Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 556 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 09 Lut 2018 21:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Burdzio Jak masz takie możliwości to pewnie wielu nam się przyda w tej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#242 PostWysłany: 09 Lut 2018 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
To już będzie już mój drugi bilet anulowany przez Leo :shock: Ostatnio zaproponowano mi zwrot pieniędzy lub przebookowanie na poranny kurs i wówczas wybrałem pierwszą opcję. Poczekam jeszcze na oficjalnego maila o anulacji, ale tym razem ani zwrot ani kurs poranny mnie nie satysfakcjonują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 09 Lut 2018 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Anonymous napisał(a):
Prosiłbym o odnośnik do artykułu (lub czegoś innego), w którym opisana jest sytuacja, że w stosunku do przewoźnika autokarowego wydano nakaz zwrotu pieniędzy za poniesione dodatkowe koszty przez pasażera czy też nakazano wypłatę odszkodowania, w związku z tym, że odwołany został kurs tego przewoźnika, po czym przewoźnik nie zaproponował alternatywnej trasy.

Jeśli faktycznie tak bardzo prawo chroni pasażera, to dobrze, ale nie wierzę, że wszyscy przewoźnicy zawsze zwracają kasę po "dobroci".

Tu jest fajny artykuł:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 1408TK.pdf

:)

Fakt - ciężko jest o to walczyć. W przypadku opóźnien jest bardzo ciężko - bo można się wymigiwać korkami itp. Ale tutaj wina przewoźnika jest ewidentna. I tak jak mówię, jak Leo Express wychodził z Polski to po początkowym odstawianiu maniany po pogrożeniu paluszkiem wszystkim oferowali z automatu bilet na bociana.

Problem jest taki, że organy władzy nie są zbyt zainteresowane pasażerami:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interp ... NT&nr=5730
Góra
 Profil Relacje PM off
epikie uważa post za pomocny.
 
      
#244 PostWysłany: 09 Lut 2018 23:31 

LE z polski - na szczęście - jeszcze wyjść nie zdążył, @Burdzio.
Szkoda natomiast że LUX Express nie ma...
No i nie było tak źle (moim skromnym zdaniem).
Fakt, niektórzy bili do luxa zanim oni w ogóle mieli pojęcie (w polskim oddziale) co im wolno i na jaką politykę ich stać. A czas aż tak nie naglił bo rozpoczęto w lutym.
Ja poczekałem i jak się sami odezwali to natychmiast z kilkoma różnymi opcjami :)

BTW ma ktoś z was bilet na luty? Bo wedle rozkładu zapowiada się ciekawie... Tym bardziej że przecież możba kupić bilety na te kursy :P

Załączniki:
leo.jpg
leo.jpg [ 108.61 KiB | Obejrzany 1275 razy ]
Góra
 PM off  
      
#245 PostWysłany: 10 Lut 2018 00:48 

Ciągle coś bardzo cicho, jeśli o pociągi Leo Express na polskich torach. Niby start przełożono na marzec, lecz bardzo mało czasu zostało. 11 marca wchodzi korekta rozkładu jazdy na kolei, a za niedługo będą już rozwieszane plakaty na dworcach z przyszłym rozkładem jazdy. To już ostatnia chwila, aby Leo Express się zdążyło wyrobić.

Więc nie zdziwię, jeśli nastąpi znowu przesunięcie o kilka miesięcy, albo wręcz w ogóle nigdy nie dojdzie to wszystko do skutku.
Góra
 PM off  
      
#246 PostWysłany: 10 Lut 2018 01:04 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
puszczanie Leo z Krakowa na tory nie ma sensu. Do Katowic sie jedzie 5 dni teraz pociągiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 10 Lut 2018 01:21 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Anonymous napisał(a):
BTW ma ktoś z was bilet na luty?

Ja mam... :/ Ciekawe co będzie... W tej chwili mam dostęp jedynie do strony mobilnej i nie mogę znaleźć strony której screena wrzuciłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 10 Lut 2018 01:43 

hahaha, mają refleks :D
na czeskiej nadal działa w zakładce jizdni rady, nawet mobilnie
Góra
 PM off  
      
#249 PostWysłany: 10 Lut 2018 03:38 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 66
Chłopaki ale co się boicie o bilety na luty? Przecież oni nawet na swojej stronie informują, że kursy są zawieszone od 1 marca ;)
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Image
_________________
Administrator: https://hotlot.pl


Ostatnio edytowany przez arturiano, 10 Lut 2018 08:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 10 Lut 2018 03:59 

a to że PB na przykład informował razem z flixem że nie zmieni nic w siatce do 26. marca i WSZYSTKIE bilety pozostają ważne.
Już rozumiesz? Nie?
Leo również na swojej stronie umieścił rozkład jazdy który jednoznacznie mówi co innego, Leo może mieć interes w informowaniu o zmianach dopiero od 1.3. choćby z racji że o zmianach rekomenduje się na min. 14 dni przed, w przeciwnym razie zwiększają się możliwości w zakresie uzyskania odszkodowania.
A, no i dziwnym trafem zniknął rozkład dla tej linii z polskiej strony LE zaraz po dodaniu tutaj screena.
Góra
 PM off  
      
#251 PostWysłany: 10 Lut 2018 09:25 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
Na interesujący mnie dzień jeszcze nie ma rozkładu Polskiegobusa. Zakładając, że nie będę miał wyboru i będę musiał jechać pociągiem nocnym na jaką klasę mogę sobie pozwolić? Miejsce siedzące w 1/2 klasie? Czy może miejsce leżące?
Jechałem tym połączeniem i komfort autokaru jak dla mnie zdecydowanie bliższy 1 klasie w pociągu (porównując autokarowo - bardziej lux express aniżei polskibus).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 10 Lut 2018 10:49 

Teoretycznie zwrot dotyczy tylko niezbędnych kosztów przejazdu, a więc ceny podstawowej biletu/ów czy noclegu bez usług typu SPA, Solarium czy wygodniejsza klasa. Natomiast tutaj główną sprawą jest postawa przewoźnika - może się zdarzyć że zaakceptuje on bilet, nieważne na jaką klasę został wystawiony; ale równie dobrze może odrzucić roszczenie ze uzasadniając że zwraca tylko za basic (przeciętną? zwykłą? Nie ma idealnego słowa w JP) opcję dotarcia do celu. Oczywiście nawet jeśli byś wziął kuszetkę czy cały przedział to należy ci się zwrot za cenė jednego biletu kolejowego w 2. klasie i kategorii pociągu jakim pojedziesz - natomiast to musiałbyś egzekwować według instrukcji Burdzia.
A to jest czasochłonne i nie raz mało opłacalne jeśli porównamy wymiar korzyści i strat (wybór zwykłego tańszego połączenia za $ vs wybór optymalnego za $$$ i potem strata czasu na nieraz dłuuuuugą kłótnię i dosyłanie drobnych szczegółów. Czas = pieniądz. )

Nie chcę zniechęcać, zresztą właśnie od tego jak będziecie powzczególnie reagować w takich sytuacjch zależy przyszłość polityki odwoływania kursów przez przewoźników. Wizz czy FR dzięki regulacjom europejskim zyskały jasne zasady. 2h+ (mimo że zależy to także od długości trasy) = odszkodowanie 250€.
Ludzie uznali te przepisy za wystarczająco chroniące ich prawa więc sobie latamy, z wizzem głównie 1:59 opóźnienia na wylocie, u Ryana 1:55... A na przylocie albo wcześniej albo mieli i nie chce pokazać godziny przylotu albo podaje zafałszowaną o kilka-naście minut. No a poza tym jest oczywiście mnóstwo lotów wykonywanych rozkładowo.

Teraz pora na rynek przewozów autokarowych, jak się pozwolicie traktować tak was potraktują.
Góra
 PM off  
      
#253 PostWysłany: 10 Lut 2018 11:46 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
3 godziny w liniach lotnicznych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 10 Lut 2018 11:52 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Jakoś fatalnie zaczął się ten rok na rynku przewozów autokarowych / zamieszanie z PB , podwyżki i chaos we Flix Busie , teraz jaja z Leo Express :oops: / A propo jest jeszcze jeden dzień na aplikowanie i uratowanie w Leo Express :idea:
https://www.pracuj.pl/praca/koordynator ... ta,5793716
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 10 Lut 2018 12:15 

@qbk, autobusy nie potrafią latać :((( No więc faktycznie 3 :D Ma ktoś kawę?
Góra
 PM off  
      
#256 PostWysłany: 10 Lut 2018 12:20 

Może po prostu w Polsce czasy na tyle się zmieniły, że na polskim rynku przewozy autokarowe nie mają większej przyszłości (i być może nie dotyczy to tylko Polski). Po prostu, w zależności od sytuacji, do wyboru są inne (często lepsze) alternatywy, np.: podróż pociągiem, lot samolotem czy jazda samochodem (własnym lub zrzeszając się w grupie w ramach BlaBlaCar).

Osobiście planując podróż rodzinną w wariancie 2+1, autobus/autokar ja uwzględniam dopiero jako opcję nr 4 w planowaniu, co nie oznacza, że nie korzystam w ogóle z oferty przewoźników autokarowych. Oczywiście każdy może mieć inne podejście, jednakże wyraźnie widać, że ma miejsce duży regres na polskim rynku przewozów autokarowych. Wygląda to tak jakby rynek bardziej "cofał się", niż rozwijał.

Co do samego Leo Express. Podróżowałem z nimi w październiku do Budapesztu (tam/powrót) - ja wsiadałem dopiero w słowackich Koszycach na trasie Warszawa-Budapeszt. Co do samego komfortu podróży nie miałem żadnych zastrzeżeń. Tylko frekwencja była fatalna. Do Budapesztu dojechało łącznie 9 osób, z Budapesztu jechało łącznie 6 osób. W trakcie podróży do Budapesztu w Koszycach nikt nie wysiadał, wsiadałem tylko ja, narzeczona i dziecko. Po drodze (w Miszkolcu) miał miejsce tylko niepotrzebnie dłuższy postój (ponad pół godziny) - nikt nie wysiadał, nikt nie wsiadał. Kierowca nie mógł wcześniej odjechać, musiał się trzymać rozkładu jazdy. W drodze powrotnej było jeszcze gorzej (w Miszkolcu postój trwał łącznie 50 minut).
Góra
 PM off  
      
#257 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Czy ktoś dostał już info o zdjęciu trasy od 1 marca? Przy okazji, czy coś zaproponowali? Info miało pójść w poniedziałek.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 12 Lut 2018 18:52 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 66
Ja próbowałem coś na FB z nimi pisać, ale za wiele się nie dowiedziałem ;)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1599526615

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Administrator: https://hotlot.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 12 Lut 2018 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
no właśnie czekałem aż dzisiaj dostanę anulację i w sumie nie wiem czy cieszyć się czy nie, ze anulacji ciągle brak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 12 Lut 2018 19:05 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 66
Poczekajmy kilka dni. Może jakąś niespodziankę kombinują :) w najgorszym wypadku będzie trzeba się o nocny pociąg kłócić...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Administrator: https://hotlot.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 556 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group