Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Temat ten dotyczy: Informacji praktycznych lotniska

Pytania dotyczące dojazdów zapraszam tu:
Z TLV do Jerozolimy: lotnisko-ben-gurion-jerozolima,1166,31013
Z TLV do Tel Awiwu : lotnisko-ben-gurion-tel-aviv,1166,55458

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:49 

Sudoku napisał(a):
ERV ubezp. od rezygnacji obejmuje opóźnienie w dotarciu na lot, ale trzeba je chyba wykupić w ciągu 2 tygodni od zakupu biletu.

Dzięki... niestety bilety kupione 2 miesiące temu...
 Profil Relacje PM off  

#282 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 309
Kilometry: 415 471
A jak warunki atmosferyczne w Polsce nie pozwolą na lot, to ani 400 euro nie zobaczysz

Don't be afraid to wander, don't be afraid to eat a bad meal. You know, if you do not risk the bad meal, you'll never get the magical one. - Anthony „Tony” Bourdain

Image
 Profil Relacje PM off  

#283 PostWysłany: 24 Lis 2018 21:40 

czy na lotnisku można przenocować po późnym przylocie?
 Profil Relacje PM off  

#284 PostWysłany: 03 Gru 2018 13:17 

Cześć

mam kilka pytań dotyczących Rav Kav:

1. Jakie są rodzaje ? jest personal , semi-anonymous , czy są jeszcze jakieś inne ?

2. Czym się od siebie różnią ?

3. Która jest najlepsza dla osoby z Polski ?

4. Gdzie można kupić kartę Rav Kav na lotnisku Ben- Gurion - w którym terminalu ? Punkt z zielonym szyldem w hali przylotów ( terminal 3 ?!) ?!

5. W jakich godzinach/w jakie dni jest czynny punkt wydawania na lotnisku Ben Gurion ? Całodobowy ? Czy można płacić dolarami ?

Na jakie kwoty można nabijać tę kartę ? ( 30 , 50 , 100 , 150? , 200?)

7. Jakie są zniżki ? tzn. +20% czy 25%? dostaje się bez? względu na typ karty Rav Kav ( personal , semi , anonymous )
Czy ta zniżka na przykład dotyczy tylko studentów lub innych upoważnionych ?! Czy honorowana jest polska legitymacja studencka ?

8. Czy na Ben Gurionie automat/biletomat do "nabijania" biletów na Rav Kav przyjmuje płatności kartą debetową/kredytową , szekle , dolary ?

9. Czy/Jaką prowizję pobiera bankomat na Lotnisku Ben Gurion ( 6,99? szekla w 2014 roku ?! )

10. Czy jest tam bankomat do wypłaty dolarów ?
 Profil Relacje PM off  

#285 PostWysłany: 03 Gru 2018 18:08 

niebieski
3 - mnie wystarczyła zwykła, ta nie spersonalizowana, moglam na niej skorzystać z darmowego (promocyjnego) biletu z Jerozolimy na lotnisko

4 - wychodząc z terminala 3 przy wejściu na perony jest budka w której sprzedają bilety i tam kupiłam kartę (chyba 5 nis)

7 - nie ma zniżek, doładowując nawet zwykłą kartę dostajesz gratis 20% (chyba 20, dokładnie nie pamietam), dla wszystkich, każdy dostaje bonus

9 - wychodząc z hali przylotów pierwszy po drodze bankomat chciał brać prowizję, następny (przy wyjściu z terminala 3, tuż obok punktu informacyjnego rav kav) już bez prowizji
 Profil Relacje PM off
rugul uważa post za pomocny.

#286 PostWysłany: 04 Gru 2018 11:54 

Thx Szarik :)
 Profil Relacje PM off  

#287 PostWysłany: 12 Sty 2019 19:13 

Witam,

Czy należy posiadać wydrukowaną kartę pokładową lecąc z TLV czy w aplickacji mobilnej Ryanair wystaczy?

Z góry dziękuję za odpowiedz.
 Profil Relacje PM off  

#288 PostWysłany: 12 Sty 2019 19:47 
Awatar użytkownika

Loty: 244
Kilometry: 218 753
niebieski
Wystarczy mobilna.

#289 PostWysłany: 12 Sty 2019 20:09 

niebieski
My ostatnio (tydzień temu) próbowaliśmy użyć mobilnej karty pokładowej, ale bez powodzenia. Odprawiliśmy się przez apkę Ryanaira i wyskoczył nam komunikat, że trzeba pobrać kartę pokładową w PDF i ją wydrukować. Apka nie chciała wygenerować kodu QR do odprawy. Ostatecznie wysłałem sobie karty pokładowe w PDF na maila i wydrukowałem je w Jerozolimie w print shopie.
 Profil Relacje PM off  

#290 PostWysłany: 12 Sty 2019 22:27 

niebieski
@hubski FR nie udostępnia mobilnych kart pokładowych na wyloty z TLV, trzeba mieć wydrukowaną
 Profil Relacje PM off  

#291 PostWysłany: 13 Sty 2019 07:42 
Awatar użytkownika

Loty: 244
Kilometry: 218 753
niebieski
Sugerowałem się stroną Ryanaira:
"Czy firma Ryanair posiada usługę mobilnych kart pokładowych?
Tak. Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:
Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu."

#292 PostWysłany: 13 Sty 2019 09:14 

niebieski
Nie do końca jest tak że trzeba mieć ja wydrukowaną w formie papierowej. Na lotnisku w Tel Aviv za każdym razem miałem ją wydrukowaną w PDF który znajdował się w formie elektronicznej w telefonie. Nigdy nie było to powodem jakiegoś problemu. Zresztą było to już opisywane conajmniej raz i to chyba w tym wątku także
 Profil Relacje PM off  

#293 PostWysłany: 13 Sty 2019 14:05 

niebieski
@hubski, ja się też zasugerowałem tą stroną Ryanaira z wykazem lotnisk i chciałem skorzystać z mobilnej odprawy, a tu zonk :)
Całkiem prawdopodobne, że rację ma consigliero i w praktyce wystarczy pokazać PDF w telefonie, ale aplikacja wprost podała informację, że "to nie jest mobilna karta pokładowa, trzeba ją wydrukować". Wolałem więc nie ryzykować - szczęśliwie print shop był w dość wygodnej lokalizacji, a drukowanie kosztowało grosze.
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość