Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#2261 PostWysłany: 19 Gru 2021 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Dziś na lotnisku w Modlinie na przylocie z Schengen żadnej kontroli szczepienia czy innej. Na lotnisku wylotu (VIE) też tylko karta pokładowa a nawet dowodu nie chcieli. Normalnie stare dobre czasy :D
Bez kwarantanny nawet dla nieszczepionych.


Ostatnio edytowany przez onufry_z, 19 Gru 2021 23:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2262 PostWysłany: 19 Gru 2021 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Soulfly napisał(a):
Ku zdziwieniu prawie wszystkich okazało się że wracając z Turcji trzeba zrobić test nawet jak się jest zaszczepionym - 48 h jest na wykonanie testu, do czasu wyniku kwarantanna

Takie rozporządzenie podobno weszło w nocy z 17 na 18 grudnia
_________________


Niczego takiego nie ma w nowelizacji rozporządzenia. Nie ma też żadnych 48h są 3h, ale nie dotyczą Turcji. Straż Graniczna po prostu nie zna przepisów.


Edit

Sprawdziłem - o ile na stronach gov jest informacja o wykluczeniu powrotów z Turcji z obowiązku testów dla zaszczepionych to Straż Graniczna tego nie odnotowała u siebie

Zapis na gov brzmi:

Powyższy obowiązek (testów nie dotyczy przyjazdów i przylotów z:

państw członkowskich Unii Europejskiej: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier i Włoch,
4 państw spoza UE, które należą do strefy Schengen – Szwajcarii, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu,
Księstwa Andory, Księstwa Monako, Republiki San Marino, Państwa Watykańskiego lub Stolicy Apostolskiej,
z Turcji, z którą zostało zawarte specjalne porozumienie.

Ale na gov nadal znajduje się nieaktualna (w świetle zapisów rozporządzenia) informacja

Ważne! Osoby, które po przylocie przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 24 godziny i posiadają bilet lotniczy, który potwierdza wylot z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ciągu 24 godzin, są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#2263 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:37 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Koleś ze Straży Granicznej mi powiedział że oni też już mają dość bo od 15 już były 3 poprawki rozporządzenia.
Niektórzy się z nim kłócili, dlaczego itd ale reszta strażników tylko potwierdzała jego zdanie, zresztą zaraz po wyjściu z rękawa już czekali i chcieli robić testy
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2264 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Poprawka była jedna, ale oni nie wiedzą co to rozporządzenie i kierują się tym co zwierzchnicy przekażą - to im się 3 razy zmieniało.

W zeszłym roku miałem rozmowę ze strażnikami i wiem jak ona jest trudna. Wiem też że pokazanie przepisu sprawy nie rozwiązuje - oni są od wykonywania rozkazów a nie czytania i myślenia
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#2265 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:47 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Będę pisał o zwrot kasy do władz lotniska bo nie dość że wydałem kasę na testy, to jeszcze nie zdążyłem na pociag
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2266 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Świeża informacja z Okęcia - przedszkolak nie zwalnia już z kwarantanny/testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2267 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Bezprawie rozprzestrzenia się po granicach
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#2268 PostWysłany: 20 Gru 2021 00:10 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Dziś znalazłem coś takiego,
https://www.gov.pl/web/turcja/zmiana-za ... -do-polski
W wątku Turcja post-covid. @Soulfly opisuje co działo się dziś na Okęciu po przylocie samolotu z Istambułu
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly uważa post za pomocny.
 
      
#2269 PostWysłany: 20 Gru 2021 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
OK, ktoś sobie coś takiego napisał, ale to nie ma odzwierciedlenia w aktach prawnych.
Kawałek wyżej podałem cytat z innej strony .gov.pl (tej dotyczącej podrózy)
Ponadto zmiana z 16 grudnia nie zmienia listy państw wyłączonych z reżimu testowego
(no chyba, że czegoś nie zauważyłem, ale nie daję temu wielkich szans bo prześledziłem poszczególne odwołania)

Edit: w tym tekście na podstronie Polska w Turcji jest odwołanie do strony, którą cytowałem, gdzie jest napisane, że obowiązek nie dotyczy przylotów z Turcji xD
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#2270 PostWysłany: 20 Gru 2021 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Zdaje się, że w całej tej sytuacji dobrym pomysłem będzie włączanie przynajmniej dyktafonu w telefonie przed podejściem do okienka czy jakiejkolwiek innej rozmowy z funkcjonariuszem. Na szczęście wyniki testów też są nie posiadają żadnych weryfikowalnych online kodów QR czy dziwnych zwektoryzowanych czcionek :) Aby mieć jednakową linię obrony przed tymi granicznymi wataszkami, może wystarczy skorzystać z tych szybkich testów robionych online. (Zawsze można sobie kupić taki zestaw na podróż powrotną i zrobić test online na ostatnim lotnisku przed powrotem do Polski - wynik dostajemy w PDFie :] w kilka minut, który potem wystarczy przedstawić SG w okienku). To jest myśl.
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
#2271 PostWysłany: 20 Gru 2021 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Żeby było ciekawiej, mimo obietnic kwarantanny dla dorosłych po przyjeździe spoza Schengen jak na razie nie widać w IKP. Za to dziecko dostało bardzo szybko.
Po telefonie do Sanepidu potwierdzenie - wszyscy przybywający spoza Schengen, w tym uczniowie i przedszkolaki muszą mieć test lub przejść kwarantannę.
Jak nie pojawi się przez 24h to można uznać, że zapomnieli? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2272 PostWysłany: 20 Gru 2021 15:09 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
@pabien
mógłbyś przytoczyć konkretnie w który miejscu w rozporządzeniu z dnia 14.12.2021 lub 16.12.2021 jest zapis który zmienia informację na temat braku możliwości tranzytu przez Polskę w ciągu 24 h bez konieczności kwarantanny bądź wykonania testu .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2273 PostWysłany: 20 Gru 2021 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Ten zapis to paragraf 2a - zupełnie nowy, który ma ograniczoną liczbę wyjątków od obowiązku testowania.
Logika jest taka:
w poprzednim rozporządzeniu były wykluczenia z kwarantanny
w obecnym wykluczenia te dotyczą powrotu z pewnej liczby państw, a dla pozostałych wprowadzono obowiązek testów.
Od tego obowiązku też są wykluczenia, ale żadne nie obejmuje tranzytu (ja nawet nie wiem czy w poprzedniej wersji było wprost takie wykluczenie dotyczące 24h i biletu, czy tego sobie nie zracjonalizowała straż graniczna, ale była podstawa ku temu pzynajmniej w dwóch punktach par 3 - do żadnego z nich nie ma odwołania z par 2a.

Chyba osiągnąłem taką precyzję w tłumaczeniu jak prawodawcy w pisaniu prawa

Z drugiej strony piszę o tym co wynika z aktów prawnych, a to że praktyka jest bezprawiem to inna rzecz
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
#2274 PostWysłany: 20 Gru 2021 16:42 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
W takim razie w nowym rozporządzeniu są sprzeczne rzeczy , paragraf 2a mówi o zrobieniu testu dla wszystkich za wyjątkiem kilku wykluczeń ale w dalszym ciągu chyba obowiązuje paragraf 3 ust.2 pkt 24 mówiący o tranzycie którego nie wykreślono ani nie zmieniono, w dalszej części rozporządzenia w paragrafie 3 są zmiany ale niedotyczą ust.2 pkt 24 , co by sugerowało że na stronie rządowej w dalszym ciągu ten zapis o tranzycie istnieje, pomimo że dodano inne rzeczy z rozporządzenia jak kilka państw z których powrót beż testu jest możliwy
Góra
 Profil Relacje PM off
marecki1 lubi ten post.
 
      
#2275 PostWysłany: 20 Gru 2021 17:41 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 62
No własnie na https://www.gov.pl/web/koronawirus/przy ... engencały czas stoi:
Ważne! Osoby, które po przylocie przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 24 godziny i posiadają bilet lotniczy, który potwierdza wylot z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ciągu 24 godzin, są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2276 PostWysłany: 20 Gru 2021 17:59 

Rejestracja: 21 Lip 2021
Posty: 44
Są zwolnione z odbycia kwarantanny ale test też muszą wykonać. Co nie ma najmniejszego sensu (tak dla odmiany od reszty sensownych ustaw i rozporządzeń :lol: ) bo jak takiej osobie wyjdzie test pozytywny to co? Przecież go nie zatrzymają.
Góra
 Profil Relacje PM off
marecki1 lubi ten post.
 
      
#2277 PostWysłany: 21 Gru 2021 18:29 

Rejestracja: 21 Gru 2021
Posty: 3
Czy orientujecie sie czy obywatel Ameryki Lacinskiej Peru zostanie wpuszczony na teren Polski podrozujac samolotem z Hiszpanii gdzie znajduje sie od okolo tygodnia?
Znalazłem cos takiego z czego wynika ze tak (post moze byc nieaktualny):
https://www.gov.pl/web/meksyk/informacj ... -do-polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2278 PostWysłany: 22 Gru 2021 00:02 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Chciałbym tylko przypomnieć, że strony gov są mniej więcej takim źródłem informacji jak wujek Staszek na Wigilii.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#2279 PostWysłany: 22 Gru 2021 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@LaMancha nie to co nasze forum 🙂
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#2280 PostWysłany: 22 Gru 2021 11:40 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Odnosnie wjazdu z Turcji

Odpowiedz Strazy Granicznej

"Przed Pańskim przylotem w życie weszły 2 zasadniczne zmiany co do kwarantanny po przekroczeniu granicy RP. Jak juz Pan wspominiał Rozporządenie Rady Ministrów (w sprawie ustnowionych określonych ograniczneń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ) daje mozliwość nie odbywanie kwarantanny po przekroczeniu granicy RP osobie która spełnia warunki określne w par. 3 ust 1 oraz 2 . W Pana przypadku spełniał Pan warunek zgodnie z par 3 ust 2 ( czyli kwarantanie nie podlegają osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej lub znajdującą się w wykazie odpowiedników szczepionek dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzonym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy, i upłynęło co najmniej 14 dni od dnia podania szczepionki jednodawkowej albo drugiej dawki szczepionki – w przypadku szczepionek dwudawkowych. )



Po 15.12 nowelizacja rozporządenia nałożyła dodatkowy obowiązek tj.

§ 2a. 1. Do dnia 31 stycznia 2022 r. osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącą granicę zewnętrzną w rozumieniu art. 2 pkt 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen), jest obowiązana okazać funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 w języku polskim albo w języku angielskim wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 24 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu.



W mysl nowych przepisów nalezy spełnić dwa warunki aby uniknąc kwarantanny tj. warunki zwarte w par. 3 oraz par. 2a. "

Wysłałem link z gov.pl to dostalem odpowiedź

"Trudno mi jest tu komentować informacje na stronie gov. Nie jestem odpowiedzialny za treści tam umieszczane. Strony gov nie sa aktem prawnym. W rozporządzeniu są co prawda są pzypadki gdzie osoby nie muszą posiadać testu ale nie ma tam mowy o Turcji."
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szymek82, Władysław49 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group