Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [TNG] Tanger - dojazd
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2010 01:06 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
jak tam dojechać najtaniej, tzn z Tangeru na lotnisko? Ile może kosztować taxi z centrum?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#2 PostWysłany: 18 Wrz 2010 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Taxi okolo 100-150 MAD zalezne od pory dnia.
150 miedzy 0.00-6.00
Taniej kursuja petit taxi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#3 PostWysłany: 30 Wrz 2010 00:00 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
W Tangierze na lotnisku jest informacja ale z tego co bylem w tym roku to gl w jezyku arabskim i francuzkim, po angielsku w informacji mozna sie nie dogadac. Natomiast taksowkarze mowia po angielsku. Przejazd z lotniska pod Tangierem do Tangiera jest mozliwy z tego co widzialem wylacznie taksowkami. tzw duza taksowka (jakis stary mercedes) to koszt cos ok 50-60zł z tym ze moglo jechac 4 osoby z bagazem za to. Z kolei tzw mala taksowka jesli jest (np. taki stary Peugor 206 z bagaznikiem na dachu) moze byc tansza. Poruszanie sie po Tangierze czy Casablance wylacznie taksowkami praktycznie, ale sa relatywnie tanie. Z Tangiera mozna np jechac do Casablanki pociagiem nocnym ok 21.00 i na rano jest w Casablance czy Marakeszu za ok 70-100zl
Mady mozna wyciagnac z bankomatu na lotnisku, mozna tez placic za taksowki i kolej euro (ale gorszy przelicznik daja). Strona koleji marokanskich http://www.oncf.ma Zdjecia, filmy z Maroka sa na http://www.youtube.com oraz na http://maps.google.com/ w zakladce zdjecia filmy oraz na http://www.panoramio.com po wpisaniu odpowiedniej nazwy miejsca.
Temp pow w Tangierze w poszcz mies roku
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... =160&R=160
Temp wody w Tangierze w poszcz mies roku
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... NOREGION=1
Temp pow w Casablance w poszcz mies roku
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... =160&R=160
Temp wody i opady w Casablance w poszcz mies roku
http://www.weatheronline.pl/weather/map ... NOREGION=1


Ostatnio edytowany przez hol2 28 Kwi 2011 18:43, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#4 PostWysłany: 30 Wrz 2010 00:28 

Rejestracja: 05 Kwi 2010
Posty: 6
....Przejazd z lotniska pod Tangierem do Tangiera jest mozliwy z tego co widzialem wylacznie taksowkami. tzw duza taksowka (jakis stary mercedes) to koszt cos ok 50-60zł z tym ze moglo jechac 4 osoby z bagazem za to. Z kolei tzw mala taksowka jesli jest (np. taki stary Peugor 206 z bagaznikiem na dachu) moze byc tansza. Poruszanie sie po Tangierze czy Casablance wylacznie taksowkami praktycznie, ale sa relatywnie tanie. .....

:idea:
Hi. cos koledzie sie pomerdalo Grand Taxi drozsze od Petit Taxi?
Chyba pamieć zawodzi: Grand Taxi moglo kosztowac ". cos ok 50-60 ale MAD nie zł.petit Taxi do/z Tangeru- sztywna cena w dzien 100 MAD czyli ok 30-35 zl w nocy(do 6 rano) 150 MAD -ok. 50 zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#5 PostWysłany: 30 Wrz 2010 14:10 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
Grand Taxi: 100-150MAD w zaleznosc od pory dnia, ale...

odchodzimy 100-200m od terminalu i lapiemy Petitkę za 30MAD :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#6 PostWysłany: 06 Paź 2010 15:12 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Grand Taxi z Assilah na lotnisko w Tangerze kosztowało nas 200 MAD (o 6.00 rano). Cena umówiona na starcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#7 PostWysłany: 06 Paź 2010 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
remi3 napisał(a):
Grand Taxi z Assilah na lotnisko w Tangerze kosztowało nas 200 MAD (o 6.00 rano). Cena umówiona na starcie.

to samo w druga strone ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#8 PostWysłany: 30 Sty 2011 14:44 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Właśnie wróciłem Maroka. W Tangerze przy wyjściu z terminala jest tablica z oficjalnym cennikiem. Kurs Lotnisko - centrum miasta: 100 DH. W nocy (chyba 22.00 - 6.00) - 50% więcej. My wybraliśmy prosto do hotelu (w Medynie, okolice portu i kazby) to wziął 150 DH. Cena dogadana na stracie. Teraz wiem, że spokojnie możnaby wziąć do centrum a dalej petitkę za góra 10 DH. Na lotnisku petitek nie widziałem. Po drodze też nie. Prawdopodbnie lotnisko jest poza granicami administracyjnymi Tangeru więc petitki nie mogą tam jeździć.

Zdjęcie cennika znalazłęm na stronie u Mleko (czytałem przed wyjazdem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#9 PostWysłany: 26 Lut 2011 11:11 

Rejestracja: 12 Lut 2011
Posty: 4
autobus miejski nr 9, 9A, 9B
cena - 3,5 DH
jeździ od 6:15 - 21:30, co 25 min
wyjeżdża z Gare Routiere ( dworzec autobusowy), ja wsiadałem na Rue de Fes (skrzyżowanie z Rue Ibn Tourmert), potem jedzie przez plac Maroka i Moulay Ismail prosto w kierunku lotniska.
Wysiada się przy drodze głównej i potem spacerek ok. 2 km do lotniska (30 min).
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#10 PostWysłany: 30 Sty 2012 17:38 

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 1
Też niedawno wróciłem (2 dni temu byłem jeszcze w Tangerze). Początkowo chciałem jechać autobusem, ale że było już ciemno było gdzieś po 20tej postanowiłem pojechać taxi. Rozmawiałem z kilkoma "tubylcami" i powiedzieli że standardowe ceny to za grand taxi 100DH a petit powinno mnie zawieść za 50DH.

Na miejsce łapania wybrałem ulicę która jest prostopadła do morza i idzie w kierunku przystanku autobusowego z którego startuje wcześniej wspominany autobus nr 9.
Stałem gdzieś w połowie między morzem a dworcem autobusowym zaraz za jakąś większą krzyżówką i łapałem samochody jadące w kierunku dworca. Miejsce o tyle dobre że jeździ tam na prawdę dużo taksówek.

Akcja wyglądała tak:
Wyciągnąłem rękę podjechała petitka, kierowca powiedział że grant taxi bierze 250DH a on zabierze mnie za 200DH jak go wyśmiałem spuścił cene do 150 ale nadal było za dużo.
Gdy ten odjechał podjechała druga taksówka, powiedziałem że dam 50DH gościu chciał 100 się nie dogadaliśmy.
Za nim już widziałem że stoi kolejna taksówka, kierowca nie mówił po angielsku, pokazałem że chce lecieć samolotem. Kierowca zadzwonił jeszcze do angielskojezycznej osoby by potwierdzić że dobrze się zrozumieliśmy i tak oto pojechałem za 50DH na lotnisko.

P.S.
Kierowca włączył po drodze taxi meter, na koniec kursu było coś ponad 23DH, myślę że jak by był włączony od początku nie wyszło by więcej niż 27DH :-)
P.S.2
Przy tej okazji potwierdziła się moja teoria że jak chce się jechać w jakimś kraju gdzie taxi są tanie, tanio taxówką to najlepiej mieć słowniczek i złapać taxi gdzie kierowca nie mówi po angielsku, przeważnie dostaniemy wtedy takie ceny jak autochtoni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#11 PostWysłany: 11 Kwi 2013 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Odgrzewam temat. Ktoś był tam niedawno? Ląduję za parę tygodni koło g.18:30:
Czy nadal lotnisko Tanger jako takie nie ma komunikacji miejskiej?
Czy cena 100 MAD za taxi jest - jak to zwykle - niezależna od liczby pasażerów? Czy dotyczy to dojazdu w konkretne miejsce/centrum/czy dowolne miejsce w mieście?
Czy faktycznie wystarczy przejść 100-200 m aby znaleźć tańsze taxi?
BTW czy jest kantor na lotnisku z normalnymi kursami?
Góra
 Profil Relacje PM off
annapanowicz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#12 PostWysłany: 02 Gru 2013 10:50 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
witam

Skorzystałem z opcji Baltazar-a

Wsiadałem tutaj: http://goo.gl/maps/KH9V0
To jest zdaje się przystanek położony najbliżej Medyny
A wysiadałem tutaj: http://goo.gl/maps/xiiSQ

Na przystankach na trasie autobusu nr 9 widziałem również oznaczenie linii nr 1

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#13 PostWysłany: 24 Lis 2014 00:22 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 26
Czy orientuje się ktoś, czy lotnisko jest otwarte przez całą dobę? Spędzał ktoś tam kiedyś noc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TANGER - MAROKO
#14 PostWysłany: 26 Lis 2014 21:10 

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 11
Loty: 53
Kilometry: 62 949
chyzykrolik napisał(a):
Czy orientuje się ktoś, czy lotnisko jest otwarte przez całą dobę? Spędzał ktoś tam kiedyś noc?


Tak. Na lotnisku w Tangerze można spać (sprawdzone wczoraj 8-) ). Jest otwarte przez całą noc. Jest tam czysto, są gniazdka do naładowania telefonu. Niestety ciężko się wygodnie przespać bo siedzenia mają podłokietniki, a od ziemi ciągnie zimno. Znaleźliśmy tylko jedną ławkę z odczepionym podłokietnikiem. Ale lepsze to niż nic :) Inna sprawa, że Tanger nie jest jakoś bardzo drogi i nocleg można znaleźć już od 11€.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanger (Maroko)
#15 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Grand taxi bladym zimowym świtem (6:30 rano) spod hotelu (okolice portu) na lotnisko Ibn Battuta 150 Dh (stargowane z 200 Dh). Dzień wcześniej zrobiłem rozeznanie w okolicach dworca autobusowego i stamtąd dało radę pojechać za 100 Dh, ale nie chciało nam się tak daleko drałować.
Wylatując z Maroka, przed udaniem się do kontroli bezpieczeństwa, należy podstemplować kartę pokładową w punkcie odprawy i wypełnić kartę migracyjną.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanger (Maroko)
#16 PostWysłany: 08 Lut 2015 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
krasnal napisał(a):
Wylatując z Maroka, przed udaniem się do kontroli bezpieczeństwa, należy podstemplować kartę pokładową w punkcie odprawy i wypełnić kartę migracyjną.


Dokładnie tak i warto to zrobić wcześniej. Pamiętajcie, że w karcie MUSICIE wpisać jakiś adres, więc weźcie adres hostelu/hotelu, w którym spaliście.
Taryfa bierze stówkę za kurs, my w 4 osoby zapłaciliśmy w środku dnia 120 dirham. Ważne info - na lotnisko w Tangierze nie ma żadnego autobusu. Jest jeden, który jedzie kawałek obok lotniska, ale niestety nie pamiętam numeru...

P.S. Nam sprawdzali wagę bagaży, także warto to skontrolować przed wyjazdem. Zdarzyło mi się to tylko w Maroku.
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Sty 2019 18:29 

Rejestracja: 19 Gru 2018
Posty: 19
Cały czas planuję podróż, mam dwie ewentualności do kraju. Z Malagi, lub z Tangeru ( wtedy odpada mi jeden prom, i mam na nocleg w Madrycie)

Zastanawiam się tylko, czy lotnisko Tanger, to w miarę normalność, czy raczej odradzanie?

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Mar 2019 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
Jak aktualnie wyglada dojazd z/na lotnisko w Tanger? Ile aktualnie kosztuje ten bus 2km od lotniska co jedzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Lut 2020 12:09 

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 111
niebieski
Minął rok i brak odpowiedzi, podbijam więc temat. Będę dopiero w październiku, więc moze do tego czasu ktoś będzie w Tangerze i opisze swoje aktualne doświadczenia z transportem z lotniska i na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Lut 2020 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Byliśmy w 4, w tym dwie starsze osoby, no i jechaliśmy z samego rana, więc nie bawiliśmy się, tylko wzięliśmy Grand taxi. Wyszło 100MAD z Petit Socco.

Dzień wcześniej ten sam taksówkarz podwoził nas na innej trasie, więc umówiliśmy się z nim na drugi kurs. Może miało to wpływ na cenę, ponieważ normalnie „z ulicy” taksówkarze często są w zmowie i nie chcą nic poniżej 150.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
krysteq lubi ten post.
krysteq uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group