Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Opinie/Recenzje lotów UIA
ukraine-international-airlines-opinie-recenzje-uwagi,226,36850&p=753404&hilit=jfk#p753404
https://www.fly4free.com/flight-deals/e ... 67-300738/

Pytania dot. Jakości - negatywnych opinii będą kasowane.

Po zakupie biletu (nawet Low-Cost) można zmienić numer paszportu za darmo, dzwoniąc do biura UIA, mailem, facebookem lub PW do UIA

Miles and segments are not credited for tickets purchased for Low-cost fares.

Czyli w taryfie Low Cost nie można sobie zrobić statusu za ilość lotów

Oferta LOW COST linii lotniczych UIA. Ceny, warunki

oferta-low-cost-linii-lotniczych-uia-ceny-warunki,226,121339


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1598 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#1341 PostWysłany: 31 Paź 2019 00:21 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
@Misiatek a kupowałeś bilety ebzpośrednio czy przez OTA? ja sprówbowałem jeszcze raz się skontaktować z UIA, moze jednak mi przełożą loty.. ALe jestem zły, człwoiek czasem chce zaoszczędzić 150zł na bilecie a potem takie problemy. Tzn OTA odda kasę, ale lot innymi liniami to będzie 500zł wiecej na ten moment
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
#1342 PostWysłany: 31 Paź 2019 08:19 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Też polecam kontakt przez messengera- szybko, sprawnie i przyjemnie. W sobotę zgłosiłem problem, wczoraj pieniądze za zwrot były już na koncie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1343 PostWysłany: 31 Paź 2019 09:02 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
@jarak10 bezpośrednio low cost UIA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1344 PostWysłany: 31 Paź 2019 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
pisałem na @ warszawskiego, później na PW i dziś otrzymałem wiadomość
Dear Colleagues, Pax rejected changes and his booking is cancelled now. Passport data below. Please proceed refund
na szczęście to miał być tylko lot weekendowy na 29 lutego a nie jakiś dalszy łączony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1345 PostWysłany: 31 Paź 2019 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
freddy_gonzalez napisał(a):
Kombinowali już może komuś z rozkładem na trasie KPB-DXB? W rozkładzie lot nadal jest zaplanowany na 19:25, a w komunikacie prasowym podali, że po zmianach starty do DXB będą pomiędzy 20:00-21:00. Niby niedużo, ale jednak.


i dostałeś jakąś informacje od UIA dotyczącą zmian na trasie KBP-DXB poza komunikatem prasowym ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1346 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:29 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Mam 22 dni do wylotu i dzisiaj BugdetAir przesunął godzinę lotu powrotnego i właściwie dzień też.
Pierwotnie miało to być:
Bangkok 12:05 - 17:55 Kijów 20:00 - 20:30 Warszawa. Czyli lot zamykał się w ramach 8.12 i trwał około 12h oraz 2h oczekiwania Kijowie.
Teraz oczekuję potwierdzenia takiego harmonogramu:
Bangkok 12:05 - 17:55 Kijów +1 dzień 9:45 - 10:25 Warszawa. Czyli teraz jeśli dobrze liczę będzie to ponad 28h - na miejscu zamiast będę o dzień później 9.12
Bilet zakupiłam u pośrednika BudgetAir, a lot w obie strony jest realizowane przez Ukrainian Airlines.
Z tego co widziałam na forum to nie mogę starać się o odszkodowanie ale myślałem że choć hotel oraz transport do niego powinien mi przysługiwać bo jest to samo nocne oczekiwanie na lotnisku. Też nie zamierzam zabierać do Tajlandii jakiejś nie wiadomo jak gorącej kurtki A tu jednak będzie zima.
Jestem trochę w patowej sytuacji bo zależy mi na wyjeździe i nie chciałabym anulować tego lotu. To jednak będzie dla mnie koszt i to pewnie niemały ' nie wspomnę już o urlopach i innych tam.
Co mogę zrobić? Najbardziej zależałoby mi na przykład na przesunięciu takiego lotu na dzień wcześniej lub dzień później Ja się jakoś dostosuję. Lub ewentualnym jak pisałam noclegu Kijowie na ich koszt. Choc ląduje wieczorem i wylatuje rano więc nawet tego Kijowa nie zobaczę.
Jeszcze sprawa akceptacji tego - czy powinnam już zaakceptować tą zmianę czy próbować negocjować wpierw z pośrednikiem? Zwlekać czy jak najszybciej odpisać oraz ile mam czasu na odpowiedź czyli akceptację tego lotu lub odrzucenie? Na jakie przepisy się powoływać?
PS> Do BudgetAir mogę pisać w języku polskim Czy muszę po angielsku - pytam bo w e-mailu jest adres polskiej domeny "Obsługa klienta E-mail: info@budgetair.pl "


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Paź 2019 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1347 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
W sprawie hotelu pisz do UIA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
beata123 lubi ten post.
beata123 uważa post za pomocny.
 
      
#1348 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:47 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Sudoku napisał(a):
W sprawie hotelu pisz do UIA.


A widzisz ja myślałam że do pośrednika. Zaraz do nich napiszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1349 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:56 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
beata123 napisał(a):
PS> Do BudgetAir mogę pisać w języku polskim Czy muszę po angielsku pytam bo w e-mailu jest adres polskiej domeny "Obsługa klienta E-mail: info@budgetair.pl "


Tu można pisać po polsku. Odpowiadają z reguły następnego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
beata123 lubi ten post.
beata123 uważa post za pomocny.
 
      
#1350 PostWysłany: 31 Paź 2019 12:12 

Zapewne i tak UIA odeśle do pośrednika


Ostatnio edytowany przez Washington, 02 Lis 2019 16:30, edytowano w sumie 1 raz
porządkowanie
Góra
 PM off  
      
#1351 PostWysłany: 31 Paź 2019 12:42 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 8
Po tym, co przeczytałem tutaj, sam napisałem na Messengerze do UIA. Miałem zaplanowane loty: 21.11.2019 Warszawa - Kijów - Bangkok i powrót 8.12.2019 Bangkok - Kijów - Warszawa. Pani poinformowała mniem, że faktycznie wieczorny lot z Kijowa do Warszawy został odwołany i zaproponowali mi poranny lot dzień później. Mogę z niego zrezygnować, za co oddadzą mi ok. 1060 Hrywien od pasażera, ale dopiero po tym, jak reszta lotów zostanie wykonanych. Chyba tak zrobię, bo ok. 22 Ryanair leci z Kijowa do Krakowa, co jest mi nawet bardziej na rękę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1352 PostWysłany: 31 Paź 2019 14:36 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Japi_29 napisał(a):
freddy_gonzalez napisał(a):
Kombinowali już może komuś z rozkładem na trasie KPB-DXB? W rozkładzie lot nadal jest zaplanowany na 19:25, a w komunikacie prasowym podali, że po zmianach starty do DXB będą pomiędzy 20:00-21:00. Niby niedużo, ale jednak.


i dostałeś jakąś informacje od UIA dotyczącą zmian na trasie KBP-DXB poza komunikatem prasowym ?


Nie dostałem i mam nadzieję, że nie dostanę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1353 PostWysłany: 31 Paź 2019 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 24
Loty: 34
Kilometry: 91 574
Hej, próbowałam kontaktu wszelkimi możliwymi sposobami z tego względu, że wylot za ok. 3 tygodnie i teraz mam zagwozdkę, bo jak zaczęli odpisywać to wszyscy po trochu i z innymi propozycjami lotów.. Pośrednik, u którego kupowałam, czyli mytrip napisał mi wczoraj wieczorem e-maila, że przekłada mi odcinek z Warszawy do Kijowa i Kijowa do Bangkoku na 24 listopada z prośbą o odpowiedź w ciągu 6 dni - odpisałam, że się zgadzam. Dzisiaj z kolei na jednym z dwóch czatów z UIA napisała do mnie babka z prośbą o wszystkie potrzebne dane-napisałam, wspominając o tym, że pośrednik, u którego kupiłam bilety, zaproponował wylot na 24 listopada, co mi pasuje i proszę to zabukować. Z kolei przed chwilą dostałam informację z innego czatu na msg z UIA, że proponują mi wylot w dniu 23 listopada i czy się zgadzam czy odwołuję wszystkie loty. Szczerze powiem, że już zgłupiałam i nie wiem z kim to wszystko ustalać - czy z MyTrip czy z UIA. Help :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1354 PostWysłany: 31 Paź 2019 16:09 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Ustalaj bezpośrednio z UIA. Pośrednik i tak musi mieć ich akceptację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1355 PostWysłany: 31 Paź 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 24
Loty: 34
Kilometry: 91 574
Dostałam wiadomość na msg od UIA:

"Please contact your agency where your ticket has been purchased due to your ticket was issued in the agency.
Refunds, changes, additional services for tickets are made at the place of ticket purchase. Thank you."

W rakim razie czekam na odpowiedź od MyTrip w sprawie rezerwacji lotów, które mi zaproponowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1356 PostWysłany: 31 Paź 2019 20:07 

Rejestracja: 31 Paź 2019
Posty: 2
Cześć.
Ja również dostałam dzisiaj informację o zmiane godziny lotu przez UIA na trasie powrotnej BKK-Kijów-WWA. Bilety kupowałam przez Budget Air.

Pierwotnie miałam loty następujące:

10.11.2019 WWA 05:50 - Kijów 08:20
10.11.2019 Kijów 19:55- BKK 09:55 (11.11.2019)
i powrót
19.11.2019 BKK 12:05- Kijów 17:55
19.11.2019 Kijów 20:00- WWA 20:30

Dzisiaj dostałam maila, że zmienili lot powrotny i sytuacja wygląda beznadziejnie, ponieważ skrócili mi pobyt w Tajlandii o jeden dzień i zmuszają do noclegu na lotnisku w Kijowie.

18.11.2019 BKK 12:05- Kijów 17:55
19.11.2019 Kijów 14:50- WWA 15:25


Oczywiście na taką zmianę się nie zgodziłam. Mam opłacone już wszystkie noclegi w Tajlandii i transfery wewnętrzne. Nie zdążę na proponowany lot, ponieważ będę wracała z Koh Kood.

UIA kazała mi się kontaktować z BudgetAir, a Ci z kolei piszą:

"Schedule changes are always made by the airline, not by us. The airline is responsible for the transportation of the client to the destination which the client has originally purchased. However, airlines have the right to make changes to the flight schedule at any time.

Although schedule changes are made by the airline, we do our best to help you in the 'processing' of your schedule change. Such modifications always require a follow-up. It is never possible to maintain your original flight.

If you do not agree with the schedule change, you can cancel your booking/flight and request a refund with the airline. We help you to cancel your booking and request a refund.


Please confirm by answering this e-mail if you wish to take the alternative flight or if you want to cancel the flight. If there are more passengers in the booking, please state clearly per passenger if they want to cancel the booking or take the alternative flight.

Please note that once you have accepted the schedule change, you cannot request a refund anymore and changes will be as per the airline conditions."

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy mogą mi zaproponowac inny lot innych linii 19.11? Nie chcę odwoływać całej wycieczki, ponieważ był to długo wyczekiwany urlop i większość opłaconych przeze mnie rezerwacji hotelowych i transfer statkiem jest bezzwrotny.

Czy ktoś jest/był w podobnej sytuacji? Będę wdzięczna za jakąkolwiek radę/pomoc. Miłego dnia! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1357 PostWysłany: 31 Paź 2019 21:14 

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 28
A próbowałaś zmienić lot na piątek, bo UIA lata teraz w poniedziałki, piątki i niedziele?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1358 PostWysłany: 31 Paź 2019 23:09 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Klaudia Sz-ska napisał(a):
Cześć.
Ja również dostałam dzisiaj informację o zmiane godziny lotu przez UIA na trasie powrotnej BKK-Kijów-WWA. Bilety kupowałam przez Budget Air.
.................
Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy mogą mi zaproponowac inny lot innych linii 19.11? Nie chcę odwoływać całej wycieczki, ponieważ był to długo wyczekiwany urlop i większość opłaconych przeze mnie rezerwacji hotelowych i transfer statkiem jest bezzwrotny.

Czy ktoś jest/był w podobnej sytuacji? Będę wdzięczna za jakąkolwiek radę/pomoc. Miłego dnia! :)

Ja pomogę, bo byłem w identycznej sytuacji :) Po pierwsze - żaden z fanpage na facebooku mi nie pomógł, pisałem przez 3 różne dni na jakieś 2 lub 3 różne konta messangerowe łącznie z botem. Każdy dawał mi odpowiedź że oni nic nie mogą zrobić......... że proszę sie kontaktować z wystawcą biletu.

A więc kontaktowałem się z Budgetair, ale pisz lepiej do polskiego biura, czyli albo wiadomość po polsku albo na polski adres e-mailowy, gdzieś tu krążył na forum. Napisz że linia Ci sama przesuneła loty i chciałabyś je zmienić. No i że kontaktowałaś sie z liniami i proponują darmową zmianę lotów, ale musi to być zrobione przez agencję bo sami nie mogą zmienić rezerwacji (ja tak napisałem i podziałało). W skrócie to po okolo dobie odpisują. Przełożyli mi lot powrotny na moją korzyść (mi tez beznadziejnie przełożono, zamiast godzinnej przesiadki to 30-sto godzinna...). Z racji na brak urlopu musiałem prosić o przesunięcie lotu na dzień wcześniej - skrócenie wakacji o jeden dzień. Ale na pewno jak poprosisz o przesunięcie na jeden dzień później to nie ma problemu. Niestety z tego co widziałem to juz nie ma szans na powrot z kijowa w tym samym dniu wiec sie przygotuj na nocleg :( Chyba że uda Ci się złapać lot Ryanairem tak żeby pasował. Ktoś nawet pisał ze mu zaproponowali po 150zł od pasażera za anulowanie odcinka KBP-WAW. Ale to proponowało UIA a nie pośrednik więc jestem na 99% pewien że Ci Budgetair tego nie ogarnie.

Pytałaś o lot innymi liniami to tez na to niestety nie licz. Co do innych tematów to prosiłem Budgetair rowniez o przesuniecie wylotu (bo został anulowany) na następny dzień. Dostalem odpowiedź, ze powrót ogarnęli ale niestety wylotu nie da rady, bo nie ma juz miejsc na lot który chciałem. (nie wiem jakim cudem ale dobra). No i że zapytają UIA o alternatywne loty i dadzą znać jakie są możliwośći. ---- na tamten moment już myślałem ze sprawa będzie przegrana i zaproponują tylko zwrot kasy. I albo tak jak ty stracę za hotele itp, albo wykupie lot innymi liniami i dopłacę po 500 czy 800zł od osoby...

Ale na szczęście pomógł ostatni trop :) też z tego forum za co bardzo dziękuję. Linia UIA ma swój oddział również w Polsce. Nietstey aktualnie się nie da tam wgl dodzwonić bo jest ciągle zajęte, choć podobno w normalniejszych dniach jest to możliwe. w każdym razie napisałem do nich dwa maile. Jeden z prośbą o przesunięcie lotu, na niego wgl nie odpisali, a drugi dzień później tylko że w związku z anulowaniem lotu prosze o kontakt telefoniczny i zostawiłem swój numer. Ku mojemu zdziwieniu po jakiejś półtorej doby, zadzwonił do mnie miły pan z UIA :) *wtedy myślalem ze juz sie nic nie da zrobić i czekalem na odpowiedz budgetair, no ale mowie dobra spróbować można. Podałem dane dot. rezerwacji, powiedziałem jakie loty mnie interesują! O dziwo Pan nie dość że mi zmienił wsyzstkie loty tak jak chciałem (choc zaznaczyl ze jesli bym mial wykupione miejsca w samolocie czy posilki to bym je chyba straci) TO zmienił lot na ten który był podobno niedostępny.... i po trzecie usunal wszystkie stare loty bo mialem nagle kilka połączeń na bilecie i na koniec wyslal mi maila z potwierdzeniem i poinformował że musze się tylko teraz skontaktować z Budgetair tak aby mi wystawili nowe bilety na tą rezerwację.


I tak się długa historia skończyła, dziękuję wszystkim za pomoc, tobie też się na pewno uda. Wniosek mam jeden, gdybym był klientem UIA a nie OTA to bez problemu wszystko by się załatwiło na ich messangerze w ciągu 5 minut - tak jak wszyscy co pisali na tym forum o zmianach bądź zwrotach kasy :) ale i tak pozytywnie się zaskoczyłem że jednak się udało szczęśliwie tą sprawę dokończyć i mimo że będe na miejscu 2 dni krócej, będę musiał mieć 1 nocleg w kijowie to i tak się cieszę ze nie stracę dużej kasy za przepadnięte międzyloty na miejscu/hotele lub ewentualnych przebukowań na inne linie do BKK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1359 PostWysłany: 01 Lis 2019 15:02 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
karolcia92 napisał(a):
Dostałam wiadomość na msg od UIA:

"Please contact your agency where your ticket has been purchased due to your ticket was issued in the agency.
Refunds, changes, additional services for tickets are made at the place of ticket purchase. Thank you."

W rakim razie czekam na odpowiedź od MyTrip w sprawie rezerwacji lotów, które mi zaproponowali.

Na Twoim miejscu jednak napisałbym na MSG do UIA z konkretami co chcesz zmienić.
Ważna jest formułka jak w systemie n.p. PS 802 08FEB WAWKBP 1105 1335
Rozkład KBP-BKK zmienia się od 21/11. Od wczoraj zmienili samolot z 767 na 777.
Wystarczy https://www.flyuia.com/pl/pl/informatio ... -timetable
Są widoczne nawet CS z TK,AI i AF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1360 PostWysłany: 01 Lis 2019 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
Kashpir napisał(a):
Ohoho, zmiany zaczynają się także w rozkładzie letnim

Właśnie poleciały anulacje na jedną rotacje z Kijowa do Erywania w sezonie letnim (wylot przed południem, powrót po południu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1598 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gaszpar, hubski, olus oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group