Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1381 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:26 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Brakuje Getina i Nobla gdzie masz KK Visa z bezpośrednim przeliczaniem po kursie organizacji na PLN. Nobla testowałem wielokrotnie i zawsze działał.
Góra
 Profil Relacje PM off
reed uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#1382 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:28 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@reed: wykonałeś sporo pracy ale kilka stron wcześniej masz wszystko jak na tacy:

dla-podroznika,181,1454&p=1009171&hilit=+visa#p1009171

w twoim research'u zabrakło Noble i Getin Banku - w Getinie można mieć KK VISA za darmo - małe wymagania do darmowości.
Góra
 Profil Relacje PM off
reed lubi ten post.
 
      
#1383 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:29 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Kilka osób w tej samej chwili to samo...
Do usunięcia...


Ostatnio edytowany przez tomeko12, 25 Sty 2018 19:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1384 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:23 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Jeżeli jesteś klientem mbanku i może być debetówka to bierz kartę Aquarius Swiat. Płaciłem teraz w US i na Jamajce i kurs do PLN wyszedł minimalnie lepszy od kantoru Alior.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1385 PostWysłany: 29 Sty 2018 10:47 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 14
seal sorki. Faktycznie masz rację ... chyba tak mnie pochłonął Research, że nie doczytałem - BTW Ten post to by się chyba przydało "Przykleić". Trudno w wątku namierzyć... :/

pasta dzięki za info. Tak, jestem klientem mBanku - mam nawet konto Aquarius ale w wątku chodzi o kredytówkę. Na chwilę obecną jeżeli chodzi o debetówkę nic lepszego niż ReVolut nie ma :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1386 PostWysłany: 30 Sty 2018 01:12 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Żeby nie było, że ze mnie jakiś revolutowy agent, bo wątek o Revolucie bardzo lubię ;) to donoszę: PEKAO o dziwo odświeżył i znacznie polepszył ofertę!

Rachunek o wdzięcznej nazwie marketingowej "Konto Przekorzystne" oferuje standardowo wydawaną do niego wielowalutową kartę MC Debit FX, która- poza wielowalutowością dla kilku walut "głównych"- oferuje bezpośrednie przeliczenia na PLN po kursie Mastercard.

To już było do tej pory- ale teraz, po spełnieniu stosunkowo łatwych warunków (miesięcznie 500zł wpływu + 1 transakcja bezgotówkowa), dostajemy bankomaty zagraniczne za 0zł dla każdego no i 0zł za prowadzenie rachunku i karty. Do użycia w Polsce też się nadaje nieźle, bo oferuje 2 wypłaty z bankomatów w kraju w miesiącu + nieograniczone z PEKAO.

Pobieżna, acz konkretna kontrola TOiP nie wykazała jak na razie większych haczyków.

Nigdzie nie wyszczególniono limitu wypłat z bankomatów zagranicznych. Kursy MC są świetne i przewidywalne, znacznie lepsze niż Visa (chociaż gorsze niż Revolut podczas godzin pracy rynków forex, siłą rzeczy).

Podróżniczy hit?
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
seal uważa post za pomocny.
 
      
#1387 PostWysłany: 30 Sty 2018 08:30 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@john_doe: wygląda na to że po "zepsuciu" oferty firmowej - uprościli i poprawili ofertę indywidualną - usługa krajowo kiepska ale jako konto na wyjazdy super! No i banalne warunki do bezpłatności!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1388 PostWysłany: 30 Sty 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
john_doe napisał(a):
Żeby nie było, że ze mnie jakiś revolutowy agent, bo wątek o Revolucie bardzo lubię ;) to donoszę: PEKAO o dziwo odświeżył i znacznie polepszył ofertę!

Rachunek o wdzięcznej nazwie marketingowej "Konto Przekorzystne" oferuje standardowo wydawaną do niego wielowalutową kartę MC Debit FX, która- poza wielowalutowością dla kilku walut "głównych"- oferuje bezpośrednie przeliczenia na PLN po kursie Mastercard.

To już było do tej pory- ale teraz, po spełnieniu stosunkowo łatwych warunków (miesięcznie 500zł wpływu + 1 transakcja bezgotówkowa), dostajemy bankomaty zagraniczne za 0zł dla każdego no i 0zł za prowadzenie rachunku i karty. Do użycia w Polsce też się nadaje nieźle, bo oferuje 2 wypłaty z bankomatów w kraju w miesiącu + nieograniczone z PEKAO.

Pobieżna, acz konkretna kontrola TOiP nie wykazała jak na razie większych haczyków.

Nigdzie nie wyszczególniono limitu wypłat z bankomatów zagranicznych. Kursy MC są świetne i przewidywalne, znacznie lepsze niż Visa (chociaż gorsze niż Revolut podczas godzin pracy rynków forex, siłą rzeczy).

Podróżniczy hit?

haczyk ma vacatio legis
wypłaty za granica to będzie pierwsza odstrzelona rzecz po złapaniu iluś tam klientów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1389 PostWysłany: 30 Sty 2018 10:21 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@becek: pewnie i tak ale jakiś czas (pół roku - rok) jest na skorzystanie, nie przywiązujesz się na nie wiadomo jaki czas. Na dziś jest super jeśli chodzi o konto do podróży. Jak zmienią to konto do zamknięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1390 PostWysłany: 30 Sty 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
spoko, fajnie to wygląda, ale mam revolut
mnie się po prostu nie chce skakać z konta a konto
szkoda mi czasu

wbrew pozorom obecny limit ATM revolut mi wystarczy, a i tak gdzie sie tylko da place karta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1391 PostWysłany: 30 Sty 2018 12:13 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
becek napisał(a):
john_doe napisał(a):

Podróżniczy hit?

haczyk ma vacatio legis
wypłaty za granica to będzie pierwsza odstrzelona rzecz po złapaniu iluś tam klientów


Trudno nie przyznać racji klasycznemu bęckowemu realizmowi, ale po pierwsze to jak na razie oferta jest, jaka jest i można z niej skorzystać. Tak dobrej oferty dla podróżników póki co w polskim banku nie było.

Po drugie, jak już puszczamy wodzę fantazji, to pytanie jak bardzo się zepsuje. Bo będą spadać z wysokiego konia.
Może zamienią np. na 2 bezpłatne wypłaty w miesiącu- to i tak by było genialne.

Masz Revoluta- no ja też mam i niestety nie jest to rozwiązanie perfekcyjne, bo:
- Narzut weekendowy, czasem dość bolesny i nie do obejścia.
- Programowe dziadostwo dla UAH, THB i RUB. Nie ujmując niczego Rosji, to jednak dwie pierwsze waluty to must-have.
Jak płacisz na Ukrainie? Bo ja bym wolał MC przeliczanym na PLN niż zabawę z dolarami przez AK.
- Revolutowy limit wypłat jest niby OK, zwłaszcza jeśli żona i ewentualni towarzysze też korzystają z R to da się przeżyć, ale brak limitu jest wygodniejszy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#1392 PostWysłany: 30 Sty 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
na Ukrainie place gotówką, wymieniam na granicy 100$ i wystarczy -podałeś extremalny przykład
mam już dłuższy czas ten revolut i akurat weekendowy narzut to najmniejszy ból głowy
w końcu nie place ta karta za kupno samochodu tylko jakieś drobne kwoty
w sumie gdybym nie czytal tego watko to bym o tym nie wiedział-przy płaceniu równowartości 30-50$ jakie znaczenie ma ten narzut?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
 
      
#1393 PostWysłany: 30 Sty 2018 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Moim zdaniem to dyskusja na zupełnie innym poziomie. W tym wątku poszukujemy najlepszej/najkorzystniejszej karty dla płatności zagranicznych.
To czy warto się trudzić, aby zaoszczędzić 50 groszy na kolacji za granicą to już inna sprawa ;)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1394 PostWysłany: 30 Sty 2018 13:41 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
po co szukac jak juz masz. revolut. po co kombinowac ktora kjarta do placenia czego. po co sprawdzac czy warunki sie nie zmienily.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#1395 PostWysłany: 31 Sty 2018 02:28 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
becek napisał(a):
na Ukrainie place gotówką, wymieniam na granicy 100$ i wystarczy -podałeś extremalny przykład
mam już dłuższy czas ten revolut i akurat weekendowy narzut to najmniejszy ból głowy
w końcu nie place ta karta za kupno samochodu tylko jakieś drobne kwoty
w sumie gdybym nie czytal tego watko to bym o tym nie wiedział-przy płaceniu równowartości 30-50$ jakie znaczenie ma ten narzut?


No sorry, ale to już trąci demagogią lekko. Co z tego, że małe kwoty? Skoro takie małe, to śmiało, wyjmuj kredytówki z Citi albo mBanku.

Tak samo argument o Ukrainie. No widzisz, $100 to ja płacę za jedną noc w hotelu we Lwowie ;)

Powazniej.
Dla większości walut spoza revolutowego mainstreamu- w którym zaszczytne miejsce na również PLN- w UK-ejowe weekendy narzucają minimum 1%. W praktyce- obserwowałem sporo- to zwykle ponad 1%, czasem znacząco. EUR/USD/GBP to też nieco ponad 0,5%.

Dla kogoś, kto poszukuje rozwiązań bezkompromisowych, 1% narzutu to jest całkiem sporo.
Obiektywnie również naprawdę sporo jak na ofertę, która marketingowo szczyci się oferowaniem kursów międzybankowych i twierdzi, że jest absolutnie najkorzystniejszym sposobem płacenia w walutach. Ściema o "illiquid currencies" to obiektywna wada.
Oczywiście- można to obejść dla walut, w których Revolut oferuje rachunki i wymienić w tygodniu. Ale ani to wygodne ani idealne, bo rachunków brakuje. A MC narzutu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1396 PostWysłany: 03 Lut 2018 18:45 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
john_doe napisał(a):
PEKAO o dziwo odświeżył i znacznie polepszył ofertę!

Rachunek o wdzięcznej nazwie marketingowej "Konto Przekorzystne" oferuje standardowo wydawaną do niego wielowalutową kartę MC Debit FX, która- poza wielowalutowością dla kilku walut "głównych"- oferuje bezpośrednie przeliczenia na PLN po kursie Mastercard.


Wyciąg z regulaminu:

Cytuj:
§ 56.1. W przypadku kart wydanych do rachunków prowadzonych w USD lub w EUR – transakcje kartą dokonane w walucie innej niż waluta
rachunku (USD lub EUR) są przeliczane, w dniu dokonania transakcji, z waluty, w jakiej transakcja została dokonana odpowiednio na
USD lub na EUR według kursów obowiązujących w systemie VISA. Bank obciąża rachunek równowartością odpowiednio w USD lub
EUR kwoty transakcji.
Informacje o kursach walutowych stosowanych przez systemy płatnicze VISA i MasterCard przy rozliczaniu transakcji kartą
udostępniane są na stronach internetowych tych systemów (http://www.VISA.com; http://www.MasterCard.com) w postaci kalkulatorów
umożliwiających przeliczenie kwoty w walucie transakcji na USD.
2. W przypadku kart wydanych do rachunków prowadzonych w PLN - transakcje kartą dokonane w walutach obcych są przeliczane w dniu
dokonania transakcji z waluty, w jakiej transakcja została dokonana na USD, a następnie na PLN, według kursów obowiązujących
odpowiednio w systemie MasterCard dla kart MasterCard lub w systemie VISA dla kart VISA. Bank obciąża rachunek równowartością
złotową kwot transakcji, z zastrzeżeniem postanowień § 92 ust. 3.

Cytuj:
§ 92.3. Kwoty transakcji dokonywanych w walutach obcych – odpowiednio:
1) obciążają (bez przeliczeń) dane Eurokonto Walutowe, jeśli do karty jest przypisane Eurokonto Walutowe w walucie, w której
została dokonana transakcja i na tym Eurokoncie Walutowym są wystarczające środki na pokrycie całej kwoty transakcji,
2) obciążają w całości Eurokonto prowadzone w PLN po przeliczeniu kwoty transakcji na PLN jeśli:
a) do karty jest przypisane Eurokonto Walutowe w walucie transakcji, ale nie ma na nim wystarczających środków na pokrycie
całej kwoty transakcji lub
b) do karty nie jest przypisane Eurokonto Walutowe w walucie transakcji, lub
c) transakcja została dokonana w walucie innej niż: EUR, USD, GBP lub CHF.


Jeśli dobrze rozumiem, to Pekao przeliczy kwotę transakcji na USD, a następnie na PLN (oba przeliczenia wg Mastercard). Dzisiaj weekend, to porównajmy:

Pekao:
100 NOK --> 13.09 USD --> 43.92 PLN
1000 UAH --> 35.91 USD --> 120.48 PLN
1000 THB --> 31.79 USD --> 106.66 PLN
50 EUR --> 62.58 USD --> 209.96 PLN

Revolut (kursy z aplikacji, nie wykonywałem transakcji). Trochę dziwi mnie, że są tak korzystne, w rzeczywistości chyba wyjdzie drożej:
100 NOK --> 43.01 PLN
1000 UAH --> 116.99 PLN
1000 THB --> 104.13 PLN
50 EUR --> 207.36 PLN

Więc może dla porównania bezpośrednie przeliczenie z waluty na PLN wg kursu Mastercard, tak jak to oferowała (i podobno nadal nieoficjalnie oferuje karta MamBonus BGŻ BNP):
100 NOK --> 43.90 PLN
1000 UAH --> 120.48 PLN
1000 THB --> 106.65 PLN
50 EUR --> 208.32 PLN
Jak widać nie ma co się przejmować przeliczaniem "waluta --> USD --> PLN".

A teraz sprawdźmy jak to wygląda w przypadku Visy (np. Envelo Bank, Getin):
100 NOK --> 43.96 PLN
1000 UAH --> 120.55 PLN
1000 THB --> 107.39 PLN
50 EUR --> 208.60 PLN

Sprawdźmy jeszcze jak będzie w przypadku Eurobanku i wydatków, za które można dostać zwrot 5% w programie Rodzina i Przyjaciele (kurs Visa + 1% za przewalutowanie), podaję kwoty już po cashbacku:
100 NOK --> 42.18 PLN
1000 UAH --> 115.67 PLN
1000 THB --> 103.04 PLN
50 EUR --> 200.15 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#1397 PostWysłany: 04 Lut 2018 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
to ostatnie jest o tyle mylące że prędzej czy później wpadną wydatki za które zwrotu nie będzie i "się wyrówna".

Co do wspomnianego wyżej nowego konta Pekao i karty wielowalutowej do niego - reguły dotyczacę użytkowania karty są identyczne również przy innych rodzajach kont, więc jeśli zostaną zmienione to dla wszystkich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1398 PostWysłany: 04 Lut 2018 12:45 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@BarneyGF: PEKAO nie jest złe. To nie tak, chyba nie wyobrażacie sobie że organizacja płatnicza ustala kursy dla tysięcy par kombinacji - wiadome jest że wewnętrznie przeliczane jest to przez jakąś walutę np USD - już kiedyś robiłem sobie taki test z kalkulatorem mp MYR do USD i USD do PLN oraz bezpośrednio MYR do PLN - różnice były minimalne wyglądały na błędy zaokrągleń. Oferta Pekao jest dobra, niestety kart rozliczanych bez opłat dla banku coraz mniej.

Posiadam karty PeKaO - mastercard oraz visa i robiłem testy - tu szczegóły:

revolut,181,93883&p=1002750&hilit=+test#p1002750
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#1399 PostWysłany: 04 Lut 2018 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To chyba tez zależy od kwot jakimi się posługujemy. Złotówka na 150PLN pewnie nie ma znaczenia. Ale jeśli to jest np 10.000 miesięcznie (raptem kilka biletów i hoteli) to całościowa różnica może być całkiem spora. Chociaż to ciagle jest dużo fajniej niż karty z narzutami banków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1400 PostWysłany: 04 Lut 2018 13:39 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@BrunoJ: to już są różnice na które przy płynnych kursach walut nie ma się wpływu - takie różnice (a nawet większe) możesz mieć w zależności od tego czy transakcja robiona jest w południe czy wieczorem jeśli były ruchy na kursach walut a to jest cały czas płynne,.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group