Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Gru 2018 13:26 

e-prezes napisał(a):
......Mamy w planie jechać rodzinnie przy pomocy taniej linii lotniczej z dzieckiem. Na bank nie wystarczy nam bagaż podręczny (darmowy).
.


Z bagażem nadawanym vel rejestrowanym w sezonie "tania linia" to obecnie abstrakcja, mająca niewiele wspólnego z rzeczywistością (np. ceny lotów z Pl do Zadaru w sezonie ponad 400 zł/os z jedną stronę)

Jak ktoś nie ma KK z programem lojalnościowym, nie ma jasno sprecyzowanego jednego kierunku i musi z bagażem nadawanym ten poluje na okazje lub czeka na czartery last minute
Góra
 PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#22 PostWysłany: 26 Gru 2018 14:06 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Przed zmianą polityki bagażowej, latajac z dziećmi, zawsze nam wystarczył zwykły bagaż podręczny.
Teraz bierzemy ten 10 kg dla każdego. Bilety na lato kupione w październku.
Lufthansa np w najtańszej taryfie ma 1 bagaż 8kg
W Ryanair kupujac bilet dla dziecka do 12 lat, musisz zapłacić za 1 miejsce dla opiekuna, więc was nie rozrzuci. Z kolei starsze dziecko chyba wytrzyma te 2-3 godziny lotu, jeśli nie wykupisz miejsc i was rozrzuci.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Gru 2018 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale wykupienie miejsca to coś 40pln/osoby. Jak się jedzie raz do roku z rodzina na wakacje to naprawdę nie jest aż taki koszt w zamian za pozbycie się niepotrzebnego stresu. Szczególnie jeśli to ma być pierwszy wspólny lot na wakacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 26 Gru 2018 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BrunoJ wez prosze pod uwage, ze dla niektorych uzytkownikow 40pln/osoby to sporo kasy i nawet moga przezyc 3 dni w Norwegii. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 26 Gru 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
cccc napisał(a):
e-prezes napisał(a):
Na bank nie wystarczy nam bagaż podręczny (darmowy).

Kwestia przemyslenia, a co takiego tam pakujecie, ze na bank podreczne nie wystarcza, jesli mozna zapytac?..


@cccc
Potrafisz się spakować w torbę na laptopa? 40x25x20? Bo mowa o darmowych podręcznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Gru 2018 19:06 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
40x20x25 to znacznie wiecej niz torba na laptopa. Da sie spakowac.
W 3 zwykle podreczne pakowalismy sie na 2tyg w Japonii i bralismy na wszelki zapas pieluch (prawie caly 1 bagaz). Dzieciece ubrania praktycznie nie zajmuja miejsca.

Miejsce w Ryanie to raczej kilkanascie zl.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 26 Gru 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Tu musiałaby się wypowiedzieć moja żona, bo spakowała rodzinę 2+1 w podręczne w maju na Islandię na 10 dni, gdzie trzeba było mieć i polary i trapery i kurtki przeciwdeszczowe.

Poradników jak zwijać koszulki i skarpetki aby zajmowały jak najmniej miejsca jest w necie sporo.

Moje sugestie to:
- ciuchy można prać, zwłaszcza w ciepłym klimacie, majtki i koszulki szybko schną.
- wylatujemy ubrani na cebulkę w samolocie rodzinny striptease.
- czy potrzebuję 2 par butów czy może wystarczą sandały + ewentualnie skarpety (w rzyci mam stylówę nosacza).
- jeśli potrzebuję dwie pary butów, to zakładam na lot te większe.
- buty plażowe są tańsze poza Polską a kupno i wyrzucenie po urlopie i tak jest tańsze niż bagaż rejestrowy.
- generalnie ciuchy są zazwyczaj tańsze poza Polską, a jeśli nie to i tak jest to tańsze niż bagaż rejestrowy.
- potrzebuję aparatu i kamery czy komórka wszystko załatwi?
- szampon, mydło są zazwyczaj w hotelach, więc po co brać - jeśli nie, to przelewam do buteleczek 100 ml lub biorę te malutkie co zaplątały mi się w bagaż w innych hotelach ;)
- jeśli biorę kurtkę i długie spodnie - to takie z dużą ilością kieszeni (np bojówki) aby poupychać, lekarstwa, elektronikę, inne pierdoły.
- najważniejsze - trzeba umieć się ograniczać - jeśli potrzebuję na tydzień wyjazdu wielkiego aparatu z dwoma obiektywami, własnej poduszeczki bo inaczej nie zasnę, lokówki i prostownicy oraz suszarki, 7 kompletów majtek i skarpetek oraz koszulek upranych w 90 stopniach w proszku wszystkozabijającym bo inaczej się brzydzę, to to trudno - płacę i biorę bagaż rejestrowy.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 26 Gru 2018 19:19 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Młodsze dziecko pakuję w plecak szkolny (mówię o wyjeździe ciepłą porą roku), spokojnie na tydzień czy dwa się zmieści, nawet z jakąś zabawką czy kolorowankami. Widziałam patenty ludzi z używanymi reklamówkami z duty free :) (czy obługa może zażądać rachunku?)
Bagaż też pakujemy optymalnie, jak poradniki nakazują :D chociaż z ubieraniem na cebulkę to akurat nie u nas, lubię mieć komfort ruchu. Kosmetyki ograniczam- kupuję na miejscu
W ryanair musimy wykupić to 1 miejsce dla opiekuna, mąż ze starszym dzieckiem, bez problemu radzą sobie osobno w różnych częściach samolotu.
W wizzair nigdy nie wykupuję miejsc, żal mi pieniędzy, które mogę lepiej spożytkować. Tragedii nigdy nie było ;)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej


Ostatnio edytowany przez katka256, 26 Gru 2018 19:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 26 Gru 2018 19:26 

eskie napisał(a):
................podręczne w maju na Islandię na 10 dni, ...............


niby w miarę niedaleki maj br, a w przypadku bagażu podręcznego w tzw. tanich dominujących w Polsce liniach z tym co jest teraz to tzw mała przepaść :twisted: ;)
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Gru 2018 20:30 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Japonia na 2tyg w listopadzie wiec potrzebne tez cieple ciuchy. Na wszelki wzielismy komplet pieluch dla prawie 2 latka i zajal nam 1 bagaz podreczny. Cala reszte zmiescilismy w 2 podrecznych. Takie pakowanie upraszcza przemieszczanie sie. Na miejscu pranie smiesznie tanie.

Rok pozniej do RPA zabralismy juz 1szt bagazu do nadania bo wiedzielismy ze na caly pobyt bedzie samochod i z lenistwa. W efekcie 30% rzeczy z tego bagazu nie bylo ani razu wyjetych.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 26 Gru 2018 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
rob_sad napisał(a):
40x20x25 to znacznie wiecej niz torba na laptopa. Da sie spakowac.
W 3 zwykle podreczne pakowalismy sie na 2tyg w Japonii i bralismy na wszelki zapas pieluch (prawie caly 1 bagaz). Dzieciece ubrania praktycznie nie zajmuja miejsca.


@rob_sad

3 zwykłe podręczne to masz na myśli - 40x20x25? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Gru 2018 21:30 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Ale wykupienie miejsca to coś 40pln/osoby.
Na Cypr płaciłam ostatnio 11 zł/odcinek/os. Cena jak się trafi... Ja wolę zapłacić si móc się o męża oprzeć i zdrzemnąć...no loty strasznie mnie nużą....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Gru 2018 21:50 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
cekace napisał(a):
rob_sad napisał(a):
40x20x25 to znacznie wiecej niz torba na laptopa. Da sie spakowac.
W 3 zwykle podreczne pakowalismy sie na 2tyg w Japonii i bralismy na wszelki zapas pieluch (prawie caly 1 bagaz). Dzieciece ubrania praktycznie nie zajmuja miejsca.


@rob_sad

3 zwykłe podręczne to masz na myśli - 40x20x25? :shock:
Nie. Staram sie omijac wszelkie low costowe wynalazki na longhaul. Nawet mie wiem jakie tam sa zasady. Wiec piszac o dalekich trasach mam na mysli zwykly podreczny 55x40x20 i okolo 8kg.

Prawde mowiac chyba tej zimy gdzie nie polece bo nie trafilem na nic wartego uwagi w dobrej cenie. Od okolo 12-13lat nie pamietam tak drogich biletow (longhaul). Po czesci to wina slabosci naszej waluty przez glupie decyzje polityczne ostatnich 2-3lat, ale nie tylko. Szczerze mowiac brakuje mi juz cen z czasow globalnych kryzysow gospodarczych.
Do tego te Scooty, Norwegiany, itp. Ciezko porownywac ceny gdy na loty >10h brak cateringu w cenie. To powinno byc zakazane, a przynajmniej wyszukiwarki powinny ignorowac te taryfy.

Ostatni raz cos z Poznania w swiat (innego niz US) ponizej 2000zl widzialem chyba w 2013. Gdzie czasy SIN, BOG, GRU za 1600zl z regionow ;(
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group