Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#861 PostWysłany: 26 Sty 2022 10:32 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 39
Loty: 88
Kilometry: 274 317
Cześć
Macie może wiedzę, czy na wylot do US i potem w Miami honorowany jest nasz unijny GreenPass ?
Jest firma, która za 84 pln robi to, ale wynik wpisuje do IKP. Czy to przechodzi w US ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: USA a covid19
#862 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:12 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ale co firma robi ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#863 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:29 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
"szczepi" zdalnie ;) ;)
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#864 PostWysłany: 26 Sty 2022 13:51 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Idz się za darmo zaszczep JJ zrób dzien przed wylotem antygen i tyle. Prosto legalnie i sprawnie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#865 PostWysłany: 28 Sty 2022 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Czy zna ktoś sprawdzone kliniki z darmowymi testami w Nowym Jorku? Znalazłem wprawdzie stronę:

https://www1.nyc.gov/site/doh/covid/cov ... sting.page

Ale nie widzę żadnych dostępnych terminów, natomiast wyszukiwarka klinik pod linkiem z tej strony nie zwraca mi żadnych wyników, niezależnie co wpisuję i z jakiej przeglądarki :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#866 PostWysłany: 28 Sty 2022 11:57 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 36
WAW-MIA
Przy czekin-desku mocne sprawdzenie dokumentów łącznie z attestation.
W razie czego rozdają swoje formularze attestation.

Na granicy paszporty, foto i miłej pogody.
Zero pytania o testy, szczepienia, attestation.
Deklaracji celnej też nikt nie zbiera.

Oczywiście mogli poprosić....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#867 PostWysłany: 28 Sty 2022 13:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
US przewaliła obowiązki sprawdzania wszystkiego na linie lotnicze. Na boardingu masz pewnie dopisek ADOC i SEC OK
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#868 PostWysłany: 28 Sty 2022 14:37 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
herki99 napisał(a):
Czy zna ktoś sprawdzone kliniki z darmowymi testami w Nowym Jorku? Znalazłem wprawdzie stronę:

https://www1.nyc.gov/site/doh/covid/cov ... sting.page

Ale nie widzę żadnych dostępnych terminów, natomiast wyszukiwarka klinik pod linkiem z tej strony nie zwraca mi żadnych wyników, niezależnie co wpisuję i z jakiej przeglądarki :(


Nie wiem, jak teraz, ale w grudniu w okolicach Times Square było mnóstwo VAN-ów z testami głównie PCR, ale niektóre oferowały antygenowe, również dla turystów. Ja testowałem CTS mobile (https://ctsmobiletesting.com/), po prostu stajesz w kolejce, skanujesz kod QR i zakładasz konto. Uwagi:
* strona WWW z kontem i wynikami dostępna tylko z USA, nie działa z Polski ani nawet z USA w roamingu (używałem Plusa), użyłem wifi ulicznego;
* wynik miał przyjść na maila, ale nie działa, trzeba utworzyć sobie konto z linka QR i wyświetlić stronę i zrobić zrzut ekranu (Straż Graniczna nie miała uwag);
* sugeruję założyć konto dzień wcześniej, w miejscu z dobrym i stabilnym wifi.

JaZ
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
herki99 lubi ten post.
herki99 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#869 PostWysłany: 28 Sty 2022 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
lukasz_kowal napisał(a):
"szczepi" zdalnie ;) ;)


Nikt nie szczepi zdalnie, bo bez szczepienia, z samym green passem testowym, a nie szczepionkowym i tak cię nie wpuszczą do USA. Green pass po szczepionce nie równa się green passowi po teście. Tam jest napisane czy to szczepienie, czy test.

Są firmy które robią self-testy na kamerce i wynik wpisują do IKP i to pewnie ten twój szyfr.

No to w tamtą stronę nie widzę powodu z jakiego mieliby nie zaakceptować tego greepassa, przecież to nic innego jak wynik testu i na green passie są również opisy po angielsku. Pytanie jak to działa w drugą stronę, tzn. jeśli chcesz zrobić sobie self-test przy wylocie z USA do kraju UE który wymaga testu, ale test nie jest wykonany w USA, tylko teoretycznie w Polsce, a w praktyce zdalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#870 PostWysłany: 29 Sty 2022 22:09 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
herki99 napisał(a):
Czy zna ktoś sprawdzone kliniki z darmowymi testami w Nowym Jorku? Znalazłem wprawdzie stronę:

https://www1.nyc.gov/site/doh/covid/cov ... sting.page

Ale nie widzę żadnych dostępnych terminów, natomiast wyszukiwarka klinik pod linkiem z tej strony nie zwraca mi żadnych wyników, niezależnie co wpisuję i z jakiej przeglądarki :(

Polecam CITY MD mają mnóstwo placówek w NY. We wrześniu robiłem testy antygenowe prosto z ulicy - wynik w ciągu 20 min. Kilka minut od Times Squere - szybko bezpłatnie miło i profesjonalnie.

I co najważniejsze daja papierowy wydruk z pieczątka więc nie trzeba ściągać żadnych aplikacji.

https://www.citymd.com/news/covid-19-testing-update
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#871 PostWysłany: 29 Sty 2022 22:36 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 39
Loty: 88
Kilometry: 274 317
ncn napisał(a):
lukasz_kowal napisał(a):
"szczepi" zdalnie ;) ;)


Nikt nie szczepi zdalnie, bo bez szczepienia, z samym green passem testowym, a nie szczepionkowym i tak cię nie wpuszczą do USA. Green pass po szczepionce nie równa się green passowi po teście. Tam jest napisane czy to szczepienie, czy test.

Są firmy które robią self-testy na kamerce i wynik wpisują do IKP i to pewnie ten twój szyfr.

No to w tamtą stronę nie widzę powodu z jakiego mieliby nie zaakceptować tego greepassa, przecież to nic innego jak wynik testu i na green passie są również opisy po angielsku. Pytanie jak to działa w drugą stronę, tzn. jeśli chcesz zrobić sobie self-test przy wylocie z USA do kraju UE który wymaga testu, ale test nie jest wykonany w USA, tylko teoretycznie w Polsce, a w praktyce zdalnie.


Ciekawe czy ktoś przetrenował wylot do USA z testem antygenowym zapisanym w greenpass-ie? Boje się zaryzykować. Jednak papier to coś pewnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#872 PostWysłany: 29 Sty 2022 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@Adi102 certyfikat z immunera pokazany na telefonie. Przekładałem lot i nie miałem gdzie wydrukować. Sprawdzali tylko przy check-in’ie w GDN, a w WAW nikt nawet o to nie pytał. Dwa tygodnie temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomaszl75 lubi ten post.
tomaszl75 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#873 PostWysłany: 30 Sty 2022 04:33 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Na Manhattanie jest masa punktów z testami, antygenowe jak i PCR. Wszystko za darmo robiłem PCR wynik w 24h na mailu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomaszl75 lubi ten post.
tomaszl75 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#874 PostWysłany: 31 Sty 2022 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Cytuj:
Ciekawe czy ktoś przetrenował wylot do USA z testem antygenowym zapisanym w greenpass-ie? Boje się zaryzykować. Jednak papier to coś pewnego.


Ja planuję tak lecieć, przecież to wynik testu, mało tego, wydruk z IKP z kodem QR według mnie jest bardziej wiarygodny niż kartka papieru z informacją o negatywie.[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#875 PostWysłany: 31 Sty 2022 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Mam pytanie. Czy ktoś próbował lecieć lub poleciał do USA zaszczepiony i jako ozdrowieniec z przed upływu 90 dni (bez aktualnego testu) i chciałby się podzielić informacjami.

Cytując CDC
"If you recently recovered from COVID-19, you may instead travel with documentation of recovery from COVID-19 (i.e., your positive COVID-19 viral test result on a sample taken no more than 90 days before the flight’s departure from a foreign country and a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel)."

Chodzi mi o sytuację, że zamiast aktualnego negatywnego wyniku testu przedstawiamy pozytywny wynik testu z mniej niż 90 dni i zaświadczenie od pracownika służby zdrowia, że pasażer może podróżować.

Czy ktoś takie zaświadczenie próbował dostać od lekarza POZ lub ewentualnie w jakiś inny sposób (prywatnie, koszt)? Zakładam, że certyfikat ozdrowieńca nie wystarczy gdyż on bardziej jest odpowiednikiem pozytywnego testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#876 PostWysłany: 31 Sty 2022 14:11 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@smieci, chciałem na tym lecieć, ale finalnie odpuściłem i zrobiłem test antygenowy, bo na checkinie pracownicy podczas rozmowy telefonicznej upierali się, że musi być i tak test negatywny. Nie chciało mi się się z nimi kłócić i stresować się przed wylotem, pomimo, że jasno jest cała procedura opisana zarówno na stronach cdc, jak i w formularzu attestation. Niestety Lot ani na infolinii, ani na fb nie chciał ustosunkować się do kwestii dokumentacji ozdrowieńca. Odsyłali do... Ambasady :-)
Może teraz się coś zmieniło i pracownicy są bardziej oświeceni. Wg mnie wystarczy zaświadczenie od lekarza, że po przebyciu covid nie widzi przeciwskazań na podróży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#877 PostWysłany: 31 Sty 2022 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Ze względu na dużą ilość nowych zachorowań omicronem w USA, jest problem z testami antygenowymi. W wielu miejscach nie można kupić szybkich testów w aptekach, ale także wiele punktów które dotychczas testowały za darmo antygenami robią to teraz tylko metodą PCR. Należy sprawdzać, bo w niektórych czas oczekiwania to więcej niż 72h. Nadal jednak sporo jest miejsc, zarówno na Florydzie, czy NJ jak i NYC gdzie można zrobić za darmo PCR, a wynik jest dość szybko (8-16h).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#878 PostWysłany: 31 Sty 2022 21:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
W NYC na Brooklynie PCR wykonany ok 15 wynik na maila ok. północy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#879 PostWysłany: 31 Sty 2022 21:31 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
@Japonka76 darmowy test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#880 PostWysłany: 31 Sty 2022 21:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Niby darmowy, ale w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group