Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Lis 2017 11:30 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Czy ktoś mógłby podzielić się swoim doświadczeniem z próbą odzyskania pieniędzy w przypadku ubezpieczenia biletu od rezygnacji (ERV)? Na tym forum jest to polecane przez wielu ubezpieczenie (przynajmniej w teorii), a jak jest praktycznie? Na forach nt. ubezpieczeń ta firma ma słabą opinię.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 10 Lis 2017 11:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 10 Lis 2017 11:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Na forum o ubezpieczeniach w sumie kazde towarzystwo ma straszne opinie :).

Moja rada: przeczytaj dokladnie warunki. Zwlaszcza wylaczenia odpowiedzialnosci. Odpowiada Ci zakres to kupuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Lis 2017 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Juz bodajze dwukrotnie mialem zwrocone pieniadze przez ERV. bez problemu. Trzeba troche poczekac...nawet okolo miesiaca. Obydwa przypadki byly medyczne, zachorowanie zaraz przed wylotem. Zaswiadczenie od lekarza na druku ERV. Dodatkowo trzeba miec potwierdzenie z linii lotniczej lub OTA o wielkosci zwrotu lub raku zwrotui za bilet, ktory przepadl.
Ja jestem zadowolony.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 10 Lis 2017 12:12 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Dzięki za odpowiedź. U mnie powodem rezygnacji będzie niedawno stwierdzona ciąża, a w OWU mam: ciąża zagrożona i jej powikłania. Lekarz na pewno będzie miał przeciwwskazania do podróży (długi lot, choroby, wirus zika itp.), ale obawiam się, czy przy braku konkretnych powikłań tego nie odrzucą. W wielu innych ubezpieczalniach problemy ciążowe w ogóle nie są objęte polisą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Lis 2017 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Wszysto zalezy jak dobrze lekarz to opisze we wniosku. Nie naklaniam do oszustwa, ale np. zamiast prostego wpisu: 'stwierdzona ciaza', mozna wpisac uzasadnieniedot. jej zagrozenia i ew. powiklan. tutaj troche zalezy od Twojego szczegolnego przypadku i dobrtego uzasadnienia lekarza.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Lis 2017 15:42 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Bo ciaza to ogolnie rzecz biarac nie choroba I dlatego powodem rezygnacji nie moze byc po prostu "zajscie w ciaze".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Lis 2017 17:41 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Jaco dzięki masz rację, to musi być odpowiednio sformulowane. Wiadomo że ciąża to nie choroba, w każdej latałam po Europie i gdyby teraz na ferie zaplanowalabym Kanary zamiast wymarzonej Azji to prawie na pewno bym poleciała. O tyle dobrze ze spora część moich 3 biletów to opłaty i podatki które podobno OTA musi zwrócić bez szemrania. Czy ten zwrot należy się do ostatniej chwili, czy trzeba poprosić o refundację jakiś czas wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Lis 2017 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Nie wiem... mi nigdy zadne OTA nie zwrocilo ani centa, jak bilety byly nonrefundable. Ale o ile dobrze pamietam, to kilka razy regularne linie zwracaly jakies grosze za tax, ale tylko jesli bulet byl kupowany bezposredni w linii. Pewnie inni maja wieksze doswiadczenia w tym wzgledzie i podpowiedza.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Lis 2017 18:18 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Hmm mi OTA tak ogolnie mówił ze mam wystąpić o zwrot i oni mi wylicza ile moga zwrócić za niewykorzystany bilet . A w kalkulacji biletu te podatki stanowiły duży udział. Nie wiem czy w praktyce zobaczę jakas kasę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Lis 2017 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Dość dawno ale bez problemu. 1,5 miesiąca przed planowanym wyjazdem zapalenie woreczka żółciowego i operacja. Zwolnienie lekarskie dostarczone i zwrot w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Sty 2018 20:34 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@pasta wiem, że piszę za późno ale może komuś się przyda, ubezpiecznie w Axa można kupić praktycznie w dowolnym momencie (do 30 dni przed podróżą):

"Ubezpieczenie możesz zakupić w dowolnym momencie od zakupu/dokonania rezerwacji, pod warunkiem, że do wyjazdu lub rozpoczęcia świadczeń jest więcej niż 30 dni. W przypadku, gdy do wyjazdu jest 30 i mniej dni, polisa może być wystawiona tylko w dniu zakupu biletu, rezerwacji noclegu lub innych świadczeń."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Sty 2018 01:38 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Dobrze wiedzieć - dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Sty 2018 02:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
A czy jest jakieś ubezpieczenie od kosztow rezygnacji z biletu lotniczego ale bez podania przyczyny albo z przyczyn typu wesele siostry? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 16 Sty 2018 11:12 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Od razu prostuję wiadomość, że OTA nie zwracają pieniędzy za bilety w najtańszej taryfie. Nie jest tak źle. Na dzień dobry dostałam zwrot 25% ceny biletów. O resztę spróbuję uderzyć do ubezpieczyciela. Pozdrawiam wszystkich, którzy mogą pofruwać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 31 Sty 2018 15:48 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 44
aga7007 napisał(a):
Aga_podrozniczka napisał(a):

By otrzymac wyplate z w przypadku rezygnacji z lotow, musisz spelnic okreslone warunki polisy: choroba, wypadek, itp. W zaleznosci co jest w polisie. To nie dziala tak, ze kupisz ubezpieczenie od rezygnacji i dojdziesz do wniosku, ze nie lecisz, wiec oddajcie mi pieniadze.


Mam pytanie - czyli nie można się, w związku z powyższym ubezpieczyć od lotu bez podstawy chorobowej?
Mam sytuację taką, że praca męża jest nieprzewidywalna a gdy nie poleci on to podróż całej rodziny jest wstrzymana (sama nie ogarnę trójki dzieci w podróży). Czy istnieje możliwość ubezpieczenia się od takiej sytuacji?

Oraz pytanie numer dwa - jaki procent kwoty jest zwracany?

Pytanie numer trzy - czy istnieje potencjalna możliwość zwrotu ubezpieczonego biletu zakupionego za bezzwrotny voucher???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:17 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
W niektórych ubezpieczeniach utrata pracy albo z kolei znalezienie nowej pracy po okresie bezrobocia jest powodem do rezygnacji. Innym powodem może być potwierdzona przez odpowiednie władze utrata dokumentów w ciągu kilku dni przed podróżą, zgon bliskiej osoby w ciągu 30 dni przed wylotem, wyznaczenie terminu egzaminu poprawkowego. Poczytaj sobie OWU różnych firm, ja np. wybrałam moją polisę ze względu na najszersze ubezpieczenie w wypadku ciąży. I tak sama ciąża nie jest w niej powodem do rezygnacji, tylko komplikacje/zagrożenie ciąży. W PZU np. problemy ciążowe nie są uwzględniane, w innych tylko przy pobycie w szpitalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 31 Sty 2018 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nieprzewidywalny plan pracy nie lapie sie pod zadne ubezpieczenie. Maz moze byc tylko bardziej asertywny i zapowiedziec wczesniej, ze termin urlopu jest swiety.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 31 Sty 2018 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
@ruszki w TU Europa w wariancie "Koszty Rezygnacji 100% Max" jest taka pozycja jak "Inny możliwy do udokumentowania powód". Być może dałoby się z tego skorzystać, ale nie przychodzi mi do głowy co mogłoby być takim powodem.
Link do OWU: https://tueuropa.pl/uploads/files/Produ ... 1.2017.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
ruszki lubi ten post.
ruszki uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 01 Lut 2018 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Jeżeli pracodawca udzielił urlopu a potem zmienia zdanie przed samym terminem urlopu lub ściąga daną osobę z urlopu to żadne ubezpieczenie nie pomoże - wtedy można odzyskać pieniądze za utracone bilety lotnicze lub nocleg od swojego pracodawcy, bo on jest za to odpowiedzialny
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 01 Lut 2018 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Dokładnie tak i zdarzyło mi się to dotąd już dwukrotnie, że pracodawca zwrócił mi koszty zakupionych biletów, po tym jak zwrócił się do mnie z uprzejmą prośbą o przesunięcie terminu zaklepanego wcześniej urlopu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group