Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 07 Gru 2021 21:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Teoretycznie po wylądowaniu w Warszawie mogę pokazać bilet CPH-WAW i nie obejmuje mnie konieczność testu.

No nie żartuj...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#702 PostWysłany: 07 Gru 2021 21:57 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Runo-88 napisał(a):
Mam sporą zagwozdkę w związku z kolejną wariacką zmianą obostrzeń w naszym pięknym kraju.
Otóż 10 grudnia lecę do Chicago, powrót mam 14 grudnia, lądowanie w PL 15 grudnia, a więc pierwszego dnia nowych przepisów, które wymagają nawet od osób zaszczepionych wracających spoza strefy Schengen wykonania testu przed przylotem.
Rezerwację mam na trasie WAW-CPH-ORD-CPH-WAW, wszystko liniami SAS na jednej rezerwacji.
Teoretycznie po wylądowaniu w Warszawie mogę pokazać bilet CPH-WAW i nie obejmuje mnie konieczność testu.
Natomiast mam sporą wątpliwość czy nie pojawią się problemy na wylocie z ORD do CPH - w końcu u nich w systemie jako punkt docelowy pojawi się Warszawa i teraz mam pytanie do lepiej zorientowanych, czy powinienem zrobić test przed wylotem z Chicago?
Wolałbym tego uniknąć, ponieważ na ichniejszym lotnisku za testy życzą sobie płacić jak za złoto - 120$ za antygen...
Dodam jeszcze, że dla samego lotu z USA do Danii nie ma żadnych obostrzeń, poza standardowym pakietem szczepienie + Certyfikat.

Przede wszystkim bądź czujny przy checkinie w USA bo przy takiej trasie często dają 2 loty na jednym bilecie. Powiedz wyraźnie, że chcesz na 2 osobnych ORD-CPH i CPH-WAW.


Ostatnio edytowany przez Adventure95, 08 Gru 2021 00:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 07 Gru 2021 21:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
nikt ci nie udowodni, że przyleciałeś z USA

Również żartujesz?
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#704 PostWysłany: 07 Gru 2021 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@ncn Hawaje maja trochę inne wymagania od przyjezdnych. Dzielą ich na turystów z międzynarodowych lotów bezpośrednich i lotów wewnętrznych z terytoriów amerykańskich. Ci drudzy, niezależnie jakiej narodowości i gdzie zaczęli podróż są traktowani jako "domestic travelers" i podlegają 10 dniowej kwarantannie z której zwalnia szczepienie lub odpowiedni test. Trzeba się też zarejestrować na stronie https://travel.hawaii.gov/#/

Dokładne informacje są tutaj
https://hawaiicovid19.com/travel/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#705 PostWysłany: 07 Gru 2021 23:15 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
@boots Oczywiście, że żartuje to wszystko wyłącznie czysto teoretyczne rozważania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#706 PostWysłany: 08 Gru 2021 08:53 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Dobra, zadam nieco zmienione pytanie, żeby forumowy szeryf boots nie dostał palpitacji serca ;)

Lecę na trasie ORD-CPH-WAW w dniu 14 grudnia, przylot do WAW już 15 grudnia, a więc w pierwszym dniu obowiązywania nowych zasad w Polsce.
Cała podróż jest na jednej rezerwacji.
Lecąc z USA do Danii nie potrzeba testu, natomiast w myśl nowych zasad, przylatując z USA do Polski, test jest wymagany.
Dotychczas lądując w Warszawie można było po wylądowaniu zrobić test przed przekroczeniem granicy i sprawa była załatwiona. Czy nadal takie rozwiązanie funkcjonuje?
Czy istnieje ryzyko, że w Chicago nie wpuszczą mnie na pokład samolotu bez testu?
Czy istnieje ryzyko, że w przy przesiadce w Kopenhadze nie wpuszczą mnie na pokład samolotu bez testu?

Nie byłoby w ogóle tematu, gdyby nie absurdalne ceny testów w Chicago - antygen za 120$...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#707 PostWysłany: 08 Gru 2021 10:27 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Dopóki nie będzie opublikowanych rozporządzeń i ewentualnie ustaw nikt nie odpowie na te pytania. Dotychczas to co zapowiadano na konferencjach prasowych miało niewiele wspólnego z tym co pojawiało się w rozporządzeniach, w dodatku panowie występujący na ostatniej konferencji prasowej sami nie byli do końca zorientowani jakie będą nowe przepisy i sami sobie zaprzeczali. Przerażające jest tacy ludzie odpowiadają za walkę z pandemią w naszym kraju.
Masz lot w bardzo pechowym terminie, bo jeśli nasz rząd zachowa swoje dotychczasowe standardy to rozporządzenie zostanie opublikowane wieczorem 14 grudnia, będzie obowiązywało od 15 grudnia i w dodatku będzie tak sformułowane że każdy będzie je inaczej interpretował.
Osobiście jeśli do dnia wylotu nie zostaną opublikowane zmiany wolałbym zapłacić te 120$ niż ryzykować że utknę w USA w okresie przedświątecznym z anulowanym biletem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#708 PostWysłany: 08 Gru 2021 11:17 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Runo-88 napisał(a):
Dobra, zadam nieco zmienione pytanie, żeby forumowy szeryf boots nie dostał palpitacji serca ;)

Lecę na trasie ORD-CPH-WAW w dniu 14 grudnia, przylot do WAW już 15 grudnia, a więc w pierwszym dniu obowiązywania nowych zasad w Polsce.
Cała podróż jest na jednej rezerwacji.


Ale z drugiej strony wracając z USA lądujesz w Danii czyli w strefie Schengen i lot do Polski jest z tej strefy czyli test nie powinien być wymagany. U Ciebie jedynym problemem jest to że wszystko jest na jednej rezerwacji. W tym polskim PLF wpisuje się tylko ostatni odcinek podróży więc też problemu by nie było (więcej szczegółów i tak się nie da wpisać nawet gdyby ktoś chciał).
Na check-in w Chicago możesz powiedzieć że zrobisz test na CPH jeśli by robili jakieś problemy.

Te przepisy są tak nie jasne że nikt tu nie da 100% odpowiedzi jak to będzie w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#709 PostWysłany: 08 Gru 2021 12:30 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
No właśnie najgorsze jest to. że lecę w pierwszym możliwym terminie obowiązywania nowych przepisów, więc nie będzie żadnego przykładu do porównania.
Chyba zrobię tak jak napisał @SPLDER - zrobię test, bo lepiej wydać 120$, niż 1000$ na nowy bilet :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 08 Gru 2021 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@Runo-88 ja bym zaryzykowała.
Wsiadasz do samolotu 14.12. a wtedy (bardzo prawdopodobne) nie będzie jeszcze rozporządzenia, więc do samolotu cię wpuszczą.
Rozporządzenie opublikują zapewne w trakcie twej podniebnej podróży, wtedy w najgorszym razie zrobisz test na przesiadce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#711 PostWysłany: 08 Gru 2021 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Też mam SAS, ale osobno LAX-GOT-ARN, osobno ARN-WMI, czy w tym przypadku na spokojnie można przylatywać bez testu? :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#712 PostWysłany: 08 Gru 2021 12:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Jeżeli tego nie będzie wymagać SE, to teoretycznie nie będzie potrzebny test do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 08 Gru 2021 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
No jeżeli chcesz robić test na lotnisku, to oczywiście, że nie zrobisz go za 5 dolarów.

Ale PO CO kombinować z tym czy uda się przechytrzyć system czy w jakikolwiek sposób stresować jeśli testy są za darmo, chociażby TUTAJ.

Z FAQ:

Cytuj:
When will I receive my results?
A PCR Test takes up to 48 hours to receive your results. This test is completely free of charge. With the rapid antigen test, results are verbally given within 15 minutes and an email confirmation is given within 3 hours.

Cytuj:
What is the cost of the test?
PCR Test is completely free of charge. Rapid Test is also completely free of charge.

Cytuj:
What do I need to bring with me?
Please bring your ID and insurance card (if you have one). If you are uninsured, the tests are still free. If you hold a foreign passport please bring that (don’t worry, your test is also free).
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#714 PostWysłany: 08 Gru 2021 16:46 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
billabong napisał(a):
No jeżeli chcesz robić test na lotnisku, to oczywiście, że nie zrobisz go za 5 dolarów.

Ale PO CO kombinować z tym czy uda się przechytrzyć system czy w jakikolwiek sposób stresować jeśli testy są za darmo, chociażby TUTAJ.


Testował to ktoś? Te darmowe testy? Szukałem po internecie tanich testów w USA i ceny dużo wyższe niż u nas. Albo jak darmowe, to potrzeba ubezpieczenie. To co wkleił @billabong wygląda aż "zbyt pięknie" by było prawdziwe :). Będę potrzebował zrobić testy przy powrocie przez Lizbone do Polski w lutym i byłoby jak znalazł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 08 Gru 2021 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@KKL O czym Ty piszesz? Jak wchodzisz na komercyjne strony to oczywiście masz płatne testy.

Sprawdź chociażby IDPH (Illinois Department of Public Health) czy Cook County Public Health.
Cytuj:
Testing is free of charge regardless of insurance or immigration status

Inny przykład tutaj
Cytuj:
Community-Based Testing Sites are available to anyone to get tested. Testing is free. These sites are run by the Illinois Department of Public Health (IDPH). Visit the IDPH website for more information.

New York Health - i tak po kolei w każdym stanie i nie potrzeba ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#716 PostWysłany: 08 Gru 2021 17:58 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
W Nowym Jorku bardzo fajna możliwość testów byłą w City MD. Dużo placówek i testy pod koniec września były całkowicie darmowe - nie wymagali żadnego ubezpieczenia - każdy z ulicy mogł wejść i zrobić. Wyniki antygenu w ciągu 30 min. Dawali też papierowy wydruk z pieczątką

https://www.citymd.com/news/covid-19-testing-update
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
jaco027 uważa post za pomocny.
 
      
#717 PostWysłany: 08 Gru 2021 17:59 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Na razie jak szukałem to często była informacja, że testu są darmowe dla mieszkańców danego stanu, albo że nie są ważne dla celów podróżowania, albo że trzeba okazać dowód ubezpieczenia. Trochę w takim razie nie rozumiem po co w ogóle w stanach są komercyjne testy, jesli każdy może zrobić darmowe.. szukam haczyka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#718 PostWysłany: 08 Gru 2021 18:26 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Nie wszędzie zrobisz test za darmo - w większości miejsc rzeczywiście wymagają ubezpieczenia albo są płatne. Ale są też takie miejsca gdzie każdy może zrobić jak City MD - bardzo profesjonalnie i w miłej atmosferze. Darmowe robili też na stanowisku pod namiotem na Times Square ale wyniki tylko online bez możliwości papierowego wydruku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 08 Gru 2021 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Runo-88 napisał(a):
Dotychczas lądując w Warszawie można było po wylądowaniu zrobić test przed przekroczeniem granicy i sprawa była załatwiona. Czy nadal takie rozwiązanie funkcjonuje?

Nie ma jeszcze rozporządzenia więc skąd mamy wiedzieć?
Runo-88 napisał(a):
Czy istnieje ryzyko, że w Chicago nie wpuszczą mnie na pokład samolotu bez testu?

jw. Odpowiedź na Twoje pytanie jest więc aktualnie twierdząca - takie ryzyko istnieje.
Runo-88 napisał(a):
Czy istnieje ryzyko, że w przy przesiadce w Kopenhadze nie wpuszczą mnie na pokład samolotu bez testu?

jw.

Na dzisiaj trochę na zasadzie "może się udać a może nie". Jeśli ktoś liczy na to, że SG w PL nie wie skąd dokładnie przylatuje pasażer mający bilet z przesiadką na jednej rezerwacji, to szczerze gratuluję... ;)

Najbezpieczniej będzie zrobić test jeszcze w USA (chyba że do 14 grudnia wyjdzie nowe rozporządzenie i tam reguły będą jasno określone) a nie liczyć na podpowiedzi typu: "ja bym zaryzykował/a" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#720 PostWysłany: 08 Gru 2021 19:53 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
No cóż, dziękuję wszystkim za rady i konstruktywną krytykę.
Analiza ryzyka jasno pokazuje, że nie ma co kombinować albo liczyć, że jakoś to będzie.
Postanowiłem pójść za radą @billabong i skorzystać z darmowego testu.
Opis z przesłanego linku wygląda dobrze, natomiast gdyby ta opcja nie wypaliła, awaryjnie pozostaje płatny test na lotnisku.
Jak tylko wrócę do domu (oby bez problemów), to opiszę jak to wyglądało 🙂

Edit:
Napisałem w tym temacie wiadomość do mojego hostelu.
Właśnie mi odpisali, że najlepiej zrobić test za free, a oni mi udostępnią komputer do wydruku maila z, wynikiem 🙂
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group