Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#2321 PostWysłany: 29 Gru 2021 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@Olivvka a skąd my możemy to wiedzieć? :) Szanse tak samo są jak i ich nie ma. Natomiast aktualne "przepisy" obowiązują zgodnie z datą ważności zawartą w rozporządzeniu (czyli do końca stycznia) - potem je przedłużą lub zmodyfikują.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2322 PostWysłany: 29 Gru 2021 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Obowiązuje do 31.01.2022r.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2323 PostWysłany: 30 Gru 2021 01:33 

Rejestracja: 20 Wrz 2019
Posty: 16
Co sie stanie jesli nie zrobie testu przed wylotem do PL i jestem niezaszczepiony? Kwarantanna z automatu? Ile mam czasu na udanie sie na kwarantanne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2324 PostWysłany: 30 Gru 2021 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
Stulejoscorbin napisał(a):
Co sie stanie jesli nie zrobie testu przed wylotem do PL i jestem niezaszczepiony?
Nic
Stulejoscorbin napisał(a):
Kwarantanna z automatu?
Tak
Stulejoscorbin napisał(a):
Ile mam czasu na udanie sie na kwarantanne?
Do końca dnia

Więcej informacji znajdziesz tutaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2325 PostWysłany: 01 Sty 2022 22:38 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Dziś na WAW przylot spoza UE/Schengen, w ciągu 24h tranzyt (do kraju UE) na osobnym bilecie, SG nieugięta i do zrobienia test.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2326 PostWysłany: 01 Sty 2022 22:58 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Po przylocie z IST wszyscy bez testu na kwarantannę
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2327 PostWysłany: 01 Sty 2022 23:03 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Czy ktos przylatywał ostatnio spoza Schengen do KTW i wie ile czeka się na wynik testu zrobionego przed bramkami kontroli granicznej? Zastanawiam się czy nie lepiej od razu iść do kontroli i zrobić na parkingu test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2328 PostWysłany: 02 Sty 2022 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
@greg1291
Ja wczoraj robiłem - tam są dwa laboratoria, ja robiłem w Gyncentrum (pomarańczowe, po lewej). Wynik w ciągu około 15/20 minut, koszt 150 zł od osoby.
Generalnie wyniki masz dość szybko, natomiast wszystko zależy od tego jak szybko uda Ci się wbić do kolejki i który w kolejności do testu będziesz (czyli de facto czy przyjedziesz pierwszym autobusem i przejdziesz pierwszy przez drzwi lotniska) - ja byłem jedną z pierwszych osób, dzięki czemu całość ogarnąłem w ciągu około 30-40 minut, ale Ci ostatni w kolejce musieli czekać na pewno dłużej.
W Gyncentrum próbkę pobierała jedna osoba, ale to był sylwester, więc może w inne dni jest więcej osób, bo mają tam chyba trzy boksy do pobierania wymazów.

To co mogę zarekomendować, to:
1) Jak wchodzisz do autobusu, to ustaw się blisko drzwi od strony kierowcy (czyli przeciwne do tych, którymi wchodzisz) - szybciej wbijesz się do kolejki.
2) Wydrukuj i wypełnij wcześniej sobie skierowania ze strony lotniska "Punkty testowe przed przejściem granicznym". Nawet jeżeli nie będziesz pierwszy w kolejce, to radzę od razu krzyczeć, że masz wypełnioną deklarację i czy w takim razie możesz iść od razu do testu. Większość wypełnia to na miejscu (niektórzy online), przez co pojawia się krótkie okienko możliwości ominięcia tej kolejki przed Tobą :)
3) Iść od razu na pewniaka - ludzie przechodzili przez drzwi i w zasadzie nie wiedzieli gdzie się kierować dalej, najlepiej od razu iść do przejść w ściankach (będziesz wiedział o co chodzi jak zobaczysz).
4) Jeżeli przylecisz i zobaczysz, że kolejka jest za długa (warto wcześniej zweryfikować ilość lotów non Schengen w dniu i godzinie, w której lądujesz), to wtedy zawsze możesz zrobić test po kontroli granicznej i nie czekać.

Ja nie chciałem kombinować i test zrobiłem przed kontrolą (szczególnie, że potem i tak musiałem jeszcze czekać na rejestrowany) - gdybym zrobił po, to musiałbym dzwonić do sanepidu w sprawie zdjęcia kwarantanny itd., na co nie miałem ochoty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2329 PostWysłany: 03 Sty 2022 00:12 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 32
Kilometry: 102 578
Cześć wszystkim. Przeczytałem ok 15 stron tematu, oczywiście wszystko jest zagmatwane i nie do końca jasne ale czy jeśli ktoś nie ma certyfikatu i nie chce np wracać do Polski przez Berlin to nie lepiej poprostu kupić jakiś lot na następny dzień np za 19 zł do mediolanu ...?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#2330 PostWysłany: 03 Sty 2022 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Masz "polubił" ode mnie za przeczytanie 15 stron tematu
Bilet "tranzytowy" może nie zadziałać - weź to pod uwagę, takie wpisy pojawiły się już tu gdzieś na forum... jak trafisz na kwarantannę, to w sumie trochę takie wolne od pracy
I finalnie jednak ten test zrobić jak już nie będzie innego wyjścia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2331 PostWysłany: 03 Sty 2022 00:35 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 32
Kilometry: 102 578
Z tego co rozumiem jeśli zrobisz test na lotnisku za 150zl plus bilet tranzytowy to nie ma powodu aby ktoś tego nie zaakceptował a z pewnością dla wielu osób będzie to lepsze i tańsze rozwiązanie niż przylot do wcześniej wspomnianego Berlina :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2332 PostWysłany: 03 Sty 2022 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@BB108, robiłem test po przejściu przez SG, i wynik miałem po pół godziny na ikp i nigdzie nie musiałem dzwonić, żadnego wpisu o kwarantannie nie było,
wygląda na to, że wynik testu idzie do ikp automatycznie od razu, a kwarantanna od SG nie, więc wynik testu jest szybciej i zwalnia automatycznie z kwarantanny *


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Sty 2022 08:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2333 PostWysłany: 03 Sty 2022 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@zorman myślę że w tej sytuacji gdy zamierzasz po przylocie zrobić test na lotnisku to kupno biletu "tranzytowego" jest całkowicie zbędne..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2334 PostWysłany: 03 Sty 2022 01:00 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 32
Kilometry: 102 578
Nawet gdy nie mam certyfikatu? A ja specjalnie kupowałem bilety do Kolumbii z powrotem do Niemiec aby uniknąć tej kwarantanny..... :roll: Ten post Niedzielskiego wszystko pomieszał bo już nie wiem czy niezależnie od szczepienia test zwalnia z kwatantanny czy tylko tych z certyfikatem. No nic trudno :D W sumie Berlin piękne miasto... :lol:


Ostatnio edytowany przez puhacz, 03 Sty 2022 08:48, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2335 PostWysłany: 03 Sty 2022 02:27 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
kostek966 napisał(a):
@BB108, robiłem test po przejściu przez SG, i wynik miałem po pół godziny na ikp i nigdzie nie musiałem dzwonić, żadnego wpisu o kwarantannie nie było,
wygląda na to, że wynik testu idzie do ikp automatycznie od razu, a kwarantanna od SG nie, więc wynik testu jest szybciej i zwalnia automatycznie z kwarantanny
Kwarantanna nakładana jest o 00:01 po przylocie, więc jak do tego czasu wpadnie wynik testu to system jej nie nakłada
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2336 PostWysłany: 03 Sty 2022 13:36 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dzień dobry.
Z góry przepraszam, że tu piszę, ale mam komunikat o małej ilości punktów statusowych by to napisać w dziale Szczepienia p. covid w Polsce- w razie czego, to proszę Moderatorów o przeniesienie mojego pytania :
Czy to co KE zaproponowała, że paszport Covidowy ma być ważny 9 miesięcy wchodzi w życie od 10.01.22? Za 2 tygodnie lecę na Kanary, a paszport Covidowy mam ważny do 02.03.2022. Z pewnych względów nie mogę wziąć teraz boostera, stąd moje pytanie, czy bez testów dam rade polecieć, czy mój paszport Covidowy będzie honorowany na Kanarach?
Będę bardzo wdzięczna za jakieś informacje, bo jakieś to dla mnie niejasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2337 PostWysłany: 03 Sty 2022 13:40 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Wydrukuj paszporty covidowe i będzie ok

Od 1 lutego 2022 r. ważność certyfikatów zostanie również skrócona do 270 dni, licząc od daty szczepienia dawką dodatkową. Dla dawki przypominającej data ta również zostanie skrócona do 270 dni, licząc od daty szczepienia dawką przypominającą.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... ign=chrome
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2338 PostWysłany: 03 Sty 2022 14:07 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Wielkie dzięki! Też miałam taką nadzieję, że jeszcze "obskoczę" na starym certyfikacie ;)
Ale rodzi mi się w głowie kolejne pytanie...też do działu "Szczepienia p. covid w Polsce" : co jeśli wezmę boostera juz po terminie ważności szczepienia?Czy wystarczy booster, czy będę musiała niejako przyjąć nowy cykl szczepień, czyli dwa w przypadku dwudawkowej szczepionki?
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
#2339 PostWysłany: 03 Sty 2022 15:35 

Rejestracja: 21 Lip 2021
Posty: 44
Jeżeli wrócisz przez 01.02.2022 to będzie po staremu. Jak później to certyfikat nie będzie ważny. O ile ktoś to sprawdzi czytnikiem, a nie na oko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2340 PostWysłany: 03 Sty 2022 16:31 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Tak, tak, wrócę jeszcze na starym certyfikacie, jednak nie będę miała możliwości odszczepienia się w trakcie ważności tego starego paszportu covidowego, bo on jest ważny tylko do 03.02.2022 no i się zastanawiam, czy jakimś "cudem" po tej dacie nie wyparuję z rejestru osób zaszczepionych i będę traktowana jako osoba niezaszczepiona :( czyli czy będzie konieczność przyjęcia np. kolejnych dwóch dawek, zamiast tylko boostera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group