Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1341 PostWysłany: 08 Lis 2017 07:31 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Jestem aktualnie w podróży. Postanowiłem porównać kartę Revolut z kartą PEKAO S.A. - debetowy Mastercard - akurat dlatego z tą kartą ponieważ PEKAO nie ma blokad tylko rozliczna transakcje "od razu" po kursie mastercard - tak że kwota ostateczna jest znana tak samo jak w revolucie od razu.

Transakcje były wykonywane jedna po drugiej wiec można założyć że w tym samym czasie:
1. 31.10 - 8,80 EUR - revolut: 37,34 PLN, pekao 37,35 PLN
2. 02.11 - 4,40 MYR - revolut: 3,79 PLN, pekao 3,79 PLN
3. 08.11 - 68,000 VND - revolut: 10,96 PLN, pekao: 10,95 PLN.

Wygląda to praktycznie idealnie tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off
joker1977 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#1342 PostWysłany: 10 Lis 2017 16:28 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Cashless podaje, że Rkantor chce w 2018 roku wprowadzić kartę wielowalutową. Na pewno będzie można płacić USD, EUR i GBP - ale to umożliwia zarówno Kantor Aliora, T-mobile i Citi Priority. Ale w oddziałach Aliora można wypłacić gotówkę tylko w tych 3 walutach, a u Rajfa również CHF, DKK, NOK i SEK (czeka się 2 dni robocze po zaanonsowaniu wypłaty). Może jacyś decydenci to czytają i umożliwią płatności bezgotówkowe w mniej popularnych walutach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1343 PostWysłany: 11 Lis 2017 11:38 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Po jakim właściwie kursie przelicza T-mobile (a więc Alior pewnie też) waluty przy płatności kartą dolarową? W regulaminie mamy:
Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu Kart ze znakiem Mastercard: [...] w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację.

A teraz przykłady ze Szwajcarii (użyłem kalkulatora Mastercard z datą rozliczenia operacji, sprawdzałem też datę wykonania, ale wnioski były takie same):
  • 04.11.2017 - 25.05 CHF, pobrano 25.24 USD wg kursu 1.00758; wg MC powinno być 25.16 USD wg kursu 1.004213
  • 05.11.2017 - 25 CHF, pobrano 25.22 USD wg kursu 1.00880; wg MC powinno być 25.11 USD wg kursu 1.004213 (czyli kurs MC się nie zmienił, a T-mobile tak)
  • 08.11.2017 - 15.85 CHF, pobrano 15.90 USD wg kursu 1.00315; wg MC powinno być 15.88 UD wg kursu 1.001865

Co prawda przy takich transakcjach to są grosze, ale gdy karta MamBonus miała korzystne przewalutowania, to kursy się zgadzały z kalkulatorem MC. Tutaj natomiast jest zawsze drożej o 0.1-0.5%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1344 PostWysłany: 11 Lis 2017 20:16 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
@BarneyGF Raczej powinieneś użyć daty wykonania. Do tego ktoś wcześniej napisał, że kurs Mastercarda zmienia się w ciągu dnia, a kalkulator może brać pod uwagę kurs z końca dnia. Stąd delikatne różnice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1345 PostWysłany: 11 Lis 2017 20:31 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
@mmateoo raczej się nie zgodzę, wydaje mi się, że MC ustala kurs raz dziennie, po południu. O 12 nie dało się sprawdzić kursu na 11 listopada, a teraz już można.
Co do dat - ktoś pisał o karcie MC w Pekao i wspominał, że transakcja jest rozliczana od razu po kursie z dnia transakcji. Natomiast T-mobile zawsze blokuje większą kwotę i dopiero po dwóch dniach wiadomo ile się zapłaciło, więc myślę, że powinienem brać kurs z dnia księgowania operacji.

Edit: rzuciłem okiem na wyciąg z karty MamBonus z sierpnia. I kurs z wyciągu idealnie odpowiada kursowi MC z kalkulatora (z tym, że czasami w dniu operacji, a czasami w dniu księgowania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1346 PostWysłany: 11 Lis 2017 22:51 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
Może to trochę wyjaśni (znalezione na innym forum):
Cytuj:
MasterCard authorisations do indeed use a live bid rate which is frequently updated throughout the day. :slight_smile:

Settlements are processed together in batches. There are several clearing cycle batches each week day. A transaction normally settles a few days after the original authorisation, during which time the exchange rate can change. This is why Monzo shows the exchange rate as pending. :hourglass_flowing_sand:

Each clearing cycle uses a single exchange rate determined by MasterCard. This means that although your two ATM transactions are showing different rates after they have been authorised, it is likely they will be have the same exchange rate after settlement because they will be processed in the same clearing cycle.

Multiple clearing cycles per day also means that sometimes the exchange rate you see for a settled transaction varies slightly from the official MasterCard daily exchange rate webpage. (Because the webpage displays an average across of all of the clearing cycles).

W każdym razie różnice są pomijalne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#1347 PostWysłany: 12 Lis 2017 09:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@BarneyGF: Kurs Mastercard (jak i VISA) jest płynny. Mam kartę rozliczaną od razu w momencie transakcji na PLN i widać ewidentnie różnice w ciągu dnia - W dniu gdzie była jazda na dolarze miałem nawet 5 gr różnicy między rano a wieczorem. Poza tym pod kalkulatorem mastercarda jest disclamer. Przeczytaj to uważnie. Sprawa była też wyjaśniana w wątku się o kantorze Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#1348 PostWysłany: 14 Lis 2017 10:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Od 13.11.2017 Eurobank udostępnia darmowe konta walutowe EUR, USD, GBP, do których można podpiąć posiadaną kartę debetową.
- W przypadku podłączenia karty do konta walutowego pobierana jest dodatkowa opłata 1,90PLN/mies.
- Przewalutowanie pomiędzy kontami PLN/walutowymi wg. kursu banku (6% spread)
- wpłata w oddziale: 0PLN, jedna wypłata: 0PLN, pozostałe: 7PLN
- Przelew wewnętrzny: 0PLN, SEPA: 5PLN, przychodzące: 0PLN
- Wypłata z bankomatu: 0PLN dla konta Prestige (wpływy min 4000PLN lub udział w programie "Rodzina i przyjaciele"), 1,50EUR/USD/GBP dla pozostałych kont
- Transakcje kartowe wykonane w walucie konta podpiętego do karty, jeżeli jest wystarczająca ilość środków, rozliczana jest bez przewalutowania, w pozostałych przypadkach rozliczana jest z konta PLN (dla kart VISA na PLN wg kursu Visa + 1%, dla kard MC na EUR wg MC, potem na PLN wg kursu banku ~+3% (6% spread))
Oferta d..y nie urywa, ale może się posiadaczom kont w tym banku przydać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1349 PostWysłany: 14 Lis 2017 11:09 

Niestety, ta oferta kompletnie nic nie urywa ;-)
Góra
 PM off  
      
#1350 PostWysłany: 17 Lis 2017 10:54 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jeśli ktoś nie ma dochodów w walutach i nie kupuje ich "w dołkach", tylko niedługo przed wyjazdem, to najlepszą opcją jest korzystanie z karty Visa Electron, która będzie podpięta do złotówkowego konta Prestige. Przewalutowanie po kursie Visy + 1% prowizji. Natomiast istnieje program Rodzina i Przyjaciele, z którego można dostać 5% cashback za płatności w restauracjach, hotelach, liniach lotniczych, wypożyczalniach samochodów, muzeach, u przewoźników kolejowych i autokarowych (z tym, że MCC musi się zgadzać) - a to duża część wydatków ponoszonych za granicą.
Edit: no i wypłaty z bankomatów za darmo na całym świecie (oczywiście z prowizją 1% i bez zwrotu z programu RiP).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1351 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:26 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 23
Czy orientujecie się, jakie karty kredytowe oferują płatności w zagranicznej walucie bez prowizji po przeliczniku visy/ mastercard?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1352 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:47 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
tak. Ty też będziesz się orientować jak przejrzysz ten wątek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1353 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:51 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 23
Przejrzałem już wcześniej, chciałem zapytać o aktualną sytuacje, czy coś się zmieniło w odniesieniu do tego:
Cytuj:
Rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard (tu w zależności od wariantu konto można mieć wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta kredytowa Mastercard BGŻ BNP Mam Bonus - ta wydawana w punktach dawnego Sygma Banku, ta co w oddziałach banku ma inne przeliczenie.
Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut

Ale jak zwykle muszę się pojawić takie wpisy jak ten powyżej... :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1354 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:53 

Ta z BGŻ Mam Bonus, już nie jest bezprowizyjna.
Góra
 PM off  
      
#1355 PostWysłany: 19 Lis 2017 18:16 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 4
Karta kredytowa Visa Getin. Czas oczekiwania - około tygodnia. 5 transakcji miesięcznie zwalnia z opłaty za jej posiadanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1356 PostWysłany: 19 Lis 2017 20:36 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Można dodać jeszcze kartę debetową Visy Envelo Banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1357 PostWysłany: 20 Lis 2017 09:45 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Pytanie było o Karty kredytowe. Obecnie, z tych łatwiej dostępnych, pozostają karty Visa Getin/Nobble banku i Banku pocztowego. W przypadku tych pierwszych, istnieje możliwość zniesienia opłaty za użytkowanie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1358 PostWysłany: 20 Lis 2017 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
Karty debetowe PEKAO S.A. - karta wielowalutowa Mastercard. W październiku przedłużyłem na kolejny rok oczywiście w promocji :) konto, karta, oraz wypłaty w kraju i za granicą są bez prowizji, opłat> Korzystam tylko z konta w złotówkach. Rozliczenie po kursie MC.
Ps Naliczają opłaty z wysłanego SMS 20 gr.
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1359 PostWysłany: 26 Lis 2017 17:07 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Aktualizacja mojego posta z początku czerwca - stan na dziś.


Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby orwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego) - NOWE!
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard (tu w zależności od wariantu konto można mieć wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta kredytowa Mastercard BGŻ BNP Mam Bonus - ta wydawana w punktach dawnego Sygma Banku, ta co w oddziałach banku ma inne przeliczenie. - niestety nieaktualne - co prawda w chwili obecnej rozlicza dalej ponoć po kursach dobrych ale jest to nie zgodne z tym co w regulaminie więc w każdej chwili może zostać skorygowane - nawet wstecz!

Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Góra
 Profil Relacje PM off
Marek Marszolik lubi ten post.
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#1360 PostWysłany: 29 Lis 2017 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Istnieje w Polsce jakaś kredytówka, którą jest przeliczana bezpośrednio po kursie organizacji i można nią zbierać mile, punkty czy coś?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Krupier, meexxx oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group