Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 24 Maj 2023 18:34 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
W Turo pożyczasz od prywatnej osoby nadzwyczajniej, więc jeśli zepsuje ci się auto w odległości np. 500 km. od właściciela, to macie dodatkowe atrakcje. Turo umożliwia wykupienie ubezpieczenia, zniesienie wkładu, są warianty do wyboru.

Broker czy bezpośrednio? Tam gdzie jest taniej. Zarówno broker, jak i ubezpieczalnie oferują różne warianty ubezpieczenia, wybierz takie jakie ci odpowiada.

Lepiej wynająć auto na lotnisku, bus do miasta jedzie długo, zatrzymuje się na sporej ilości przystanków, przy okazji zaliczając wszystkie czerwone światła na kolejnych skrzyżowaniach.

Żeby zgubić się w Nevadzie czy Arizonie to trzeba być wybitnie uzdolnionym. Przecież to są pustynie z pit stopami na załadowanie węglowodanów ;)

W Las Vegas z parkingami jest różnie. Większość hoteli ma własne za szlabanami, jeżeli piszemy o Stripie czy Fremont. Peryferia LV to inna historia, parkuje się wszędzie.

Na waszym miejscu w Turo bym nie wchodził, tym bardziej że kwotę za wynajem rozbijacie na dużą grupę.

Co do wyboru samochodu to widać, że kompletnie nie masz pojęcia co chcesz zrobić, a chcesz strzelić swojej grupie w kolana. To że samochód przystosowany jest do przewozu 7 czy 8 osób nie oznacza, że taka podróż będzie komfortowa. Nie będzie. Jeździłem Fordem Explorer który niby powinien pomieścić 7 osób. Moim zdaniem mieści 5, tylko jest więcej miejsca do wrzucania toreb po fast foodach i jest spory bagażnik. Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#902 PostWysłany: 24 Maj 2023 19:29 

Rejestracja: 24 Maj 2023
Posty: 5
Ok dzięki. To już wiem że nie Turo. Bus 15 os jakoś mnie nie przekonuje. To jak autobusem jeździć. Weźmiemy wiec 2x osobówkę 5 os . Co prawda myślałem o cabrio ale tu znów wiem że os z tyłu miałyby problem przez 2 tyg :)

Ile może kosztować wykupienie ubezpieczenia na miejscu i czy są problemy z nierezydentami USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#903 PostWysłany: 24 Maj 2023 20:42 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Najpierw chciałeś wsadzić 8 osób do SUV'a, a kiedy kolega @tropikey podrzuca ci świetny pomysł, ty myślisz o cabrio.

Dzisiaj w Vegas są 32 stopnie, w czerwcu może być 40 i więcej. Powodzenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#904 PostWysłany: 24 Maj 2023 20:46 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Wypożyczyłem kiefyś kabriolet i to był mój pierwszy i ostatni raz. ;)
To jest auto do melanzu na Ocean drv a nie podróży po stanach


Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#905 PostWysłany: 24 Maj 2023 20:54 

Rejestracja: 24 Maj 2023
Posty: 5
Ok - czyli 2 sedany. Zawsze cabrio możemy wypożyczyć na Turo na 1 dzień np w LA do fotek na insta :)))

To jeszcze odnośnie ubezpieczenia - czy pakiet LDW i SLI wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#906 PostWysłany: 24 Maj 2023 20:55 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Otwórz T&C i sam oceń, czy ci wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#907 PostWysłany: 24 Maj 2023 22:10 

Rejestracja: 24 Maj 2023
Posty: 5
Ok, dzięki

To jeszcze ost kwestia - co sądzicie o takich brokerach jak AutoEurope czy economycarrentals? Zawsze brałem coś z bookingu (bo taniej jak się ma rezerwację hotelową) albo rentalcars. A tych 2 ww nie znam. Można zaufać? Wychodzi u nich po prostu najtaniej. A AutoEurope jeszcze ma fajne pakiety typu 3kierowców gratis i bak paliwa w cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#908 PostWysłany: 06 Cze 2023 14:00 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Brałem ponad 20 razy przez economycarrentals i nigdy nie było problemów. Aczkolwiek jeszcze nie zdażyły mi się żadne problemy typu stłuczka, mandaty itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#909 PostWysłany: 17 Cze 2023 19:51 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Brał ktoś w Las Vegas campera w którym się można przespać i trochę po okolicach pojeździć? Gdzie najlepiej szukać, jakich cen się spodziewać? Ja lecę w listopadzie.

Jak jest z miejscami parkingowymi? Nie ma problemu żeby gdzieś zaparkować i nocować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#910 PostWysłany: 17 Cze 2023 20:31 

@Limapur sprawdź https://www.travellers-autobarnrv.com/. Jak wpiszesz na YT zobaczysz dużo recenzji.
Góra
 PM off
Limapur lubi ten post.
 
      
#911 PostWysłany: 24 Cze 2023 22:10 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Polecam sprawdzić ceny w wypozyczalniach nawet na kilka dni przed wyjazdem. Ostatnio wypożyczalem auto w SEA i zaraz przed wyjazdem zmienilem rezerwacje z alamo na hertza. Cena byla niższa o kilkaset dolarow, nawet pomimo tego ze w alamo zarezewowalem w dobrej cenie z pol roku wczesniej.

W miedzyczasie podobne rezerwacje z alamo byly droższe o dobre 60%. Lepsze ceny oferował National przez strone national.de.
Hertz jednak ostatecznie wyszedl najlepiej i to bezpośrednio na ich stronie w ofercie last-minute. (Hertz.com -> oferty specjalne)

Niecałe 800usd za midsize-suv na 18 dni z CDW i SLI. Nie mam statusu w hertz wiec nie moglem wybrać samochodu, ale dostalismy nowe auto - Miesięczne RAV4 AWD 2000mil przebiegu z SiriusXM i aktywnym tempomatem - bylem pod wrażeniem spalania miedzy 6-7l/100km przy silniku 2.5l bez ukladu hybrydowego.

Dla porównania mialem zarezerwowane auto klasy full-size w alamo za niecale 1000usd z CDW ale bez SLI.

Byłem zaskoczony ze hertz robi blokade na koszt rezerwacji+200usd depozytu przy karcie kredytowej lub 500usd dla debetowej + koniecznosc okazania biletu powrotnego. Bylo tak napisane w regulaminie i faktycznie to sprawdzają. Ostatecznie jednak nie chcialem sie z tym męczyc i poszlo z kredytówki. Podczas zwrotu zmieniłem karte do rozliczenia na debetową.
Wyjazd do Kanady wymagał jedynie zgłoszenia przy okienku podczas odbioru auta.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#912 PostWysłany: 02 Lip 2023 13:29 

Rejestracja: 02 Lip 2023
Posty: 5
Witam,Szukam auta typu SUV dla 3 os. rodziny z LAX na 20 dni od 15 lipca. Generalnie ceny na wyszukiwarkach kajak oraz rentalcars są zbliżone.Przez Vip najlepszą opcję mam Alamo Nissan Rogue za ok 5200pln. Jednak przez wisecars pokazuje mi się Santa Fe za ok 3500pln z dodatkowym ubezpieczeniem (raczej słabe, bo dość tanie - znosu udział własny do 1000 euro). wypożyczalnia fox rentals. Santa Fe w innych wyp. typu budget jest ok 2000 pln droższa, w alamo pewnie też. Czy ktoś z WAs brał może auto z FOXa na LAX? Jest podobnie niż w tych dollarach , thieflty itp? bo różnica w cenie dość istotna. a taki dollar też dodatkowe ubezpieczenie tylko za dopłatami...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#913 PostWysłany: 02 Lip 2023 13:41 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Hej,

Brałem auto z Foxa wiele razy w różnych lokalizacjach w tym z LAX. Żadnych problemów, na odbiorze w zasadzie sprawdzają tylko paliwo i tyle. Tylko uważaj na ubezpieczenia i różne dodatki jakie lubią wciskać. Jak chcesz jeździć tollami to musisz wykupić taką usługę na cały wyjazd (nie da się pojedynczych dni), a jak tego nie zrobisz to za każdy przejazd będzie naliczana ich dodatkowa opłata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#914 PostWysłany: 02 Lip 2023 14:20 

Rejestracja: 02 Lip 2023
Posty: 5
Pierwszy raz jadę do USA, to nawet nie weim, ile płatnych dróg tam spotkam, - na pewno Golden Gate w SF
Ogólnie to planujemy wycieczkę po sztandarowych parkach- GC, Bryce, Las Vegas itp, więc to całkiem sporo km...

Myślisz, że lepiej dopłacić od razu do 1700zł do Alamo, bo to się wyrówna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#915 PostWysłany: 02 Lip 2023 14:27 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Robiłem taką trasę i zapłaciłem ani centa. Jeżeli chodzi o Golden Gate, to opłata jest pobierana tylko w przypadku wjazdu do SF, wyjazd jest darmowy, możliwy jest powrót alternatywną trasą. Może przed bookowaniem samochodu warto odrobić pracę domową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#916 PostWysłany: 04 Lip 2023 08:19 

Rejestracja: 02 Lip 2023
Posty: 5
Dzięki za TIPa odnośnie Golden Gate ;)
Niestety bookowanie 10 różnych noclegów, wejściówek, przewodników już na tyle mnie wymęczyło, że zupełnie pominąłem temat płatnych autostrad :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#917 PostWysłany: 04 Lip 2023 11:05 

Rejestracja: 02 Lip 2023
Posty: 5
A mam jeszcze pytanie- czy karta Santander select - debetowa VISA zostanie zaakceptowana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 04 Lip 2023 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
@WhaleRabbiT - powinna zadziałać, ale uwzględnij to, że wtedy większość wypożyczalni blokuje 500USD depozytu.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 04 Lip 2023 11:11 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Panie, wybierasz się do USA a podstawowych rzeczy nie potrafisz wyklikać?

W tej konkretnej wypożyczalni potrzebujesz kk, w innych sprawdzisz sobie samodzielnie.

ANSWER
Only valid credit cards will be accepted for FOX reservations.



https://www.foxrentacar.com/en/help-center.html

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 04 Lip 2023 23:57 

Rejestracja: 02 Lip 2023
Posty: 5
Ok, czyli na blokadę potrzebna jest karta kredytowa. Płatność można rozumiem dokonać inną kartą.

Zarezerwowałem przez rentalcars auto z Enterprise z dodatkowym ubezpieczniem. Ale nie mam pewności, czy tak, jak wielu tu pisało - nie naliczą dodatkowej opłaty za 2 kierowcę. W ogólnych warunkach enterprise piszą o 15 usd za każdy dzień. Przy 20 dniach to daje 300usd.

Znalazłem też niezłą ofertę na podobne auto w Alamo przez vipcars - tu jasno w warunkach jest darmowy dodatkowy kierowca. Wychodzi nawet 500zl taniej.
Ale pojawiają się wątpliwości- czy w razie potrzeby ze skorzystania z dodatkowych opcji ubezpieczenia nie będzie problemów? Vip cars jest dużo mniej znany i generalnie ma dużo gorsze oceny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group