Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Sty 2016 21:13 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@lataczuk hmm kupuję bilety dziś na czerwiec do powiedzmy Brazylii, pojutrze kupię ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i przerwania podróży, jako początek ubezpieczenia powinnam zatem zaznaczyć 20.01? A jeśli zaznaczę termin podróży (początek ubezpieczenia w dniu wylotu - 05.06) to w razie konieczności skorzystania z ubezpieczenia nie dostanę zwrotu jeśli szkoda nastąpi w okresie 20.01-04.06? Czy data zakupu będzie tu decydująca mimo wybrania innej daty jako okresu ubezpieczenia?
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 18 Sty 2016 22:11 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@ara

Zgodnie z OWU:

"okres ubezpieczenia – uważa się wskazany w dokumencie ubezpieczenia okres, na który strony zawarły umowę ubezpieczenia, i w którym ERV udziela ochrony ubezpieczeniowej"

W przypadku ubezpieczenia kosztow rezygnacji, ubezpieczyciel udziela ochrony ubezpieczeniowej od momentu zawarcia z nim umowy, az do momentu wyjazdu - wiec ten okres rozpocznie sie - np zgodnie z Twoim przykladem - 20 stycznia ( i zakonczy 05.06). To tyle moim zdaniem.

W praktyce jednak, mysle, ze jezeli podajesz date wyjazdu i powrotu to nikt Ci nie bedzie robil problemu z wyplata odszkodowania gdyz decudujaca jest data zakupu - skladke i tak zaplacona prawidlowa gdyz ta kalkulowana jest wg wartosci imprezy.
Góra
 Profil Relacje PM off
ara lubi ten post.
ara uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:21 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 11
Witam, poniżej jest temat o ubezpieczeniach, ale nie od kosztów rezygnacji. Dlatego zakładam nowy temat.

Planuję wyjazd za kilka miesięcy. Lot do Dubaju liniami Smart Wings. Chcę kupić bilet na stronie przewoźnika. Jednak ubezpieczenie wolałabym poprzez polskiego pośrednika/agenta.
Mam pytanie:
- czy mogę tak zrobić? tzn. kupić bilet w czeskich liniach, a ubezpieczenie od kosztów rezygnacji poprzez agenta w Polsce? nie będzie w razie czego problemów?
- jak radzicie - kupić ubezpieczenie na każdego ( 3 os. ) osobno czy zrobić to w pakiecie?
Ostatnio miałam niemiłe przejścia z odwołanym :( przelotem, więc teraz chcę tego uniknąć .... dlatego ważne jest dla mnie takie ubezpieczenie. I mam jeszcze pytanie.
- czy w razie odwołania lotu poprzez linię otrzymam cały zwrot kosztów mając takie ubezpieczenie?
- jeśli ja zrezygnuję to też otrzymam cały zwrot za bilety?
Proszę o porady, tak jak zawsze się ubezpieczam w podróży, to jeszcze nigdy od kosztów rezygnacji...
Z góry dziękuję za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Mar 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W przypadku anulacji lotow, linia lotnicza odda Ci pieniadze bez zadnego ubezpieczenia, jest to ich obowiazek. Ubezpieczenie moze oddac Ci pieniadze za inne rzeczy: stracone noclegi w hotelu, koszt kupienia innych biletow, itp. Jak pakiet objemuje wszystkich podroznych i jest tanszy, to nie ma powodu kupowac indywidualnych polis.

By otrzymac wyplate z w przypadku rezygnacji z lotow, musisz spelnic okreslone warunki polisy: choroba, wypadek, itp. W zaleznosci co jest w polisie. To nie dziala tak, ze kupisz ubezpieczenie od rezygnacji i dojdziesz do wniosku, ze nie lecisz, wiec oddajcie mi pieniadze.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
aga7007 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:01 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 11
Aga_podrozniczka napisał(a):
W przypadku anulacji lotow, linia lotnicza odda Ci pieniadze bez zadnego ubezpieczenia, jest to ich obowiazek. Ubezpieczenie moze oddac Ci pieniadze za inne rzeczy: stracone noclegi w hotelu, koszt kupienia innych biletow, itp. Jak pakiet objemuje wszystkich podroznych i jest tanszy, to nie ma powodu kupowac indywidualnych polis.

By otrzymac wyplate z w przypadku rezygnacji z lotow, musisz spelnic okreslone warunki polisy: choroba, wypadek, itp. W zaleznosci co jest w polisie. To nie dziala tak, ze kupisz ubezpieczenie od rezygnacji i dojdziesz do wniosku, ze nie lecisz, wiec oddajcie mi pieniadze.



Dziękuję za informacje !
Tak... tak, mam na myśli własnie ewentualnie chorobę itp...
Druga sprawa, to obawa przed atakami terrorystycznymi, gdy np. zamkną lotnisko... albo linia, bądź co bądź, tania linia, padnie i nie dojdzie do skutku przelot....

-- 23 Mar 2016 11:01 --

Aga_podrozniczka napisał(a):
W przypadku anulacji lotow, linia lotnicza odda Ci pieniadze bez zadnego ubezpieczenia, jest to ich obowiazek. Ubezpieczenie moze oddac Ci pieniadze za inne rzeczy: stracone noclegi w hotelu, koszt kupienia innych biletow, itp. Jak pakiet objemuje wszystkich podroznych i jest tanszy, to nie ma powodu kupowac indywidualnych polis.

By otrzymac wyplate z w przypadku rezygnacji z lotow, musisz spelnic okreslone warunki polisy: choroba, wypadek, itp. W zaleznosci co jest w polisie. To nie dziala tak, ze kupisz ubezpieczenie od rezygnacji i dojdziesz do wniosku, ze nie lecisz, wiec oddajcie mi pieniadze.



Dziękuję za informacje !
Tak... tak, mam na myśli własnie ewentualnie chorobę itp...
Druga sprawa, to obawa przed atakami terrorystycznymi, gdy np. zamkną lotnisko... albo linia, bądź co bądź, tania linia, padnie i nie dojdzie do skutku przelot....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:08 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Jest dokładnie, jak napisała @Aga_podrozniczka. Warto dodać, że na zakup ubezpieczenia od kosztów rezygnacji masz maksymalnie 4 dni od momentu zakupu biletów (czasami mniej). Dość dokładny opis jest na stronie esky -> http://www.esky.pl/porady-dla-podroznyc ... lotniczego . Ubezpieczenie, z którego ja korzystam to AXA https://www.axatravel.pl/rezygnacjazlotu , ale nigdy nie likwidowałem szkody (czyli nie mam zdania na temat jego jakości).

Edit:

Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży nie obejmuje bankructwa linii lotniczej, niektóre ubezpieczenia podróżne oferują ubezpieczenie na wypadek "airline failure". Nie wiem czy można podciągnąć pod to odszkodowanie za opóźnienie samolotu. Nie wiem też czy oferuje to ktoś w Polsce. Podobnie sprawa ma się przy odwołaniu lotu z powodu aktu terrorystycznego , z tym, że tu mogą być dodatkowe wykluczenia na "akty terroryzmu i sabotażu".


Ostatnio edytowany przez jasiub, 23 Mar 2016 12:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
aga7007 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:13 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 11
jasiub napisał(a):
Jest dokładnie, jak napisała @Aga_podrozniczka. Warto dodać, że na zakup ubezpieczenia od kosztów rezygnacji masz maksymalnie 4 dni od momentu zakupu biletów (czasami mniej). Dość dokładny opis jest na stronie esky -> http://www.esky.pl/porady-dla-podroznyc ... lotniczego . Ubezpieczenie, z którego ja korzystam to AXA https://www.axatravel.pl/rezygnacjazlotu , ale nigdy nie likwidowałem szkody (czyli nie mam zdania na temat jego jakości).



Dzisiaj chcę własnie bilety kupować...
Jednak nie do końca chyba tak jest, że oddają całą kwotę. W styczniu Ryanair odwołał mi przelot do Barcelony, gdzie miałam przesiadkę. A musiałam lecieć! Kupiłam przez Lot, bo Ryanair nawet nie leciał dzień później. Potem oddali mi tylko ok. 1/4 ceny za bilety. Dlaczego?
Do tej pory pisze pisma do Ryanaira i nic.... :(
A SmartWings to tez tanie linie, więc się trochę obawiam, bo koszty tych biletów już są 3 razy większe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:16 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
aga7007 napisał(a):
Jednak nie do końca chyba tak jest, że oddają całą kwotę. W styczniu Ryanair odwołał mi przelot do Barcelony, gdzie miałam przesiadkę. A musiałam lecieć! Kupiłam przez Lot, bo Ryanair nawet nie leciał dzień później. Potem oddali mi tylko ok. 1/4 ceny za bilety. Dlaczego?
Do tej pory pisze pisma do Ryanaira i nic.... :(
A SmartWings to tez tanie linie, więc się trochę obawiam, bo koszty tych biletów już są 3 razy większe...


Jeżeli odwołali Ci na 2 tygodnie przed wylotem to oddają Ci całą kwotę jaką zapłaciłaś. I nie są zobowiązani do zwrotów dodatkowych kosztów jakie musi ponieść pasażer (alternatywny lot, odszkodowanie, nocleg, utracona korzyść itp). Natomiast w przypadku odwołania lotu z winy przewoźnika na mniej niż dwa tygodnie przed odlotem przysługują Ci inne prawa (alternatywny przelot, odszkodowanie). Wysokość odszkodowania zależy od odległości i czasu opóźnienia w dotarciu do lotniska docelowego.
Więcej na ten temat: http://www.konsument.gov.pl/pl/porady/p ... tem-2.html
Jeżeli są podstawy do odszkodowania a masz problemy z odzyskaniem pieniędzy od przewoźnika to trzeba pisać skargę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego http://www.ulc.gov.pl/pl/prawa-pasazera/zlozenie-skargi

W przypadku ataków terrorystycznych i odwołania lotów też Ci linia zwróci pieniądze za loty. Inną sprawą jest twoje spóźnienie na lot w wyniku ataku terrorystycznego (np w metrze). Ale to chyba niewiele polis obejmuje.

Przed bankructwem możesz się zabezpieczyć płacąc kartą kredytową i później ewentualnie dochodzenie z procedury "chargeback" za niewykonanie usługi.

Część kart (np. M&M mBanku wydana przed 2013, debetówka Raiffeisen Polbank MasterCard) mają w pakiecie ubezpieczenie podróżne, które aktywujesz poprzez zapłatę tą kartą za lot/nocleg i/lub inne usługi związane z podróżą).
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kow 23 Mar 2016 23:46, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
aga7007 uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:26 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
aga7007 napisał(a):
Kupiłam przez Lot, bo Ryanair nawet nie leciał dzień później. Potem oddali mi tylko ok. 1/4 ceny za bilety. Dlaczego?
Do tej pory pisze pisma do Ryanaira i nic.... :(
A SmartWings to tez tanie linie, więc się trochę obawiam, bo koszty tych biletów już są 3 razy większe...


Trudno mi się odnieść do tej sytuacji. Nie piszesz czy pod odwołanym locie Ryan nie zaproponował Ci alternatywy (np. z przesiadką)? Musisz dokładniej opisać sprawę, najlepiej w odpowiednim dziale. Na forum jest kilku niezłych specjalistów (nie ja) od walki z Ryanem. Na pewno pomogą lub wyjaśnią.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to w kwestii terroru i zamknięcia lotniska niewiele Ci da (zobacz mój edytowany post wyżej). Lot zostanie przebukowany. Jeśli chodzi o upadek linii, to sprawa jest dość mało prawdopodobna, więc ja bym to zignorował (oczywiście należy płacić kartą - zawsze), a ubezpieczenie trudno dostępne. Natomiast koszt ubezpieczenia od rezygnacji to parę złotych i kilka minut klikania - nic nie stoi na przeszkodzie by je kupić mając świadomość jego ograniczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:27 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@aga7007 - ubezpieczenie od rezygnacji nie pokryje Ci kosztow alternatynego przelotu, jezeli orginalny lot zostal odwolany. Jak juz poprzednicy wspominali to ubezpieczenie pokrywa koszty rezygnacji z powodu zdarzen losowych okreslonych w polisie a nie z powodu "nawalenia" linii lotniczej i nie wazne czy to smart wings czy stupid wings.

zobacz sobie np tutaj: https://www.erv.pl/ubezpieczenia/koszty ... ystycznej/

sa dokladnie wymienione powody rezygnacji objete ubezpieczeniem (w innych towarzystwach bedzie podobnie, ale moga byc roznice - to tylko przyklad)

@jasiub - niekoniecznie 4 dni - pierszy przyklad z brzegu (ERV) - ma 7 dni (jezeli do wyjazdu pozostalo wiecej niz 30 dni).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:30 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
@lataczuk - racja , AXA,Allianz i Esky mają coś koło 4 dni, więc myślałem, że dłużej raczej nie występuje. Cenna informacja :)

Apropo ubezpieczenia ERV niezłe dla studentów jest -> "wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego" :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 23 Mar 2016 12:37 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ja ogolnie uwazam ich warunki za jedne z lepszych na rynku, ale to dosc specjalistyczna firma i oczywiscie nie ma takiego rozglosu jak wielcy gracze.

A dla studentow jak znalazl ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 23 Mar 2016 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Musze powiedziec jedno, rynek ubezpieczen turystycznych w Polsce jest bardzo ubogi w porownaniu np do UK, gdzie wiekszosc przypadkow jest objeta, sa roczne polisy, itp.

A z tym Ryaniar, to powinni Ci oddac 100% tego co zaplacilas, jesli odwolali lot. Reszta juz zostala dokladnie opisana.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Mar 2016 15:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Tu oczywiscie sie musze z Toba zgodzic, widoczne to jest zwlascza jezeli chodzi o limity (no prosze 30 tys EUR na koszty leczenia to by sie wstydzili oferowac ;). Ale mysle, ze w PL tez idzie ku lepszemu. Roczne polisy tez juz sa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Mar 2016 19:09 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 11
kow napisał(a):
aga7007 napisał(a):
Jednak nie do końca chyba tak jest, że oddają całą kwotę. W styczniu Ryanair odwołał mi przelot do Barcelony, gdzie miałam przesiadkę. A musiałam lecieć! Kupiłam przez Lot, bo Ryanair nawet nie leciał dzień później. Potem oddali mi tylko ok. 1/4 ceny za bilety. Dlaczego?
Do tej pory pisze pisma do Ryanaira i nic.... :(
A SmartWings to tez tanie linie, więc się trochę obawiam, bo koszty tych biletów już są 3 razy większe...


Jeżeli odwołali Ci na 2 tygodnie przed wylotem to oddają Ci całą kwotę jaką zapłaciłaś. I nie są zobowiązani do zwrotów dodatkowych kosztów jakie musi ponieść pasażer (alternatywny lot, odszkodowanie, nocleg, utracona korzyść itp). Natomiast w przypadku odwołania lotu [b]z winy przewoźnika[b] na mniej niż dwa tygodnie przed odlotem przysługują Ci inne prawa (alternatywny przelot, odszkodowanie). Wysokość odszkodowania zależy od odległości i czasu opóźnienia w dotarciu do lotniska docelowego.
Więcej na ten temat: http://www.konsument.gov.pl/pl/porady/p ... tem-2.html
Jeżeli są podstawy do odszkodowania a masz problemy z odzyskaniem pieniędzy od przewoźnika to trzeba pisać skargę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego http://www.ulc.gov.pl/pl/prawa-pasazera/zlozenie-skargi

W przypadku ataków terrorystycznych i odwołania lotów też Ci linia zwróci pieniądze za loty. Inną sprawą jest twoje spóźnienie na lot w wyniku ataku terrorystycznego (np w metrze). Ale to chyba niewiele polis obejmuje.

Przed bankructwem możesz się zabezpieczyć płacąc kartą kredytową i później ewentualnie dochodzenie z procedury "chargeback" za niewykonanie usługi.

Część kart (np. M&M mBanku wydana przed 2013, debetówka Raiffeisen Polbank MasterCard) mają w pakiecie ubezpieczenie podróżne, które aktywujesz poprzez zapłatę tą kartą za lot/nocleg i/lub inne usługi związane z podróżą).


Dziękuję !
Piszę zaraz pismo do Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

-- 23 Mar 2016 18:11 --

Dziękuję wszystkim za cenne porady ! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 24 Mar 2016 22:47 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
nie wiem czy trzeba byc rezydentem UK by wykupic ich ubezpieczenia czy nie ale mieszkajac tutaj wykupuje roczne ubezpiecznie turystyczne na caly swiat obejmujace rezygnacje z podrozy, bagaz, leczenie, sprzet, gotowke itp roczny koszt przy udziale wlasnym 50f to niecale 30f/rok pojedyncza podroz nie moze trwac wiecej niz 31dni. A tutaj porownywarka :D UK to chyba mekka ubezpieczen tutaj kazdy wszystko ma ubepieczone od zegarka po zwolnienie z pracy
http://www.gocompare.com/travel-insurance/
Góra
 Profil Relacje PM off
kriss lubi ten post.
kriss uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 25 Mar 2016 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wiekszosc, wymaga bycia mieszkancem UK i moze byc warunek, zeby podroz zaczynala sie w UK.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Mar 2016 18:30 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
zeby zaczynala sie na pewno nie mam warunku, ale fakt adres wymagali wiec nie wiem czy na polski by przeszlo :) Mimo wszystko ubezpieczenia bardzo tanie i pokrywajace doslownie wszystko, nawet jak sie samemu cos zgubi i zglosi, badz wypadnie telefon z reki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Paź 2016 22:43 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
czy znacie ubezpieczenie, które mogę kupić jak już minęły 3 tyg od daty zakupu biletów lotniczych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Paź 2017 21:45 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 1
Witam,

planuje po raz pierwszy skorzystać z oferty kupna osobno lotów (Ryanair) i osobno zakwaterowania - termin luty, miejsce Teneryfa.

Loty Ryanaira są obecnie dostepne, jednakże obawiam się ich późniejszego odwołania. A niestety w większości przypadków płatność za zakwaterowanie pobierana jest z góry.

Czy istnieją jakieś ubezpieczenia które zabezpieczyły by mnie na wypadek straty pieniędzy za zakwaterowanie w razie odwołania lotu ?

Kiedy ubezpieczałem się w ERV od kosztów rezygnacji z podróży ale było to związane jedynie z nagłym zachorowaniem lub śmiercią członka rodziny.

Czy możecie mi coś polecić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group