Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2017 19:05 
Awatar użytkownika

Lotnisko jest malutkie (5 gateów). Poza tym przytulne, a w kawiarniach na terenie lotniska można palić, ceny kawy i kanapek są przystępne. Ławki w hali odlotów nadawałyby się do spania, a kwiaty w doniczkach nie są sztuczne (to takie ciekawostki były).

Na lotnisko można dostać się na dwa sposoby transportem publicznym.

1. Jest bezpośredni autobus z lotniska do przystanku, który jest na przeciwko fontanny, która stanowi jedną z głównych atrakcji starego miasta. Można wsiadać i wysiadać po drodze. Miejsce jak widać na załączonym obrazku nazywa się Bascarsija i jest również pętlą autobusowo/tramwajową. Bilet kupuje się u kierowcy i kosztuje 5 marek ichnich.

2. Można jechać również trolejbusem na przykład linią 103 lub 107 (obydwie jadą z centrum, ale maja początkowo trochę inne trasy). Obydwa trolejbusy jeżdżą często (co około 10 minut). Bilet na nie kupuje się w kiosku i kosztuje 1,80 marki. Rozwiązanie to wiąże się ze spacerem - trzeba dojść od przystanku trolejbusu na terenie osiedla mieszkalnego do lotniska około 1 kilometra. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie. Mapy google działają w Sarajewie i jak się wybierze transport publiczny to podpowiedzą zarówno linię trolejbusa, jak i to którędy potem iść z przystanku na lotnisko.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 06 Maj 2017 19:13 
Awatar użytkownika

platynowy
Napisz proszę, jaki jest orientacyjny czas przejazdu airport-Baszczarsija ;)

#3 PostWysłany: 06 Maj 2017 20:17 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
@‌wtak‌
Taxi ok. 20 min, ja zalatwialem sobie taxowke przez hotel i placilem 10 Euro za 2 osoby. ;)

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off

#4 PostWysłany: 07 Maj 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 153 516
@‌cccc‌ czy na autobusy, tramwaje i trolejbusy, obowiązuje identyczny bilet? Jak rozumiem ten z lotniska jest jakiś ekstra, ale to już pomijam.

#5 PostWysłany: 07 Maj 2017 23:28 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
@‌Donovaninho‌
Mozesz kupic w kiosku za 5 KM tzw. One Day Travel Card Pass wazny na transport publiczny w strefie A (autobusy, trolejbusy i tramwaje). ;)

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off
Donovaninho lubi ten post.

#6 PostWysłany: 13 Maj 2017 18:58 
Awatar użytkownika

-- 13 Maj 2017 19:57 --

Trolejbus jedzie jakieś 30 minut. To autobus, ten za pięć marek, pewnie jakoś podobnie. W sumie pewnie wiele zależy od natężenia ruchu - są korki czy ich nie ma.
wtak napisał(a):
Napisz proszę, jaki jest orientacyjny czas przejazdu airport-Baszczarsija ;)

-- 13 Maj 2017 19:58 --

Nie wiem czy identyczny. Ja w kiosku powiedziałem, że chcę bilet na trolejbus i taki dostałem, a czy byłby on również ważny w tramwaju lub autobusie to nie mam pojęcia. Mogę tylko podejrzewać, że tak.
Donovaninho napisał(a):
@‌cccc‌ czy na autobusy, tramwaje i trolejbusy, obowiązuje identyczny bilet? Jak rozumiem ten z lotniska jest jakiś ekstra, ale to już pomijam.
 Relacje PM off

#7 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:24 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 153 516
Wszystko się zgadza.
Dojazd z lotniska całkiem OK. Jest szybki bus dla turystów spod lotniska za 5 km albo trolejbus z osiedla. Do przystanku Dobrinja idzie się 10-15 min. Bilet za 1,8 km można kupić w kiosku po drugiej stronie ulicy.
Jedna uwaga - do 103 albo 107 wsiadamy przednimi drzwiami. Miejscowi wsiadają też tymi na końcu trolejbusu, ale oni nie kasują biletów. Żeby skasować, trzeba się przebić na sam początek, co zazwyczaj jest trudne.

Pytałem wcześniej o bilety, więc może komuś się przyda - w trolejbusach i tramwajach są różne bilety.

#8 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:45 

Dojazd z/ do lotniska: najszybciej to autobus za 5 KM (ok.30-35minut w zależności od pory dnia może być dłużej) aktualny rozkład jazdy: http://www.centrotrans.com/uimages/LETA ... JE2018.jpg
Inny sposób to jak koledzy pisali z pętli autobusowej Dobrinja (spacer przez osiedle 10-12minut)-> trolejbus 103 (bilet w kiosku lub u kierowcy 1,8km, jedzie do przystanku Trg austrije około 3minuty od Bascasrsiji) lub są jeszcze co 20minut autobusy Centrotrans opisane DOBRINJA - VIJEĆNICA (bilet tylko u kierowcy 2KM czas ok.40-45minut). Tutaj rozkład jazdy:
https://pl.scribd.com/doc/317028371/Vij ... entrotrans
Samo lotnisko malutkie, darmowe wifi jest tylko 15 minut.
 Relacje PM off
Mariusz Sa uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 25 Lip 2018 20:32 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Aktualne info: tak, jak napisano powyżej, darmowy internet tylko 15 min. Co ważne, należy podać przy logowaniu nr biletu, którego jeśli korzystamy z Wizza po prostu nie ma. Autobus (bezpośredni) jedzie czasem nawet 40 min. Bilet można kupić u kierowcy (ta sama cena), rozkład orientacyjny (miał odjechać o 14.15, a wyruszył 5 minut szybciej). Na koniec niespodzianka: kontrola biletów przed samym lotniskiem, gdyby czasem ktoś się wcisnął niepostrzeżenie ;) Samo lotnisko to taki kurnik, nie ma gdzie za bardzo nawet usiąść. Mnóstwo - dla niektórych zapewne egzotycznych postaci ;) (loty do Rijadu, Kuwejtu, Dubaju).
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda, Tunezja, Uganda, Armenia, Indie, Indonezja, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan + Europa
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 27 Lip 2018 10:50 

Loty: 48
Kilometry: 62 972
Warto wspomnieć że powrotne busy do lotniska te za 5KM jeżdzą czasem mocno opóźnione z powodu korków. To ważne w momencie gdybyśmy mieli zamiar wpaść na lotnisko na ostatnią chwilę. My czekaliśmy na bus o 15:00 a o 14:50 podjechał ten który miał być o 14:15 ;)
Co do samego lotniska no to naprawdę nie ma o czym pisać. Raptem 5 bramek - to chyba najmniejsze na jakim byłem.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 27 Sie 2018 11:25 

A jak z uznawaniem mobilnych kart pokładowych z Wizz? ;) Nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat :roll:
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 27 Sie 2018 13:05 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Mobilne karty pokładowe są honorowane. Nie ma z nimi żadnego problemu.
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda, Tunezja, Uganda, Armenia, Indie, Indonezja, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan + Europa
 Relacje PM off
kladia uważa post za pomocny.

#13 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:00 

Loty: 540
Kilometry: 832 320
niebieski
Tym razem był problem z biletami odprawionymi online (przypuszczalnie mieli jakiś błąd na skanerze). Wszystkich odsyłali do okienka wizza celem aktualizacji odprawy. A więc czasem przydaje się być wcześniej na lotnisku...
Najprościej z/na lotnisko taksówką, wg licznika kosztuje ok. 12-15 marek bośniackich (6-7 euro), w porze nocnej 20 marek, czas przejazdu z/do Baščaršiji (Old Town) ok. 20 min.
 Relacje PM off  

[ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości