Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#1 PostWysłany: 18 Paź 2018 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
zapinio napisał(a):
Cóż. Budżet ma potrzeby.Coraz większe zważywszy na wzrastającą ilość neurochirurgów i inżynierów. :D
Ostrzegam.

Tzn. bo nie bardzo kumam, co chcesz przekazac? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#2 PostWysłany: 18 Paź 2018 16:42 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Chciał przekazać w wysublimowany sposób swój...żal. Także kiedyś przekazywałem żal i to czynny i do Urzędu Skarbowego :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#3 PostWysłany: 18 Paź 2018 17:06 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
cos pokreciles. nie mogles dostac 90e za 4kmh. fotoradary maja tolerancje 3% wiec liczyli 90euro za 2,5kmh???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#4 PostWysłany: 18 Paź 2018 17:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
W Niemczech koledze dowalili za przekroczenie o...2km :mrgreen: Więc we Francji także była taka mozliwośc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#5 PostWysłany: 18 Paź 2018 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Pewnie 54 na czerwonym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#6 PostWysłany: 18 Paź 2018 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Kian napisał(a):
cos pokreciles. nie mogles dostac 90e za 4kmh. fotoradary maja tolerancje 3% wiec liczyli 90euro za 2,5kmh???


Dostałem ostatnio z Belgii 68 euro za 114 na 110, więc nie dziwi mnie to.

Poza tym fotoradary nie maja tolerancji 3%, jak już to niepewność pomiaru to 3%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#7 PostWysłany: 18 Paź 2018 19:05 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
We Francji, jak i w innych krajach zachodniej Europy, władze podjęły konkretne kroki w celu ucywilizowania ruchu drogowego. Oznacza to między innymi, że prędkość maksymalna jest rzeczywiście maksymalna, a nie, tak jak w Polsce, niewiążącą wskazówką dla jeżdżących "szybko, ale bezpiecznie" kierowców. Dzięki temu liczba śmiertelnych ofiar wypadków we Francji na 1.000.000 mieszkańców jest o 1/3, a w Niemczech o połowę niższa niż w Polsce (wg danych OECD za 2016 Niemcy: 38.8, Francja 52.0, Polska 79.7).
Uwzględniając to, że w Polsce w wypadkach ginie ok. 2800-3000 osób rocznie, dojście do francuskich standardów bezpieczeństwa na drogach uratowałoby życie 1000 Polakom ROCZNIE, a do niemieckich - 1500.
Ale niestety nasi politycy wolą wciskać swoim wyborcom kit, że "Francja się kończy", czego efektem są m.in. takie posty o "neurochirurgach i inżynierach", zamiast narażać się na święty gniew jeżdżących "szybko i bezpiecznie" polskich kierowców.
Tak czy inaczej - jeżeli jeździsz za granicą i chcesz uniknąć płacenia mandatów, to jedź te 3 km/h PONIŻEJ a nie powyżej limitu i nie będziesz musiał narzekać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#8 PostWysłany: 18 Paź 2018 19:10 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
dawidchyl napisał(a):
Kian napisał(a):
cos pokreciles. nie mogles dostac 90e za 4kmh. fotoradary maja tolerancje 3% wiec liczyli 90euro za 2,5kmh???


Dostałem ostatnio z Belgii 68 euro za 114 na 110, więc nie dziwi mnie to.

Poza tym fotoradary nie maja tolerancji 3%, jak już to niepewność pomiaru to 3%.


o to mi chodzilo. czesto na mandacie jest predkosc obnizona o 3% o ew. blad pomiaru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#9 PostWysłany: 18 Paź 2018 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Mnie przyszedł z Gwadelupy, 57/50 i napisali, że jest tolerancja o 5 kph i karają mnie za tak naprawdę 2 kph.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#10 PostWysłany: 18 Paź 2018 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
HandSome napisał(a):
W Niemczech koledze dowalili za przekroczenie o...2km :mrgreen: Więc we Francji także była taka mozliwośc

Zgadza sie, ale Niemcy tez daja pare km/h tolerancji. Nigdy nie dostalam mandatu, ale kamerka strzelila przy 102 na 100km/h. Wtedy jeszcze nie wysylali mandatow do UK, wiec nie zwolnilam do 100, wiedzialam o istnieniu tego radaru.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#11 PostWysłany: 19 Paź 2018 00:11 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Pamiętajcie, że prędkościomierze w waszych autach nie pokazują dokładnej prędkości, a najczęściej ją zawyżają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#12 PostWysłany: 19 Paź 2018 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wynika z watku, ze lepiej tej dozwolenej szybkosci nie przekaraczac. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#13 PostWysłany: 19 Paź 2018 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja przetestowalam wszystkie samochody z gpsem i tablicami pokazujacymi predkosc, takze jestem świadoma z jaka realna predkoscia jade.

Wiekszosc aut pokazuje nizsza predkosc niz faktyczna. Nie spotkalam sie z takim, ktore by pokazywalo wyzsza predkosc fabrycznie. Co najwyzej ktos mogl zalozyc niewłaściwy rozmiar opon/kol i licznik przeklamuje.
-------------
Mialo byc: auto pokazuje wyzsza niz rzeczywista, np licznik 70mph, gps 68mph. Ekstremalny przyklad: licznik 260km/h, gps 250kmh Jedno z moich aut mialo taki właśnie rozjazd, im szybciej tym wieksza roznica. A inne tej samej marki mialo zawsze blad 2mph, niezaleznie od predkosci. A auta innej marki, ktorymi teraz jezdze sa bardzo dokladne i musze uwazac na limity w miescie i przy szkolach.

Pisalam na telefonie miedzy lotamu i nie sprawdzilam, a tu cala dyskusja z tego wyszla.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka 19 Paź 2018 22:26, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#14 PostWysłany: 19 Paź 2018 07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Chyba jednak nie jesteś świadoma. Śmiem wątpić czy Twoje doświadczenia były przeprowadzone w sposób dający satysfakcjonujące wyniki.

Dyrektywa europejska 77/433/EWG zakazuje żeby prędkość pokazywana przez samochód była niższa niż w rzeczywistości. Określa to nawet wzór 0 ≤ V1 – V2 ≤ (V2/10) + 4 km/h gdzie V2 jest prędkością rzeczywista. V1 to wskazanie predkosciomierza. Jak widać rzeczywista nie może być wyższa niż to co na tarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#15 PostWysłany: 19 Paź 2018 07:58 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Moja praktyka potwierdza tą teorię. Sprawdzani licznika np z gpsem zawsze pokazywalo pare kmh mniej predkosci rzeczywistej.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#16 PostWysłany: 19 Paź 2018 08:38 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Wiekszosc aut pokazuje nizsza predkosc niz faktyczna. Nie spotkalam sie z takim, ktore by pokazywalo wyzsza predkosc fabrycznie.

Mam totalnie odmienne zdanie. Każdy nowy samochód którym jechałem pokazywał prędkość wyższą niż była w rzeczywistości. Poza tym... przecież jeżeli byłoby tak jak mówisz, to ludzie po otrzymaniu zdjęcia z fotoradaru by pozywali producenta samochodu, bo na liczniku była prędkość ok, a w rzeczywistości przekroczyli...
Góra
 Profil Relacje PM off
dawidchyl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#17 PostWysłany: 19 Paź 2018 08:48 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Aga podróżniczka...moja wina bo nie dopisałem , że koledze dowalili mandacik za przekroczenie 2km mierzonej prędkości na laserówce przez Germany Polizei stojących na drodze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#18 PostWysłany: 19 Paź 2018 08:56 

meczko napisał(a):
We Francji, jak i w innych krajach zachodniej Europy, władze podjęły konkretne kroki w celu ucywilizowania ruchu drogowego. Oznacza to między innymi, że prędkość maksymalna jest rzeczywiście maksymalna, a nie, tak jak w Polsce, niewiążącą wskazówką dla jeżdżących "szybko, ale bezpiecznie" kierowców. Dzięki temu liczba śmiertelnych ofiar wypadków we Francji na 1.000.000 mieszkańców jest o 1/3, a w Niemczech o połowę niższa niż w Polsce (wg danych OECD za 2016 Niemcy: 38.8, Francja 52.0, Polska 79.7).
Uwzględniając to, że w Polsce w wypadkach ginie ok. 2800-3000 osób rocznie, dojście do francuskich standardów bezpieczeństwa na drogach uratowałoby życie 1000 Polakom ROCZNIE, a do niemieckich - 1500.
Ale niestety nasi politycy wolą wciskać swoim wyborcom kit, że "Francja się kończy", czego efektem są m.in. takie posty o "neurochirurgach i inżynierach", zamiast narażać się na święty gniew jeżdżących "szybko i bezpiecznie" polskich kierowców.
Tak czy inaczej - jeżeli jeździsz za granicą i chcesz uniknąć płacenia mandatów, to jedź te 3 km/h PONIŻEJ a nie powyżej limitu i nie będziesz musiał narzekać :-)

Mandat za przekroczenie o 2 km/h nie jest ucywilizowaniem, a skrajnym naciąganiem kierowców i świadczy tylko o tym, że świat zwariował czy zdebilniał
Nie powinienem tego z racji zawodowych pisać, ale nigdy takiego mandatu bym nie zapłacił.
W ogóle nie zajęto się problemem, po prostu łata się budżety
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#19 PostWysłany: 19 Paź 2018 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Mandat za przekroczenie o 2 km/h nie jest ucywilizowaniem, a skrajnym naciąganiem kierowców i świadczy tylko o tym, że świat zwariował czy zdebilniał
Nie powinienem tego z racji zawodowych pisać, ale nigdy takiego mandatu bym nie zapłacił.

Tzn. ze jestes gleboko w partii albo w sektorze policyjnym. :D
Uwazam, ze mandat nalezy zaplacic, albo probowac sie odwolac jesli wyglada na niesprawiedliwy.

@zapinio zaplaciles w koncu?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mandat z Francji
#20 PostWysłany: 19 Paź 2018 09:52 

Z chwilą zapłaty przyznajesz się i całe to g przyjmujesz na klatę :!:
Odwołuj.się we Francji, to już lepiej ze złości idź sobie pokrzyczeć do lasu :lol:
Swoją drogą jest temat zbiorczy o szczęśliwcach co na saksach dostali mandat, czym sobie Francja zasłużyła na temat odrębny....
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group