Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Maj 2017 11:19 

Hej,
Ja wyszłam za mąż na Malcie, ślub cywilny przez urzędnikiem maltańskim. Wszystko organizowałam sama, choć łatwo nie było... Ale uroczystość udała się, ślub w atrium pałacowym, sesja zdjęciowa w starożytnej Mdinie, a potem zabawa :) Jeżeli ktoś z Was planuje podobna uroczystość, chętnie pomogę :)
 Relacje PM off
Dagmara Kobylecka lubi ten post.

#42 PostWysłany: 21 Maj 2017 12:03 
Awatar użytkownika

Loty: 67
Kilometry: 106 400
niebieski
Gdyby ktoś miał pytania dotyczące ślubu na Mauritiusie to służę pomocą :)

#43 PostWysłany: 21 Maj 2017 12:55 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
@Vojtas
Napisz prosze cos wiecej, jakie mniej wiecej koszty takiej imprezy, na pewno zainteresuje ludzi na forum, gdyz sluby za granica coraz modniejsze. ;)

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 21 Maj 2017 23:10 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie dziwie się, że takie śluby są coraz modniejsze.
Nie każdy chce wydawać na schabowe i wysłuchiwać "ona temu winna" ;)
My decyzję o ślubie za granicą podjęliśmy właśnie po tradycyjnym weselu naszej przyjaciółki.

Dlaczego Mauritius? Fajna wyspa + minimum formalności na miejscu.
Tradycyjnie zacząłem samodzielnie orientować się w temacie wszystkich kosztów.
Jak policzyłem wszystko do kupy to okazało się, że taniej będzie jak kupimy pełną usługę od biura podróży w Warszawie, które specjalizuje się w organizacji tego typu imprez.

Wycieczka w naszym terminie na Mauritius i noclegi w hotelu, który mieliśmy kosztowała na TravelPlanet +/- 11 tysięcy / os.
Do tego dochodzą koszty organizacji ślubu (pakiet ślubny w hotelu) + załatwianie formalności w stolicy (np. opłaty skarbowe, dojazdy).
Gdyby kupić same loty Emirates + noclegi na Bookingu + ślub + formalności wyszłoby jeszcze drożej.

My za kwotę mniejszą niż cena z TravelPlanet mieliśmy wszystko, a więc: loty, noclegi, prywatnego kierowcę, wszystkie papiery, bezpłatny upgrade do bardziej luksusowej części hotelu (o wartości mniej-więcej 3 tysięcy) no i oczywiście PIĘKNY ślub.
To jak wyglądała uroczystość przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.
Zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że będzie pięknie, ale wyszło wręcz magicznie.
Nasz koordynator ślubny spisał się na medal, a dodatkowo na każdym kroku nas zaskakiwał.
Po ślubie zorganizowali nam kolację na plaży (w tym czasie dekorowali nam pokój), a rano podali nam śniadanie do łóżka.

Hotel i obsługa dla wszystkich gości była fantastyczna.
Aż było mi głupio, że ktoś non stop przychodzi do leżaka na plaży i pyta czy podać piwo/drinka lub może coś do jedzenia.
Śniadania, obiady i kolacje w restauracjach, w których zamawialiśmy z karty.
Do tego darmowa pełna gama sportów wodnych (my upodobaliśmy sobie szczególnie narty wodne).

Jeśli chodzi o koszty to każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie czego chce od życia.
Nasze rodziny zareagowały pozytywnie na nasz pomysł.
Ogólnie nie żałujemy ani jednej "złotówki" wydanej na naszą wyprawę.
Fajna podróż poślubna przecież również kosztuje, a my mieliśmy od razu 2 w 1 ;)
Zostały nam absolutnie fantastyczne wspomnienia.

Co ciekawe koszty organizacji ślubu w Grecji wyszły porównywalne.
O ile loty i hotele były tańsze to niestety Grecy kasują eurasy za wszystko i dlatego nie byli dla mnie konkurencyjni.
Chcesz obrus na stole +50E, chcesz kwiatki +100E itd.

To chyba wszystko z informacji ogólnych tak na szybko ;)
3 ludzi lubi ten post.
Filek uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 22 Maj 2017 13:39 

Loty: 46
Kilometry: 67 374
Jakby ktos mial pytania odnosnie slubu w Grecji (Lindos) to pytajcie, chetnie odpowiem.
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 22 Maj 2017 14:45 
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 126 865
Ten wątek jest od tego, żeby się podzielić swoimi doświadczeniami dot. ślubu za granicą, a nie służy do tego, by "ciągnąć" kogoś za język, zważywszy, że Vojtas twierdzi, że koszty ślubu na Mauritiusie, a w Grecji są porównywalne. Więc jest okazja byś to potwierdził lub temu zaprzeczył;-)

Ostatnio edytowany przez LaVarsovienne 22 Maj 2017 14:58, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#47 PostWysłany: 22 Maj 2017 14:46 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 158 736
@Vojtas z usług jakiej firmy korzystaliście?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 22 Maj 2017 20:31 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie chciałem pisać w pierwszym poście, żeby nie posądzono mnie o reklamę (nie wiem jak z regulaminem forum w tym temacie), ale skoro padło konkretne pytanie to odpowiadam - Romantic Travel http://romantic-travel.pl.

W sumie to reklama należy im się jak najbardziej :)
Bardzo dobry kontakt z biurem.
Z kilku miłych rozmów z właścicielką dowiedzieliśmy się, że dzięki swoim znajomościom potrafiła nieraz zdziałać cuda w sytuacjach kryzysowych :)
Na rynku jest już trochę tego typu biur, ale zdecydowaliśmy się na RT, bo ma największe doświadczenie w temacie.
Za tym idą także konkurencyjne ceny, ale o tym pisałem w poprzednim poście.

Szczerze polecam.
bialy695 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#49 PostWysłany: 31 Maj 2017 14:23 

moja siostra brała ślub z Niemcem za granicą i musiałam biegać jej dokumenty tłumaczyć... ale ślub piękny :)
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 02 Cze 2017 16:35 

Loty: 46
Kilometry: 67 374
Ok. Opisze swoje doswiadczenia.

Slub ma Rodos w miejscowosci Lindos przy kapliczce sw. Pawla.

Skorzystalismy z uslug Pani, ktora sie tym zajmuje, znaleznione w google. Z racji, ze najlepiej odpisala (najbardziej konkretnie) nam na emaila, zdecydowalismy sie wlasnie na nia. Wydawala sie podchodzic indywidualnie do nas.

Slub 890 € - oplata za slub, urzednika i jego dojazd, tlumaczenie dokumentow na jezyk polski, ogolnie opieka i doradztwo.
Do tego jest wybor masy dodatkow, my skorzystalismy z:
- wynajem auta - okolo 100€ za dzien
- bukiet slubny - 60€
- fryzjer + makijaz - nie pamietam dokladnie, ale cos okolo 100€
- photo i video - z tego do konca nie jestesmy zadowoleni, szczegolnie z montazu video - 450€ - w tym zaliczala sie ceremonia + sesja w Lindos po slubie
- kolacja w swietnej tawernie ze swietnymi wlascicielami. Za 30-35€ mielismy tyle tak dobrego greckiego jedzenia, ze nie bylismy w stanie tego zjesc. Knajpka nazywa sie: Medeast Bar - piekne widoki po zachodzie slonca!
- ozdobienie kosciola - bodajze 250€

Wiec tak to wyglada mniej wiecej cenowo.

Jesli chdozi o hotel zatrzyallismy sie w 5* Princess Andriana Resort & Spa i byl to najlepszy hotel jaki w zyciu widzialem, z najlepszym jedzeniem i z obsluga.

Co do dokumentow: zalatwia sie normalnie wszystkie pozwolenia, akty itd. Wysyla sie do babki, ktora zalatwia pieczecie miedzynarodowe apostille. I w sumie dalej juz z gorki. Po slubie trzeba sie udac do urzedu na miejscu w Lindos, aby zabrac akt malzenstwa. Po powrocie do PL otrzymujecie tlumaczenie aktu, ktore nastepnie sie sklada bez zadnego problemu w urzedzie stanu cywilnego w PL za 50 zl.

Wiec sam slub wyniosl nas okolo 1800€, ale to zalezy ile macie dodatkow i jakich itd. Hotelu nie licze, bo to kazdy wedlug uznania wybiera, aczkolwiek nie zaluje naszego wyboru. Slub i tak nas wyszedl duzo taniej niz jakbysmy chcieli zrobic w Polsce, a zrobilismy go w Grecji, poniewaz mamy mala rodzine i taniej wychodzilo zrobic to w Grecji zeby bylo ciekawiej.

Slub mielismy kilka chwil po 18 i byl to super czas, gdyz swietne fotki wychodza przy zachodzie slonca, wiadomo. No i temperatura nie jest najwyzsza, aczkolwiek majac garniture da sie odczuc :D

Zastanawiam sie czy powinienem dac jakies rady czy da sie zrobic cos lepiej... Na pewno warto znac miejsce przed slubem, my w Lindos bylismy kilka lat wczesniej wiec wiedzielismy na co sie decydujemy.
Najwiekszy stress/obawy ludzie maja z przekazaniem informacji rodzinie, jesli jedziecie w jakims gronie wtedy jest ok, ale jesli chcecie slub tylko we 2 to jest lekka konsternacja, wiec trzeba pomyslec rowniez o tym, chociaz z tego co robilem research w necie, to wiekszosc wychodzi z zalozenia, ze to ich slub i ich decyzja, takze roznie ludzie do tego podchodza.

Na pewno jest fajnie jechac w jakims gronie, bo 'zaczynacie slub' juz w samolocie i jest fajna ekscytacja i takie pozytywne chwalenie sie, ze jedziecie na slub. Ludzie tak pozytywnie reaguja, wszyscy sie ciesza i skladaja Wam zyczenia, a jak juz jestescie ubrani slubnie, to kazdy Was zaczepia i prosi o fotke czy jakies slowo, gratuluja. I to jest bardzo fajna czesc, bo mam wrazenie ze w PL slub to tylko weekend, a tutaj sie rozciaga na tydzien czy 2 i najpierw ekscytacja, ze juz za chwile, a potem ekscytacja, ze juz po i korzystanie z tego.

Takze my swojej decyzji nie zalujemy i moge taka opcje jak najbardziej polecic, ale trzeba dobrze wszystko przeliczyc, bo wiadomo jak sie wydaje siano: slub 1 raz w zyciu wiec szkoda oszczedzac, wiec sie dodaje to, potem tamto i jeszcze cos innego, a ze wszystko w €, to wiadomo jak kwota potrafi rosnac.

Dwie fotki, ktore znalazlem jak to wyglada.

Image

Image

Nie wiem czy moge tutaj wklejac/reklamowac osoba z ktorej pomocy korzystalem, wiec jakby co to chetnie pomoge na priv. Jesli macie wiecej pytan lub cos konkretnego, to rowniez pomoge :D
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#51 PostWysłany: 21 Paź 2017 21:16 

Witam serdecznie,

wraz z narzeczonym planujemy wziąć ślub za granicą myśleliśmy nad ślubem we Włoszech lub którejś z wysp greckich, interesuje nas ślub kościelny. Niestety wszelkie dostępne informacje dotyczą ślubu cywilnego nie mogę znaleźć żadnych konkretów odnoście załatwienia formalności związanych ze ślubem kościelnym/konkordatowym. Czy ktoś z obecnych na forum mógłby mi udzielić takich informacji ? :) :) :)
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 21 Paź 2017 21:29 
Awatar użytkownika

platynowy
Mysie napisał(a):
wraz z narzeczonym planujemy wziąć ślub za granicą myśleliśmy nad ślubem we Włoszech lub którejś z wysp greckich, interesuje nas ślub kościelny.

Sam nie korzystalem, ale mysle ze nic trudnego, obierz sobie destynacje, napisz do tamtejszej parafi jakie sa wymogi, powiadom wlasna parafie, przeslij odpowiednie dokumenty 1-2 m-ce wczesniej i zamow termin.
Niekiedy Koscioly Katolickie za granica nie sa az tak restrykcyjne jak polskie, prawdopodobnie 3 spotkania w ramach poradni przedmalzenskiej mozna sobie darowac, ale w PL pewnie nie podaruja, bo dodatkowy dochod. :)
Przypuszczam, ze we Wloszech bedzie latwiej, gdyz na wyspach greckich musisz najpierw znalezc Kosciol Katolicki. ;)
Inna opcja to skorzystac z uslug firmy posredniczacej.
Pozdr.

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 21 Paź 2017 22:22 

Loty: 2
Kilometry: 4 884
srebrny
Miałem ślub kościelny we Włoszech, bo kochamy z lubą ten kraj. Do tego był zawierany w wersji jedna osoba niewierząca - ja. Padło na Rzym, którego akurat nie lubimy, ale zdecydowało ułatwienie - polska parafia św. Stanisława BM (ślub cywilny był wcześniej w Polsce, co likwidowało mnóstwo formalności). Kościół mały i piękny, blisko Koloseum, ksiądz udzielający ślubu super, kazanie pięknie - byliśmy bardzo zadowoleni.

Marzyliśmy o ślubie na Sycylii, ale z tego co czytaliśmy/dowiadywaliśmy się, to jeśli ktoś nie mieszka we Włoszech to nie jest łatwo. Ale Włochy i tak były!

ps. oczywiście nie chcieliśmy żadnych firm pośredniczących.
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 22 Paź 2017 08:44 

Loty: 213
Kilometry: 626 131
Także braliśmy ślub kościelny w Rzymie ale w Bazylice Santa Maria Sopra Minerva (gotycka, nikt w niej nie mówi po ang. tylko włoski, polscy księżą z parafii św. Stanisława BM nie chcieli pomóc, bo nie braliśmy ślubu w ich kościele). Cywilny wzięliśmy 3 miesiące wcześniej w Polsce.
Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz.

Ostatnio edytowany przez marcin.n, 22 Paź 2017 21:32, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 22 Paź 2017 21:03 

dziękuję za odpowiedzi a jak wyglądała formalna część załatwienia wszystkiego ? łatwo było się dogadać z parafią, długo się czeka na odpowiedzi ? co konkretnie jest nam potrzebne aby spełnić ich wymogi ? czy dużo wcześniej przed planowanym terminem ślubu należy być na miejscu ? i jakie to są orientacyjne koszta ? bo wiem że w Polskim kościele jakoś 500 zł. Planujemy być w bardzo małym gronie ja plus narzeczony ewentualnie 2 światków, czy kościół nie będzie miał nic przeciwko, że będzie to tylko dla nas ?
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 22 Paź 2017 21:31 

- załatwiasz wszystko w swojej parafii w Polsce tak jakbyś brał ślub w Polsce, całą dokumentację załatwiliśmy w Polsce, to dostaliśmy licencję żeby dostarczyć ją do parafii w Rzymie(licencja musiała być po włosku albo łacinie, nasza była w łacinie) i nasza parafia wysłała do tamtej.
- na miejscu z parafią dogadywaliśmy się za pomocą znajomego tłumacza włoskiego
- lataliśmy do Rzymu 3-4 razy żeby wszystko dograć
Wszystkie Twoje pytania musisz dogadać z parafią w której chcesz brać ślub. Koszta, jakie oni mają wymogi itp.
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 22 Paź 2017 21:34 
Awatar użytkownika

platynowy
marcin.n napisał(a):
- lataliśmy do Rzymu 3-4 razy żeby wszystko dograć

Az tyle, nie mozna bylo zalatwic telefonicznie, faxem, mailem??? :o

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 22 Paź 2017 21:37 

Bo to nie było tylko w celu formalności kościelnych, ale także dogrania wszelkich około ślubnych rzeczy hotelu,autobusu,muzyki,fotografa,restauracji,wesela,księdza polskiego i innej logistyki związanej ze ślubem/weselem.
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 12 Sty 2018 15:21 

My Dreams My Travel napisał(a):
Hej,
Ja wyszłam za mąż na Malcie, ślub cywilny przez urzędnikiem maltańskim. Wszystko organizowałam sama, choć łatwo nie było... Ale uroczystość udała się, ślub w atrium pałacowym, sesja zdjęciowa w starożytnej Mdinie, a potem zabawa :) Jeżeli ktoś z Was planuje podobna uroczystość, chętnie pomogę :)

Cześć, nie mogę jeszcze wysyłać pm, a zależy mi na jakichś informacjach, możesz się ze mną skontaktować:)?
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 12 Sty 2018 15:47 

srebrny
Slub za granicą to piekna sprawa. Jestem pod wrazeniem. Mysle jednak nad...rozwodem za granicą. Żona Polka i jeszcze o niczym nie wie? Da się? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

[ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], mk89 oraz 7 gości