Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: USA a covid19
#941 PostWysłany: 07 Mar 2022 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
@monroe

Dokladnie o tym mowilem w poscie #917. Gdyby Pani sie uparla i interpretowala dalej po swojemu nie chca nawet czytac przepisow to bylyby wieksze ''schody'' i stanowczosc nie na wiele by sie tu zdala. Bylem swiadkiem odmowy wejscia na poklad, mimo, iz wedlug przepisow nie bylo do tego podstaw. Wtedy tylko sad i odszkodowanie pozostaje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN Na ferie i nie tylko: loty British Airways do Kuala Lumpur z Warszawy za 2581 PLN
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
 Temat postu: Re: USA a covid19
#942 PostWysłany: 07 Mar 2022 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Flyguy
Ja wiem o czym pisałeś i zdawałem sobie z tego sprawę ;) Niemniej jednak tu nie chodzi o żadną "interpretację" - przepisy są dość jasne w przypadku podróży do DE i przypuszczam, że byliśmy pierwszymi osobami lecącymi do Niemiec (w trakcie obowiązywania obecnych przepisów), które owa Pani odprawiała (pewnie stąd jej wątpliwości). Równie dobrze na pokład mogą Cię nie wpuścić, gdy lecisz z testem (bo uznają np. że zła data albo nie PCR - ileż to doniesień w ostatnich miesiącach, gdy np. Ryanair nie wpuścił kilkadziesiąt osób na pokład?). Tymczasem na lotnisku w MIA wystarczyło pokazać dowód szczepienia, tam obsługa była pod tym względem dużo bardziej ogarnięta (bo loty do Niemiec to dla nich nie jest "pierwszyzna" ;) ).

Natomiast oczywiście w dzisiejszych czasach podróże trochę się skomplikowały, zgadzam się. Każdy musi być przygotowany na możliwe problemy, nawet jeśli postępuje zgodnie z przepisami wjazdowymi. Osobiście uważam, że dużo bardziej ryzykowne (pod względem nieplanowanych kosztów) jest zrobienie niepotrzebnego testu niż ewentualne "wykłócanie" się z obsługą - jeśli przepisy są jasne i "stoją" ewidentnie po stronie pasażera.
Góra
 Profil Relacje PM off
pascal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#943 PostWysłany: 10 Mar 2022 19:42 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Córce urodził się plan, żeby podczas pobytu w NYC, pojechać flixbusem nad Niagara, na drugi dzień wrócić samolotem z Toronto.
Jak teraz wyglądają te covidowe podróże. Szczepienia ważne ma, ale żeby nie utknęła w Kanadzie, bo coś tam będzie brakowało.
Czy musi robić nowe esta? Mając to z Polski?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#944 PostWysłany: 10 Mar 2022 19:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Przecież esta ważne jest na 2 lata i non limit przekraczanie granicy


Ostatnio edytowany przez klapio, 12 Kwi 2022 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#945 PostWysłany: 10 Mar 2022 21:05 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@katka256, @Zeus, na dobrą sprawę esta nawet nie jest wymagana przy przekraczaniu granicy lądem z Kanady do USA :-)
Wymagane jest wypełnienie formularza I-94W.
Źródło: https://help.cbp.gov/s/article/Article- ... uage=en_US
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#946 PostWysłany: 10 Mar 2022 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
katka256 napisał(a):
Córce urodził się plan, żeby podczas pobytu w NYC, pojechać flixbusem nad Niagara, na drugi dzień wrócić samolotem z Toronto.
Jak teraz wyglądają te covidowe podróże. Szczepienia ważne ma, ale żeby nie utknęła w Kanadzie, bo coś tam będzie brakowało.
Czy musi robić nowe esta? Mając to z Polski?



Córce się "urodził plan" a Ty sprawdzasz czy można go zrealizować? Szacun
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#947 PostWysłany: 10 Mar 2022 21:50 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
cóż, jako rodzic nastolatki, wolę jednak sprawdzić, dla... swojego spokoju.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
cekace uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#948 PostWysłany: 11 Mar 2022 17:00 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 46
Czy ja dobrze rozumiem te przepisy wjazdowe do USA? :)

Rodzina 2 dorosłych + 2dzieci 11 i 13lat. Są na Dominikanie już od 16 dni (nie wiem czy to w chwili obecnej coś zmienia) Dorośli od 3 tygodni zaszczepieni J&J, dzieci nieszczepione. Wypełnili wniosek i otrzymali ESTA.

#Wariant 1
Wylatują do Miami z jednego z lotnisk Dominikany. Dzień przed odlotem wszyscy(?) zrobili test antygenowy. Wszyscy mają wynik negatywny. Zostają wpuszczeni na terytorium USA, a przynajmniej powinni się tego spodziewać. Tak czy nie?

#Wariant 2
Wypływają z Dominikany promem do Miami (załóżmy, że taki jest). Nie robili żadnych testów, gdyż przeczytali, że przy przekraczaniu granicy USA drogą wodną i lądową nie trzeba pokazywać testu. Zostają wpuszczeni na terytorium USA. Tak czy nie?

#Wariant 3
A co gdyby zamiast promu do Miami był to prom do Portoryko? Czy to by coś zmieniło w kwestii szczepień czy testów? Tak czy nie?

#Wariant 4
Rodzina w jakiś sposób znalazła się w Portoryko. Po 3 dniach postanawia polecieć do Miami. Nie robili testów gdyż wydaje im się że loty z Portoryko są uznawane jako loty wewnątrz krajowe, a w ramach lotów krajowych nie trzeba wykonywać testów. Na Lotnisku w Miami nie powinni mieć żadnego problemu. Tak czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#949 PostWysłany: 11 Mar 2022 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
witekkowal napisał(a):
@katka256, @Zeus, na dobrą sprawę esta nawet nie jest wymagana przy przekraczaniu granicy lądem z Kanady do USA :-)
Wymagane jest wypełnienie formularza I-94W.
Źródło: https://help.cbp.gov/s/article/Article- ... uage=en_US

Jej córka będzie wracała do USA samolotem więc I-94 nie musi wypełniać.

@pascal
Podróż do Portoryko samolotem lub promem ma takie same wymagania (szczepienie i test jeśli spoza USA). Owszem, loty krajowe PR-USA w każdą stronę uznawane są już jako krajowe (żadnych testów i szczepień, do początku lutego wymagano jednak testów podróżując z kontynentalnej części USA lub z innych wysp będących pod protektoratem USA).
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#950 PostWysłany: 11 Mar 2022 23:56 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Czyli wynika, że w Toronto wsiada w samolot i nikt się o nic nie czepia? ( Tzn zanim wsiądzie 😉).
Dziękuję, @Zeus nigdy nie robiłam, więc nie znam się ile jest ważna.
Jak pisałam, pytam jako przewrażliwiona mama, dla swojego spokoju.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#951 PostWysłany: 12 Mar 2022 18:04 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 46
monroe napisał(a):
@pascal
Owszem, loty krajowe PR-USA w każdą stronę uznawane są już jako krajowe (żadnych testów i szczepień, do początku lutego wymagano jednak testów podróżując z kontynentalnej części USA lub z innych wysp będących pod protektoratem USA).

Czyli obecnie loty PR - USA nie wymagają testów?

monroe napisał(a):
@pascal Podróż do Portoryko samolotem lub promem ma takie same wymagania (szczepienie i test jeśli spoza USA).

Ale nie ma tak, że drogą wodną i lądową test nie jest potrzebny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#952 PostWysłany: 12 Mar 2022 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
pascal napisał(a):
Czyli obecnie loty PR - USA nie wymagają testów?

Nie. Leciałem do SJU z MIA miesiąc temu, już po zmianach. W drugą stronę tak samo ale tak było od dawna.
pascal napisał(a):
Ale nie ma tak, że drogą wodną i lądową test nie jest potrzebny?

Ciężko dostać się do PR drogą lądową ;)
Drogą wodną spoza USA test i szczepienie potrzebne.
https://www.discoverpuertorico.com/info ... guidelines
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
pascal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#953 PostWysłany: 12 Mar 2022 19:02 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 46
monroe napisał(a):
pascal napisał(a):
pascal napisał(a):
Ale nie ma tak, że drogą wodną i lądową test nie jest potrzebny?

Ciężko dostać się do PR drogą lądową ;)
Drogą wodną spoza USA test i szczepienie potrzebne.
https://www.discoverpuertorico.com/info ... guidelines

Smutne wiadomości :)
Tak więc Portoryko odpada, bo wychodzi na to, że trudniej się tam dostać niż do USA.
1. Do USA drogą morską lub lądową, mogę wjechac bez testów, do Portoryko NIE.
2. Do USA dzieci nie muszą być szczepione, Do Portoryko dzieci od 12 roku życia muszą być szczepione.

A jeszcze mam pytanie, piszecie tu o czymś takim jak TIMATIC - gdzie znajdę do tego dostęp? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#954 PostWysłany: 13 Mar 2022 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2015
Posty: 23
Przeczytałem cały wątek ale nadal nie jestem pewien co do testu lecąc do USA z Berlina przez Finlandię.
Jaki obecnie test będzie uznawany przy locie do USA? I który z testów online jest tutaj wiarygodny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#955 PostWysłany: 13 Mar 2022 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 759
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Nie będę wertował całego wątku i nie wiem czy to potrzebne, ale napiszę jakie są moje doświadczenia z podróży do USA, właśnie wróciłem z tygodniowego wyjazdu.
Lot SASem z przesiadką w CPH.
Wylot z Gdańska. Przy nadawaniu bagażu należało pokazać potwierdzenie szczepienia (mojej zonie bez problemu zaakceptowali jednodawkowe szczepienie JJ z sierpnia 2021) oraz negatywny test wykonany 24h wcześniej (darmowy z apteki wpisany do ikp).

Później przed wejściem na pokład zbierane były attestation na które nikt nawet nie spoglądał więc można było oddać pusty formularz.

W USA nikogo już nic nie interesowało.
W większości miejsc rekomendowanie jest używanie maseczek i ludzie jak najbardziej się do tego stosują.

Przy powrocie SFO-CPH-PL testy nie były wymagane (paszport covidowy w Danii po 2 dawkach ważny jest tylko 5 miesięcy ) , należało okazać potwierdzenie szczepienia i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#956 PostWysłany: 13 Mar 2022 14:41 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
@wolas99 Będąc zaszczepionym lecąc do Finlandii nie potrzeba testu, więc zostaje antygen do USA (max 24h przed lotem).

https://www.tripsguard.com/destination/ ... vaccinated
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/finlandia
https://klm.traveldoc.aero/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#957 PostWysłany: 13 Mar 2022 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Kacper Szymanski napisał(a):
(...) zostaje antygen do USA (max 24h przed lotem).

Ciągle powielany błąd, sorry ;) Może być nawet 47h przed lotem o ile test zostanie zrobiony dzień przez wylotem.
@wolas99
Obawiam się, że jednak nie przeczytałeś...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#958 PostWysłany: 14 Mar 2022 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 11
monroe napisał(a):
Kacper Szymanski napisał(a):
(...) zostaje antygen do USA (max 24h przed lotem).

Ciągle powielany błąd, sorry ;) Może być nawet 47h przed lotem o ile test zostanie zrobiony dzień przez wylotem.
@wolas99
Obawiam się, że jednak nie przeczytałeś...


Dokładnie tak, dzień a nie, 24h przed.
Mnie tylko zastanawia jedna rzecz: „ Please note, if you planned an itinerary incorporating one or more overnight stays en route to the US, you will need to make sure your test is not expired before your flight that will enter the US. You do not need to be retested if the itinerary requires an overnight connection because of limitations in flight availability.”
W jakiej sytuacji test wygasa? Jeżeli lecę do USA różnymi liniami i zrobię sobie postój dłuższy niż jeden dzień w innym kraju? O to chodzi? Ja lecę na „jednym bilecie” z Warszawy na Newark, mam 13h stopover w Lizbonie i już zgłupiałam 🤷🏼‍♀️
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#959 PostWysłany: 15 Mar 2022 10:51 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 43
Dzisiaj wyszedł mi test pozytywny covid na pcr, a 31 marca mam wylot (test maks 30 marca).

Czy ktoś z was próbował na polski nfz/prywatnego lekarza spełnić warunek podróży do usa poprzez zaświadczenie od lekarza + pozytywny test?

Kiedy najlepiej zrobić sobie jakiś test by zminimalizować straty i coś odwołać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: USA a covid19
#960 PostWysłany: 15 Mar 2022 12:45 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 24
Dzień dobry, czy ktoś testował ostatnio przylot do USA na sam certyfikat ozdrowienca, czy jest to możliwe? Mam 22.03 lot z Berlina do Newark i się zastanawiam czy ryzykować na samym ozdrowiency czy robić test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Proximic [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group