Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#1061 PostWysłany: 15 Lut 2018 12:37 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Nie widziałem obecnie niczego w Revolut... Za to w PayPal w wersji niemieckiej tak, ale to nie ten temat;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: revolut
#1062 PostWysłany: 15 Lut 2018 16:17 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
coleslaw7 napisał(a):
Pieniądze, które puściłem w poniedziałek przelewem do Australii, były już w środę na koncie. Po drodze nie doszło do żadnych potrąceń. Ile wysłałem tyle siostra dostała, więc jestem mega zadowolony:-D


U mnie pobrano 32 USD z przelewu do Omanu.
Ale jakoś nie jestem tym specjalnie zaskoczony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1063 PostWysłany: 17 Lut 2018 13:53 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 26
Pytanie o revolut - czy dodanie karty kredytowej i zasilanie z niej karty revolut traktowane jest jako przelew z karty czy jako płatność bezgotówkowa? W wielu kartach ma to olbrzymie znaczenie np. 4% wartości jeśli przelew :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1064 PostWysłany: 17 Lut 2018 14:27 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Doładowanie kartą kredytową Deutsche Bank Mastercard - traktowane jako bezgotówkowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1065 PostWysłany: 17 Lut 2018 14:28 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
@pavkajg
U mnie na wszystkich kartach jest jako płatność bezgotówkowa. (KK BZWBK, KK ING,KK Citi bank, oraz wszystkie karty debetowe )

A dla zainteresowanych wczoraj dotarł do mnie zwrot z bookinga na kk Citi 105euro przeliczone po kursie 4.4026 czyli 462.28 złotych, kurczę wszystkie revoluty i inne kantory jednak przy Citi wyglądają słabo ,a kolejne zwroty z skądkolwiek przesyłam na Citi od tej pory.

@seal dzięki za motywację
Góra
 Profil Relacje PM off
pavkajg lubi ten post.
pavkajg uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1066 PostWysłany: 18 Lut 2018 18:18 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Udało sie komuś podpiąć revolut do apki Grab?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1067 PostWysłany: 18 Lut 2018 18:49 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
@pavkajg

Powinno być bezgotówkowo, z przeze mnie testowanych Citi, Noble - bezgotówkowo i na Citi wchodzą jeszcze punkty z programów lojalnościowych. Aczkolwiek ktoś ostatnio pisał że zasilenie KK z Ikeii jest traktowane jako wypłata gotówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1068 PostWysłany: 19 Lut 2018 09:27 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
Czy zauważyliście, że kursy walut pokazywane w konwerterze oraz w sekcji "kursy walut" dostępnej w aplikacji są korzystniejsze, niż te po których w danym momencie można faktycznie kupić daną walutę, po przejściu do opcji "wymień"? Nie są to duże różnice, ale jednak wprowadzające w błąd. Różnice oczywiście zawsze są na naszą niekorzyść.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1069 PostWysłany: 19 Lut 2018 09:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Kursy zmieniają się co około 2-3 sekundy, więc jest możliwe, że podczas przechodzenia z zakładki "Kursy" na "Wymień" kurs zdążył się zmienić o tę minimalną wartość na niekorzyść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1070 PostWysłany: 19 Lut 2018 09:46 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
Ale masz też pod wyborem walut przy wymianie też aktualny kurs, nie szukaj teorii spiskowych. Jest pewnie tak jak napisał @michzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1071 PostWysłany: 19 Lut 2018 09:48 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 8
daniel4g napisał(a):
Czy zauważyliście, że kursy walut pokazywane w konwerterze oraz w sekcji "kursy walut" dostępnej w aplikacji są korzystniejsze, niż te po których w danym momencie można faktycznie kupić daną walutę, po przejściu do opcji "wymień"? Nie są to duże różnice, ale jednak wprowadzające w błąd. Różnice oczywiście zawsze są na naszą niekorzyść.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
bo to jest średni kurs rynkowy, dopiero jak chcesz sprzedać/kupić to na ekranie z wymianą masz podgląd na aktualne kursy sprzedaży/kupna uwzględniające marżę Revoluta

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1072 PostWysłany: 19 Lut 2018 10:29 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
Po pierwsze piszę o walutach EUR i USD a w ich przypadku w tygodniu revolut nie pobiera marzy, a po drugie różnice nie wynikają ze zmian kursu, które mają miejsce co 1-2 sekundy. Po trzecie nie szukam teorii spiskowych, tylko jestem ciekawy z czego ten fakt wynika.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1073 PostWysłany: 19 Lut 2018 10:44 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
Sprawdzam teraz - w kursach $ 3,3469 przechodzę na wymianę - 3,3468-9,70 normalna zmiana kursów w trakcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1074 PostWysłany: 19 Lut 2018 14:05 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 8
nie jest to normalna zmiana kursów. dla mnie to marża ktorej oficjalnie nie ma i która wynosi około 0,03% czyli jakieś niewielkie liczby na 3 miejscu po przecinku dla kursow usd, eur i gbp do pln. łatwo to sprawdzić mając np. dwa konta i zasymulować na jednym sprzedaż, a na drugim w tym samym momencie kupno tej samej jednostki. Mi wychodzi na 1000 pln przy przeliczeniu na gbp jakieś 0,5 pln różnicy...

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1075 PostWysłany: 19 Lut 2018 14:09 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Na moje oko w kursach jest kwotowanie srednie, a transakcje sa albo "kup" albo "sprzedaj", wiec roznica zawsze bedzie bo nikt po średnim nie handluje.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1076 PostWysłany: 19 Lut 2018 14:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@mmadjer: ależ oczywiste jest że będzie różnica w kursie sprzedaży i kupna tzw. spread - na czym niby mieli by zarabiać inaczej? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1077 PostWysłany: 19 Lut 2018 14:22 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 8
No nie do końca oczywiste skoro pojawiają się pytania o różnice miedzy kursem średnim a kupna/sprzedaży.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1078 PostWysłany: 19 Lut 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Powiedzcie na co przeliczy walutę jak zapłacę w kraju którego waluty nie mam na liście (np. hrywny ukraińskie), czy obciąży mi konto złotówek czy też np. dolarów jak tam coś będzie. Które z kont będzie najtańsze w użytkowaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1079 PostWysłany: 19 Lut 2018 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Jeśli na koncie masz PLN i USD (i jest to konto założone na polskie dane), to najpierw spróbuje obciążyć konto złotówkowe, a jesli ono nie będzie posiadało dość środków, to wtedy USD.

Kolejność obciążania kont walutowych jest taka:

1. Obciążenie w tej walucie, w której jest oryginalna trasakcja.

Jeśli na koncie Revolut nie ma wystarczających środków w tej walucie, to:

2. Obciążenie w głównej walucie danego konta Revo (PLN dla kont polskich, EUR dla niemieckich itd).

Jeśli w tej walucie nie ma wystarczających środków, to:

3. Obciążenie tego konta walutowego, gdzie jest nawięcej środków.

Co do UAH, to było już jakiś czas temu pisane, że Revolut się nie opłaca. Lepsza karta Kantoru Aliora w USD. Wierzę na słowo.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
dworkam lubi ten post.
dworkam uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1080 PostWysłany: 19 Lut 2018 16:54 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
seal napisał(a):
@mmadjer: ależ oczywiste jest że będzie różnica w kursie sprzedaży i kupna tzw. spread - na czym niby mieli by zarabiać inaczej? :)
Bzdury piszesz. Nie jest to oczywiste bo sam revolut chwali się, że walutami handluje po kursie międzybankowym i o spreadzie ani w cenniku ani w regulaminie słowem nie wspomina.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group