Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2017 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Lotnisko jest malutkie (5 gateów). Poza tym przytulne, a w kawiarniach na terenie lotniska można palić, ceny kawy i kanapek są przystępne. Ławki w hali odlotów nadawałyby się do spania, a kwiaty w doniczkach nie są sztuczne (to takie ciekawostki były).

Na lotnisko można dostać się na dwa sposoby transportem publicznym.

1. Jest bezpośredni autobus z lotniska do przystanku, który jest na przeciwko fontanny, która stanowi jedną z głównych atrakcji starego miasta. Można wsiadać i wysiadać po drodze. Miejsce jak widać na załączonym obrazku nazywa się Bascarsija i jest również pętlą autobusowo/tramwajową. Bilet kupuje się u kierowcy i kosztuje 5 marek ichnich.

2. Można jechać również trolejbusem na przykład linią 103 lub 107 (obydwie jadą z centrum, ale maja początkowo trochę inne trasy). Obydwa trolejbusy jeżdżą często (co około 10 minut). Bilet na nie kupuje się w kiosku i kosztuje 1,80 marki. Rozwiązanie to wiąże się ze spacerem - trzeba dojść od przystanku trolejbusu na terenie osiedla mieszkalnego do lotniska około 1 kilometra. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie. Mapy google działają w Sarajewie i jak się wybierze transport publiczny to podpowiedzą zarówno linię trolejbusa, jak i to którędy potem iść z przystanku na lotnisko.

Załączniki:
lotnisko_sarajewo_autobus.jpg
lotnisko_sarajewo_autobus.jpg [ 163.28 KiB | Obejrzany 13364 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 06 Maj 2017 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Napisz proszę, jaki jest orientacyjny czas przejazdu airport-Baszczarsija ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2017 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌wtak‌
Taxi ok. 20 min, ja zalatwialem sobie taxowke przez hotel i placilem 10 Euro za 2 osoby. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Maj 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
@‌cccc‌ czy na autobusy, tramwaje i trolejbusy, obowiązuje identyczny bilet? Jak rozumiem ten z lotniska jest jakiś ekstra, ale to już pomijam.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Maj 2017 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌Donovaninho‌
Mozesz kupic w kiosku za 5 KM tzw. One Day Travel Card Pass wazny na transport publiczny w strefie A (autobusy, trolejbusy i tramwaje). ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Donovaninho lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Maj 2017 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
-- 13 Maj 2017 19:57 --

Trolejbus jedzie jakieś 30 minut. To autobus, ten za pięć marek, pewnie jakoś podobnie. W sumie pewnie wiele zależy od natężenia ruchu - są korki czy ich nie ma.
wtak napisał(a):
Napisz proszę, jaki jest orientacyjny czas przejazdu airport-Baszczarsija ;)


-- 13 Maj 2017 19:58 --

Nie wiem czy identyczny. Ja w kiosku powiedziałem, że chcę bilet na trolejbus i taki dostałem, a czy byłby on również ważny w tramwaju lub autobusie to nie mam pojęcia. Mogę tylko podejrzewać, że tak.
Donovaninho napisał(a):
@‌cccc‌ czy na autobusy, tramwaje i trolejbusy, obowiązuje identyczny bilet? Jak rozumiem ten z lotniska jest jakiś ekstra, ale to już pomijam.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Wszystko się zgadza.
Dojazd z lotniska całkiem OK. Jest szybki bus dla turystów spod lotniska za 5 km albo trolejbus z osiedla. Do przystanku Dobrinja idzie się 10-15 min. Bilet za 1,8 km można kupić w kiosku po drugiej stronie ulicy.
Jedna uwaga - do 103 albo 107 wsiadamy przednimi drzwiami. Miejscowi wsiadają też tymi na końcu trolejbusu, ale oni nie kasują biletów. Żeby skasować, trzeba się przebić na sam początek, co zazwyczaj jest trudne.

Pytałem wcześniej o bilety, więc może komuś się przyda - w trolejbusach i tramwajach są różne bilety.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:45 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 17
Dojazd z/ do lotniska: najszybciej to autobus za 5 KM (ok.30-35minut w zależności od pory dnia może być dłużej) aktualny rozkład jazdy: http://www.centrotrans.com/uimages/LETA ... JE2018.jpg
Inny sposób to jak koledzy pisali z pętli autobusowej Dobrinja (spacer przez osiedle 10-12minut)-> trolejbus 103 (bilet w kiosku lub u kierowcy 1,8km, jedzie do przystanku Trg austrije około 3minuty od Bascasrsiji) lub są jeszcze co 20minut autobusy Centrotrans opisane DOBRINJA - VIJEĆNICA (bilet tylko u kierowcy 2KM czas ok.40-45minut). Tutaj rozkład jazdy:
https://pl.scribd.com/doc/317028371/Vij ... entrotrans
Samo lotnisko malutkie, darmowe wifi jest tylko 15 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mariusz Sa uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Lip 2018 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Aktualne info: tak, jak napisano powyżej, darmowy internet tylko 15 min. Co ważne, należy podać przy logowaniu nr biletu, którego jeśli korzystamy z Wizza po prostu nie ma. Autobus (bezpośredni) jedzie czasem nawet 40 min. Bilet można kupić u kierowcy (ta sama cena), rozkład orientacyjny (miał odjechać o 14.15, a wyruszył 5 minut szybciej). Na koniec niespodzianka: kontrola biletów przed samym lotniskiem, gdyby czasem ktoś się wcisnął niepostrzeżenie ;) Samo lotnisko to taki kurnik, nie ma gdzie za bardzo nawet usiąść. Mnóstwo - dla niektórych zapewne egzotycznych postaci ;) (loty do Rijadu, Kuwejtu, Dubaju).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lip 2018 10:50 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 4
Loty: 48
Kilometry: 62 972
Warto wspomnieć że powrotne busy do lotniska te za 5KM jeżdzą czasem mocno opóźnione z powodu korków. To ważne w momencie gdybyśmy mieli zamiar wpaść na lotnisko na ostatnią chwilę. My czekaliśmy na bus o 15:00 a o 14:50 podjechał ten który miał być o 14:15 ;)
Co do samego lotniska no to naprawdę nie ma o czym pisać. Raptem 5 bramek - to chyba najmniejsze na jakim byłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Sie 2018 11:25 

Rejestracja: 18 Lip 2017
Posty: 1
A jak z uznawaniem mobilnych kart pokładowych z Wizz? ;) Nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Sie 2018 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Mobilne karty pokładowe są honorowane. Nie ma z nimi żadnego problemu.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kladia uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:00 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Tym razem był problem z biletami odprawionymi online (przypuszczalnie mieli jakiś błąd na skanerze). Wszystkich odsyłali do okienka wizza celem aktualizacji odprawy. A więc czasem przydaje się być wcześniej na lotnisku...
Najprościej z/na lotnisko taksówką, wg licznika kosztuje ok. 12-15 marek bośniackich (6-7 euro), w porze nocnej 20 marek, czas przejazdu z/do Baščaršiji (Old Town) ok. 20 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Maj 2022 01:25 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Aktualne info: w związku z tym, że odlot miałem o 6 rano wypytałem miejscowych o niezawodną sieć taksówkową. Z dwóch niezależnych źródeł polecono mi Crveni Taxi +38733760600
Nie da się zamówić taxi na określoną godzinę, trzeba dzwonić bezpośrednio przed kursem, ale obiecują, że niezależnie od pory dnia lub nocy przyjadą w ciągu góra 10 min. Zadzwoniłem przed 4 rano, taksówka była po 4 min. Z centrum (Mjedenica, blisko Baščaršiji) na lotnisko jechałem 20 min i zapłaciłem wg licznika 14 KM.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Cze 2022 19:31 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
czy mógłby ktoś oznaczyć na mapach, gdzie jest najbliższy przystanek trolejbusa 103 lub 107 z lotniska? który to przystanek Dobrinja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Cze 2022 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Kilka lat temu to było tu, nie sądzę, aby się coś zmieniło

https://maps.app.goo.gl/GomBYQPrxzBr3mnr7

Na moovit jest sarajewska komunikacja
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Cze 2022 10:38 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Z moovit bym był ostrożny - cały czas pokazuje np tramwaje w Alei Snajperów a tam tory zerwane, remont i od zajezdni tramwajowej nic nie jeździ dalej (tylko kierunek centrum).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Cze 2022 12:16 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Dokładniejsza mapa trasy trolejbusa 103.

Sarajevo trolleybus - Network map z niemieckiej wiki:
Cytuj:
https://de.wikipedia.org/wiki/Oberleitungsbus_Sarajevo

duża mapa
Cytuj:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sarajevo_trolleybus_-_Network_map.png

Załącznik:
trolejbus_103_lotnicko-centrum.jpg
trolejbus_103_lotnicko-centrum.jpg [ 173.45 KiB | Obejrzany 4786 razy ]


Zaczyna trasę od pętli/parkingu na Bulevar Mimara Sinana w dzielnicy Dobrinja. Niestety nie ma żadnego ważniejszego punktu, żeby go oznaczyć na google.
Załącznik:
Dobrinja-–-Mapy-Google.png
Dobrinja-–-Mapy-Google.png [ 393.2 KiB | Obejrzany 4786 razy ]


Koniec trasy w centrum przy Ministry of Defense of Bosnia and Herzegovina

W 2018 roku trasę z lotniska do noclegu w Baščaršija szedłem z buta, wzdłuż Bulevar Meše Selimovića.


Póki co firma GRAS (JKP GRAS Sarajevo) Javno komunalno preduzeće – Gradski saobraćaj Sarajevo nie dorobiła się strony internetowej z rozkładami oraz mapami tras. Dobrym źródłem info o komunikacji w Sarajewie jest niemieckie wiki oraz pasjonaci tematu:
Cytuj:
https://de.wikipedia.org/wiki/JKP_GRAS_Sarajevo

Cytuj:
https://forum.affinity.serif.com/index.php?/topic/89432-sarajevo-tram-and-trolleybus-transit-map/




Znajoma właśnie wróciła z Sarajewa. Z lotniska brała Crveni Taxi Sarajevo. Nie mają swojej strony. Na google tylko informacjie o nich:
Cytuj:
Adres: Safeta Zajke 114, Sarajevo 71000, Bośnia i Hercegowina
Telefon: +387 33 468-728


Z lotniska na na ulicę Fadil-Paše Šerifovića zapłaciła 17 KM. Lot popołudniowy. Na lotnisku zakupiła SIM kartę i z niej zamówiła kurs. W kiosku na lotnisku nie mogła zamówić taksówki. Przed terminalem są tylko żółte taksówki
Cytuj:
http://www.sarajevotaxi.com/kontakt-pozovi-taxi/
. Na trpiadvisorze ten drugi przewoźnik nie jest polecany. Ale znajoma często i gęsto korzystała z nich poruszając się po mieście i nie odczuła, że była naciągana.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 02 Cze 2022 16:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Cze 2022 21:40 

Rejestracja: 05 Lip 2021
Posty: 50
Loty: 297
Kilometry: 316 942
czy ktoś może wie jak na miejscu działa Uber albo Bolt? i czy za Bolta należność ściąga z konta czy trzeba płacić gotówką?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 07 Cze 2022 22:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Cze 2022 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tak ktoś wie jak działa.

Nie działa
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group