Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Lut 2018 01:08 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 1
Czy brał ktoś ślub konkordatowy za granicą i może napisać coś o formalnościach z tym związanych?
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#62 PostWysłany: 07 Lut 2018 01:45 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 369
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
A w zasadzie dlaczego niechęć do organizowania wesela - jak to ktoś napisał - "ze schabowym i ciotką" musi oznaczać, że trzeba wyjechać za granicę, by wziąć ślub? Przecież można po prostu pójść w Polsce do urzędu. Czy obawiacie się, że w takiej sytuacji ciotka i tak wpadnie ze schabowym? :lol:
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 07 Lut 2018 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
My braliśmy ślub w USA, oboje jesteśmy Polakami.

Organizowałam wszystko mailowo przez agencję z Vegas, ślub był w Grand Canyon West: http://lasvegashelicopterweddings.com/Grand_Canyon.html
Mieli najlepszą cenę, szybko odpowiadali na maile i miałam możliwość lotu powrotnego przy zachodzie słońca bez żadnych dodatkowych opłat. Korzystają z Serenity Helicopters - polecam! Na miejscu wszystko było ok, organizacja super, no i ślub w tej scenerii dla nas był niesamowity.

W naszym pakiecie był:
- transport na trasie hotel - lotnisko - GC - lotnisko - hotel
- przelot helikopterem w obie strony (lot w jedną stronę ok. 45 minut)
- fotograf (zdjęcia z całości + film z przysięgi)
- przekąski
- szampan
- kwiatki
- no i oczywiście ceremonia
Całość 3808 USD. My byliśmy w dwie pary, więc kosztowało to chyba 4408 USD, czyli 2208 USD na parę.
Płaciłam najpierw zaliczkę i przed ślubem resztę, przez PayPal.

Dodatkowo dochodzi opłata dla urzędnika - 150 USD od pracy i napiwki wg uznania (my daliśmy pilotowi i fotografowi).

Jeżeli chodzi o formalności, to są minimalne:
- przed ślubem należy udać się do Marriage Bureau w Vegas, żeby uzyskać licencję - koszt 77 USD; dokument wypełnia się wcześniej on-line lub na miejscu (rubryk jest niewiele), po oddaniu go w okienku i uiszczeniu opłaty otrzymujemy licencję. Biuro jest czynne cała dobę, my byliśmy koło 23 i nie było żadnych kolejek.
- następnie przed ślubem, urzędnik wypełnia dokumenty w oparciu o licencję. Po ślubie otrzymujemy pamiątkowy akt ślubu (nie ma mocy prawnej).
- aby wpisać małżeństwo do polskich akt, należy zamówić on-line Proof of Marriage, o tu: https://clerk.clarkcountynv.gov/Acclaim ... mpleSearch . Kosztuje to chyba 16,50 USD. Można też go odebrać osobiście w Marriage Bureau kilka dni po ślubie - urzędnik powie wam, kiedy to będzie możliwe. Nasz przyszedł w ok. tydzień. Nie trzeba zamawiać Apostille.
- następnie zlecamy tłumaczenie poświadczone
- z oboma dokumentami udajemy się do USC, wypełniamy wniosek o transkrypcję aktu małżeństwa i wpłacamy chyba 88zł. Urząd sam pobiera z naszych akt brakujące dane (imiona rodziców itp.) i zabiera zarówno oryginał dokumentu z USA, jak i tłumaczenie. Cała procedura transkrypcji w Warszawie trwa około miesiąca, po tym czasie dostaliśmy telefon z urzędu, że polski akt ślubu jest już do odbioru. I już :)

Załączniki:
LVWC_254.jpg
LVWC_254.jpg [ 26.62 KiB | Obejrzany 5293 razy ]
LVWC_198.jpg
LVWC_198.jpg [ 67.54 KiB | Obejrzany 5293 razy ]
DSC_5802k.jpg
DSC_5802k.jpg [ 46.68 KiB | Obejrzany 5293 razy ]
DSC_5733k.jpg
DSC_5733k.jpg [ 53.26 KiB | Obejrzany 5293 razy ]
DSC_5687k.jpg
DSC_5687k.jpg [ 91.03 KiB | Obejrzany 5293 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 09 Lut 2018 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
malgo1987, czy to są fotki od profesjonalnego (tak zakładam) fotografa ? :shock:
czy to wasze amatorskie pstryki telefonem ?
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 09 Lut 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
rysiekkk, fotograf w pakiecie był dość słaby, nasze zdjęcia z lustrzanki wyszły dużo lepiej ;) Kadry są w większości beznadziejne, poucinane, do tego dostaliśmy tylko jpgi i niewiele da się z nich wyciągnąć. Ale tego się spodziewałam po obejrzeniu zdjęć na stronie, więc nie mam żalu. Z resztą zdjęcia i tak nie oddają widoków na żywo, a te zapamiętam na długo.

Tu chyba wrzuciłam mix (trochę od fotografa i jakieś nasze) i to po zmniejszeniu z 8MB to 500kb, więc wyglądają dość smutno. Nasze (na których nas nie ma siłą rzeczy) wyszły bardzo fajnie. Za to naszym znajomym zrobiliśmy ładne zdjęcia, więc oni mają lepszą pamiątkę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 09 Lut 2018 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
nie no tak pytam z ciekawości - bo te zdjęcia (bez urazy) totalnie amatorskie, prosto z aparatu, bez obróbki...

Przyzwoity fotograf + trochę czarów w Photohop`ie i już jest fajnie...
Image
Image


Dobra przepraszam za OT :oops:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 26 Kwi 2018 15:17 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Hanna Puzdrowska napisał(a):
Czy brał ktoś ślub konkordatowy za granicą i może napisać coś o formalnościach z tym związanych?

Ja brałem ślub kościelny za granicą, jeśli ktoś jest zainteresowany, służę pomocą :D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 09 Lip 2018 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tak jak wspomniano wczesniej, brales, opisz to tutaj, kazdy to czyta ten temat jest tym zainteresowany. @Grzes830324
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 24 Sie 2018 15:40 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Troszkę czasu minęło ale ok. Braliśmy ślub kościelny w Cap Malhereux na Mauritiusie. Jest to ten gustowny kościółek ze zdjęcia.

Czemu Mauritius? bo mi się pomyliło z Malediwami, a potem już głupio mi się było przyznać do wtopy, ale i to i to na "M" :D

Miał być i kościelny i cywilny na Mauri, ale że zabraliśmy się za to w październiku, a cały listopad i pół grudnia mnie nie było stwierdziliśmy, że ślub cywilny, taki troszkę "dla rodziny" weźmiemy na szybko jeszcze w grudniu. Tak wspolne rozliczenie dla małzonków miała tu znaczenie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Na Mauritiusie nie ma czegoś takiego jak ślub konkordatowy, możesz wziąć ślub w hotelu, a następnie drugi w kościele tego samego lub kolejnego dnia.

Termin ślubu kościelnego zaklepaliśmy w styczniu na kwiecień. Nam pomagała Kasia Windys - Polka tam mieszkajaca. Sporo firm w kraju oferuje śluby na Mauri, jej oferta była najbardziej konkretna i najlepsza finansowo. Aczkolwiek jakbym mial to robic sam 2x to i tak uwazam ze ciut przeplacilem :-)

W kraju trzeba zaczac od katechez dla narzeczonych, potem poradnia malzenska 3 spotkania i slynne wykresy sluzowe (tak naprawde mamy XXI wiek!) - jesli ktos jest z Poznania i okolic to proszę o kontakt, dam wskazowki jak przejsc to w miare bezbolesnie.
Teraz trzeba udać się do parafii pana młodego lub Pani młodej spisać protokół.

Nie wiem czemu ale najczesciej jest tak że ksiądz zazwyczaj robi oczy jak 5 złotówki i mówi, to ja wypiszę metrykę chrztu a formalności organizujcie w 2 parafii. I tak nas spławiał wikary, który nawet nie wiedział jak sie pisze "Mauritius" - na szczescie trafilismy na swietnego ksiedza w 2 parafii - który stwierdził, że on kiedyś był marynarzem i pływał na Mauritius i nam pomoże a w ogole to świetny pomysl i zazdro :D

Kolejny etap to spisanie protokołu przedmalzenskiego, dostarczenie dokumentow tj swiadectwa katechizacji nowozencow, papierka z poradni, tzw pelnych metryk chrztu z macierzystej parafii. Później jest gorzej, bo proboszcz parafii w której kompletujecie dokumentację musi wystąpić o tzw. licencję - pozwolenie na ślub za granicą. Maurtius to albo francuski albo angielski. Kuria daje sobie 14 dni na przetlumaczenie dokumentów. Potem podpis biskupa i druczki są słane do parafii gdzie ślub będzie udzielany. Mały tip - dokumenty kościelne ważne są 3 miesice od daty wystawienia - do terminu ślubu - w sumie to bezsens bo przeciez chrzest mialem 35 lat temu a biezmowanie 20 lat temu a one sa wazne, a papiery nie :D?
Jest to niestety troszkę cyrklacji - ustalenie daty slubu- spisanie protokolu, dostarczenie papierow, zgoda biskupa itp.
Nam troszke tego czasu ucieklo, bo cofneli nam przez jakis bzdet papiery z kancelarii biskupiej. Zostalo czasu niewiele, wiec proboszcz wpadl na pomysl, ze zeby czas zaoszczedzic, spisal licencje po lacinie... - zeby nie tracic czasu na tlumacza. Zaakcptowane.

W przypadku Mauritiusa wszystkie dokumenty trafiaja do kancelarii KAtolickiej Diecezji w Port Louis - do Pani Sheili Brelu Brelu
Chancellerie: Sheila Brelu-Brelu
Email: sbrelubrelu.eveche@diocesepl.mu
u niej tez sprawdza się pierw termin czy w danym dniu o tej godzinie mozna...

Ślubu udzielal nam sympatyczny zakonnik ks. Tadeusz Kud. Ślub po polsku.

Formalności po stronie polskiej, są duuuuużo większe niż te po maurytyjskiej. Niby na 30 dni przed slubem komplet dokumentow powinien byc juz na Mauri, czy te moje w ogole doszly to nie wiem, wiekszosc dokumentow przeslalem rowniez mailem do Sheili.

ojciec Kud jest proboszczem parafii St Julien, i spisujac protokol nie mowcie nic o Cap Malhereux jesli tam bierzecie slub - nasz proboszcz zaczal sprawdzac i mu wyszlo ze to inna parafia, wiec licencja musi byc na kogos innego i wyszlo zamieszanie.

Ogolnie koszt tej zabawy dla nas to 1000 ojro. 500 ojro wziela Kasia Windys "do reki' za kontakty z ksiedzem, Sheila i organizacje kosciola oraz muzyki i swiadkow (zakrystianka, oraz ona sama). 100 ojro dalismy ksiedzu " co łaska". 400 euro dostal fotograf. Targowaliśmy się bo początkowo chciał dużo więcej.

http://www.unmariageauparadis.com/en/ Elie robil nam zdjecia, i byly fajne w sumie :-)

Załączniki:
1317.jpg
1317.jpg [ 47.47 KiB | Obejrzany 4484 razy ]
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 24 Sie 2018 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ale rozumiem ze po prostu gosci tam nie mielscie?

Mnie bardziej wesele niz slub za granica interesuje, dlatego dopytuje :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 24 Sie 2018 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Jaka korpo...jaki obieg dokumentów...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 24 Sie 2018 21:17 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@LonDynia tak mielismy slub bez gosci. Moja dziewczyna, a teraz zona byla wowczas juz sierota. Mi jakies pol roku wczesniej zmarl ojciec, a mama nasza decyzje uszanowala. Poza tym oboje nie lubimy wesel I imprez a wesele mojego brata w wiejskim stylu do dzis jest jedna z najstraszniejszych traum w moim zyciu :D krakowskim targiem dla rodziny byl slub w USC w Polsce I obiad w restauracji dla paru najblizszych osob.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 12 Paź 2018 22:03 

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 0
Hej,
Wspólnie z narzeczoną planujemy ślub w Hiszpanii, w Santiago de Compostela. Wszystko przygotowujemy sami. Mamy kontakt z polskim księdzem mieszkającym w Santiago, czekamy tylko na potwierdzenie terminu z parafii. Czy ktoś orientuje się mniej więcej jaką kwotę może zażyczyć sobie proboszcz parafii? Może ktoś brał ślub w Hiszpanii i mógłby cos podpowiedzieć.
Pozdrawiam wszystkich :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 12 Paź 2018 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Jakby to był hiszpańskojęzyczny ksiądz to by wziął tyle ile mu Francesco nakazał...ale skoro to jest polski ksiądz to..........będzie drogo ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Paź 2018 23:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Co łaska.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 13 Paź 2018 02:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jan Bagiński napisał(a):
Wspólnie z narzeczoną planujemy ślub w Hiszpanii, w Santiago de Compostela. Wszystko przygotowujemy sami. Mamy kontakt z polskim księdzem mieszkającym w Santiago, czekamy tylko na potwierdzenie terminu z parafii. Czy ktoś orientuje się mniej więcej jaką kwotę może zażyczyć sobie proboszcz parafii?

Tego nawet starzy gorale nie wiedza i przypuszczam, ze w Euro. ;)
Jesli znajomy to wezmie po znajomosci wiecej, a jesli nieznajomy powinien mniej skasowac. :D

Kod:
Bonus: Ile kosztuje msza ślubna?

Nas „wynajęcie kościoła” (no bo jak to inaczej nazwać) kosztowało 200 euro (bez faktury, hihi), ale mając na uwadze, że był to piękny romański kościół, zapłaciłabym i 300 euro za przepiękne otoczenie i świadomość, że dokładam się do utrzymania takiego zabytku. Nasz kochany polski ksiądz, który był z innej parafii i na dodatek musiał do nas dojechać jakieś 60 kilometrów z innego miasta, nie chciał przyjąć od nas żadnych pieniędzy, co nas bardzo wzruszyło.
https://olganina.com/slub-w-hiszpanii-c ... -wiedziec/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Gru 2019 23:35 

Rejestracja: 21 Gru 2019
Posty: 0
Hej. :)

Bardzo proszę o kontakt osoby, które ślub w Santiago de Compostela mają już za sobą. Mam kilka pytań odnośnie formalności. Proszę o wiadomość na maila: angchmm@gmail.com
Z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 03 Sty 2020 13:01 

Rejestracja: 03 Sty 2020
Posty: 0
Cześć. Z narzeczonym chcielibyśmy wziąć ślub cywilny w jednym z europejskich krajów, na naszej liście mamy Włochy, Portugalię i Francję (niestety w Hiszpanii wymagane jest zameldowanie). Czy ktoś mógłby mi krok po kroku wyjaśnić gdzie należy się udać w celu załatwienia formalności - nasz lokalny USC czy może ambasada/konsulat któregoś z tych krajów? I przede wszystkim - czy wszystkich formalności da się dopełnić z Polski? (gdzieś czytałam, że niektóre dokumenty trzeba dostarczyć wcześniej osobiście, co jest dość mocno ograniczające).
Chcemy wszystko załatwić sami, bez żadnych pośredników. Nie będziemy organizować żadnych dodatkowych uroczystości tam na miejscu, zwykła ceremonia cywilna.
Będę bardzo wdzięczna za informacje od osób doświadczonych w temacie. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 08 Sty 2020 12:42 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@klapton
możecie mieć kłopoty gdyż od 1 marca 2015 roku obowiazuja przepisy które nakazują podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazan do zawarcia związku malzenskiego w obecności konsula na około miesiąc przed slubem wiec... Francja Wlochy Portugalia czy Hiszpania - wszędzie będziecie musieli wybrać się 2x raz po podpis, 2x na slub :D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 08 Sty 2020 16:49 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 765
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Polecam zerknąć także w ten wątek https://www.fly4free.pl/forum/slub-w-grecji,1481,118321. Może komuś się przyda
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group