Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#2361 PostWysłany: 04 Sty 2022 17:39 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Sudoku napisał(a):
Byli kierowani na testy chyba przy tranzycie na oddzielnych biletach.
Pytanie, czy przechodzi, jeżeli mamy na jednym, np. kupuję bilet GDN-WAW-IST-WAW-BER, czyli po lądowaniu na Okęciu mam np. za 2-3 godziny kolejny lot do Berlina.

No i super, zaproszą schodami do góry na tranzyt.
Kwestia co przy wyjściu, bo to zapewne przyświeca jako myśl przewodnia twojego rozumowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2362 PostWysłany: 04 Sty 2022 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
No ale np. w GDN tranzytu airside zdaje się nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2363 PostWysłany: 04 Sty 2022 18:15 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
-- 04 Sty 2022 17:09 --

del

-- 04 Sty 2022 17:15 --

jean napisał(a):
1-go stycznia grupa znajomych wracała do PL
1 osoba stwierdziła że nie robi testów i tak zrobiła, oczywiście spisali dane ale do dnia dzisiejszego brak informacji o kwarantannie
pewnie artystyczny nieład tam panuje :lol: :lol:

01.01.2022 wróciłem do Polski z Turcji, zastosowano w stosunku do mnie kwarantannę z obowiązkiem wykonania testu w ciągu 48h, wykonałem test, ale w IKP jest tylko jego wynik, nie ma nic, co wskazywałoby, że byłem objęty obowiązkiem kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2364 PostWysłany: 04 Sty 2022 19:55 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
dg72 napisał(a):
Sudoku napisał(a):
Byli kierowani na testy chyba przy tranzycie na oddzielnych biletach.
Pytanie, czy przechodzi, jeżeli mamy na jednym, np. kupuję bilet GDN-WAW-IST-WAW-BER, czyli po lądowaniu na Okęciu mam np. za 2-3 godziny kolejny lot do Berlina.

No i super, zaproszą schodami do góry na tranzyt.
Kwestia co przy wyjściu, bo to zapewne przyświeca jako myśl przewodnia twojego rozumowania.

Jeżeli na Okęciu to żaden problem - tylko zejdzie czas na przejście kontroli bezpieczeństwa i potem ze strefy Schengen spokojnie wyjdziemy na miasto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 uważa post za pomocny.
 
      
#2365 PostWysłany: 04 Sty 2022 20:31 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Zapewne tak będzie, chociaż nie można wykluczyć , że linie mają obowiązek zgłaszania do SG no show w tranzycie. Logika nakazywała by takie postępowanie, ale w naszych przepisach i organizacji na Okęciu trudno się jej doszukiwać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
#2366 PostWysłany: 04 Sty 2022 21:55 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Moje spostrzeżenia po powrocie z Dubaju do Katowic. Opcja nr 1 opisywana wcześnie przez @BB108j nie wypaliła. NIe było autobusu tylko puścili wszystkich do terminala piechotą. 99 %l od razu ustawiło się do dwóch pkt badań przed strażą graniczną czyli z 200 osób. Nie było szans na szybkie badanie. Udałem się zatem do stanowiska straży granicznej bez testu. Było może z 5 osób w kolejce. Tu krótka rozmowa, że będziemy robić w pkt przed terminalem. Strażnik graniczy dał tylko karteczkę do wpisania danych lokalizacyjnych wskazując, że jeżeli nie będzie w ciągu 3 godzin badania to wprowadzi kwarantannę. Udaliśmy sie baraku GynCentrum, gdzie były tylko 2 osoby. Okazało się jednak, że oni wymagają rejestracji przez stronę internetową przez stronę i dopiero robią test. Można wypełnić na telefonie i przesłać, ale lepiej zrobić to przed wylotem do Katowic. Sama godzina badania nie jest jakaś bardzo istotna, ważne by mieli prawidłowo wprowadzone dane (PESEL itd) Cena 120 złotych za antygentowy. Wynik po 30 minutach 3 lub 4 językach. Nie przyszły żadne smsy o kwarantannie. Wszystko więc bardzo sprawnie i polecam robienie testu przed terminalem. Wszystko załatwione w 10 min. Czynne 24 h.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2367 PostWysłany: 05 Sty 2022 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
dg72 napisał(a):
Sudoku napisał(a):
Byli kierowani na testy chyba przy tranzycie na oddzielnych biletach.
Pytanie, czy przechodzi, jeżeli mamy na jednym, np. kupuję bilet GDN-WAW-IST-WAW-BER, czyli po lądowaniu na Okęciu mam np. za 2-3 godziny kolejny lot do Berlina.

No i super, zaproszą schodami do góry na tranzyt.
Kwestia co przy wyjściu, bo to zapewne przyświeca jako myśl przewodnia twojego rozumowania.


Nikt od marca nie miał problemu z wyjściem jeśli był w tranzycie (prawdziwym lub nie), poza tym, tranzyt może być z innego lotniska.
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2368 PostWysłany: 05 Sty 2022 13:05 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Rabus: skąd taka pewność w tej wypowiedzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2369 PostWysłany: 05 Sty 2022 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
seal ,
Metodę "na tranzyt" podsunął ktoś na wykopie pół roku temu, od tego czasu rozmawiałem z kilkuset osobami, i takimi co serio mialy tranzyt, i takimi co faktycznie "kombinowały" z tranzytem - nikt nikogo nie kieruje nigdzie nawet jeśli lot jest za godzinę na tym samym lotnisku. No chyba że to zbiorowe kłamstwo, ale swoim znajomym którzy wrócili wczoraj raczej ufam.

Sam jak wracałem to omijałem kwarantannę w inny sposób (jeszcze za czasów gdy studenci byli zwalniani bez testów), więc piszę z relacji innych, nie swoich doświadczeń.

Zresztą, nawet tu na forum byli tacy co to potwierdzali, ale ich wypowiedzi już są pousuwane.
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#2370 PostWysłany: 05 Sty 2022 14:05 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
na stronie Gov.pl odnosnie powrotow spoza Schengen sa stare dane lub maja burdel, bo nie widze informacji, ze osoby niezaszczepione musza zrobic test i na kwarantanne.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/przy ... y-schengen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2371 PostWysłany: 05 Sty 2022 15:24 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Rabus napisał(a):
seal napisał(a):
@Rabus: skąd taka pewność w tej wypowiedzi?


Metodę "na tranzyt" podsunął ktoś na wykopie pół roku temu, od tego czasu rozmawiałem z kilkuset osobami, i takimi co serio mialy tranzyt, i takimi co faktycznie "kombinowały" z tranzytem - nikt nikogo nie kieruje nigdzie nawet jeśli lot jest za godzinę na tym samym lotnisku. No chyba że to zbiorowe kłamstwo, ale swoim znajomym którzy wrócili wczoraj raczej ufam.

Sam jak wracałem to omijałem kwarantannę w inny sposób (jeszcze za czasów gdy studenci byli zwalniani bez testów), więc piszę z relacji innych, nie swoich doświadczeń.

Zresztą, nawet tu na forum byli tacy co to potwierdzali, ale ich wypowiedzi już są pousuwane.


Poczytaj kilka ostatnich stron, bo z leksza "zdechło", głównie przez wpisy takich jak Ty na wykopie itp
Choć zapewne przez zero jedynkową interpretację przepisów przez SG na lotniskach.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#2372 PostWysłany: 05 Sty 2022 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Nadal działa, nawet spoza Schengen, i to informacja z wczoraj kogos kto wracał z UK.

Zależy jak sie trafi, a jak się źle trafi, to teraz najtaniej i najprościej kupić troche testów z allegro za 20zł, zrobić samemu, wygenerować cert z immuner.de i na tym przejść przez granicę (byle nie niemiecką, bo tam test musi być wykonany w obecności lekarza)
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703


Ostatnio edytowany przez puhacz, 05 Sty 2022 16:04, edytowano w sumie 1 raz
Poprawki + cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2373 PostWysłany: 05 Sty 2022 16:29 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
nie rozumiem działania strony https://www.immuner.de/polska jaki mają cel, że za darmo wystawiają certyfikat, skoro test byl kupiony w apteke lub sklepie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2374 PostWysłany: 05 Sty 2022 16:44 

Rejestracja: 07 Sty 2018
Posty: 3
heide_berg ,
To samo teraz pomyślałem. I chcą zdjęcia czyli rozumiem jak rodzina 3 osobowa to piszesz na teście nazwiska i datę tak.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Sty 2022 16:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2375 PostWysłany: 05 Sty 2022 20:18 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
"Nowy ład" w Pyrzowicach :idea:
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... 1,07640b54
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2376 PostWysłany: 05 Sty 2022 22:55 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Dobre wieści, ale nic nie napisali o tranzycie. Lecimy z Hiszpanii w niedzielę. Na Stansted mamy 3 godziny na przesiadkę. Ciekawe też jak potraktuje to polska SG, czy będą chcieli testu, którego fizycznie nie mam jak wykonać przy tym tranzycie? Pytałem w informacji na Okęciu, ale nie byli w stanie odpowiedzieć.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sty 2022 16:07, edytowano w sumie 1 raz
Przeniesione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2377 PostWysłany: 05 Sty 2022 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@lataczuk ale @tomeki chodzi chyba o zasady wjazdu do POLSKI przy traznycie w UK (po tych zmianach w UK). Wg mnie nic sie nie zmieni dla wjazdu do PL. UK jest dalej non-Schengen i test w PL na wjezdzie bedzie wymagany. (albo do zrobienia w 3h po przylocie w PL).
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2378 PostWysłany: 06 Sty 2022 15:05 

Rejestracja: 27 Gru 2021
Posty: 86
Zbanowany
czy ktoś pobierał zaświadczenie na immuner.de ? Jaki meila podawaliście i w jakim formacie podawaliście numer telefonu ? bo czekam już kilkadziesiąt minut i kod nie przychodzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2379 PostWysłany: 06 Sty 2022 21:20 

Rejestracja: 07 Sty 2018
Posty: 3
Daj znać czy wszystko ok, bo też jestem zainteresowany.
Tam są godziny pracy ' nie wiem czy widziałeś.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sty 2022 16:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2380 PostWysłany: 06 Sty 2022 23:47 

Rejestracja: 27 Gru 2021
Posty: 86
Zbanowany
jadą z kokse, od ręki wydają zaświadczenie. zrobiłem se test i wyszedł negatywny ' tak-że-tego


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sty 2022 16:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group