Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Mar 2018 17:16 

Rejestracja: 01 Lis 2017
Posty: 5
Loty: 28
Kilometry: 55 466
Witam,

za trzy miesiące będę po raz pierwszy leciał linią Scoot, z Aten na Phuket z międzylądowaniem w Singapurze a następnie wracał z Phuket do Berlina również z przesiadką w Singapurze. Czytałem, że karty pokładowe drukuje się dopiero na lotnisku, na które należy przybyć wcześniej (nawet do 3 godzin przed odlotem), w przypadku Aten i Berlina są to stanowiska odprawy, gdzie podając paszport i rezerwację otrzymujemy kartę pokładową i opaskę na bagaż. Natomiast w Singapurze są automaty do odprawy. Moje pytanie brzmi czy tak jest rzeczywiście oraz czy lecąc z Aten na Phuket od razu otrzymam kartę pokładową jedną do miejsca docelowego czy dwie od razu (raczej tak, bo będą dwa różne miejsca- jedno w Dreamlinerze, drugie w Airbusie), Czy będę musiał znowu się odprawiać w Singapurze? Czy ktoś już leciał na trasie długodystansowej tym przewoźnikiem np. z Berlina? Mam ciekawą kombinację w fajnej cenie, bo do Aten lecę Wizz Airem a wracam z Tajlandii prosto do Berlina. Nie wiem, czego oczekiwać od Scoota, latałem LOT-em i Wizz Air, ale zawsze miałem karty pokładowe wydrukowane prędzej i zrobioną odprawę on-line. Tutaj ma tego nie być.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 29 Mar 2018 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Z kartami pokładowymi jest tak jak piszesz.

Po wydrukowaniu w Singapurze trzeba jeszcze je potwierdzic na jednym ze stanowisk przeznaczonym do tego.
Nie dostaniesz dwoch kart, tylko do jednego samolotu, bo to dwa osobne loty, jak w Ryanarze.
Musisz w singapurze przejsc przez odprawe paszportowa , wydrukowac bilet w automacie , potwierdzic i przejsc przez odprawe juz tylko w urzadzeniu skanujacym paszport.

Lecialem tydzien temu z Singapuru do Aten.
Scoot jest ok.
Miejsca pomiedzy fotelami jest srednio.
Wode i jedzenie mozesz zabrac swoje, pomimo, ze na stronie jest napisane ze nie wolno, to na lotnisku w Singapurze wszyscy tankowali swoje butelko woda z dystrybutora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Mar 2018 17:56 

Rejestracja: 01 Lis 2017
Posty: 5
Loty: 28
Kilometry: 55 466
Czyli będąc w Atenach muszę mieć potwierdzenie rezerwacji i z tym do okienka? Bo w Atenach nie ma automatów jak w SIN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Mar 2018 18:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Jest tak, jak napisali.
Przeczytaj jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Cze 2018 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Czy Scoot rozrzuca ludzi z jednej rezerwacji po całym samolocie, czy (o ile będą wolne miejsca) możemy być spokojni że usiądziemy obok siebie (3 osoby)? Lot Berlin-Singapur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Cze 2018 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
yaacek napisał(a):
....
Po wydrukowaniu w Singapurze trzeba jeszcze je potwierdzic na jednym ze stanowisk przeznaczonym do tego.
Nie dostaniesz dwoch kart, tylko do jednego samolotu, bo to dwa osobne loty, jak w Ryanarze.
Musisz w singapurze przejsc przez odprawe paszportowa , wydrukowac bilet w automacie , potwierdzic i przejsc przez odprawe juz tylko w urzadzeniu skanujacym paszport.


jesteś pewien, że to są 2 oddzielne loty mimo, że na jednej rezerwacji ? a co będzie jak zostanie opuszczony pierwszy odcinek?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Jestem pewien.
Swoje odstałem.

Jak opuścisz drugi odcinek nic się nie zmieni :)
Jak opuścisz pierwszy , tez nie , pod warunkiem, ze zdarzysz na drugi.

A tak na poważnie, to kupujesz dwa osobne bilety, tak jak w rayanarze np z lotem przez Bruksele czy Paryz na kanary.
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Cze 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
no dobra ale jesli kupilem bilet sydney-atheny (via singapur) i mam to na jednym niby bilecie to jesli pierwszy samolot sie opozni i nie zdaze na sin-ath to przepada czy jakos z automatu przebookowuja? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Cze 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
@yaacek thx, masz rację, ale pod warunkiem kontaktu z infolinią

If you miss the first flight in a Booking that has onward or return sectors, we will cancel the remaining
flights in your booking unless you call a Scoot Call Centre within 48 hours of the departure time of the
flight that you missed.
....
We will attempt to notify you if your flight is affected as soon as possible after the missed flight via SMS
and/ or email, which will include instructions on what needs to be done ...
In any case, it is your responsibility to call a Scoot Call Centre to re-confirm your onward or return sectors if you miss the first flight in a Booking regardless whether you received a notification or otherwise.

@tomula06
So your incoming flight arrived late into Singapore, causing you to miss your connecting flight. What do you do?

Fret not! Head over to the transfer desk at Transfer E in the Terminal 2 transit area. Our counter staff will help to re-book you onto the next available flight on the same carrier at no additional charge.

If your connecting flights are booked on separate tickets and do not belong to a single booking itinerary, you’ll need to make your own alternative flight arrangements to get to your final destination at your own expense.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Cze 2018 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
no to super :D takie podejscie powinno byc w kazdej linii lotniczej a nie tylko w scoot :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Cze 2018 15:17 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Hej, czy dobrze rozumiem że odprawa na lot z Berlina do Singapuru jest dostępna dopiero na lotnisku ( nie ma opcji odprawienia się przez ich stronę wcześniej , lub ja tej opcji nie widzę)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Cze 2018 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@marscha Już pewnie po fakcie, ale tak - odprawiasz się na lotnisku. W Singapurze z kolei odprawiasz się przy automacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lip 2018 20:27 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Jako ze w niedalekiej przyszlosci czeka mnie SCOOT z Singapuru, to dla upewnienia sie, z T2 - w automacie drukuje boarding passy i potem ide do stanowiska zrzucic bagaz i potwierdzic ten bilet? i dopiero do Departures na odprawe paszportowa i security?
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lip 2018 17:02 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Jestem po locie Scootem z Singapur Changi na Bali. Na t2-idziemy do 10 lini stanowisk odpraw bo tam ma siedzibe Scoot. Nastepnie wystarczy wsunac paszport w automat I wydrukuje boarding passy I tasmy naklejki na walizke. Z tym idziemy do punktu baggage drop-off ktory jest wlasnie w tym 10 rzedzie. Po drodze panienka przybije pieczatke na boarding pass. Przy automacie do odbioru bagazu skanujemy boarding pass. Rzicamy walizke na tasne I juz. Nastepnie border control.... jesli chcemy pieczatke w paszporcie unikamy e-gatow. Jestesmy na duty free. Security wlasciwe mamy przy gatach do odlotu juz ppdobnie jak na np Tegel terminalu krajowym.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:51 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Hej!

Lecę z Bali do Singapuru - rozumiem, że nie robimy żadnej odprawy online, wszystko załatwiamy na lotnisku w Denpasar? :) Wiem,że na Changi tak się robi, ale jak w drugą stronę ?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Sie 2018 15:07 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
tak, idziesz po prostu do wyswietlanego numerku Check-in i tyle.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Paź 2018 13:20 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Zgłupiałam strasznie i potrzebuję rady- mam bilety na najbliższą środę i teraz przestraszyłam się, że coś skopałam przy rezerwacji. Mam nazwisko dwuczłonowe ( powiedzmy nowk-kowalska) i na rezerwacji biletów mam tak: nowakkowalska
Mam coś z tym robić czy niepotrzebnie się martwię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Paź 2018 13:31 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@emi: wszystko będzie OK. Udanego lotu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Paź 2018 13:55 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
seal napisał(a):
@emi: wszystko będzie OK. Udanego lotu!

Dzięki, bo posrednik powiedział mi, że zależy od lini lotniczej. Tzn odpowiedź była taka, że co prawda ich strona nie pozwala na wykorzystanie podczas rezerwacji myślnika i sugeruję, żeby usuwać go z nazwiska ( tak jak zrobiłam), ale to sprawa lini lotniczej. I jestem trochę przestraszona szczerze mówiąc :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Sty 2019 23:49 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
Mam zamieniony lot Scoot na Singapore Airlines co oczywiście mnie bardzo cieszy :) , pytanie czy w związku z tym będę miał posiłek jak to normalnie bywa w SQ czy jednak taryfa scoota i lipa ? Ktos tal leciał ? SIN-SYD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Marcin Michal oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group