Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 60  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#881 PostWysłany: 01 Lut 2022 13:51 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 423 724
srebrny
ncn napisał(a):
Cytuj:
Ciekawe czy ktoś przetrenował wylot do USA z testem antygenowym zapisanym w greenpass-ie? Boje się zaryzykować. Jednak papier to coś pewnego.

Ja planuję tak lecieć, przecież to wynik testu, mało tego, wydruk z IKP z kodem QR według mnie jest bardziej wiarygodny niż kartka papieru z informacją o negatywie.

Przyłączam się do pytania. Zastanawiam się czy to przejdzie (antygen w aptece, jest wpis do IKP). Problem w tym, że z tego co słyszałem w IKP jest polsko-angielski certyfikat... ;)
 Relacje PM off  

#882 PostWysłany: 02 Lut 2022 19:28 

smieci napisał(a):
Mam pytanie. Czy ktoś próbował lecieć lub poleciał do USA zaszczepiony i jako ozdrowieniec z przed upływu 90 dni (bez aktualnego testu) i chciałby się podzielić informacjami.

Cytując CDC
"If you recently recovered from COVID-19, you may instead travel with documentation of recovery from COVID-19 (i.e., your positive COVID-19 viral test result on a sample taken no more than 90 days before the flight’s departure from a foreign country and a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel)."

Chodzi mi o sytuację, że zamiast aktualnego negatywnego wyniku testu przedstawiamy pozytywny wynik testu z mniej niż 90 dni i zaświadczenie od pracownika służby zdrowia, że pasażer może podróżować.

Czy ktoś takie zaświadczenie próbował dostać od lekarza POZ lub ewentualnie w jakiś inny sposób (prywatnie, koszt)? Zakładam, że certyfikat ozdrowieńca nie wystarczy gdyż on bardziej jest odpowiednikiem pozytywnego testu.

Dołączam się do pytania. Mam bilety na 13.02 Berlin-Miami. Miałam zamiar po prostu zrobić test, ale życie pisze swoje scenariusze i właśnie siedzę na izolacji, która kończy się 8.02. Czyli zdążę przed podróża wyzdrowieć, ale boję się, że test nadal będzie pozytywny - podobno ozdrowiencom jeszcze przez jakiś czas może wychodzić +.
Teraz nie wiem czy odwoływać wszystko, czy próbować wjechać jako ozdrowieniec. Czy jest tu ktokolwiek komu się to udało?
Mój lekarz rodzinny powiedział, że on nie może wystawić takiego zaświadczenia.
 Relacje PM off  

#883 PostWysłany: 02 Lut 2022 21:32 
Awatar użytkownika

złoty
PCR może, nie antygen.
 Relacje PM off  

#884 PostWysłany: 02 Lut 2022 21:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Antygen nawet parę dni po tescie może być negatywny. Jak byli rodzice u mnie, test poz. mieli w 26-28/12 a 8/1 antygen był negatywny
 Relacje PM off  

#885 PostWysłany: 06 Lut 2022 14:22 

Podpowiedzcie proszę, poza testem dzień przed wylotem potrzeba potwierdzenia szczepienia. Czy nasz unijny certyfikat wymaga jakiejś konwersji na wersję amerykańską, czy jest bezpośrednio uznawany? Czy attestation dokonujemy dopiero prze stanowisku check-in przed wylotem?
 Relacje PM off  

#886 PostWysłany: 06 Lut 2022 14:31 

niebieski
Przy check-in sprawdzają attestation, szczepienie (polski certyfikat) i test. Wystarczy jak jest po Polsku (jak lecisz z PL).
Attestation możesz wydrukować w domu, zaznaczyć co trzeba i podpisać. Na check in tylko do wglądu, potem w usa już nikt tego nie wymagał.

#887 PostWysłany: 06 Lut 2022 20:07 

Hej,

Według stron CDC, przy wjeździe potrzeba przedstawić zaświadczenie o zaszczepieniu, a nie ważny certyfikat C-19. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Wiadomo, że certyfikat covidowy w jednym kraju ważny 3 msc, w drugim 9 a w trzecim rok.
Jak mój polski certyfikat po ostatnich zmianach wygaśnie z marcu, a chce lecieć w czerwcu, to jednak dalej w zasady wjazdowe się łapie?
Przedstawiam dowód szczepienia dwoma dawkami, negatywny test i wjeżdżam? Mimo że mój paszport C-19 w kraju / europie będzie nieważny.

Pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

#888 PostWysłany: 06 Lut 2022 20:12 
Awatar użytkownika

Loty: 261
Kilometry: 308 651
niebieski
Po prostu chodzi o to, że w USA nie wydają takich spektakularnych certyfikatów z kodami QR, itp. Po prostu jest to karteczka z naklejką preparatu, którym jest się szczepionym.

Do wylotu z Polski potrzebny jest ten nasz zwykły certyfikat (który sprawdzano mi patrząc na datę, a nikt nie miał żadnego narzędzia do skanowania kodu QR) + negatywny wynik testu (np. immuner) + podpisane "papiery" ze strony LO (których nikt mi nie sprawdzał, pytano tylko przy wejściu do samolotu czy je posiadam) - i tyle.

Na JFK nikt mnie nie pytał o certyfikat, test, a jedynie sprawdzono paszport + odciski palców i tyle. Na innych lotniskach w USA (latałem między stanami) nikt niczego nie chciał oglądać.
 Relacje PM off  

#889 PostWysłany: 06 Lut 2022 20:46 

No właśnie, więc skoro na moim "certyfikacie covid" będzie w czerwcu było na czerwono "nie ważny (w PL/UE)", a wg CDC potrzebny jest dowód przyjęcia dwóch szczepionek to jakby ktoś na to patrzył. Bo może tu być rozbiezność w tym co zobaczy vs co jest wymagane.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 06 Lut 2022 23:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#890 PostWysłany: 07 Lut 2022 11:11 
Awatar użytkownika

HON fly4free
SnDsound napisał(a):
Hej,

Według stron CDC, przy wjeździe potrzeba przedstawić zaświadczenie o zaszczepieniu, a nie ważny certyfikat C-19. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Wiadomo, że certyfikat covidowy w jednym kraju ważny 3 msc, w drugim 9 a w trzecim rok.
Jak mój polski certyfikat po ostatnich zmianach wygaśnie z marcu, a chce lecieć w czerwcu, to jednak dalej w zasady wjazdowe się łapie?
Przedstawiam dowód szczepienia dwoma dawkami, negatywny test i wjeżdżam? Mimo że mój paszport C-19 w kraju / europie będzie nieważny.

Pozdrawiam :)

Do czerwca jeszcze duzo czasu wiec zasady sie moga 100 razy zmienic. Zawsze mozesz na poczatku maja przyjac boostera i nie zaprzatc sobie tym glowy ;)
2 ludzi lubi ten post.

#891 PostWysłany: 07 Lut 2022 19:06 
Awatar użytkownika

srebrny
Dokładnie, skoro masz dwie dawki, nie jesteś antyszczepionkowcem, weź boostera i leć bez stresu ;)

Jeśli chodzi o sprawdzanie czegokolwiek na miejscu, to zarówno przed boardingiem jak i przed lądowaniem zapowiadane było żeby naszykować szczepienie i test, bo kontrolują losowe osoby już na miejscu. W praktyce nie widziałem żeby kogoś na miejscu o to prosili, ale być może się zdarza ;)
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#892 PostWysłany: 10 Lut 2022 18:18 
Awatar użytkownika

srebrny
monroe napisał(a):
ncn napisał(a):
Cytuj:
Ciekawe czy ktoś przetrenował wylot do USA z testem antygenowym zapisanym w greenpass-ie? Boje się zaryzykować. Jednak papier to coś pewnego.

Ja planuję tak lecieć, przecież to wynik testu, mało tego, wydruk z IKP z kodem QR według mnie jest bardziej wiarygodny niż kartka papieru z informacją o negatywie.

Przyłączam się do pytania. Zastanawiam się czy to przejdzie (antygen w aptece, jest wpis do IKP). Problem w tym, że z tego co słyszałem w IKP jest polsko-angielski certyfikat... ;)

Odpowiem sam sobie ale może innym też się przyda ;)

Darmowy test antygenowy w aptece, wynik w IKP. Podróż do USA z Berlina przez Madryt bez żadnych problemów (miałem jeszcze na wszelki wypadek wyniki z Testifly). Generalnie chodzi o to, aby linie w Europie były przekonane, że jesteś po teście bo to na nich spoczywa taki obowiązek. W USA nikt o testy i szczepienia nie pyta.
 Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.

#893 PostWysłany: 12 Lut 2022 18:31 

A leciał ktoś Lufthansą (Kraków) z potwierdzeniem testu z immuner.de?
 Relacje PM off  

#894 PostWysłany: 12 Lut 2022 19:51 

platynowy
Również w Miami obok Dolphin Mall można zrobić testy. Jednocześnie robią za darmo antygen i PCR. Wyniki odpowiednio po 1h i 24h na mailu.
 Relacje PM off  

#895 PostWysłany: 13 Lut 2022 03:45 
Awatar użytkownika

srebrny
janoosh napisał(a):
A leciał ktoś Lufthansą (Kraków) z potwierdzeniem testu z immuner.de?

Self testy pod kontrolą (jak immuner czy testifly) są dozwolone przez CDC więc nie powinno być problemu w teorii. Pytanie jak podejdzie do tego obsługa na naszym lotnisku (w DE problemu raczej by nie było).
Najbezpieczniej będzie jak zrobisz tak jak ja - apteka, darmowy test i wynik w IKP. Jeśli boisz się pozytywa to najpierw sam sobie zrób antygenowy self-test pod immunera/testifly (to drugie tańsze i masz spokojnie niemieckiego covid-passa widocznego w ich aplikacji więc polecam testifly).
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#896 PostWysłany: 15 Lut 2022 13:44 
Awatar użytkownika

niebieski
Ktoś może wie czy z Meksyku do USA wpuszczą na pokład z testem w języku hiszpańskim? Czy musi koniecznie być inglisz? Z tego co czytałem to w samym USA już nikt tego nie sprawdza, więc w teorii może to przejść, ale może ktoś ma większe doświadczenie.

#897 PostWysłany: 15 Lut 2022 14:19 

niebieski
Q:  Do test results need to be in English? Will the airline require a hard copy of the test results? 

A: Please check with your airline to determine in what language results can be submitted. CDC requires air passengers to have a paper or electronic copy of their test result for review by the airline before you board and for potential review by public health officials after you arrive in the United States. Passengers will also attest to the authenticity of the test presented.    
 Relacje PM off
herki99 lubi ten post.

#898 PostWysłany: 15 Lut 2022 14:28 
Awatar użytkownika

Loty: 118
Kilometry: 232 032
niebieski
@herki99 wracam właśnie z Honolulu, test był sprawdzany na check-in tylko na pierwszym odcinku wylotu TAM, czyli w naszym przypadku w Wiedniu, też dość pobieżnie, miałem wrażenie, jakby to był szybki rzut okiem czy jest "gdzieś" NEGATIVE, w US na transferze w Seattle nikogo test nie interesował.
herki99 lubi ten post.

#899 PostWysłany: 15 Lut 2022 14:58 
Awatar użytkownika

niebieski
@lataczuk - też to widziałem i pisałem do linii (Frontier), ale minęło kilka dni i cisza, więc pytam czy ktoś ma konkretne doświadczenia w tej kwestii :)

#900 PostWysłany: 15 Lut 2022 15:28 

Loty: 33
Kilometry: 122 452
A czy ktoś z Was śledzi na bieżąco sytuację w USA i jest w stanie wywróżyć, czy do końca marca Stany zniosą obowiązek testowania pasażerów w pełni zaszczepionych będący w tranzycie przez USA?

Będę wracać z Kostaryki przez Panamę i USA do Europy właśnie pod koniec marca i po cichu liczę, ze zniosą testy.
Czy słusznie, czy Waszym zdaniem nie ma na to szans?
 Relacje PM off  

[ 1183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 60  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości