Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Za nazywanie stewardów i stewek per kelnerzy (i analogicznie pilotów) post z automatu leci do kosza + ostrzeżenie. Trzymajmy jakiś poziom tej dyskusji...

(Za ironiczne nazwanie też)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 359 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [LO] Strajk
#1 PostWysłany: 20 Paź 2018 12:11 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
"Ogłoszony przez związkowców strajk bezterminowy LOT paradoksalnie tak zmobilizował działalność operacyjną przewoźnika, że poprawiła się i punktualność rejsów i ich regularność"
https://www.rp.pl/Lotnictwo/310199955-S ... ejsow.html
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:31 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
A ci co strajkowali wylecieli z pracy:
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,240 ... #s=BoxOpMT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:34 

I słusznie. Karą należy bunt gasić, a nie przywilejami.
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7920
HON fly4free
Bunt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:50 

Kwestia semantyki.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Paź 2018 15:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7920
HON fly4free
Raczej kwestia prawa do strajku.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Paź 2018 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@Don_Bartoss w pełni popieram. Jak się zachciało strajkować to LOT ma prawo żeby się pozbyć części załogi. Jak się nie podoba to można zmienić pracę, a nie narażać spółkę na straty.
Ofert pracy jako Cabin Crew jest pełno. Jak nie pasuje w Locie do można iść gdzie indziej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Paź 2018 15:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7920
HON fly4free
Pełno? Jakoś 23 loty już dziś poleciały z rozkładu LO, bo nie ma kto latać :) Ale jasne, można przecież zwolnić wszystkich i problem się rozwiąże.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Paź 2018 15:45 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Oszukani napisał(a):
Jak się zachciało strajkować to LOT ma prawo żeby się pozbyć części załogi.


O tym czy te osoby zwolniono zgodnie z prawem zadecyduje wyrok sądu pracy a nie twierdzenie Twoje lub prezesa LOT.
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
kuziembe uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Paź 2018 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Ja uważam, że NARODOWEMU przewoźnikowi takie postępowanie z pracownikami nie przystoi.

el sueno de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Paź 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Widzę że poglądy rodem z XIX w.
Oszukani napisał(a):
@Don_Bartoss w pełni popieram. Jak się zachciało strajkować to LOT ma prawo żeby się pozbyć części załogi. Jak się nie podoba to można zmienić pracę, a nie narażać spółkę na straty.
Ofert pracy jako Cabin Crew jest pełno. Jak nie pasuje w Locie do można iść gdzie indziej


Cytuj:
Ja uważam, że NARODOWEMU przewoźnikowi takie postępowanie z pracownikami nie przystoi.


Chyba tak samo pomyślał Premier i wezwał Prezesa Lotu na dywanik


Ostatnio edytowany przez lukas63 22 Paź 2018 17:11, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 22 Paź 2018 17:20 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
lukas63 napisał(a):
Widzę że poglądy rodem z XIX w.
Oszukani napisał(a):
@Don_Bartoss w pełni popieram. Jak się zachciało strajkować to LOT ma prawo żeby się pozbyć części załogi. Jak się nie podoba to można zmienić pracę, a nie narażać spółkę na straty.
Ofert pracy jako Cabin Crew jest pełno. Jak nie pasuje w Locie do można iść gdzie indziej


Gdyby chodziło o prężnie działającą firmę łupiącą swoich pracowników to mógłbym poczuć sympatię protestujących. Ale mówimy o ledwie zipiącej firmie państwowej do której już się dokładaliśmy i która nie ma już możliwości otrzymania ponownie pomocy publicznej.
Obecna "górka" w przewozach lotniczych powoli się kończy, a tak jak już kiedyś pisałem w tej branży nie jest sztuką wykazywanie zysku w czasie hossy, ale przetrwanie w czasie kryzysu. Ewentualny upadek lotu odbije się tragicznie na cenach biletów na polskim rynku lotniczym.
Rząd co prawda przygotowuje się na wypadek braku rentowności LOTu tworząc PGL (gdzie będzie można utopić straty na działalności lotniczej i pokryć je z innych źródeł), ale wcale nie uśmiecha mi się współfinansowanie po raz kolejny deficytowej firmy.

Przy tak wątłej firmie strajki (zwłaszcza nielegalne) i roszczenia pracowników to krótka droga do upadłości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 22 Paź 2018 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
To niech zarząd odda ogromne premie jak nie jest tak "różowo"
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Paź 2018 17:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
I nie urządza festynów z udziałem maszyn, które powinny latać i zarabiać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 22 Paź 2018 18:02 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Rozumiem, że można odmówić podwyżki jak jest dołek. Ale odmowa podwyżki w górce z argumentem, że kiedyś znów przyjdzie dołek jest mistrzostwem.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Paź 2018 18:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
pabien napisał(a):
Ja uważam, że NARODOWEMU przewoźnikowi takie postępowanie z pracownikami nie przystoi.

el sueno de la razon produce monstruos

Ja uważam ze przystoi jak najbardziej. Jeżeli strajk jest nielegalny to dyscyplinarka jak najbardziej zasłużona.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 22 Paź 2018 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Anonymous napisał(a):
I słusznie. Karą należy bunt gasić, a nie przywilejami.


Popieram! A potem wszystkich na szafot...!

Żółwik! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 22 Paź 2018 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wlasnie sie dowiedzialem i moim skromnym zdaniem postawa LOT-u to minus drapieznego kapitalizmu, przypominajacy metody 19 i poczatkow 20 wieku. ;)

lukas63 napisał(a):
To niech zarząd odda ogromne premie jak nie jest tak "różowo"

BTW u Swissair w momencie najwiekszego kryzysu wyplacano najwyzsze premie dla zarzadu, byla pozniej glosna sprawa sadowa, ale wszystkich uniewinniono. 8-)

Kod:
- Zarząd pcha naszą firmę na dno - mówi w rozmowie z money.pl Monika Żelazik, działaczka związkowa LOT-u, której zwolnienie stało się impulsem do protestu.

Kto wie, moze wlasnie warto wymienic zarzad, zamiast zwalniac strajkujacych. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 22 Paź 2018 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
@michcioj prawdopodobnie dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że nielegalność/legalność strajku nie jest oczywista.

mam bardzo ograniczoną wiedzę w tej sprawie i nie chcę wypowiadać stanowczych opinii, jednak metody stosowane przez zarząd bardzo mi się nie podobają i źle świadczą o firmie.

Nie wiem jak to jest u innych, ale dla mnie są kolejnym elementem świadczącym o niskiej jakości tej organizacji.

Kolejna kwestia dotyczy tego, czy zastosowane przez zarząd działania nie są droższe (finansowo i wizerunkowo) niż dogadanie się z pracownikami

el sueno de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 22 Paź 2018 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@pabien skoro tak im w locie źle to czemu nie pójdą do Ryanaira ? Pewnie dla tego bo na ich miejsce już się kolejka z CV ustawia.

Dzisiaj sytuacja wygląda tak że nie jedna firma by ich chętnie podkupiła. Skoro sami nie odchodzą znaczy jednak tu lepiej niż gdzie indziej inaczej już by ich tu nie było. Jeżeli nie potrafią tego zrozumieć to albo są oderwani od rzeczywistości albo im się w d***ch poprzewracało. Rynek wyznaczył dziś cenę za usługę jaką wykonują. Popyt ofert firm lotniczych przeważa podaż oferujących usługę jaka oferuje presonel ale jednak gdzieś jest granica rozsądku inaczej linie lotnicze mówią: nie dziękujemy. To jest prosty biznes i linie muszą wyjść na swoje bo inaczej pasażer przesiądzie się do innych linii gdyż cena biletu będzie za wysoka. Czy to tak trudno zrozumieć ? Oczywiście już widzę ten tłum który chętnie dopłaci po 200 lub 300 do biletu byle personel pokładowy osiągał należyty poziom satysfakcji finansowej zgodny z aspiracjami rodem z chmur. Wiem że to też ludzie i chcą zarabiać więcej (kto by nie chciał bo ja też chcę) ale doszli do poziomu powyżej którego nie chcą im już płacić za pracę jaką wykonują. Tak samo jest w setkach innych zawodów.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 359 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group