Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#2281 PostWysłany: 22 Gru 2021 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
awiązując do słów @wtak

Po ntym przeczytaniu rozporządzenia przychodzi mi przyznać rację SG i przeprosić za pomówienie. Te wykluczenia państw, które wymieniałem, obejmujące Turcję odnoszą się do zwolnienia z kwarantanny dla niezaszczepionych czyli paragraf 2 a nie 2a. Przy powrocie z Turcji test musi być. Sorry za wprowadzanie w błąd - szkoda, że nie ma @boots - on by zapewne z błędu wyprowadził

Zgodnie z rozporządzeniem powrót z Turcji wiąże się z obowiązkiem testu.

w związku z tą wpadką powstrzymuję się na przyszłość (mam nadzieję, że się uda) od komentowania naszych rozporządzeń covidowych


Przy okazji wprowadzono kolejną nowelizację, która zwalnia z testów zawodników, szkoleniowców, lekarzy, fizjoterapeutów i akredytowanych dziennikarzy przyjeżdzających na międzynarodowe zawody sportowe - PZPL może mieć nowe zajęcie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2282 PostWysłany: 22 Gru 2021 11:55 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Szkoda tylko że jest taki burdel i strony rządowe wprowadzają w błąd-ale co zrobić ,taki mamy klimat..
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#2283 PostWysłany: 23 Gru 2021 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Dostanę jakieś powiadomienie w IKP, że jestem na kwarantannie? Przyleciałem dzisiaj nad ranem i nic jeszcze nie otrzymałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2284 PostWysłany: 23 Gru 2021 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Skoro przyleciałeś dzisiaj, to kwarantannę masz od dnia następnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2285 PostWysłany: 23 Gru 2021 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
@elwirka rozumiem, czyli powiadomienie otrzymam równo po północy? Czy w ogóle taka informacja nie przychodzi, a o fakcie kwarantanny dowiem się gdy urzędnikowi o mnie się wspomni i do mnie zadzwoni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2286 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:06 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Teraz dzwoni automat ;)
Chwilę potrwa, zanim dane wpłyną do Sanepidu i ktoś to wklepie, choć niedawno np. w przypadku kwarantanny szkolnej widziałem jak zadziałało to szybko, tego samego dnia był telefon.
Nie słyszałem natomiast ostatnio, czy policja się dalej interesuje kwarantanną, ale zawsze mogą być jakieś akcje w święta. Wcześniej zdarzało się, że dzwoniła policja a Sanepid się nie odzywał.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#2287 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:09 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
W stosunku do przedszkolaków na kwarantannie żadnych kontroli (córka miała już ich chyba 5), tylko pierwszego lub drugiego dnia telefon z Sanepidu.
W stosunku do dorosłych na kwarantannie aplikacja w telefonie i selfie. Co ciekawe na izolacji żadnych zadań, żadnych kontroli, tylko telefon z Sanepidu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#2288 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@wojtekf93 Automat zapewne zadzwoni w godzinach porannych a nie o północy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#2289 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:23 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
O ile "chodzący problem" podał poprawny nr telefonu...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Gru 2021 16:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2290 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:56 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Przecież w IKP wpisują kwarantannę bez względu na to czy podasz numer telefonu czy nie.
Nawet jak podasz poprawny numer, a nie odbierzesz to i tak kwarantanna w IKP jest wpisana.
Nie jestem specjalistą ale podejrzewam, że rozporządzenia są tak napisane, że to Twój obowiązek jest dowiedzieć sie czy jesteś na kwarantannie, a wpisują na nią z automatu, jako odgórna decyzja. Tak więc można się mylić w numerze telefonu dowoli, to nic nie zmienia. Dzielnicowy i tak może Cię odwiedzić w miejscu zamieszkania lub zameldowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#2291 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@opo W IKP było czysto i nikt mnie w domu nie odwiedził :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
 
      
#2292 PostWysłany: 23 Gru 2021 19:12 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 53
opo napisał(a):
Przecież w IKP wpisują kwarantannę bez względu na to czy podasz numer telefonu czy nie.
...
Dzielnicowy i tak może Cię odwiedzić w miejscu zamieszkania lub zameldowania.

dodam jeszcze, że w przypadku np. kontroli drogowej można sobie narobić kłopotów, jeżeli system wyrzuci, że kierowca jest na kwarantannie/izolacji.
Sprawa w sądzie murowana.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
 
      
#2293 PostWysłany: 23 Gru 2021 19:12 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Jeśli ktoś będzie wracał na dniach, spoza Schengen, z dziećmi "pobierającymi naukę"
to proszę o info jak z interpretacją.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#2294 PostWysłany: 23 Gru 2021 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
A czy test po powrocie z nonshengen trzeba zrobić przed sprawdzianem dokumentu przez SG, czy można już po wyjściu z lotniska ?, nie wiem czy te 3h weszły w życie czy nie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2295 PostWysłany: 23 Gru 2021 19:58 

Można po wyjściu z lotniska. Jednak wcześniej przy kontroli wpiszą Cię na kwarantanne. Rożnie to bywa,możesz nie zdążyć i twoje dane będą już w systemie Sanepidu i nie dadzą Ci spokoju, zanim to odkręcą. Jak masz możliwość, zrób sobie przed odlotem,też wiadomo ,ze na lotnisku potrafią doić z kasy za testy ok 200 zł. Jak jesteś bez certyfikatu to szkoda kasy za test,bo i tak nie odpuszczą kwarantanny. Pytanie tylko,czy w miejscu wylotu wpuszczą Cię bez testu.
Góra
 PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#2296 PostWysłany: 23 Gru 2021 21:20 

Rejestracja: 09 Cze 2021
Posty: 16
Anonymous napisał(a):
Jak jesteś bez certyfikatu to szkoda kasy za test,bo i tak nie odpuszczą kwarantanny.


Odpuszczą. Moi znajomi w poniedziałek wracali z Wielkiej Brytanii. Oboje niezaszczepieni, mieli test i nie dostali kwarantanny. Strażnik powiedział, że takie są przepisy.
Więc wygląda na to, że te cytowane wcześniej wpisy Niedzielskiego z Twittera to nie pomyłka - status zaszczepienia jest bez znaczenia, jeśli masz test to wjeżdżasz bez kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2297 PostWysłany: 23 Gru 2021 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ktoś ostatnio robił "tranzyt" przy powrocie do PL z non Schengen? Dalej działa?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2298 PostWysłany: 25 Gru 2021 13:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Wczoraj o 5 lądowałam spoza Schengen. Test już za granicą. Byłam jedna z pierwszych osób w punkcie przy taśmie nr 1. Test o 6:05. Jakież było moje zdziwienie o 16 gdy na ikp odkryłam że od dziś jestem na kwarantannie :o :? :lol: oczywiście w czasie wigilijnej kolacji ciężko się gdzieś dodzwonić... okazało się że cm damiana nie wpisało wyniku testu. Dopiero 2h awantury na infolinii następnego dnia ktoś w końcu wpisał ten wynik. Od razu telefon do sanepidu i zdjęli kwarantanne.
Mój towarzysz miał w systemie wynik już o 8 rano, 2h po teście, a mimo to dziś rano telefon że kwarantanna. Tu udało się szybciej zdjąć ale cały ten system to jakieś jaja...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#2299 PostWysłany: 25 Gru 2021 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Już się pogubiłem... :? Wrając z kraju UE, który nie jest w Schengen - Chorwacja, trzeba robić test czy nie? (oczywiście jako osoba zaszczepiona)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2300 PostWysłany: 25 Gru 2021 14:55 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
nie trzeba bo kraje spoza Strefy Schengen są traktowane jak kraje wewnętrzne, ale muszą być członkiem UE/EOG;
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez heide_berg, 25 Gru 2021 15:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group