Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Sie 2017 23:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 16
Jestem w trakcie kupowania biletów na pociąg na www.dsvn.vn
widzę opcję zapłaty od razu lub płatności na dworcu.
Jest filmik instruktażowy lecz niestety w całości po wietnamsku :)
Testował ktoś tę opcję ?
Jak to ? polecacie ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Sie 2017 21:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 24 Sie 2017 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jak ogarnialem Vietnam, to biuro z Niemiec polecalo mi ten portal:

https://www.baolau.vn

gdzie mozna zaplacic karta albo paypal-em.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Sie 2017 20:46 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 972
niebieski
oki kupujesz bilet , czy on przychodzi droga elektroniczą
Jak tak czy trzeba go wydrukować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sie 2017 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@lukasz.zst
E-ticket otrzymasz mailem, o ile pamietam byla jakas dodatkowa oplata za wyslanie na maila. ;)
Na stronie https://www.baolau.vn jest rowniez mail i tel., mozesz zapytac, jak masz jakies watpliwosci.

dsvn.vn akceptowal tylko vietnamskie kk, nie wiem jak jest dzis. ;)

Daj znac prosze, czy wypalilo.

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2018 14:21 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 118
Mogę niestety potwierdzić, że płatność na oficjalnej stronie nadal nie jest możliwa polskimi kartami.

Co do Baolau to właśnie u nich kupiłem bilet na połączenie Phan Thiet - Saigon i dodatkowe koszty są następujące:
- service fee - stałe i wynosi 40 000 VND / osoba
- processing fee - zależne od ilości osób, od 14 000 VND przy rezerwacji dla 1 do 34 000 VND w przypadku 4

Wszystko jest jasno opisane w podsumowaniu przed płatnością. Maila po prostu wysłali z potwierdzeniem, bez dodatkowych opłat za to.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Mar 2018 22:33 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Pytanie z innej beczki - jak traktowane są kilkulatki?
Sprawdzam ceny biletów na 12go.asia i mam tam możliwość wyboru liczby osób, ale w domyśle dorosłych.
W Tajlandii młoda "widełkami" był nie wiek, ale wzrost. A w Wietnamie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lis 2018 17:21 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 1
A czy ktoś z was kupował może bilety na pociąg w samym Wietnamie? Czytałam, że dla turystów zawsze są najdroższe miejsca. Chociaż z drugiej strony wówczas pewnie odchodzą service fee i processing fee.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lis 2018 11:08 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
karooo08 napisał(a):
A czy ktoś z was kupował może bilety na pociąg w samym Wietnamie? Czytałam, że dla turystów zawsze są najdroższe miejsca. Chociaż z drugiej strony wówczas pewnie odchodzą service fee i processing fee.


Ja kupiłam w Hanoi do Ninh Binh, za 100k VND/os. godzinę przed odjazdem pociagu. Jednak wygądało to tak, że w kasie powiedzieli, że im system nie działa i mamy czekać (gdzie lokalsi normalnie kupowali bilety - takze raczej działało..) czekaliśmy z 40 min aż w końcu pracownik dworca pokierował wszystkich "białych" na pociąg i peron. Powiedzielismy, ze nie mamy biletów ale Ci prowadzilii nas dalej az do wagonu sypialnianego (6 kuszetek w przedziale) zaczelismy mówić, że chcemy "hard seat" w zwykłym "kurniku" :P, ale nie rozumieli. Po 10 min tłumaczenia odpuściliśmy i weszliśmy do przedziału. Kasę zbieral konduktor, w cenie dostaliśmy butelkę wody i piwo. Także, być może sprzedają droższe miejsca, gdy chce się kupic bilet przed odjazdem...
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off
karooo08 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Lis 2018 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ruda_laur, kilka lat temu jechalem pociagiem z Hanoi do Hue ok. 14h, ja podrozowalem w sypialnym, ale w pociagu bylu sporo Rosjan, podrozowali przewaznie w "kurnikach". ;)
Mowili, ze lubia podrozowac po Vietnamie pociagiem i nie potrzebuja wiz.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lut 2019 11:09 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 69
Podróżowaliście 6 osobowym pociągiem hard slepper w Wietnamie, da radę się tam wyspać?

Mam zagwozdkę bo ze strony https://dsvn.vn wynika, że bilety na 4 cabinówkę są wyprzedane. Teoretycznie są jakieś wolne, ale zarezerwowane na podróż z Saigonu do Hanoi, ( na dłuższą trasę) zastanawiam się czy może by nie próbować kupic ich na miejscu, bo może nie każdy na dłuższą trasę będzie wykupiony.

CZy po prostu kupic 4 bilety na 6 osobowe, żeby potem nie siedzieć 11h w podróży D:

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 153.41 KiB | Obejrzany 2391 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Lut 2019 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
My jechaliśmy hard sleeperem z Hanoi do Hue, było bardzo ok. Materace trochę twardsze, niż w soft sleeperze, za to łóżka o jakieś 5cm dłuższe. Z minusów - jest dość mała przestrzeń między łóżkami, na samej górze dość blisko do sufitu. Ale ogólnie było ok, rano obudziłam się wyspana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lis 2019 20:00 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Czy w tych pociągach są jakieś opłaty za bagaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lis 2019 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@LaMancha
Nic nie dopłacaliśmy za bagaż.

@dudu
Ja również mogę polecić hard sleepera - wyspaliśmy się dość porządnie, dało się bez problemu wyprostować przy wzroście ~190 cm. W 6-osobowych niestety nie ma tylko jak usiąść w pozycji wyprostowanej.

Bilety na pociąg kupowałem przez baolau.com przed samym odjazdem - polecam, płatność revolutem przeszła i taniej niż w lokalnych biurach.
Jechaliśmy pociągiem SE3 na odcinku Ninh Binh - Da Nang. W lokalnych biurach próbowali nam wmówić, że pociąg SE3 jest dla lokalnych, że jest w nim mało miejsca i są w nim robaki i żebyśmy jechali SE19, bo to jest pociąg dla białych - zależało nam na SE3, bo jechał krócej. Szczęśliwie się nie posłuchaliśmy, w pociągu była mieszanka lokalnych i turystów, a sam pociąg był całkiem porządny. Można w internecie znaleźć informacje, że w ciągu ostatnich kilku lat pociąg SE3 i jeszcze kilka innych zostało odnowionych, dzięki czemu w zasadzie są teraz lepsze niż wciskany we wszystkich biurach SE19.
Góra
 Profil Relacje PM off
LaMancha uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Gru 2019 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
To ja dorzucę swoje podsumowanie i 3 grosze w temacie.

Bilety na pociąg najtaniej bilety kupić bezpośrednio w kasie na dworcu, ale w niektórych miastach nie ma dworca (np. w Hoi An), no i czasem może być problem z wytłumaczeniem o jakie miejsce nam chodzi. W typowym biurze podróży doliczą sporą prowizję. Najlepiej kupić przez internet, ale na stronie wietnamskich kolei - https://dsvn.vn/#/ - nie można płacić zagranicznymi kartami. Można kupić przez internet przez pośredników, ale wtedy też dochodzi prowizja.

Jest jeszcze jedna opcja - czasowa rezerwacja biletu przez oficjalną stronę kolei wietnamskich i jej opłacenie w ciągu 12h. Najlepiej gotówką na stacji (wtedy nic się nie dopłaca, a można wygodnie przez internet wybrać miejsca) – jeśli to nie jest możliwe, teoretycznie istnieją inne opcje – wg tłumaczenia google translate maila od Kolei – np. na poczcie, w bankomacie, banku czy w „autoryzowanych punktach”. Poszliśmy do takiego punktu, i pani oczywiście też wzięła za realizację tej opłaty prowizję – ale tylko 30 000 VND/bilet (ok. 5 PLN). Może trzeba spróbować pocztę lub bank... Po uregulowaniu płatności dostaniemy na maila link do pobrania biletu w pdfie– trzeba go wydrukować i zabrać ze sobą do pociągu.

Jechaliśmy z Da Nang do Sajgonu (SE1), w przedziale 4-os, było gniazdko elektryczne i dodatkowe porty USB do ładowania elektroniki, jest samowar z gorącą wodą, w pociągu jest wagon restauracyjny. Ogólnie podróż bardzo przyjemna, tylko karaluchy się często w przedziale pojawiały ;). Widoczki z okna fajne, piwko można sobie sączyć - jest przygoda ;)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Lut 2023 05:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1696
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Mamy 2023, więc mała aktualizacja.
Przeżyliśmy podróż nocnym z Nha Trang do Da Nang. Jest nas 6, więc kupiłem 6 miejsc w jednym przedziale sypialnym, pociąg nocny SE22, bilet kupiony online na stronie kolei wietnamskich płaciłem normalnie czymś naszym (revo, curve, albo zwykła karta) - zadziałało w każdym razie więc wrażenia dobre.

Natomiast podróż to niestety nostalgia i wspomnień najgorszych czar - załadunek ludzi o 19:30 na ciemnym peronie i upychanie w przedziale. Sam wagon przypomina zdezelowane pojazdy PKP i moje pierwsze podróże nocnymi (i znane wówczas wśród miłośników kolei pojęcie "rzeźnia"), toaleta była zachodnia przynajmniej, ale standard też jak PKP z lat 90-tych.
W samym przedziale ciasno jak na 6 osób z 6 plecakami, trochę nam zajęło poukładanie się i to wcale nieprawda, że były karaluchy, bo był tylko jeden i to nie był karaluch. Klima wiała niemiłosiernie i nie dało się wyłączyć, chociaż w sumie lepiej z klimą niż bez. Drzwi zabezpieczałem sznurkiem do prania, bo się nie zamykały. Ale gniazdko było i po chwili strachu podpiąłem tam ładowarkę i telefon. Doświadczenie osobliwe, ale chyba nie polecam tego konkretnego pociągu. :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Kwi 2023 13:13 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
@zawiert podbijam. Jechaliśmy przedwczoraj trase z dworca obok Mui ne do Danang. przejazd 15h, nocny pociąg, wykupiliśmy bilety na 1 klasę czyli 4 łóżka w przedziale i niby miękkie łóżka (były twarde). Zakup biletu z rezerwacją konkretnego miejsca przez Baolau bardzo polecam. Szybkie potwierdzenie i bilety w formie PDF.

Co do pociągów - DRAMAT. MOCNO ODRADZAM.
ANI NIE SĄ BUDŻETOWYM ROZWIĄZANIEM ANI PRZYJEMNYM PRZEŻYCIEM.
Wrażenia z jazdy ewidentnie jak Polska 1990.
Brudno, śmierdząco, toalety tak ochydne że przestaliśmy pic wodę żeby nie musieć tam sikać (mocz i papier rozwalał się na całej podłodze).

1. Prycze twarde ale powiedzmy ze wygodne. Uwaga, poduszki i prześcieradła są niewymienialne, mieliśmy całe brudne w jakiś włosach i piachu po innych ludziach. Powiem wam ze na koniec po 15h jazdy jak wyszliśmy z przedziału - konduktor wszedł do środka poskładał nasze kołdry i poduszki i ułożył pięknie na stosie dla następnych pasażerów. BYŁEM W GRUBYM SZOKU. Gdyby nie to że chciałem już z tamtąd uciec i generalnie że z nimi po angielsku nie da się dogadać to miałem bardzo ochotę go zapytac dlaczego nie zmieniają pościeli dla nowych pasażerów.
Btw. W Trang dwa łóżka pod nami zmieniły swoich pasażerów i była dokładnie taka sama sytuacja, ze gościu przyszedł, pościeli tylko dla nowych. Myśleliśmy ze chociaż na końcu trasy Ho chi Minh - Danang są one wymieniane… (to był pociąg S22 kończący tam kurs).

2. KARALUCHY. najpierw spotkałem ze 2-3 które sobie wyszły z mojego materaca lub gdzies ze ściany. Ale przez cała noc okazało się ze spotkaliśmy ich ze 20-30. Masakra. Człowiek bal się dotykać ściany, a później 2 dni miałem wrażenie ze po mnie cos chodzi.
Niestety dopiero w pociągu jak zaczalem googlac: „vietnam train cockroaches” okazało się ze praktycznie jazda bez karaluchów nie ma prawa się zdazyc bo po prostu są wszędzie i zawsze.

3. Klimatyzacja. W naszym przedziale cos było zepsute i na oko było z 28 stopni, gdzie w sąsiednich wagonach było spokojnie z 5-6 st. Mniej. Widocznie mieliśmy pecha ale cała drogę się przez to pocilem.

4. Kultura wietnamczykow. Dramatem jest to że kompletnie nie przejmują się że jadą z kimś w pociągu. My trafiliśmy na gości którzy co 30 minut cos jedli i kupowali za każdym razem od babeczki z wózkiem: wędzone jaja, 8 sztuk obierane jedno po drugim przez godzinę, najbardziej śmierdzące bahn mi jakie kiedykolwiek spotkałem w Wietnamie, czy jakieś inne cuda. Generalnie żygać się chciało i pare razy wyszliśmy na korytarz.

5. Relaks. Czy myślicie że kupno takiego nocnego pociągu to swietny sposób na oszczędzenie czasu? Nie płacisz za nocleg, dojeżdżasz na miejsce 8-9 rano i możesz iść prosto zwiedzać! Nigdy w życiu :D z mojego doświadczenia jak w tym upale z robalami prześpisz 2-3h to będzie dobrze. Po dojechaniu na miejsce wykupiliśmy early check in i po wzięciu dwukrotnego prysznica poszliśmy odespać na jakieś 3-4h.

6. CENA. Podsumowując punkty 1-5. Cena za taki nocny przejazd to okolice 800k. Za dwie osoby płaciilismy 300zł. Czyli praktycznie 2x drożej niż sleeping busy które jadą w podobnym czasie choć wiadomo ze są mniej bezpieczne.

My finalnie cancellowalismy nasze bilety na pociąg Hue-Ninh Binh. Obawiam się ze kolejna taka 12h przygoda mogłaby się zakończyć traumą i mojej małżonki.
A co by nie mówić urlop nie jest po to żeby się denerwować, nie przesypiać nocy, czy jak zombie pędzić od miejsca do miejsca byle zaliczyć.

Finalnie kupiliśmy bilety na vietjet air, z hue do Hanoi. Uwaga 380zl za dwie osoby z bagażami rejestrowanymi - kupione NA DWA DNI PRZED LOTEM. w Europie jest to nie do pomyślenia jaka taniocha :)

Czyli podsumowując samolot 1h10 minut - 380zl vs. Pociąg 13h w 1 klasie (xD) za 300zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Paź 2023 16:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Od 20 października będą jeździć nowe pociągi między Ha Noi i Da Nang. Są to wyremontowane wagony i no wy Wars

https://eturbonews.com/vietnam-trains-u ... =129336289

https://vietnamnews.vn/society/1595162/ ... route.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Paź 2023 16:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Teraz mi to mowisz :P No nic vietjet to też przygoda jak Batik
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group