Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#321 PostWysłany: 07 Maj 2018 22:42 

Rejestracja: 06 Maj 2018
Posty: 27
Jeśli jest informacja jak w załączniku to rozumiem że wszystkie koszty już pokryte :|

A jak byłoby w przypadku rezygnacji, faktycznie jest 100% zwrotu ? :?

Dzięki za podpowiedź, właśnie ogarniam plan wyjazdu. Najbardziej w kwestii hotelu chodziło mi o porade dotycząca lokalizacji, czy opłaca się zmieniać na inną "bogatszą"/ bliżej centrum dzielnice, czy i tak tego nie poczuje - nie mam odniesienia za bardzo. Na mapie niby wszystko blisko, a faktycznie to i tak wszędzie jest
spory kawałek. I zastanawiam sie czy jest jakikolwiek sens zmiany miejsca - o ile zwrot całości poprzedniej rezerwacji jest faktycznie.

Zasanawiam sie jeszcze nad zdziwieniem kolegi dot. płatnosci przez BLIK na bookingu - coś zrobiłem nie tak ?

Mam jeszcze pytanie odnośnie kart NOL, ale to chyba lepiej w konrektym wątku (?) ale korzystając z okazji napisze - srebrna karta nol + tyg bilet za 80(2 strefy) 110(wszyskie strefy) AED, oznacza że mogę w ciągu tygodnia od wykupienia jeździć wszystkimi usługami przewozowymi RTD bez ograniczenia [w przypadku 80AED ograniczenie dla 2 stref]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#322 PostWysłany: 07 Maj 2018 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Ja bym ewentualną zmianę hotelu poparł jakąś okazją cenową. I również z opcją darmowego anulowania, chyba że oferta nie do odrzucenia. Czasem pojawiają się fajne ceny i w niezłych hotelach. Czasu jeszcze jest dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#323 PostWysłany: 07 Maj 2018 23:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Nie wiedziałem ze można płacić nocleg blikiem przez booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#324 PostWysłany: 08 Maj 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
@Revolto kimałem w CityMax - do metra niedaleko ok. 1km, są sklepy w okolicy, wg mnie same pozytywy i polecam ;) Jak masz jakieś pytania o hotel, okolicę to PW.
Góra
 Profil Relacje PM off
Revolto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#325 PostWysłany: 09 Maj 2018 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
Revolto, kolega pabloz ma rację, czasu dużo. Jeżeli zapłaciłeś, a opcja o odwołaniu bez ponoszenia kosztów jest, zwrócą 100%. Jako, że termin odległy, ja bym sprawdzał regularnie i czekał na okazję. Możesz też wybrać 2-3 hotele, które najbardziej Cię interesują i możesz śledzić zmianę cen. Oczywiście, nikt za darmo Ci pokoju nie wynajmie, ale przy 9 dobach, kilkaset złotych można śmiało zaoszczędzić.

Co do hotelu, brałbym pod uwagę kilka rzeczy:
- bliskość metra
- darmowe busy hotelowe
- dobre opinie
- obfitość i jakość śniadań.

Na pewno mogę polecić hotel Atana - do metra 10 minut piechotką albo hotelowym busem. Owe busy zawiozą w wiele miejsc (plaże, promenady, centra handlowe). Market za rogiem - dobre ceny. Spory wybór na śniadaniach, niezła restauracja na dole, wystarczający basen, wypożyczalnia ręczników basenowych i plażowych (w cenie), super widok z 21 piętra (z 22), woda/kawa/herbata w pokoju, szlafroki (idealne na basen), kosmetyki, spore pokoje.

Nie wiem, jak cenowo w porównaniu z Twoim hotelem.
[...]
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/


Ostatnio edytowany przez Roku, 11 Maj 2018 14:46, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
Revolto uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#326 PostWysłany: 09 Maj 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
W ten sposób np. zamieniłem studio w niezłym apart-hotelu "First Central Hotel Suites" (243 zł ze śniadaniem, wliczone dopłaty) na single suite w "Carlton Downtown Hotel" (10 min. od metra, 182 zł ze śniadaniem, 1-os). Termin: połowa marca, czyli jeszcze chyba w wyższym sezonie. Promo było na zenhotels.com.
Góra
 Profil Relacje PM off
Velbandito lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#327 PostWysłany: 09 Maj 2018 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Revolto napisał(a):
Szukam noclegu dla 2 osób (ja i zona) <30, chcemy lecieć do Dubaju 05.10.2018 - 15.10.2018, w chwili obecnej mam rezerwacje na 9 nocy (od 06.10 - przelot nocny z krakowa), w hotelu CityMax Bur Dubai, ze śniadaniami - koszt całkowity w booking zapłacony 2100 zł /2os - jednak czy faktycznie wszystkie koszty już są wliczone - na rezerwacji niby tak widnieje, a jak w praktyce ?



ogólnie to nie chcesz mieszkać w dzielnicy Bur Dubai, chyba że hotel jest jakiś wypasiony czy też po prostu bardzo dobry za swoją cenę. Pytanie oczywiście na ile ważna jest dla Ciebie cena i czy hotel w Marinie czy downtown da się znaleźć za akceptowalne dla Ciebie pieniądze.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#328 PostWysłany: 09 Maj 2018 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Zgadzam się @rw30 :)

Załącznik:
tulip.jpg
tulip.jpg [ 74.89 KiB | Obejrzany 1195 razy ]


Mieszkałem w niby wypasionym hotelu :) 7,3 na booking :)

To zwykły hotel rodzinny , prowadzony przez Hindusów , zamieszkany całymi rodzinami przez Hindusów. Miałem wrażenie że wszyscy się znają :)

Zamawiany 2x pokój rodzinny z 2 sypialniami z king bed dla 4 chłopa , aby każdy miał swoje duże łóżko - na miejscu 2 x studio - zamienione w końcu na coś większego, szkoda czasu :)

Lepiej jak kolega pisze coś w innym miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#329 PostWysłany: 10 Maj 2018 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Aplikacja na wyszukiwanie pokoi "na godziny" w ZEA (i nie tylko).
http://gulfnews.com/xpress/news/hotel-r ... -1.2207849
http://www.byhours.com/mobile-app.en.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#330 PostWysłany: 10 Maj 2018 21:37 

Rejestracja: 06 Maj 2018
Posty: 27
rw30 napisał(a):
ogólnie to nie chcesz mieszkać w dzielnicy Bur Dubai, chyba że hotel jest jakiś wypasiony czy też po prostu bardzo dobry za swoją cenę. Pytanie oczywiście na ile ważna jest dla Ciebie cena i czy hotel w Marinie czy downtown da się znaleźć za akceptowalne dla Ciebie pieniądze.


Dobrze zrozumiałem że ODRADZASZ/Odradzacie mi wynajęcie hotelu w dzielnicy Bur Dubai ?

a jaką masz opinie na temat dzielniki przy SAFA PARK ? bo tam mam drugi upatrzony hotel. Co prawda to juz kwota rzędu 3100zł za pobyt, ale jest jeszcze akceptowalna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#331 PostWysłany: 14 Maj 2018 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Z ciekawości - czy oni się już otwarli na to, aby meldować w jednym pokoju parę, gdzie kobieta i mężczyzna mają różne nazwiska?
W zeszłym roku informacja z dubajskich hoteli accorowych była negatywna, że nie ma takiej opcji i te osoby mają mieć 2 różne pokoje....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#332 PostWysłany: 14 Maj 2018 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Akna, oficjalnie jest zabronione, ale w praktyce tolerowane jesli chodzi o turystow i nikt nie bedzie pytal w recepcji o akt malzenski. ;)
BTW sa pary malzenskie, gdzie malzonka moze miec inne nazwisko.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#333 PostWysłany: 14 Maj 2018 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@cccc czyli pewnie dlatego tak odpisali ;-)
Cóż, jak leciałam 10 lat temu pierwszy raz do Dubaju to specjalnie musiałam wyrabiać paszport, żeby w końcu mieć takie samo nazwisko jak mąż i wraz z nim ubiegać się o wizę, bo nie miałam jeszcze skończonej 30, takie były wtedy wymogi heh :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#334 PostWysłany: 28 Maj 2018 21:16 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Noc przed odlotem spalem nocke w Four Points Downtown i jak na cene ramadanowa 40EUR+taxy to musze powiedziec ze schludny ten hotelik.
Nie bylo zadnych zagrzybionych fug w lazienkach, klimatyzacja dzialala cicho, sniadanie zupelnie niezle jak na FourPointsa.
Mankamenty to zamkniety basen na czas ramadanu (dowoza do innego FourPointsa na basen) i 400m bliski meczet gdzie iman daje dobrze przez glosniki.

Cena taryfy na Terminal 3 to 32AED spod hotelu lub limuzyna hotelu za 40AED.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#335 PostWysłany: 29 Maj 2018 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Wbijam z taką sprawą:
wraz z bratem wybieramy się do Dubaju i zarezerwowałem już nocleg na booking.com Saffron Hotel (Deira)
lecz też mnie trochę zaniepokoił ten komunikat, że przyjmują tylko pary małżeńskie.
Obawiam się że ktoś może nas potraktować jako homoseksualistów, bo ze względu na cenę wybrałem pokój z dużym łóżkiem (był dużo tańszy niż z dwoma łóżkami pojedynczymi)
Czy moje obawy są słuszne? czy raczej może na miejscu ktoś nam z tego względu robić problem?
@MaPS Byłeś na miejscu, jak to wygląda, podróżowałeś sam? z kimś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#336 PostWysłany: 29 Maj 2018 20:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Nie powinno być problemów. Zawsze możesz powiedzieć, że nie zauważyłeś na rezerwacji, że nie ma tam 2 oddzielnych łóżek. Może Ci nawet zamienią pokój za friko.
Ja w Dubaju widziałam nawet kilka prostytutek i nie było problemów w hotelu, a dwaj faceci razem są tam dobrze odbierani, bez podtekstów seksualnych.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#337 PostWysłany: 29 Maj 2018 23:27 

Często współdzieliłem apartament w hotelach sieciowych z facetem (co prawda zawsze osobne sypialnie) i nie było najmniejszych problemów.
Damy, o których pisze @Japonka76, już na dobre wpisały sie w krajobraz Dubaju.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#338 PostWysłany: 30 Maj 2018 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@Cubero4

W Saafronie byłem akurat w ub roku sam, ale wcześniej z "nieżoną" bezproblemowo w dwóch różnych hotelach
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#339 PostWysłany: 30 Maj 2018 15:37 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@Japonka76 : tylko dwie ?? To jakies slabe te hotele byly, to jest jeden duzy bur.. z tego Dubaju tak naprawde.

One sa tam wszedzie oczywiscie nie afiszuja sie tak jak w europie zachodniej stojac na ulicy ale jest pelno mlodych dziewczyn szukajacych 'sponsora'. Dochodzi nawet do czegos takiego ze siedzmy z zona w hotelowym spa w basenach hammas (swego rozaju jacuzi) wchodzi para do naszego, mloda dziewczyna na oko 23lata z duzo starszym facetem sadzaja sie na sciance prostopadlej do naszej i sie zaczynaja pod woda rekoczyny partnerki, facet blogi usmiech na twarzy, nogi sie mu rozjerzdzaja tak ze zachacza nogi mojej zony. Dostal od niej dwa razy kopa pod woda az sie wkoncu odczepil.

@Cubero4: nie macie sie co przejmowac to jest swiat mezczyzn i oni tam tak naprawde rzadza, chyba ze bedziecie prowokowac publicznie niestosowne zachowanie to was zwina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi - Dubaj
#340 PostWysłany: 30 Maj 2018 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Revolto napisał(a):
rw30 napisał(a):
ogólnie to nie chcesz mieszkać w dzielnicy Bur Dubai, chyba że hotel jest jakiś wypasiony czy też po prostu bardzo dobry za swoją cenę. Pytanie oczywiście na ile ważna jest dla Ciebie cena i czy hotel w Marinie czy downtown da się znaleźć za akceptowalne dla Ciebie pieniądze.


Dobrze zrozumiałem że ODRADZASZ/Odradzacie mi wynajęcie hotelu w dzielnicy Bur Dubai ?

a jaką masz opinie na temat dzielniki przy SAFA PARK ? bo tam mam drugi upatrzony hotel. Co prawda to juz kwota rzędu 3100zł za pobyt, ale jest jeszcze akceptowalna...



tak, odradzam Ci bur dubai, to nieładna dzielnica, hotele są raczej kiepskie [jak zresztą szybko ktoś inny ci tu napisał] itd. Nie mam pojęcia o dzielnicy SAFA PARK, nie kojarzę. Rzuciłem tylko okiem teraz na mapę, położenie wydaje się ok, niedaleko Burj Khalifa, niedaleko kite beach / burj al arab, spoko czy nawet bardzo spoko. Na pewno niebo lepiej niż Bur Dubai
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group