicznej lub jest pracownikiem zatrudnionym w strefie nadgranicznej, lub jest członkiem załogi środków transportu wykorzystywanych do podróży z terytorium państwa trzeciego na terytorium UE:
a) napoje powstałe w wyniku destylacji i wyroby spirytusowe o mocy objętościowej alkoholu powyżej 22 %, alkohol etylowy nieskażony o mocy objętościowej alkoholu wynoszącej 80 % i więcej – 0,5 litra lub
b) alkohol i napoje alkoholowe o mocy objętościowej alkoholu nieprzekraczającej 22 % - 0,5 litra, i
c) wina niemusujące – 0,5 litra, i
d) piwo – 2 litry
_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#302 PostWysłany: 17 Maj 2018 21:31 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 48
Czas oczekiwania w Korczowej sroda wieczór 3.5godziny.Powrót w sobotę okolo 16 okolo 30minut w Kroscienku.Pani celnik robiła awanturę za 2 bulki i 100gram sera żółtego.Nie wolno wwozić do Polski.Kazała nam mieć do jedzenia tylko drożdżówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 13 Lip 2018 11:56 

Rejestracja: 13 Lip 2018
Posty: 5
Witam, pierwszy raz bede przekraczal granice, i mam pytnie. Czy jadac z osobą z Ukrainy moge na granicy zająć pas EU ? Czy tylko mozna go zajac jesli w aucie znajduja sie osoby z EU ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 13 Lip 2018 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Jakiś czas temu jechałem busem do Lwowa. Byłem jedynym nieukraincem. Mimo to kierowca uznał, że wystarczy to do wjeżdżania pasem EU. Powiedziano mu, że tak nie powinien ale puszczono (ostatni raz - na pewno!)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 13 Lip 2018 12:23 

Rejestracja: 13 Lip 2018
Posty: 5
Dziękuje za szybka odpowiedz. Kiedyś bylem w podobnej sytuacji, w busie tylko ja bylem z EU, stalismy na pasie all pasporte i powiedziano nam, ze dzieki mnie moglismy stac na pasie EU i szybciej bysmy przejechali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 17 Lip 2018 18:58 

Rejestracja: 13 Lip 2018
Posty: 5
Witam ponownie, mam pytanie odnośnie przekraczania granicy po stronie Ukraińskiej. Czytałem artykuł o tym krok po kroku i chciałbym potwierdzić czy po Ukraińskiej stronie na tej ważnej kartce od żołnierza Ukraińskiego z numerem rejestracyjnymtrzeba przejść trzy kontrole( auta, celna i paszportową i dostać trzy pieczątki na tej kartce żeby wyjechać z granicy ? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 17 Lip 2018 19:54 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Na karteczce masz wpisany numer rejestracyjny i ilość osób w aucie oraz dostajesz dwie pieczątki(pogranicznik,celnik)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 17 Lip 2018 20:00 

Rejestracja: 13 Lip 2018
Posty: 5
Dziękuje za szybką odpowiedz czyli pogranicznik który sprawdza mi auto i celnik w budce i to wszystko ? Myslałem ze jeszcze do jednej budki muszę iść z papierami i dostać trzecia pieczątkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 17 Lip 2018 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
@Marek Płomiński
2 pieczątki i tyle
kontrola celna (z autem)
kontrola paszportowa

Kilka razy przejeżdżałem autem w konfiguracji 2osoby EU+ 1/2 osoby nonEU i zawsze wjeżdżałem na pas EU, pierwszy raz tylko spytałem się czy tak mam zrobić i potem już wjeżdżałem bez pytania.
Ale tez zawsze jako kierowca.

Tydzień temu rekord w Dołhobyczowie - 20minut na całość :D godzina ok 22.00, bez Taxfree
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 17 Lip 2018 21:00 

Rejestracja: 13 Lip 2018
Posty: 5
Dziękuje za odpowiedzi, teraz już wszystko wiem czego pewny nie byłem. Wyjeżdżam swoim autem pierwszy raz w sobotę i dlatego miałem takie zapytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:17 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Ja mam taką wątpliwość - wybieram się do Lwowa autem, jestem współwłaściciel samochodu wpisanym w dowód rejestracyjny - więc tutaj problemów nie powinno być. Jest też na samochód wyrobiona zielona karta, tylko szkopuł w tym, że "nazwisko posiadacza polisy (lub użytkownika pojazdu) jest wpisany tylko 1 współwłaściciel, mojego nazwiska tam nie ma (pewnie dlatego że on kupował polisę) - przyczepią się o to czy nie ma sie czym przejmować ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 02 Sie 2018 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Skoro w dowodzie widniejesz jako współwłaściciel to nie powinno być problemu - polisa ubezpieczeniowa jest wystawiana na głównego właściciela.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
 
      
#313 PostWysłany: 02 Sie 2018 14:43 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Hej
Mam do wyboru wjechać do UA przez Krościenko, a wrócić przez przejście ukraińsko słowackie Użhorod/Vysne Nemcke lub na odwrót.
Orientujecie się jak będzie korzstniej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 02 Sie 2018 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Kravkrk napisał(a):
Ja mam taką wątpliwość - wybieram się do Lwowa autem, jestem współwłaściciel samochodu wpisanym w dowód rejestracyjny - więc tutaj problemów nie powinno być. Jest też na samochód wyrobiona zielona karta, tylko szkopuł w tym, że "nazwisko posiadacza polisy (lub użytkownika pojazdu) jest wpisany tylko 1 współwłaściciel, mojego nazwiska tam nie ma (pewnie dlatego że on kupował polisę) - przyczepią się o to czy nie ma sie czym przejmować ?


Miałem dokładnie taką samą sytuację trzykrotnie przekraczając granicę w Korczowie - za każdym razem w ogóle nikt nie pytał o zieloną kartę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
 
      
#315 PostWysłany: 02 Sie 2018 16:43 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
grzybu napisał(a):
Hej
Mam do wyboru wjechać do UA przez Krościenko, a wrócić przez przejście ukraińsko słowackie Użhorod/Vysne Nemcke lub na odwrót.
Orientujecie się jak będzie korzstniej ?


Wjechać przez Użhorod, odprawa idzie tam całkiem sprawnie, chociaż przejście jest duże.
Natomiast z powrotem warto wrócić przez bardzo kameralne przejście: Malyj Bereznyj - Ubl'a, panuje tam naprawdę swobodna atmosfera, kolejek praktycznie nie ma, a celnicy przymykają oko nawet na znacznie przekraczane limity. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 12 Sie 2018 23:23 

Rejestracja: 12 Sie 2018
Posty: 5
Hej,
zakupiłem jakiś czas temu samochód którego nie chcą mi przerejestrować w W.K.. (temat rzeka)
CZy będąc właścicielem tego pojazdu (posiadam umowę kupna) mogę z nią wjechać na Ukraine?
Czy lepiej ogarnąć umowę użyczenia od tego starego właściciela ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Sie 2018 12:29, edytowano w sumie 1 raz
U
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 14 Sie 2018 12:15 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Z umową kupna/sprzedaży nie przejedziesz przez granicę UA....
Chcąc legalnie wjechać musisz mieć upoważnienie od właścieciela zaprzysiężone u notariusza + tłumaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 14 Sie 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
jarek893 napisał(a):
Hej, zakupiłem jakiś czas temu samochód którego nie chcą mi przerejestrować (temat rzeka)

Miałem problem przejechać na miękkim dowodzie, więc bez upoważnienia nie ma szans.



Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 14 Sie 2018 23:40 

Rejestracja: 12 Sie 2018
Posty: 5
Dzięki za odpowiedź. ogarnąłem już papiery na inny samochód bo do poprzedniego właściciela nie dam rady się dostać,
adik78 napisał(a):
Miałem problem przejechać na miękkim dowodzie, więc bez upoważnienia nie ma szans.

I udało się wjechać na miękkim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 15 Sie 2018 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
Tak, ale trochę mnie trzymał wypytywał gdzie jadę, kiedy wracam. Musiałem pokazywać bilety powrotne (samochód miał zostać na lornisku a dalej pociąg, samolot po Ukrainie).
W końcu gdzieś zadzwonił i mnie puścił.



Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group