Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#1041 PostWysłany: 12 Lut 2018 18:34 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 98
Loty: 87
Kilometry: 127 811
Wczoraj robiłem i działało bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: revolut
#1042 PostWysłany: 12 Lut 2018 19:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja rónież w zestawie Mbank + Android do tej pory problemów nie miałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1043 PostWysłany: 12 Lut 2018 20:11 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Czy jest jakiś górny limit pojedynczej transakcji z karty?
Zamierzam zrobić pojedyncza transakcje powyżej 10k i nie wiem czy to możliwe a muszę wiedzieć zanim spróbuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1044 PostWysłany: 12 Lut 2018 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Do tej pory Revolut sprawiał mi tylko problemy przy wypłatach z bankomatów - na Dominikanie w żadnym z 7-8, które przetestowałem, nie udało mi się wypłacić gotówki - podobno kwestia karty "pre-paid".

Płatności on-line zawsze mi działały. Do teraz. Próbuję kupić bilet na pociąg w Wietnamie przez https://dsvn.vn/#/. Płatność na stronie pośrednika: napas.com.vn. Za każdym razem nieudana - próbowałem 3 razy (w sobotę i dzisiaj). Wiecie o co może chodzić? Wg supportu może to być kwestia braku wsparcia dla 3ds w revolut, ale np. e-visę udało mi się kupić, mimo że wprost ostrzegali o konieczności włączenia 3ds na karcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1045 PostWysłany: 12 Lut 2018 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@xionc a na Dominikanie włączyłeś pasek magnetyczny, czy z chipa próbowałeś wypłacić (domyślnie pasek jest wyłączony)?
Bo w tym jest najczęściej problem.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1046 PostWysłany: 12 Lut 2018 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
@nick: włączyłem. Nawet założyłem osobne kont w USD i tam przetransferowałem środki w akcie desperacji.

Co ciekawe nie udało mi się również wybrać gotówki w dwóch bankach na miejscu z paszportem i revolutem. Tu w odróżnieniu od bankomatu dostawałem powiadomienie push z informacją, że terminal obsługuje chip&pin, a kasę próbują pobrać z paska magnetycznego. Oczywiście ta wiedza do niczego mi się nie przydała, bo revolut nie pozwala nie wyłączenie tej funkcji bezpieczeństwa, a facet w Banku nie wiedział, o co mi chodzi.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez xionc, 13 Lut 2018 17:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1047 PostWysłany: 13 Lut 2018 11:00 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Czy ktoś testował przelewy zagraniczne z konta REVOLUT do innego banku np z poza UE?
Ile biorą opłat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1048 PostWysłany: 13 Lut 2018 14:46 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 6
chiniol napisał(a):
Czy ktoś testował przelewy zagraniczne z konta REVOLUT do innego banku np z poza UE?
Ile biorą opłat?

Ja wczoraj po raz pierwszy zlecałem przelew do Australii. Opłat revolut nie pobiera. Jednakże należy liczyć się z tym, że bank odbiorcy policzy sobie jakąś opłatę (na stronie revolut jest to wyszczególnione). Wczoraj zlecałem, dzisiaj dostałem informację, że przelew poszedł, termin realizacji to 19 luty.
Ze strony revolut:

Możemy przedstawić szacunkowe, potencjalne opłaty dla następujących walut:
35 AUD
20 CAD
50 AED
16–32 EUR (poza obszarem SEPA)
7500 JPY
35 NZD
20–40 USD

Sam jestem ciekaw czy bank australijski pobierze jakąś opłatę, dlatego też zrobiłem przelew żeby porównać to z transferwise z którego do tej pory korzystałem. Ogólnie na przewalutowaniach i prowizjach jestem w tej chwili do przodu jakieś 19 AUD, ale jeśli bank pobierze, opłatę w wysokości tych 35 AUD to będę r w plecy i następnym razem przelew pójdzie przez transferwise.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1049 PostWysłany: 13 Lut 2018 18:57 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 118
@xionc Akurat w przypadku kolei wietnamskich to powszechnie znany problem. Przyjmowane są tylko ichniejsze karty. Informacje masz w odpowiednim wątku: https://www.fly4free.pl/forum/wietnam-pociag-platnosc,1077,116407
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1050 PostWysłany: 14 Lut 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Wczoraj i dziś, próbowałem zapłacić revolutem za bilety w Ural Airlines, nie poszło ani kartą bezpośrednio na ich stronie, ani przez PayPal.
Karta USD Kantoru Aliora poszła bez zająknięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1051 PostWysłany: 14 Lut 2018 16:33 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@pablo79 używałeś karty revolut wirtualnej czy fizycznej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1052 PostWysłany: 14 Lut 2018 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
fizycznej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1053 PostWysłany: 14 Lut 2018 23:42 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
W skrócie :
składałem reklamację na bookingu na apartament i dostałem odpowiedz
Dziękujemy za Państwa odpowiedź w sprawie rezerwacji o numerze XXXXXX9.
Miło nam poinformować, że kwota w wysokości 105.00 EUR zostanie zwrócona na Państwa kartę kredytową.

I pytanie czy jak podam numer fizycznej karty Revoluta to zwrot wejdzie na tą kartę bez problemu ? Czy jeżeli już wejdzie to wpadnie na pod konto w euro czy przewalutuje na złotówki,miał ktoś już taką sytuację i przetestował to w takiej opcji,bo jeżeli wejdzie w euro to zaryzykuje i podam revoluta ( o ile się da) ale jeżeli będzie przewalutowanie to chyba jednak podam KK citibanku bo ostatnio 40 USD przewalutowali mi tam na 145,40złotych więc po super kursie nieosiągalnym chyba w najlepszych kantorach .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1054 PostWysłany: 14 Lut 2018 23:46 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@kewatkO: zwrot będzie na konto euro nie będzie żadnego przeliczenia bez Twojej wiedzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kewatkO lubi ten post.
kewatkO uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1055 PostWysłany: 14 Lut 2018 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Dokładnie, miałem zwrot z Bookingu w USD i wpadło na konto USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
kewatkO lubi ten post.
kewatkO uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1056 PostWysłany: 15 Lut 2018 00:17 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Dzięki za szybkie info,kurcze trochę kusi mnie ten zwrot żeby zrobić na citibank bo podejrzewam że jak na USD mają taki dobry przelicznik to i na Euro też będzie lepszy niż w kantorach co da kilka złotych więcej ale z drugiej strony chyba jednak nie będę ryzykował takiej kwoty bo na revolucie będę miał fizycznie euro które się przyda na kolejnym wyjedzie a citibank przetestuję następnym razem jak kwota będzie mniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1057 PostWysłany: 15 Lut 2018 00:22 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@kewatkO: poczytaj jak Citibank rozlicza zwroty po jakim kursie bo faktycznie są banki co księgują zwroty po kursie dobrym bo odwracają sytuację - ale to Twoja decyzja czy chcesz ryzykować - pewnie kilkanaście zł +/- - czasem dla testu warto ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kewatkO uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1058 PostWysłany: 15 Lut 2018 02:18 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Potwierdzam, że Citi księguje zwroty po dobrym kursie. Przy czym nie wiem czy będzie to dotyczyło każdej transakcji czy tylko takiej, które realnie najpierw była wykonana w koncie Citi, a później całościowo lub częściowo zwrócona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1059 PostWysłany: 15 Lut 2018 11:51 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 6
Pieniądze, które puściłem w poniedziałek przelewem do Australii, były już w środę na koncie. Po drodze nie doszło do żadnych potrąceń. Ile wysłałem tyle siostra dostała, więc jestem mega zadowolony:-D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1060 PostWysłany: 15 Lut 2018 12:32 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
Mam kolejne pytanie ,podpowiedzcie proszę czy w Revolut działa jakiś program poleceń bo szukam i nigdzie nie mogę znaleźć ,wiem że za polecenie chyba 3 osób odblokować można było kryptowaluty z tym że mnie to nie interesuje po za tym mam już aktywną tą opcję bo zapisałem się tam kiedyś na jakąś kolejkę i chyba ze 2 tygodnie temu mi je odblokowali .
Generalnie interesuje mnie bardziej jakaś gotówka choćby i symboliczne po 20-50 złotych dla każdego tzn, dla poleconego i dla polecającego albo chociaż dla poleconego .


A zwrot z booking puściłem na kredytówkę z Citi, zobaczymy jaki będzie przelicznik ,transakcja nie była wykonana na kontach Citi więc zobaczymy czy też będzie tak super na przeliczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: analyst_pl oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group