Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sty 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 1
Loty: 29
Kilometry: 72 447
@silazak ja też mam zmieniony lot. Lot z Sydney do Singapuru będzie 777-200 Singapur Airlines. W treści e - maila, masz wszystko napisane. Nie będzie posiłków, jak również gniazdka elektryczne nie będą dostępne. Jedyne co, to możesz wejść na pokład z własnym jedzeniem.

Tak wyczytałem z wiadomości, którą dostałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
Leciałem tym zmienionym samolotem na tej trasie Singapur - Sydney pod koniec listopada. Obsługa samolotu i jedzenie SQ. Nawet dla tych co nie mieli wykupionego w Scoot było dla wszystkich bez wyjątku. I to 2x. Po starcie i przed lądowaniem. I oczywiście bardzo dobre :-)
I tak jak Scoot obiecał w mailu rzeczywiście i bez potrzeby przypominania dostałem zwrot pieniędzy za wykupione wcześniej miejsce :-)

Dla mnie ta zmiana samolotu na 777SQ to był strzał w 10! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Sty 2019 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Podsumuję dla potomności.

1. Odprawę robimy na lotnisku. Przy zakupie lotów łączonych na jednym bilecie np. Berlin - Singapur - Bali ,mamy dwie odprawy w Berlinie i Singapurze.
Musimy również w Singapurze po wylądowaniu odebrać bagaż , przejść odprawę graniczną i nadać ponownie bagaż na następny lot i ponownie przejść odprawę graniczą .
Nie można korzystać z transferu na następny lot.

2. W Singapurze odprawę dokonujemy w automacie , który drukuje boarding passy i naklejki na bagaż.
Boarding pass musi zostać potwierdzony pieczątką przez pracownika Scoot inaczej nie zostaniemy wpuszczeni do odprawy granicznej.
Bagaż nadajemy również samodzielnie skanując kartę pokładową w automacie do odbioru bagażu i kładziemy bagaż na taśmie.

3. Gdy pierwszy lot się opóźni i ucieknie nam ww samolot na Bali , udajemy się do stanowiska transferowego na Terminalu T2 i tam zostanie zorganizowany inny lot bez dodatkowych opłat.
Gdy rezerwowaliśmy ww lot na dwóch osobnych biletach, w przypadku opóźnienia musimy na własny koszt zorganizować sobie dalszą podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ekro uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 25 Sty 2019 12:21 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 32
Loty: 107
Kilometry: 210 635
Chciałem dopytać czy jesteście pewni tych dwóch odpraw? Czy ktoś kto leciał to potwierdza? Mam lot Berlin-Singapur-Perth na jednej rezerwacji, i pisałem do scoota, dostałem taka odpowiedź:

We wish to inform you that for all scoot passengers with connecting flight in Singapore and booked in single reservation, passenger will be able to remain in the transit area without the need to clear arrival immigration, and check in again at the departure hall.
Similarly, passenger will not need to collect their checked bags and check them in again for your connecting flight. In case passenger will go out of Singapore Changi airport they need to provide all the necessary travel documents.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Sty 2019 12:37 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@dkowa, jak na razie widac ze roznie to bywa. Ja na trasie TXL-SIN-HKT dostalem najpierw jedna karte pokladowa w TXL a potem druga w SIN przy transferdesku i nie musialem opuszczac lotniska.

W innym watku cypel pisze ze od razu dostal dwie karty na trasie TXL-SIN-BKK
https://www.fly4free.pl/forum/scoot-opinie-recenzje-uwagi,226,111253&start=60

teraz yaacek napisal ze z jakiegos powodu musial odebrac bagaz i nadac ponownie przechodzac wszystkie kontrole. Trudno to wszystko wyjasnic.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Sty 2019 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Leciałem z Cebu do Athen. Na jednej rezerwacji.
W Cebu dostałem tylko bilet na lot do Singapuru.
W Singapurze tak jak opisałem.

Teraz będę leciał z Berlina do Cebu przez Singapur na jednej rezerwacji.
Napiszę jak to przebiegło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Sty 2019 13:28 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 32
Loty: 107
Kilometry: 210 635
Dzięki za informację, również napisze jak wyglądał sytuacja na trasie z Berlina do Perth
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Lut 2019 16:08 

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 55
Yaacek a jak sprawdzanie bagaży podręcznych w cebu? Sprawdzają uwagę na to? Druga sprawa czy trzeba mieć wydrukowana rezerwacje czy wystarczy pokazać na tel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Lut 2019 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Leciałem w styczniu na trasie TXL - SGN z przesiadką w Singapurze. Zarówno w Berlinie jak i Ho Chi Minh zostałem odprawiony już na lot po przesiadce w Singapurze. Nie było potrzeby na lotnisku w Singapurze udawać się do żadnych automatów, ani do stanowiska Scoot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 03 Lut 2019 20:34 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
Wlasnie_TAM napisał(a):
@silazak ja też mam zmieniony lot. Lot z Sydney do Singapuru będzie 777-200 Singapur Airlines. W treści e - maila, masz wszystko napisane. Nie będzie posiłków, jak również gniazdka elektryczne nie będą dostępne. Jedyne co, to możesz wejść na pokład z własnym jedzeniem.

Tak wyczytałem z wiadomości, którą dostałem


Nic z tego co napisałeś się nie sprawdziło :) Posiłki normalnie dla każdego pasażera , gniazdka elektryczne i system rozrywki również , tak więc miałem farta , że zmienili mi na SQ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Lut 2019 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
lotnikx napisał(a):
Yaacek a jak sprawdzanie bagaży podręcznych w cebu? Sprawdzają uwagę na to? Druga sprawa czy trzeba mieć wydrukowana rezerwacje czy wystarczy pokazać na tel?


Żadnego sprawdzania. Pisałem juz wcześniej, ze ludzie wchodzili z 70 l plecakami jako podręczny.
Co do rezerwacji, to ja miałem wydrukowana, bo zawsze mam, ale wydaje mi sie , ze nie miało to znaczenia, bo i tak jesteś w systemie, dajesz paszport i drukują ci kartę pokładową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Lut 2019 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Czy ktos z Was odprawial sie online na trasie TXL-SIN ? Intersesuje mnie ''przydzial miejsc'' ? Wiem, ze jest taka opcja bo jak lecialem 5 mies temu (nie mialem wtedy biletu point-to-point) z TXL to bylo stanowisko Online Check-In do nadawania bagazu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Lut 2019 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Wytestowalem sam. Najpierw sprawdzilem w opcji platnych miejsc oblozenie rezerwacyjne sa chwile obecna i ok 85% wszystkich miejsc bylo dostepne (platne do wyboru). Zrobilem online-check in i musze przyznac ze przydzial miejsc z automatu wyglada bardzo marnie. System nie idzie wedlug kolejnosci i przyporzadkowal nam 2 skrajne miejsca (lewe skrzydlo i srodek). Oczywiscie mysle, ze je zmienimy po ''boarding complited'', ale teraz wiem jak funkcjonuje ich przydzial i ze jesli nie ma takiej potrzeby to chyba nie warto odprawiac sie wczesniej online na trasie TXL-SIN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Mar 2019 05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
yaacek napisał(a):
Podsumuję dla potomności.

1. Odprawę robimy na lotnisku. Przy zakupie lotów łączonych na jednym bilecie np. Berlin - Singapur - Bali ,mamy dwie odprawy w Berlinie i Singapurze.
Musimy również w Singapurze po wylądowaniu odebrać bagaż , przejść odprawę graniczną i nadać ponownie bagaż na następny lot i ponownie przejść odprawę graniczą .
Nie można korzystać z transferu na następny lot..


Poprawiam wpis ze stycznia dotyczący lotu z przesiadka w Singapurze, gdyż po roku widocznie w Scoot zaszły zmiany na lepsze.
Obecnie lecąc z Berlina przez Singapur wyglada to tak:

1. Bilety drukowane są na cała trasę . Jeden do Singapuru i jeden do miejsca docelowego.
2. Pasażerowie na obu trasach dostają miejsca obok siebie., aczkolwiek przy późnej odprawie na lotnisku, może już brakować miejsc obok siebie.
3. Lecąc z bagażem podręcznym nikt nie sprawdza wielkości i plecak nie był wazony. Dreamliner ma duże schowki na bagaż podręczny wiec wchodzą bez problemu nawet 70 litrów.
4. Jedzenie i wodę można zabrać bez problemu , w każdej ilości.
5. W Singapurze udajemy się do strefy tranzytowej , bez odprawy granicznej, nadawanego bagażu nie odbieramy , leci do miejsca docelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Michał Pieknik lubi ten post.
Ekro uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 05 Mar 2019 19:21 

Rejestracja: 05 Mar 2019
Posty: 1
Czy w przypadku długiej przesiadki w Singapurze(10h) i wyjścia poza lotnisko konieczne jest zabranie bagażu i przejście procedury imigracyjnej, a po powrocie drukować nowe taśmy na walizki przy nadawaniu bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Mar 2019 11:49 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 1
Witam,

Mam taką sprawę. Miesiąc temu kupiłem w Scoot trzy bilety na loty we wrześniu na trasach Berlin - Singapur - Darwin i powrót Sydney - Singapur - Berlin. Wszystko na jednym bilecie. Kasę pobrano i na ich stronie jest itinerary confirmed. Nie dostałem jednak od nich maila z potwierdzeniem do tej pory. Parę dni temu zadzwoniłem do Call Centre w Berlinie, żeby zapytać co się dzieje. Trochę mnie to kosztowało, bo rozmowa trwała aż 22 minuty. Konsultantka powiedziała mi, jeden odcinek (Singapur - Darwin z ich partnerem SilkAir) nie jest jeszcze potwierdzony. Wszedłem na stronę SilkAir moim kodem rezerwacji a tam się okazało, że tego lotu w naszej rezerwacji w ogóle nie ma (inne są). Oczywiście napisałem od razu do SilkAir, a tamci szybko odpisali, że nie mogą znaleźć naszej rezerwacji ! Napisałem więc znowu do Scoot z prośbą o wyjaśnienie. Jak to możliwe, żeby po pobraniu kasy, ogólnym potwierdzeniu rezerwacji, w istocie nie była ona potwierdzona w 100 % ? Ile mają czasu na wystawienie biletów ? Mam się bać czy wszystko będzie dobrze ? W ogóle wystawiają normalne elektroniczne bilety z numerem czy dają tylko numer referencyjny bookingu i tyle ?
Bardzo proszę o odpowiedź, bo szczerze mówiąc, trochę się stresuję i chciałbym zrobić też inne rezerwacje (hotele, samochody, wycieczki, loty wewnętrzne) w Australii, a boję się ryzykować, bez pewności, że nasze wszystkie loty są OK. Czas działa na naszą niekorzyść. Z góry dziękuję za pomoc :-)
Pozdrawiam serdecznie !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Kwi 2019 11:28 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 7
Hej,
czyli, w przypadku lotu z Berlina na Bali przez Singapur odprawiam się dopiero na lotnisku w Berlinie, dopiero w Berlinie drukują mi karty pokładowe, nie ma możliwości zrobienia tego wcześniej poprzez aplikacje/maila/cokolwiek? Rozumiem, że w Singapurze już nic mnie nie interesuje i nie muszę nic drukować? Lecę z bagażem podręcznym.
W drugą stronę również odprawiam się i drukuję karty pokładowe dopiero na lotnisku w Denpasar? Tutaj lecę już z bagażem nadawanym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Kwi 2019 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Wystarczy wejść na stronę przewoźnikanika i wszystko jest wyraźnie napisane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Kwi 2019 16:36 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 7
No tak, dzięki wielkie, właśnie o taką pomoc mi chodziło :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Kwi 2019 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@Tyska91 Scoot nie zezwala na odprawę online przy lotach z przesiadką. Konieczna jest odprawa na lotnisku. Drukują karty pokładowe na oba loty więc w SIN nie musisz drukować kart
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ekro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group