Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 05 Lut 2023 15:10 

Rejestracja: 23 Sie 2016
Posty: 13
Płatność Revolutem pobrana przez Alamo - Ciekawy jest w tym kontekście komunikat w potwierdzeniu rezerwacji aby pamiętać żeby mieć ze sobą tę samą kartę którą była robiona opłata za rezerwację; Po powrocie opiszę jak to przebiegło;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#842 PostWysłany: 22 Lut 2023 19:30 

Rejestracja: 06 Sty 2020
Posty: 17
Loty: 14
Kilometry: 45 925
Co polecacie dla 5 osobowej rodziny na bardzo intensywne 3 tygodnie na zachodnim wybrzeżu :
Założenia :
1.prawie same parki tylko jeden niecały dzien San francisco i jeden niecały w Las vegas reszta przyroda od sekwoi przez góry kaniony katusy pustynie a jeżeli się uda również yelowstone
2. troche chodzenia i ponad 4 tys mil do przejechania noclegi codziennie gdzie indziej
Zatanawiam się czy brać dużego kampera za ok 5 tys usd noclegi częściowo na dziko, częsciowo na kampingach w zależności od dostępności szukając w dedykowanych apliakcjach.
Czy lepiej suva / minivana za pół tej ceny lub mniej i szukac noclegu dla pieciu osób? Szukając na bookingu wydaje się to być opcja droższa 5 osób to zazwyczaj dwa pokoje nawet jezeli uwzględnimi że trójka to dzieciaki 14-17 lat. Z jedenj strony kusi to że można jechac natychmiast po przebudzeniu , od razu robic sobie jakieś sniadanko i nocować pewnie bliżej miejsc które chce sie zobaczyć bez przenoszenia bagaży . Z drugiej strony mniejszym autem pewnie oszczędnośc na paliwie , sprawniejsze przemieszczanie no i nie wiem czy duzym kamperem c30 wszędzie sie wjedzie. Jak z waszego doswiadczenia z miejscami przełom czerwca i lipca czy jest szansa ze będą doastępne od ręki bez wcześniejszej rezerwacji - nie ma super dokładnego planu chcemy zjechac tak dużo jak się da ale bez ciśnienia że na wieczór konieczny pobyt w konretnym miejscu.
Co myslicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 25 Lut 2023 13:18 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Pojawiły się niezłe ceny na niemieckim Sixt - na 10 dni w okolicach majówki z odbiorem i zwrotem w LAS zarezerwowałem BMW X5 za 880 USD z full ubezpieczeniem i darmową anulacją, wcześniej było to samo za ponad 1100 USD
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#844 PostWysłany: 25 Lut 2023 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Pytanie, czy jest sens przepłacać za BMW.
W Alamo.de za auto typu Nissan Rogue wychodzi za 10 dni w okolicy majówki za 650 EUR. Do tego Alamo jest bardzo elastyczne z oddawaniem auta w innym punkcie (bez dopłaty).

https://www.alamo.de/de/mietwagen-angebote/suv.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 25 Lut 2023 13:42 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@tropikey
Ale to BMW a nie Nissan ;) , a na serio synowi zależało na tym modelu, choć oczywiście 100% gwarancji, że dostanie się akurat to nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#846 PostWysłany: 25 Lut 2023 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@tropikey sprobuj rezerwacji przez Hilton Honors. Mi wypozyczenie na Florydzie wyszlo o grubo ponad 1000 zl taniej niz przez inne strony, a dodatkowo dostajesz punty HH.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#847 PostWysłany: 25 Lut 2023 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Z ciekawości zajrzałem, ale niestety, w moim przypadku bez szału. Póki co cały czas wygrywa to co zarezerwowałem jakiś czas temu, czyli SUV (klasa Nissan Rogue) z Hertza (biuro na mieście w LV) przez Hotel&Cars by Miles&More, 690 EUR za 10 dni, z pełnym ubezpieczeniem i do tego prawie 6.000 mil M&M wpadnie na konto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#848 PostWysłany: 26 Lut 2023 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@tropikey Rzeczywiście przez podaną przez Ciebie ścieżkę rezerwacji wychodzi taniej niż to co podałem przez HH i Alamo. (na moje daty i lokalizację)
Orientujesz się może czy Hertz też daje wybór auta podobnie jak to robi Alamo ? Czy tam się dostaje to co dadzą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 26 Lut 2023 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Niestety, nie mam pojęcia - to będzie mój debiut (samochodowy) w USA :)
Być może kluczem jest to, żeby być tam później, gdy większość klientów już odebrała auta i wtedy jest ponoć (jak wspominało kilka osób na forum) większa szansa na upgrade.


Ostatnio edytowany przez tropikey, 26 Lut 2023 11:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 26 Lut 2023 10:53 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 15
Loty: 210
Kilometry: 530 541
12345Przemo napisał(a):
Co polecacie dla 5 osobowej rodziny na bardzo intensywne 3 tygodnie na zachodnim wybrzeżu :
Założenia :
1.prawie same parki tylko jeden niecały dzien San francisco i jeden niecały w Las vegas reszta przyroda od sekwoi przez góry kaniony katusy pustynie a jeżeli się uda również yelowstone
2. troche chodzenia i ponad 4 tys mil do przejechania noclegi codziennie gdzie indziej
Zatanawiam się czy brać dużego kampera za ok 5 tys usd noclegi częściowo na dziko, częsciowo na kampingach w zależności od dostępności szukając w dedykowanych apliakcjach.
Czy lepiej suva / minivana za pół tej ceny lub mniej i szukac noclegu dla pieciu osób? Szukając na bookingu wydaje się to być opcja droższa 5 osób to zazwyczaj dwa pokoje nawet jezeli uwzględnimi że trójka to dzieciaki 14-17 lat. Z jedenj strony kusi to że można jechac natychmiast po przebudzeniu , od razu robic sobie jakieś sniadanko i nocować pewnie bliżej miejsc które chce sie zobaczyć bez przenoszenia bagaży . Z drugiej strony mniejszym autem pewnie oszczędnośc na paliwie , sprawniejsze przemieszczanie no i nie wiem czy duzym kamperem c30 wszędzie sie wjedzie. Jak z waszego doswiadczenia z miejscami przełom czerwca i lipca czy jest szansa ze będą doastępne od ręki bez wcześniejszej rezerwacji - nie ma super dokładnego planu chcemy zjechac tak dużo jak się da ale bez ciśnienia że na wieczór konieczny pobyt w konretnym miejscu.
Co myslicie?

Oczywiście każdy ma swój ulubiony sposób podróżowania. Ja wybieram się również na przełomie czerwca i lipca na 3 tygodnie po zachodnim wybrzeżu (i zdecydowanie przyroda). 4 osoby w tym dwójka dzieci. Plan: LA - Utah - Yellowstone - LA (tak w wielkim skrócie). Wynajmujemy SUVa standard (dzisiaj to ok. 1000 USD z pełnym ubezpieczeniem), noclegi głównie z namiotem na campingach (w parkach stanowych zazwyczaj są prysznice). Abstrahując od kosztów ma to niezapomniany urok. Nie wykluczamy motelu w przypadku gorszej pogody. Jeśli chodzi o motele, to poza weekendem zawsze można coś znaleźć bez uprzedniej rezerwacji. W weekendy bywa trudniej, ale jeszcze nigdy nie zdarzyło się zostać bez noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 26 Lut 2023 15:20 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 5
Polecam popularny w USA carsharing to taki odpowiednik airbnb , portale Getaround oraz Turo, można tanio wynająć naprawdę bardzo fajne samochody.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 02 Mar 2023 10:04 

Rejestracja: 02 Mar 2023
Posty: 2
Cześć!

Wybieramy się w 4 do LA końcówką kwietnia-początkiem maja (2 tygodnie). Nasz plan zakłada zwiedzenie LA, LV oraz SF i w tym celu musimy wypożyczyć samochód. Zabieramy ze sobą 4 duże walizki, więc musi to być coś pokroju SUV. Przeszukałem temat, ale mam obawy, że informacje mogą być nieaktualne, bądź też odpowiedzi na konkretne nurtujące mnie pytania nie znalazłem.
Wstępnie wybrałem wypożyczalnie alamo, ze względu na dobre opinie oraz atrakcyjne ceny. Moje pytania:

1. Rezerwując przez alamo.com, pomimo rejestracji konta i ustawieniu Polski jako kraju rezydencji nadal nie wlicza mi ubezpieczenia CDW, natomiast na alamo.ie, alamo.co.uk, czy alamo.de wszystko to jest wliczone - czy to może być błąd po ich stronie? Po dodaniu ubezpieczenia cena nie jest tak atrakcyjna.
2. Czy mogę bez problemu zarezerwować samochód poprzez alamo.co.uk? Tam cena za interesujący mnie samochód jest najlepsza. W przypadku ie, de czy it cena za klasę standard SUV jest o około 200e większa, od intermediate SUV. Na co.uk korzystniej od intermediate wypada standard
3. W przypadku rezerwacji na alamo.co.uk (oraz de, it, ie) mam możliwość dodania jedynie Personal Effect Coverage (co jak rozumiem mogę mieć również zawarte w ubezpieczeniu podróżnym wykupionym w Polsce) oraz Roadside Assistance PLUS. Czy są jeszcze jakieś ubezpieczenia, które warto wykupić a nie można zrobić tego przez stronę i może mnie to zaskoczyć na miejscu?
4. Nie potrafię znaleźć również informacji jak to jest z podróżowaniem przez różne stany, czy jest to dozwolone?

Czy jest jeszcze coś, o czym warto pamiętać? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 02 Mar 2023 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
1. Pogrzeb jeszcze może albo dojdź do pełnej kalkulacji bo tam możesz mieć info, że jest wliczone. Rezerwowałem przez alamo.com na ten rok i mam wliczone
2. Możesz przez dowolną stronę. Ja w zeszłym roku robiłem przez .ie i nie było najmniejszego problemu. Do tego zrób skip the counter i od razu odbierasz samochód
3. Ja dla świętego spokoju biorę SLP/Extended protecion i nic więcej
4. Możesz bez problemu jeździć po innych stanach, zwróc tylko uwagę, że limity prędkości są/mogą być inne w różnych stanach.

W obrębie Californi nie ma opłąty za oddanie auta w innym mieście więc możesz lecieć do LAX a wracać z SFO i cena auta się nie zmieni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
patrace uważa post za pomocny.
 
      
#854 PostWysłany: 02 Mar 2023 11:19 

Rejestracja: 02 Mar 2023
Posty: 2
1. Kurcze, nawet już zarezerwowałem i nadal... Posprawdzam jeszcze raz w takim razie.
2. Ekstra, więc wydaje się, że .co.uk będzie najkorzystniejsza
3. A na miejscu coś jeszcze pozwalają wykupić?
4. Ekstra, akurat pod tym względem będę uważał :)

Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 02 Mar 2023 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Jak wejdziesz w swoją rezerwację to powinna być pełna kalkulacja co ile kosztuje, ile wynajem, ile podatki itp. Pewnie na miejscu coś pozwalają wykupić ale po pierwsze Alamo ma chyba te wszystkie opcje dostępne na stronie, a po drugie zawsze robię skip the counter i idę od razu do samochodu, a przy wyjeździe już nic nie sprzedają. Skanują tylko kod z rezerwacji + biorą prawko i kartę kredytową i to tyle

A nawet jak masz już rezerwajcę to w Alamo można anulować ile się chce. Chyba, że zapłaciłeś z góry to tam mogą być jakieś limity przy anulowaniach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
patrace uważa post za pomocny.
 
      
#856 PostWysłany: 16 Mar 2023 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Informacyjnie, ostatnio najlepszą cenę w Alamo miałem na irlandzkiej wersji strony (alamo.ie). Dodatkowo drugiego dnia wypożyczenia, kamyk spod ciężarówki rozbił przednią szybę. Nie było problemu z wymianą auta na inne i uznaniem, że CDW pokrywa szkodę. Jedyny minus - ze względu na festiwal rodeo w Texasie, dopiero w trzeciej lokalizacji wymienili nam auto, co ciekawe z Midsize na Trucka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
#857 PostWysłany: 21 Mar 2023 18:21 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
To żadna reguła, trzeba sprawdzac daty i lokalizacje indywidualnie.
W styczniu rezerwowalem auto (Alamo) na czerwiec w Seattle. Teraz w marcu chciałem zmienić klase samochodu i dodac ubezpieczenie SLI/EP i ceny są 2x wyższe.
Zobacze jeszcze bliżej terminu wyjazdu, sprawdzam co jakis czas jak mi sie przypomni. Ubezpieczenie i upgrade zawsze mozna zrobic przy odbiorze.

Poza tym przez jeden dzien byla spoko oferta na midsize z Hertz ale jedynie w mobilnej wersji strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#858 PostWysłany: 02 Kwi 2023 13:15 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Czy ktoś kojarzy wypożyczalnię NU Car Rentals (https://www.nucarrentals.com) mam od nich atrakcyjna ofertę na wypożyczenia auta w Denver, CO. Już kilka razy brałem auto w USA, a tą wypożyczalnię, widzę pierwszy raz na oczy. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to chętnie poczytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#859 PostWysłany: 04 Kwi 2023 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
tropikey napisał(a):
@fortuna: jeśli zbierasz mile M&M, to zajrzyj jeszcze tu: miles-more-promocje-milowe-i-nie-tylko,1574,1394&p=1575684#p1575684
Wróciła promocja +30% mil Miles&More, choć z uwagi na spadający kurs USD liczba mil do zarobienia jest teraz nieco niższa, niż te kilka miesięcy temu. Stawki są jednak nadal atrakcyjne, przynajmniej te, które obserwuję (czyli w LAS).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#860 PostWysłany: 13 Kwi 2023 18:46 

Rejestracja: 13 Kwi 2023
Posty: 12
Cześć ! Początkiem września (1-16) wybieramy się w 4 osoby na zachodnie wybrzeże i lądujemy w LA. Po przeglądnięciu kilkunastu stron tego tematu widzę, że Alamo jest najbardziej polecane tutaj. Kilka rzeczy jest dla mnie nie do końca jasnych dlatego mam kilka pytań :
1. Na stronach Alamo (.com/ .it / .uk) Damage Waiver i extended protection są wliczone w cenę. Czy to pokrywa wszystkie możliwe szkody jakie mogą się przytrafić ? ( uszkodzone szyby, porysowany lakier, przebita opona, wypadek)
2. Przylot do LA mamy o 13 a wylot o godzinie 17 . Czy w takim razie wypożyczenie auta o 14:30 i oddanie o 14:30 ma sens tak aby nie płacić za dodatkową dobę czy lepiej teraz wziąć więcej czasu żeby przy oddaniu auta nie dopłacać za kolejną dobe po wyższej stawce?
3.Klasa samochodu raczej zależy od preferencji użytkownika ale czy ktoś z własnego doświadczenia może powiedzieć czy dla 4 osób z 2 dużymi i 2 małymi walizkami średni SUV będzie odpowiedni czy lepiej szukać większego SUVa lub sedana ?
4.W tej chwili na stronie alamo.uk pokazuje mi cenę ok 740 funtów. Rozumiem, że mogę skorzystać z opcji pre-pay aby było taniej a jak pojawi się tańsza opcja to ją zmienić ? czy lepiej brać opcje pay later ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group