Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#921 PostWysłany: 19 Lut 2022 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
No tak, ale odpowiedziałeś w taki sposób jakby nie musieli się o nic martwić, zadnych schodów nie będzie, a moga byc. W DE to szczepienie nie będzie już ważne, ale w USA tak(na dzień dzisiejszy)

Dodatkowo jeszcze czytam że od lutego jeśli ktoś otrzymał 1 dawkę J&J nie będzie uznawany za "w pełni zaszczepionego" co może spowodować jeszcze więcej komplikacji:

https://www.morgenpost.de/vermischtes/a ... stiko.html
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Flyguy, 19 Lut 2022 18:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: USA a covid19
#922 PostWysłany: 19 Lut 2022 18:43 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1361
srebrny
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pokazałam je anty chłopakowi córki, który bardzo szybko przestał być anty i dzisiaj się zaszczepił. Zatem ma j&j i pfizera z dzisiaj więc chyba w ciągu msca wszystko zdąży się zaktualizować.
Teraz pytanie: czy na powrót do Berlina z NYC muszą robić test czy wystarczy to szczepienie?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#923 PostWysłany: 19 Lut 2022 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Na dzień dzisiejszy wystarczy szczepienie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#924 PostWysłany: 19 Lut 2022 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Flyguy napisał(a):
No tak, ale odpowiedziałeś w taki sposób jakby nie musieli się o nic martwić, zadnych schodów nie będzie, a moga byc.

Mogą być tylko i wyłącznie, gdy ktoś będzie chciał postępować wg własnego widzimisie i na złość.

Przypominam, że:
- na wylot do USA i tak potrzebny jest test a niezaszczepiony przetestowany może podróżować po Europie więc w czym problem przy przeterminowanym certyfikacie?
- USA wymagają dowodu szczepienia a nie ważnego certyfikatu UE. To duża różnica.

Nie szukajmy więc problemów we wszystkim na siłę bo tu ich na dzisiaj nie ma ;)

Oczywiście z różnych innych względów dobrze, że chłopak przyjął drugą dawkę... :)
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#925 PostWysłany: 22 Lut 2022 00:22 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 42
Cześć! Lecę z BER do NYC (lufthansa) w marcu i chciałem zrobić krótkie podsumowanie tego co jest wymagane i jak to ogarnąć.

Mój plan jest następujący:
1. Test antygen apteka + wynik w IKP (tam jak rozumiem po angielsku mogę jakoś to pokazać w BER)
2. ESTA, Attestation, Wynik testu do digital document check na lufthansie i check-in online
3. Na lotnisku APIS (nie mogę zrobić tego na stronie lufthansy bo przez pośrednika inaczej system to czyta - muszę na lotnisku, pytanie czy krok 2 przejdzie bez tego) i na luzie 2h przed lotem się stawię.

Pytanie czy ktoś podobną trasę przerabiał i ma jakieś uwagi do tego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#926 PostWysłany: 22 Lut 2022 02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@JaLaTam17
Wszystko się zgadza (+szczepienie oczywiście). Test, jak pewnie wiesz, zrobiony najwcześniej dzień przed wylotem (nie musi być 24h przed). Jeśli check-in online nie będzie możliwy to zrobisz na lotnisku. Certyfikat z IKP podepnij do aplikacji Greenpass, może być wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#927 PostWysłany: 22 Lut 2022 10:43 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 42
@monroe Certyfikat mam na mObywatel, natomiast zastanawiam się jak z tym testem. Według wytycznych US muszą być moje dane identyfikacyjne i zaświadczenie po angielsku. Ani na IKP ani na eIKP nie ma opcji switch to english tylko wynik testu negatywny (robiłem test 1 miesiąc temu pcr od lekarza). W jaki sposób to ogarnąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#928 PostWysłany: 22 Lut 2022 10:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
No to zamiast apteki, zrób test komercyjny i nie będziesz się martwił.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#929 PostWysłany: 22 Lut 2022 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
JaLaTam17 napisał(a):
@monroe Certyfikat mam na mObywatel, natomiast zastanawiam się jak z tym testem. Według wytycznych US muszą być moje dane identyfikacyjne i zaświadczenie po angielsku. Ani na IKP ani na eIKP nie ma opcji switch to english tylko wynik testu negatywny (robiłem test 1 miesiąc temu pcr od lekarza). W jaki sposób to ogarnąć?

Dlatego napisałem Ci, żebyś wynik testu z IKP wrzucił do aplikacji Greenpass (tak samo jak szczepienie). Będziesz miał wszystko w całości po angielsku - u mnie to wystarczyło na lotniskach w BER i MAD przy podróży do USA (wcześniej wszystkie dokumenty załadowałem do systemu Iberii i zostały zaakceptowane).
Dodatkowo możesz zrobić sobie za niecałe 3 euro (z kodem niewiele ponad 2 euro) test przez wspominane tutaj wielokrotnieTestiFly:
https://testifly.de/en/
Kupisz za kilka złotych antygenowy na Allegro firmy Boson, zapłacisz ww. kwotę, pobierzesz aplikację. Dostaniesz certyfikat w j. angielskim i niemieckim (tam będzie też Twój nr paszportu), do tego kod QR, który możesz wrzucić do Greenpassa albo niemieckiej CoronaVac tak jak pisał @pawel5432. Mnie nie było to finalnie potrzebne ale miałem jakby co w "zapasie" ;) Na granicy w USA nikt nie pyta o test/szczepienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#930 PostWysłany: 24 Lut 2022 13:21 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Hej!

Pytania odnośnie certyfikatów szczepień w USA:

1. Jak rozumiem, unijny certyfikat COVID jest "wiążącym i prawidłowym" dokumentem do wejścia na pokład samolotu LOT z WAW na JFK jak i potem na miejscu - w wypadku restauracji, hal sporotywch itp. które tego wymagają? Pytam, gdyż informacje na stronach gov(zarówno USA i Polski) są oparte na enigmatycznym pojęciu "potwierdzenie szczepienia w formie elektronicznej lub papierowej". Mniemam, iż certyfikat EU z mObywatel lub po prostu wydrukowany, jak najbardziej wypełnia tę definicję?

2. W związku z tym, iż nigdzie nie ma informacji o ważności covid passa w odniesieniu do daty przyjęcia drugiej dawki szczepionki(bądź pierwszej w wypadku Johnsona), to rozumiem, iż są one "bezterminowe"? Tzn. liczy się pełne zaszczepienie i nie ważne kiedy? Żadnych obowiązków boostera w wypadku Johnsona itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#931 PostWysłany: 26 Lut 2022 02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@wiciu
Ad 1: Tak. Wystarczy certyfikat elektroniczny na telefonie. Trochę się dziwią, że jest do góry nogami ;)

Ad 2: Tak. Nie chodzi o ważność certyfikatu ale o dowód zaszczepienia (na dzisiaj, jak pisane powyżej, wystarczy jedna dawką JJ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#932 PostWysłany: 27 Lut 2022 23:28 

Rejestracja: 27 Lut 2022
Posty: 1
Cześć, podobnie jak wyżej szukam informacji co jest dokładnie potwierdzeniem szczepienia.
Mój europejski paszport szczepionkowy niestety wygasł, także po zeskanowaniu pokazuje - certyfikat nieważny.

Co będzie w takim wypadku potwierdzeniem? Ten certyfikat co dostaliśmy w PDF z kodem qr, datą szczepienia, nazwą szczepionki, naszymi danymi?
Czy może wydruk z pacjent.gov.pl z poświadczeniem szczepienia przez Centrum e-Zdrowia?
Czy coś jeszcze?

Wylot do LA z Frankfurtu.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#933 PostWysłany: 28 Lut 2022 00:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
New York City to lift COVID-19 vaccine mandates for restaurants, bars, and theaters by March 7 - AP

https://twitter.com/BNODesk/status/1498061567606374406
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#934 PostWysłany: 28 Lut 2022 17:03 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Czy gdzies po drodze sprawdzaja jeszcze Covidowe dokumenty?
Trasa WAW-MUC-LAX za 2 tygodnie.

Chcemy wrzucic dokumenty do sprawdzenia wczesniej, wiec poza lotniskiem w Warszawie beda gdzies to sprawdzac i moga nas zawrocic, bo np. im sie test w Monachium nie spodoba, czy jak nas wpuszcza na samolot w Warszawie to potem juz powinno byc easy? :D
I korzystal ktos z Was z tego preczekinu dokumentow covidowych w Lufthansie? Test 24h przed wylotem, wiec pewnie wrzucimy to wszystko rano w niedziele, jest faktycznei szansa, ze to zweryfikuja do poniedzialku rana (wylot poniedzialek 6 rano)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#935 PostWysłany: 01 Mar 2022 12:19 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Praktykował ktoś lot z testem wykonanym dzień wcześniej, ale więcej niż 24h wcześniej? Lecę ARL-CPH-LAX, wylot 9:15 na pierwszym odcinku, natomiast z Kopenhagi wylot 12:35.
Do Szwecji przylatuje dzień wcześniej i wolałbym zrobić test w Polsce (w przypadku pozytywu po prostu jade do domu, bez konieczności zastanawiania się co z lotem powrotnym, izolacja itp. itd.).
Wylot z Polski do Szwecji mam o 12:35, więc teoretycznie nie będzie problemu ze zrobieniem testu o ~10.
Wydaje mi się, że to całą definicję testowania 24h przed wylotem spełnia, ale będę wdzięczny za potwierdzenie kogoś, kto już taką trasę odbył :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#936 PostWysłany: 01 Mar 2022 12:45 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2274
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Sajsi: ważne jest dzień wcześniej nie koniecznie 24h wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#937 PostWysłany: 01 Mar 2022 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... l#aircraftImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#938 PostWysłany: 02 Mar 2022 16:58 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Reasumując nieszczęsna kwestie testów przy powrocie do Polski w przypadku non-schengen(w tym wypadku oczywiście w odniesieniu do USA). Będę wracał bezpośrednim połączeniem LOT-owskim - JFK - WAW. Zasady-zasadami(jak wiadomo można zrobić test po lądowaniu w Polsce), ale czy ktoś ostatnio przerabiał "kumatość" obsługi check-inu na JFK? Bez stresu mogę ominąć test przed wylotem z NYC bez strachu, iż obsługa mnie bez niego nie puści - nie znając/źle interpretując tenże polski przepis?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#939 PostWysłany: 06 Mar 2022 20:32 

Rejestracja: 12 Lut 2022
Posty: 2
Krótka relacja z mojego wyjazdu.

Wylot z KRK do NY przez FRA, operator Lufthansa. W Krakowie bardzo dokładnie sprawdzali certyfikat szczepienia i test antygenowy. Testifly przechodzi bez problemu. Attestation tylko sprawdzali czy mamy. We Frankfurcie przed wejściem do strefy bramek Z ponowna dokładna kontrola covidowych dokumentów. Mogą robić się kolejki, więc po przylocie warto od razu tam cisnąć. W USA już nic nie chcieli (albo tylko rzucili okiem, już nie pamiętam).

Powrót z MIA do KRK przez FRA, operator Lufthansa. W Miami wymagali certyfikatu szczepienia lub testu antygenowego. Patrzą dokładnie na datę ważności szczepienia (tę skróconą do 270 dni). Nam akurat wygasał certyfikat tego samego dnia co wylot i gościu go nie przyjął, musieliśmy pokazać test antygenowy z Testifly (bez problemów). We Frankfurcie tylko paszport. W Krakowie rzut oka na certyfikat szczepienia (tylko czy jest, daty nie sprawdzali).

Wszystkie kontrole certyfikatów/testów manualne (rzut oka na nazwisko i datę), nikt QR kodów nie skanuje. Wszystko może być w PDFie na telefonie.

Udanych lotów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#940 PostWysłany: 07 Mar 2022 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Opiszę więc swój powrót, chociaż był on już 2 tygodnie temu.
Trasa: Portoryko - Miami - Helsinki - Berlin (AA+FY).

Oczywiście nie można było odprawić się ani online ani w automatach na lotnisku w San Juan więc podeszliśmy do miłej starszej Pani obsługującej pasażerów klasy biznes (bo akurat była wolna). Myślałem, że dzięki temu będzie łatwiej no ale nie było ;) Na początek kobieta poprosiła o testy (których nie mieliśmy) - ja jej na to grzecznie, że nie potrzebujemy ani do Niemiec ani na tranzycie. Zaczęła więc na głos czytać z Timatica wymagania odnośnie podróży do Niemiec - jak wiadomo są tam 3 główne zdania - odnośnie testu, szczepienia i przechorowania oddzielone spójnikiem "OR"; zwróciłem więc uwagę, że bardzo ważne w tym kontekście jest właśnie to "LUB". No i się zaczęło - nadal w niezwykle miłej atmosferze, Pani zaczęła upewniać się, że ten spójnik jest tutaj istotny ;) Pytała więc 3 dodatkowych osób na swojej zmianie. Każdy podchodził, czytał, dyskutował i finalnie... potwierdzał. Następnie tranzyt - właściwie to samo, przy czym jeden z obsługi nie stąd ni z owąd wtrącił się, że jeśli lecielibyśmy przez Anglię to na 100% musielibyśmy mieć test (co chyba również nie jest prawdą jeśli dobrze kojarzę). No i wisienka na torcie - kobieta czytała przy nas wszystkie wymagania odnośnie podróży do Niemiec i poprosiła o pokazanie podpisów w paszportach (w nowym jest dość mały i słabo widać).

Cała odprawa trwała jakieś 25 min. ;) Mieliśmy mnóstwo czasu, bo samolot i tak był opóźniony o prawie 3h więc zero stresu. Niemniej jednak powyższe pokazuje, że należy być stanowczym no i czasami trzeba też obsłudze trochę pomóc - nie dziwię im się przy ciągle zmieniających się zasadach podróży na całym świecie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group