Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1361 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:46 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Być może szykuje się rewolucja w postaci likwidacji DCC.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Za-granica-wybierasz-platnosc-w-zlotych-Prawie-zawsze-przeplacasz-7559138.html
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#1362 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:51 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Marek Marszolik no i to jest dylemat: na ile człowiek powinien sam używać głowy a na ile powinno go "chronić" Państwo/EU...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1363 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 88
Loty: 184
Kilometry: 325 053
Apocalipse napisał(a):
Istnieje w Polsce jakaś kredytówka, którą jest przeliczana bezpośrednio po kursie organizacji i można nią zbierać mile, punkty czy coś?
Sprawdź ofertę Diners club. Lot kredytowa całkiem fajna

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1364 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Mam dinersa i kursy walut są fatalne.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1365 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:37 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Apocalipse napisał(a):
Istnieje w Polsce jakaś kredytówka, którą jest przeliczana bezpośrednio po kursie organizacji i można nią zbierać mile, punkty czy coś?


Citi Ultime
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#1366 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:46 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
seal napisał(a):
@Marek Marszolik no i to jest dylemat: na ile człowiek powinien sam używać głowy a na ile powinno go "chronić" Państwo/EU...

Ale raczej jest oczywistym, że DCC nie powstało po to, by ludzie nie przepłacali przy płatnościach bezgotówkowych za granicą, nawet jeśli idea tej usługi była odwrotna. No i żyjemy jednak w odróżnieniu do USA czy Chin, w bardzo opiekuńczym kraju, na bardzo opiekuńczym kontynencie, więc wszelakie zakazy i nakazy są wydawane dla chronienia "ludu".

Też nie zawsze człowiek ma wpływ na to czy akurat kasjerka/kelner odruchowo nie wciśnie złego przycisku i wtedy klops gotowy. Większość restauracji w Europie działa w starym systemie, czyli kelner bierze kartę, znika i przynosi potwierdzenie transakcji - wtedy nie da się uniknąć ewentualnego użycia DCC. Myślę, że to dobry pomysł, by zlikwidować tą usługę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1367 PostWysłany: 30 Lis 2017 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Dla tych, ktorzy posiadaja/zarabiaja EUR, dobra opcja moze byc Lufthansa Miles & More kk wydawana przez DKB - zwlaszcza w wersji biznes oferujacej przelicznik €1 = 1 mila oraz pakiet ubezpieczen.

Dobre kursy FX, dla transakcji wykonanych poza strefa Euro prowizja 1.25%, brak prowizji za transakcje w strefie Euro niezaleznie od waluty, ubezpieczenie wkladu wlasnego przy wynajmie samochodu, czeste promocje na bonus powitalny (kilka lat temu otrzymalem 20 tys. mil).

Warunkiem jest posiadanie niemieckiego konta bankowego. Mozna takowe zalozyc np. w trakcie przesiadki we Frankfurcie - w business centre naprzeciw terminala sa placowki Commerzbank i DB (warto wczesniej umowic wizyte, obsluga w j. niemieckim lub angielskim).

Jesli ktos chce, moge wyslac referala, ktory powinien skutkowac wieksza liczba mil powitalnych.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#1368 PostWysłany: 30 Lis 2017 17:20 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Marek Marszolik: aby nie robić offtopa - bo można by na dłuuugą dyskusję - jest to niekorzystne dla tych co używają kart rozsądnych. Dla pozostałych czy ich "rąbie" ich bank czy operator terminala to żadna róznica ;-) ktoś i tak ich robi w trąbę :) Inna sprawa że taką transakcję niechcianą można swobodnie reklamować - tak mnie uszczęśliwił kiedyś restaurator w Hiszpanii - po złożeniu reklamacji i żądania chargeback wyksięgowano mi transakcję w PLN i zaksięgowano w EUR - fakt miałem paragon potwierdzający kwoty.

Ale zgadzam się że likwidacja może uprościć życie. Szkoda tylko że to znów "opieka" Państwa/
Góra
 Profil Relacje PM off
Marek Marszolik lubi ten post.
 
      
#1369 PostWysłany: 16 Gru 2017 16:09 

seal napisał(a):
Aktualizacja mojego posta z początku czerwca - stan na dziś.


Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:

Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby orwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)


Próbowałem płacić za bilety lotnicze ale karty debetowe getin banku są zarejestrowane jako karty kredytowe - ktoś już próbował to zmienić w jakiś sposób?

Załączniki:
Capture.PNG
Capture.PNG [ 7.86 KiB | Obejrzany 2227 razy ]
Góra
 PM off  
      
#1370 PostWysłany: 25 Gru 2017 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W regulaminie kart kredytowych citibanku pojawił się ciekawy zapis (nowa treść pogrubiona):
Cytuj:
§ 8
1. Rachunek karty kredytowej nie jest rachunkiem o charakterze depozytowym. Klient nie jest uprawniony do przechowywania środków pieniężnych
na rachunku Karty. Klient jest zobowiązany do zwrotu kosztów spowodowanych powstaniem nadpłaty na rachunku Karty zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji.

A w tabeli opłat:
Opłata miesięczna z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczana w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł - 20 zł (dla wszystkich rodzajów kart).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#1371 PostWysłany: 26 Gru 2017 09:32 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Niektórzy chcą ukryć swoje dochody np. przelewając kase na konto karty
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1372 PostWysłany: 26 Gru 2017 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 88
Loty: 184
Kilometry: 325 053
Apocalipse napisał(a):
Mam dinersa i kursy walut są fatalne.
To pozostaje poczekać na kk od revolut.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1373 PostWysłany: 28 Gru 2017 11:47 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
BarneyGF napisał(a):
Jeśli ktoś nie ma dochodów w walutach i nie kupuje ich "w dołkach", tylko niedługo przed wyjazdem, to najlepszą opcją jest korzystanie z karty Visa Electron, która będzie podpięta do złotówkowego konta Prestige. Przewalutowanie po kursie Visy + 1% prowizji. Natomiast istnieje program Rodzina i Przyjaciele, z którego można dostać 5% cashback za płatności w restauracjach, hotelach, liniach lotniczych, wypożyczalniach samochodów, muzeach, u przewoźników kolejowych i autokarowych (z tym, że MCC musi się zgadzać) - a to duża część wydatków ponoszonych za granicą.
Edit: no i wypłaty z bankomatów za darmo na całym świecie (oczywiście z prowizją 1% i bez zwrotu z programu RiP).

Wrócę do już trochę starego postu, ale znowu przejrzałem co mi daje posiadanie "elitarnego" konta prestige w eurobanku i jeżeli dobrze patrzę to posiadając mastercard debit prestige nie ma tego 1% - w tabeli opłat i prowizji jest 0%. Coś pominąłem? Jakieś haczyki? Konto i tak muszę tam mieć, do tej pory nie miałem karty, ale jeżeli za te 4,90 (którego i tak można uniknąć) mogę mieć kartę bez przewalutowań... wygląda spoko

EDIT
Ok, nie wygląda spoko - visa jest przeliczana bezpośrednio na złotówki + 1% za przewalutowanie, mastercard jest przeliczany do euro po kursie MC, a do PLN po kursie banku...
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#1374 PostWysłany: 12 Sty 2018 12:57 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Ciekawy raport na temat prowizji banków, zarówno za debetówki, jak i kredytówki.

http://www.nto.pl/strefa-biznesu/wiadom ... ,12842767/
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1375 PostWysłany: 14 Sty 2018 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
nie wiem skąd brali te dane, czy nie brali czasami dla najwyższej oferty bo wiadomo kart jest zawsze kilka, ale mam BZWBK Mastercard World i mam 0% za przewalutowanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1376 PostWysłany: 14 Sty 2018 14:34 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Dosyć niepełne to zestawienie. Nie ma kart Visa GetIn-u rozliczanych na PLN bez prowizji, informacji, że karta Visa ING rozliczana jest na EUR, że Alior mimo, że nie pobiera prowizji przy transakcji Mastercardem, to ma za to specjalny, kilka % wyższy kurs dla takich transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1377 PostWysłany: 16 Sty 2018 02:35 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Eurobank wprowadził ciekawe rozwiązanie. Karta multiwalutowa, czyli możliwość otworzenia kont walutowych w EUR/USD/GBP i płatności w tych walutach bez kosztu przewalutowania jedną kartą (tą samą co do konta w PLN). Prowadzenie kont jest bezpłatne, a usługa jest dostępna za darmo do końca marca, potem będzie kosztować 1,90zł/miesiąc, ale można ją łatwo włączyć i wyłączyć w bankowości internetowej. Co ważne takie transakcje wliczają się do zwrotu w programie "Rodzina i Przyjaciele". Opłata miesięczna zwraca się już przy transakcjach o łącznej wartości kilkunastu EUR. Walutę za darmo można wpłacić przelewem (np. z Alior Kantor) albo w placówce banku, miesięcznie przysługuje też 1 darmowa wypłata w placówce.
https://www.eurobank.pl/produkty,konta- ... 250,9.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1378 PostWysłany: 16 Sty 2018 09:57 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Za podłączenie karty do konta walutowego jest pobierana opłata miesięczna, gdy chociaż na chwilę ją podłączymy.
Niestety nie wszystkie oddziały przyjmują walutę w gotówce (i nawet nie ma jak sprawdzić które to). Ale dla 5% zwrotu opłaty za bilet lotniczy, myślę że warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1379 PostWysłany: 21 Sty 2018 10:12 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Może są tu osoby korzystające z rachunku "Pakiet Mój Biznez Mobilny" - jest to rachunek który mogą założyć posiadacze DG - charakteryzuje się tym że przy wpływach 2k pln/mc na konto (może być ping-pong) i płatnościach 300zł kartą debetową (można mieć visę i/lub mastercard) - rozliczenia transakcji zagranicznych są po kursie organizacji oraz wypłaty z bankomatów na całym świecie bez prowizji.

Jednakże zgodnie z moimi przypuszczeniami po zakupie PeKaO przez ludzi z "dojnej zmiany" dobrze nie mogło być za długo - oto lista zmian które będą obowiązywać od 1 lutego:

https://www.pekao24.pl/_usercontent/_fi ... sowych.pdf

dla mnie najbardziej bolesna jest taka że bankomaty będą płatne - krajowe po dwóch wypłatach w miesiącu, zagraniczne wszystkie - prowizja 2% nie mniej niż 5zł. Może to przy rozliczaniu transakcji wysoko kwotowych i tak dalej być atrakcyjne mamy tylko kurs organizacji plus 2% ale jednakże zmiana jest na pewno nie korzystna.

Nie mam konta osobistego w PeKaO więc nie wiem czy w segmencie dla klientów standardowych też nie wprowadzają jakichś zmian - zalecam czujność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1380 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:20 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 14
aragonix napisał(a):
Apocalipse napisał(a):
Mam dinersa i kursy walut są fatalne.
To pozostaje poczekać na kk od revolut.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


ReVolut jest super ale na chwilę obecną dostępne są tylko karty pre-paid. Niestety nie udało mi się zarezerwować auta tą kartą w AVIS.

Ponieważ wyjeżdżam za trzy tygodnie do US a nie lubię przepłacać - dzisiaj zrobiłem mały research w poszukiwaniu karty VISA, która będzie rozliczana w USD (nie ma takiej) lub PLN i transakcje nią wykonywane nie będą zawierały drakońskich kwot za przewalutowanie transakcji. Mam CC z mBanku - VISA w PLN ale przewalutowanie transakcji to 5.9% (sic).

Dzisiaj wpadłem na artykuł: http://www.nto.pl/strefa-biznesu/wiadom ... 2842767/3/ gdzie są dostępne 4 banki, które nie mają opłaty za przewalutowanie transakcji wykonanych kartą Visa:

1. PlusBank
2. Pekao
3. ING
4. Bank Pocztowy

Po porównaniu tabeli opłat i prowizji:

Ad1. Nie ma kart kredytowych Visa :)

Ad2. Pekao ma karty ale
wyciąg z regulaminu
Cytuj:
§ 24 2. Limit kredytowy jest obciążany równowartością złotową kwot transakcji dokonanych za granicą.
Transakcje dokonane za granicą przy użyciu kart są przeliczane z waluty transakcji na złote według kursu sprzedaży obowiązującego w Banku w dniu otrzymania zlecenia obciążenia limitu kredytowego, a w przypadku braku kursu Banku dla waluty, w której była dokonana transakcja – będą przeliczane z waluty transakcji na dolary amerykańskie według kursu stosowanego w dniu rozliczenia transakcji przez system płatniczy VISA (w przypadku kart VISA) lub system płatniczy MasterCard (w przypadku kart MasterCard) i następnie przeliczone na złote według kursu sprzedaży dolara amerykańskiego obowiązującego w Banku w dniu otrzymania zlecenia obciążenia limitu kredytowego.

według kursu sprzedaży obowiązującego w Banku - co nie bardzo mnie interesuje

Ad3. Posiada kartę VISA ale walutą rozliczeniową jest EUR. Tak więc przeliczenie następuje USD -> EUR po kursie wydawcy karty, następnie z EUR na PLN po kursie sprzedaży w Banku

I jak już straciłem nadzieję... jest i zwycięzca:

Ad4. Karta Kredytowa VISA, w któej walutą rozliczeniową jest PLN. Brak opłat za przewalutowanie i
wyciąg z regulaminu
Cytuj:
3. Wszystkie operacje dokonane w złotych jak i w innych walutach, rozliczane są przez Bank na rachunku karty w złotych, przy czym przeliczenie na złote w przypadku operacji dokonanych w innej walucie niż złoty następuje odpowiednio;

2) dla kart ze znakiem Visa - transakcje dokonane walucie innej niż złoty przeliczane są przez organizację Visa bezpośrednio na złote zgodnie z kursem stosowanym w dniu rozliczenia operacji przez tę organizację. Kursy stosowane przez organizację Visa prezentowane są na stronie internetowej http://www.visaeurope.com.


transakcje dokonane walucie innej niż złoty przeliczane są przez organizację Visa bezpośrednio na złote i chociaż bedzie "ciutkę" drożej niż ReVolut to pamiętajmy, że jest to Karta Kredytowa.

Opłata misięczna za kartę 4.00P LN / Wydanie karty: 0.00 PLN

Poświęce się i sprawdzę jak to działa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: miek oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group