Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2017 18:26 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Istotny dla podróżujących temat ofert roamingowych na internet od ukraińskiego Lifecella (podobnie jak niewiele droższego Kivstara) pojawiał się na forum już wcześniej.
Warto dodać, że od połowy października 2017 Lifecell wprowadził ciekawy roamingowy pakiet internetowy, który można uruchomić na kartach prepaid tego operatora:

wolumen: 500 MB
ważność: 7 dni
cena: 150 hrywien (ok. 21 zł)

Pakiet jest ważny w niektórych krajach UE (ale to mało istotne bo tutaj pewnie oferta polskich operatorów będzie ciekawsza) ale także w kilku popularnych kierunkach turystycznych z Polski: np. Egipt, Turcja, Tajlandia, Sri Lanca, Malezja, Bangladesz. Do tego dochodzi kilka republik b.ZSRR a także...Irak, Pakistan i Arabia Saudyjska:-) Przemieszczając się z kraju do kraju z listy możemy korzystać z tego samego pakietu.

Pakiet można odnawiać, przy tej cenie wydaje mi się, że nie warto biegać za lokalnymi kartami SIM.

Szczegóły: https://www.lifecell.ua/en/mobile/useful-services/roaming_online/
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 03 Gru 2017 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
greg2014 napisał(a):
Pakiet można odnawiać, przy tej cenie wydaje mi się, że nie warto biegać za lokalnymi kartami SIM.
[/url]

Trzeba tylko wyskoczyć po kartę na Ukrainę.
A może jest inny sposób?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Gru 2017 15:40 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Sposobów jest wiele,jak prawie pewne że większość z nas ma takie karty już w domu a i duże grono osób z nich korzysta (sam się do nich zaliczam) w Polsce .
Ale wydaje mi się że nawet jeżeli trzeba by było się wybrać na Ukrainę to i tak oferta dość ciekawie się prezentuje pozostaje tylko kwestia przeliczenia czy będziemy z takiego internetu korzystać (raczej pewne) no i czy oferta obejmuje kraje do których się wybieramy .
Sam po raz kolejny będę na Ukrainie w lutym więc jeżeli ktoś zainteresowany to mogę taką kartę SIM zakupić i podesłać po powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Roaming poza Unią
#4 PostWysłany: 21 Sty 2018 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Trochę nie na temat, wiec jeżeli potrzeba to proszę wydzielić.

Szukam sposobu, żeby mieć dostęp do Internetu (dane na telefonie) poza krajami UE, w czasie bardziej złożonych oblotówek. Ciągłe kupowanie kart SIM, ich wymiana czy szukanie punktów gdzie to jest możliwe jest czasochłonne i przy pobycie w niektórych miejscach po 1-2 dni po prostu robi się bezsensowne. Czy ktoś przerabiał ten temat? Domyślam się, że może to nie być tanie, ale mocno potrzebuję takiej opcji na najbliższe miesiące. Będę wdzięczny za rady.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sty 2018 17:17 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Np słynna mtxc, co dawala nam 5k mil, wiele krajów

https://www.mtxc.eu/en/coverage.html
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Sty 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
przemos74 napisał(a):
Trochę nie na temat, wiec jeżeli potrzeba to proszę wydzielić.

Szukam sposobu, żeby mieć dostęp do Internetu (dane na telefonie) poza krajami UE, w czasie bardziej złożonych oblotówek. Ciągłe kupowanie kart SIM, ich wymiana czy szukanie punktów gdzie to jest możliwe jest czasochłonne i przy pobycie w niektórych miejscach po 1-2 dni po prostu robi się bezsensowne. Czy ktoś przerabiał ten temat? Domyślam się, że może to nie być tanie, ale mocno potrzebuję takiej opcji na najbliższe miesiące. Będę wdzięczny za rady.


Kolego sprawdź ofertę na kartę brytyjskiej sieci 3
ich feel at home działa chyba w 71 krajach aż po australie i nowa zelandie
oferują chyba do 12GB danych miesięcznie
kartę można doładować przy pomocy karty debetowej , kredytowej czy revolut


http://www.three.co.uk/feel-at-home
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Roaming poza Unią
#7 PostWysłany: 04 Maj 2018 16:50 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
https://surfroam.com/pages/rates
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roaming poza Unią
#8 PostWysłany: 04 Maj 2018 16:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Albo jak @seal polecał Kyivstar

zlot-f4f-kijow-21-04-2018,1613,121468&p=1074332&hilit=kyivstar#p1074332
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roaming poza Unią
#9 PostWysłany: 04 Maj 2018 19:03 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Bardzo rozsądne stawki roamingowe na internet w wielu krajach spoza UE ma również ukraiński Lifecell.
Szczegóły znajdziesz tutaj: https://www.lifecell.ua/en/mobile/roami ... s-roaming/
Góra
 Profil Relacje PM off
Jacaranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Roaming poza Unią
#10 PostWysłany: 04 Maj 2018 22:20 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Jak skorzystać z tego ukraińskiego? Możesz mi wytłumaczyć tak łopatologicznie? Szukam internetu na pobyt w Czarnogórze.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roaming poza Unią
#11 PostWysłany: 04 Maj 2018 22:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Ładujesz kartę sim tyle i tyle UAH, i używasz neta w Czarnogórze.
Albo kupujesz lokalną sim.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Roaming poza Unią
#12 PostWysłany: 04 Maj 2018 23:52 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Ja bazując na swoich doświadczeniach z Lifecellem UA mogę potwierdzić to co pisze @Zeus. W ukraińskim Kivstarze jest podobnie.
Trzeba mieć tylko środki (tzn. hrywny) na koncie. Pakiety roamingowe na internet aktywują się automatycznie w momencie kiedy zaczniesz korzystać z neta. W Czarnogórze byłoby to 30 hrywien (czyli jakieś 4 zł) za każde 100MB. Jak skończy się jeden pakiet, aktywuje się kolejny. Z konta znika Ci odpowiednia kwota, dostajesz SMS-a z informacją i tak się to kręci. Ewentualnie jeśli chcesz to możesz sobie uruchomić wcześniej pakiet 500MB za 150 hrywien (i to już trzeba zrobić ręcznie) - ale w przypadku Czarnogóry to nie ma sensu bo koszt za MB wychodzi taki sam jak w przypadku pakietów, które aktywują się automatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Roaming poza Unią
#13 PostWysłany: 06 Gru 2018 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
A tutaj oferta ukraińskiego Vodafone
500 MB/tydz. 150 UAH. Działa prawie wszędzie co istotne.

https://www.vodafone.ua/en/privatnim-kl ... fgbyte-prp

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
W ramach planowania RTW, zacząłem zastanawiać się, jak zorganizować sobie dostęp do intenetu mobilnego poza UE. Jest masa wątków w tej sprawie, ale są zawężone do jakiegoś konkretnego kraju, a mnie interesuje, jak postępować w przypadku częstej zmiany kraju pobytu. Znalazłem jedynie ten wątek: https://www.fly4free.pl/forum/zonglowanie-kartami-sim-w-roamingu-podrozy,135,118161&p=984700&hilit=internet#p984700, ale to też niezupełnie to...

Jak robicie w czasie swoich wyjazdów obejmujących wiele krajów poza UE, w których przebywacie góra przez kilka dni i potem ruszacie gdzieś indziej? Czy nadal kupujecie lokalne karty sim, które działają tylko w danym kraju, czy też korzystacie z jakiegoś rozwiązania "globalnego", a może bazujecie wyłącznie na wi-fi? Interesuje mnie głównie Am. Płd. (zadałem dziś nawet pytanie o Ekwador: https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=742&t=137826&p=1177336#p1177336), gdzie wi-fi nie jest zapewne aż tak dostępne, jak w takiej np. Korei, ani też nie są tam rozpowszechnione tak, jak w Hong Kongu, czy w Singapurze, smartfony znajdujące się na wyposażeniu pokoi hotelowych.
Z jednej strony, lokalna karta sim jest zapewne bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ale podejrzewam, że dopiero wtedy, gdy pobyt w danym kraju jest wystarczająco długi. Przy jednym czy dwóch dniach, a nawet trzech (będę tak miał w Brazylii, Peru, czy Chile), może nie być to już takie oczywiste. Poza tym, dochodzi sprawa ciągłego zmieniania kart, choć zakładam, że miałbym 2 telefony. Dlatego też, być może korzystniejszym, a przynajmniej wygodniejszym rozwiązaniem może być któraś z ofert internetu mobilnego (w wielu wypadkach również rozmów telefonicznych) działającego na całym świecie.
Znalazłem ciekawe zestawienie tego rodzaju ofert: https://toomanyadapters.com/international-sim-card-comparison/. Może korzystaliście z którejś z nich? Jak oceniacie tego rodzaju usługę w porównaniu z kartami sim lokalnymi?
Ja osobiście poszukuję oferty tylko na internet (bez połączeń głosowych i bez SMS-ów), żeby móc zamówić Ubera (czy coś innego w tym stylu), zajrzeć do mapy, sprawdzić maila, itp., gdy nie będzie możliwości skorzystania z wifi. Oznacza to, że nie potrzebuję dużego pakietu danych (pewnie z 1 - 2 GB by wystarczyło), bylebym mógł korzystać z niego przez ok. 3 tygodni. Pod tym względem pasowałaby mi chyba oferta Gigsky. Może ktoś miał z nią do czynienia?

A może macie inne jeszcze patenty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:17 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Router lte mobilny z szerokim zakresem kanalow. Karta surfroam i wificalling z play

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
świetnie, wielkie dzięki. Ten surfroam wygląda dokładnie na to, czego mi trzeba :)
Jeśli chodzi o wifi calling (choć tego potrzebuję w znacznie mniejszym stopniu), to czy dobrze rozumiem, że korzystasz z tego w play, bo tam akurat masz abonament? Ja mam w orange, gdzie wifi calling - jak wynika ze strony https://www.orange.pl/view/wificalling - też działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:48 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Z tego co sie orientuje wificalling w play dzisla najlepiej. Wlaczasz w telefonie i dziala. U innych trzeba cos zglaszac i rejestrowac. Ja mam w play i dziala. Dzwonisz i odbierasz jak w domu. Sms tez. Jedynie mmsy nie dzialsja. Ale w dobie whatsup kto wysyla mmsy?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Sprawdz na orange jak to dziala w domu lub pracy. Musi byc abonament jesli ma dzialac za granica. Wificalling przydaje sie tez na dzialce i w piwnicy ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:01 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Korzystałem kiedyś z MTXC (jak dawali mile M&M), ostatnio Surfroam i działa wyśmienicie. Nawet w Chinach, jakimś cudem na ich karcie sim nie było blokad na Facebook itp.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:07 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Poczytaj o Three: http://www.three.co.uk/Support/Roaming_ ... countries1

Maja 71 destynacji w swojej ofercie roamingowej - moze akurat pokrywa twoja trase?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group