Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lis 2017 00:21 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Biznes klasa w BA.....ale porażka

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 17 Lis 2017 01:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
BA to dla mnie najgorszy produkt C jaki znam na longach, zarówno hard jak i soft, a znam ich kilkadziesiąt...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Lis 2017 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie znalazlem podobnego watku, dlatego pozwolilem sobie otworzyc.
Lecialem nie raz np. do RPA czy Namibii i przyznam, ze mila, profesjonalna obsluga, ale niektore sympatyczne Panie Stewardessy maja swoj wiek.
Wada moze byc, ze na krotkich trasach wszystko platne.
Za Tapas z szynka Serrano na trasie ZRH-LHR trzeba zaplacic ok. 5 GBP, a za browarek ok. 4.5 GBP:
Załącznik:
tapasJPG.JPG

Polecam rowniez tego wysmienitego browarka:
Załącznik:
Adnams.JPG

Z drugiej strony wole zaplacic za takie przysmaki niz zjesc gumiastego sandwicha z folii, po ktorym moze byc niedobrze.
Do tego Heineken, ktorego wyjatkowo nie znosze.
Na trasie LHR-JFK zamowilem Lacto-ovo vegetarian meal i dostalem nawet dobra paste z czerwonym pesto.
Alkoholu na prawde nie zalowali.
Wino:
EL MURO - Tempranillo Garnacha 2016, Spain
Casa La Punta - Cabernet Sauvignon, Chile
Koniak:
BARON OTARD V.S.

Za miejsce przy wyjsciu awaryjnym na trasie JFK-LHR zaplacilem dodatkowo 76.- CHF.
Mozna sie tylko doczepic, ze niektore maszyny nie sa w tak dobrym stanie, jak np. w Swiss.

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Sty 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
BA pozostanowila polepszyc los pasazerow klasy ekonomicznej na dlugich trasach:

"British Airways is today announcing a multi-million pound investment in its World Traveller (long-haul economy cabin) catering, introducing an exciting and expanded new menu, which provides more quantity and quality to both meals and great snacking options throughout the flight.

Options now include:
· Pretzels with the welcome drink
· Four-course meal with starter, main, dessert, cheese and biscuits, accompanied by a bread roll and bottle of water
· Second meal or substantial snack depending on the length of the flight
· Regional meal options served according to destination
· Magnum ice-creams
· Tuck box with chocolates and crisps
· Hot breakfast on longer overnight flights
· Graze movie-snack box on longer* flights
· Complimentary drinks from the bar

Previously customers travelling in the cabin were served a complimentary snack, a three-course-meal or a light meal, depending on the time and length of their flight as well as a complimentary bar service of hot and cold drinks.

The new catering arrives from January 17, and the menus that will change every six months."

http://mediacentre.britishairways.com/p ... 9?ref=Home

Lece 18-tego, wiec napisze czy faktycznie jest lepiej, o ile nie zabraknie im jedzenia jak dojda do ostatniego rzedu ...
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Sty 2018 03:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przyznam, ze sa to jedne z moich ulubionych linii i mysle, ze nie przez przypadek lecialem BA w listopadzie i grudniu az 3 razy na weekendy do NY.
Jak zamawiam bilety to lubie wybrac sobie linie, mimo iz inne moga byc tansze.
Jedzenie jest OK, staram sie zamawiac vegetarianskie, ale z reguly nie jestem glodny, gdyz na LHR sa fajne restauracje. :D
Pyszny byl ten deserek czekoladowo-karmelkowy. :)

Załącznik:
BA1.JPG
BA1.JPG [ 147.38 KiB | Obejrzany 7045 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Sty 2018 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Haha, ja tam nimi latam z braku laku, glowna linia w kraju i najwiecej salonikow. Jak sie da, wybieram inne linie z sojuszu, zeby skorzystac z przywilejow i miec przyjemniejsza podroz. Polecam American Airlines samoloty 77W na trasach z Londynu do USA albo transcon NYC-LAX.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Sty 2018 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy macie doświadczenia z ich biurem w Polsce?
Mam znalezioną na kayaku trasę, którą chciałbym zarezerwować, ale jest pod pewnymi względami dość dziwna (różne klasy na różnych odcinkach) i nie da się tego załatwić online ani w BA, ani w żadnym znanym mi OTA. Chcę zatem skontaktować się telefonicznie z biurem BA w Polsce, tylko ciekaw jestem, czego mogę się tam spodziewać, bo w niektórych biurach innych linii z obsługą klienta bywało różnie.
A może lepiej skontaktować się z innym biurem? Najpierw chciałem dzwonić do centrali w UK, ale z ich strony wynika, że połączenia są odpłatne. Prawda to?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Sty 2018 04:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
UK ma numery 0800, ale pewnie nie da sie zadzwonic z PL za darmo na nie. Zadzwon najpierw do PL i podyktuj im co chcesz rezerwowac. Jak nie wyjdzie to probuj do UK.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 19 Sty 2018 10:40 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
A jest w ogóle polska infolinia BA? W przypadku tej Aviosowej to nic innego niż przekierowanie na brytyjską anglojęzyczną infolinię. Jedyna różnica to to, że dzwoni się na polski numer.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 19 Sty 2018 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Masz rację. Jestem po rozmowie - numer jest polski, ale odbierają gdzieś indziej, chyba w UK. To trochę tak, jak z infolinią Etihad, gdzie numer jest polski, ale łączymy się - o ile pamiętam - z Irlandią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Sty 2018 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Ale obsługa po polsku czy angielsku? Załatwiłeś to co chciałeś? Tak z czystej ciekawości pytam:)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Sty 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
obsługa angielskojęzyczna. Na początku nie dosłyszałem, jak agent się przedstawiał, ale miałem wrażenie, że imię lub nazwisko brzmiało słowiańsko i do tego akcent był nie do końca brytyjski, więc zacząłem nawijać po polsku, tym bardziej, że wykręcałem przecież nr warszawski (choć od samego początku zapowiedzi w słuchawce były tylko po angielsku). Okazało się jednak, że to jednak nie Polak, więc przeszedłem na angielski.
Co do załatwienia sprawy, to niestety nici z tego, choć to nie wina agentów (rozmawiałem z dwoma), tylko raczej kayaka, który coś przekręca w wynikach w odniesieniu do cen BA (wrzucę za chwilę w innym wątku, o co mi chodzi - może ktoś coś wykombinuje?).

EDIT: miałem jeszcze kolejne dwie rozmowy. Przy trzeciej trafiłem na bardzo sympatyczną i pomocną rodaczkę. Przy okazji zapytałem, gdzie są "zbazowani" - okazało się, że w Niemczech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 20 Sty 2018 06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
BA pozostanowila polepszyc los pasazerow klasy ekonomicznej na dlugich trasach:
Options now include:
· Pretzels with the welcome drink
· Four-course meal with starter, main, dessert, cheese and biscuits, accompanied by a bread roll and bottle of water
· Second meal or substantial snack depending on the length of the flight
· Regional meal options served according to destination
· Magnum ice-creams
· Tuck box with chocolates and crisps
· Hot breakfast on longer overnight flights
· Graze movie-snack box on longer* flights
· Complimentary drinks from the bar

Previously customers travelling in the cabin were served a complimentary snack, a three-course-meal or a light meal, depending on the time and length of their flight as well as a complimentary bar service of hot and cold drinks.

Odnosnie poprawy jedzenia:
-byly pretzle i drink na poczatku, ale to chyba zawsze bylo albo pomieszaly mi sie klasy
-moze to byly i 4 dania, ja zjadlam tylko glowne i sprobowalam deseru. Butelka wody byla w przeszlosci, potem ja zastapili woda z plastikowych kubeczkow i teraz znowu powrocila.
-lody Magnum, cos nowego. Aczkolwiek kiedys podobno byly lody na dlugich trasach, ja nie pamietam w BA. Kojarze z KLM i AA w ekonomicznej.
-wrocily snacki w Galley, chociaz chyba malo kto o nich wie.
-drugi posilek znacznie polepszyl sie: kanapka i male Toblerone. Wczesniej dawali pakiet batonikow czy cos podobnego, nic wartego zjedzenia.

W samolocie jak zawsze brudno, znalazlam papierek po muffinie na siedzeniu. Obsluga mila. Na szczescie lot LHR-SEA mial male oblozenie i wiekszosc osob przy oknach miala cale rzedy dla siebie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Kwi 2018 18:35 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Jest jakiś e-mail, na który mogę się skontaktować w sprawie istniejącej rezerwacji? Anulowanie mi lot, napisali żebym się skontaktował telefonicznie ale nie mam jak

Może PW na FB?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Kwi 2018 18:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Powodzenia z tym.

Spróbuj: webformuk@email.ba.com
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 13 Kwi 2018 19:39 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
A w jakimś transfer desk np. na EWR czy LHR jak z marszu podejdę to coś z nimi zalatwię? Z wyprzedZeniem oczywiście
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Kwi 2018 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Byc moze, sprobuj.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Kwi 2018 19:46 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Odpowiedzieli w końcu na Twitterze. Mój lot(BKK-HKG/Cathay, płacone aviosami)nie będzie mial klasy economy premium, więc oferują downgrade +refund albo inny lot. Czy inny lot musi być z siatki Cathay czy jakikolwiek z ich sojuszu? Chcę się przygotować przed rozmową, żeby podać to co mnie interesuje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Cze 2018 17:59 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Czy ktos kto lecial ostanimi czasy BA w klasie economy moglby wyrazic swoja opinie odnosnie tych linii? Angielska prasa wypowiada sie o nich bardzo negatywnie, opinie na skytrax/tripadvisor rowniez nie zachecaja... znalazlam bilety ktore mnie interesuja w bardzo przystepnej cenie, ale zastanawiam sie czy czasem nie wartoby bylo doplacic £80 - £100 i leciec z QR lub Emirates.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Cze 2018 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A dokad lecisz? Bo wiele zalezy od trasy, modeli samolotow, itp. Upewnij sie tez, ze cena zawiera bagaz rejestrowany, jesli zalezy Ci na tym. Jest coraz wiecej tras z podstawowymi taryfami, ktore nie daja bagazu, wyboru miejsc, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kaya lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group