Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Mar 2013 10:31 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
Samej :)

Od jakiegoś czasu jestem zwolenniczką samotnych wypraw. Chociaż czasami podróżowałam z jedną osobą i takie wyjazdy także zaliczam do udanych.

Raz byłam z czteroosobową ekipą i niestety mam złe wspomnienia. Każdy chciał robić coś innego, dlatego często rozdzielaliśmy się na cały dzień i spotykaliśmy dopiero wieczorem.
_________________
Moje podróże -> http://www.podrozniczo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 10 Mar 2013 11:21 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 103
W rozdzielaniu się nie ma przecież nic złego. Nikt nie podpisuje papierów przed wyjazdem że będzie uwiązany spędzał z resztą ludzi 24h/dobę. A plusem jest to, że jak chcecie to zwiedzacie/podróżujecie wspólnie a jak nie to tak jak byście byli osobno - samotnie. Czyli zyskuje się znaczną dowolność. IMHO same plusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Mar 2013 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Człowiek to zwierze społeczne - nie zdarzyło mi się jeszcze podróżować samemu :)
W mojej opinii trzeba mieć dogadująca się ekipę na wyjazdy, aby nie było niepotrzebnych zgrzytów.
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 10 Mar 2013 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 418
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".

Aby móc jeździć w towarzystwie, to trzeba mieć takowe.
W moim przypadku ktoś albo marudzi, albo nie ma czasu, albo mu się nie chce itp. itd.
Dlatego od dłuższego czasu jeżdżę sam i nawet zacząłem sobie to chwalić :P
_________________
Ja chcę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Mar 2013 12:59 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
U mnie dobre towarzystwo wyjazdowe to towar deficytowy, tym bardziej ze gustuje w calodziennym intensywnym zwiedzaniu, czesto od switu do zmierzchu. Wole jechac sam i w pelni czerpac z wyjazdu niz miec narzekajace towarzystwo. Najczesciej mieszkam wtedy w hostelu, a tam mozna zawsze znalezc pokrewne dusze.
Od czasu do czasu robie wyjatki i wybieram sie gdzies w gronie rodzinnym, wtedy jest bardziej leniwie, plazowo, uwzgledniajac potrzeby dzieciakow. Te wyjazdy tez sa super i maja swoj urok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Mar 2013 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Zdecydowanie w pojedynkę.Większość ludzi - z którymi miałem do czynienia - niepoważni i mało konkretni.
Zawracali mi głowę,a później kontakt się urywał,więc wyleczyłem się z ogłoszeń typu "szukam towarzysza/towarzyszki na wspólny wyjazd".
Samotne podróżowanie ma tę zaletę (przy dużej ilości wad,niestety),że z noclegiem na couchsurfingu jest o wiele łatwiej i sam kontakt z gospodarzem bardziej bezpośredni.Można się zaprzyjaźnić,w co wcześniej trudno mi było uwierzyć (np.jak się przebywa u kogoś tydzień i nie musi to być codzienny maraton zwiedzania z gospodarzem,ale proste codzienne czynności). Stajesz się po prostu częścią jego/jej życia.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Mar 2013 13:44 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
svalbald napisał(a):
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".

Aby móc jeździć w towarzystwie, to trzeba mieć takowe.
W moim przypadku ktoś albo marudzi, albo nie ma czasu, albo mu się nie chce itp. itd.
Dlatego od dłuższego czasu jeżdżę sam i nawet zacząłem sobie to chwalić :P

Mam tak samo :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Mar 2013 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 39
Jak jest możliwość to z kimś jest lepiej ale... jak są jakieś fajne okazję takie z f4f to naprawdę ciężko ludzi ogarnąć nawet jak się mówi że za samolot płace ja (no jak bilety sa do 10zł :D ) ale i tak tym nikogo nie przekonałem ...

Ostatnio dzięki f4f sporo latam na razie po europie do afryki się wybrać chcę ale tych fanatyków zaczynam się bać ostatnio porwali całą rodzinę francuską z dziećmi...

Egipt polecam ceny spadły fajnie w kurortach które są bronione jak twierdza ale tam też jest coraz gorzej w sensie że bałbym się (i bałem się ) odwiedzić Kair małą grupką co innego przez biuro z obstawą ...

Z mojego doświadczenia :D polecam jednak podróżować z kimś (ale sprawdzonym) lepiej
_________________
Zawsze dziękuje za uzyskaną pomoc i podpowiedzi ! DZIĘKI !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Mar 2013 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Nie ma się czego bać w Egipcie, a szczególnie w Kairze, w styczniu sam się poruszałem po całym kraju lokalnymi środkami transportu (w tym nocnymi autobusami, gdzie byłem jedynym białym), wszędzie chodziłem na piechotę, po Kairze chodziłem w nocy i czułem sie bezpiecznie. Oczywiście zdrowy rozsądek wskazany. Poza nachalnymi ludzmi oferującymi mi absolutnie wszystko oraz miejscami niechęcią do turystów było naprawdę ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 20 Kwi 2013 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
A jak radzicie sobie w samotnej podróży gdy chcecie sobie zrobić zdjęcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Kwi 2013 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 418
Samowyzwalacz :P
_________________
Ja chcę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Kwi 2013 19:50 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
sherif14 napisał(a):
A jak radzicie sobie w samotnej podróży gdy chcecie sobie zrobić zdjęcie?

Nie robimy...? :)
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Kwi 2013 19:54 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 10
Witam!Osobiście wolę jechać z kimś,ale czasami wyjeżdżałem samotnie na krótkie wyprawy.Wszystko zależy od towarzystwa,z którym się wybiera w podróż.Czasami bywa niezbyt miło,bo każda osoba mi inną wizję zwiedzania danego miejsca.Co do zdjęć,to jak wyruszałem samotnie,to prosiłem przypadkowe osoby o zrobienie mi fotki - nigdy nikt nie odmówił ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Kwi 2013 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Trochę gorzej jak ma się lustrzankę i pierwsza lepsza osoba nie będzie miała pojęcia jak jej używać - bo zablokowanie ostrości i przekadrowanie przekracza umiejętności większości osób i niestety często wychodzą nieostre. O jako takim skomponowaniu ujęcia to już nawet nie wspominam.

Kiedyś podchodziłem z prośbą o zdjęcie do osób które chodziły z podobnymi aparatami, ale teraz to już też nic nie gwarantuje... Coraz więcej osób ma lustrzanki, a niestety nie wszyscy umieją je poprawnie używać..
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Kwi 2013 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
sherif14 napisał(a):
A jak radzicie sobie w samotnej podróży gdy chcecie sobie zrobić zdjęcie?


statyw + samowyzwalacz --- świetna kombinacja

a jak się ludzie dziwią jak coś takiego ustawiasz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Kwi 2013 21:38 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Tylko i wyłącznie z narzeczoną.

Raz popełniliśmy błąd i pojechaliśmy ze znajomymi - masakra. Mimo, że bardzo się lubimy, to jednak preferencje, co do zwiedzania mieliśmy zupełnie inne. Ponadto oni mieli przygotować zwiedzanie w jednym z miejsc, a jak się okazało ich zaplanowanie zwiedzania polegało na wyjęciu przewodnika w pociągu (pół godziny przed dojazdem do miejsca docelowego). Poza tym dwa dni smęcili aż mieliśmy wrażenie, że może z nami jest coś nie tak, że lubimy na maxa wykorzystywać czas.

Od tej pory wyleczyliśmy się z podróżowania z kimś. Najlepiej nam się podróżuje we dwoje i drugi raz nie zaryzykujemy popsucia wyjazdu choćby w 10% przez kogoś innego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Kwi 2013 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
miszti napisał(a):
Tylko i wyłącznie z narzeczoną.

Raz popełniliśmy błąd i pojechaliśmy ze znajomymi - masakra. Mimo, że bardzo się lubimy, to jednak preferencje, co do zwiedzania mieliśmy zupełnie inne. Ponadto oni mieli przygotować zwiedzanie w jednym z miejsc, a jak się okazało ich zaplanowanie zwiedzania polegało na wyjęciu przewodnika w pociągu (pół godziny przed dojazdem do miejsca docelowego). Poza tym dwa dni smęcili aż mieliśmy wrażenie, że może z nami jest coś nie tak, że lubimy na maxa wykorzystywać czas.

Od tej pory wyleczyliśmy się z podróżowania z kimś. Najlepiej nam się podróżuje we dwoje i drugi raz nie zaryzykujemy popsucia wyjazdu choćby w 10% przez kogoś innego :)


Wiesz,ja też lubię pojechać gdzieś ze swoją drugą połową,ale nie każdy może.Ale takie samotne wojaże też mają swój urok...
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 16 Maj 2013 22:37 

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 3
Witam! Od dawna przeglądam tutejsze forum i chciałbym wypowiedzieć się.Podróżowanie w pojedynkę ma swoje plusy jak i minusy, ale rzeczywistość czasami bywa taka, że nie ma z kim w danej chwili podróżować. Kocham podróże, te bliskie i dalekie i nie zawsze mam z kim pojechać. Znacie ten ból? Czasami wybieram podróż w pojedynkę ... Singiel w podróży też sobie da radę :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 16 Maj 2013 23:06 

Rejestracja: 24 Kwi 2013
Posty: 3
Ja tylko i wyłącznie z kimś, raz byłem sam i się zanudziłem na śmierć

Razem raźniej można sobie pokomentować, pośmiać się, czy tam nawet pokłócić, ze jeden chce wstać o 7 i iść zwiedzać a drugi śpi do 11 zmęczony wczorajszym wieczorem, wszystko ma swój urok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Maj 2013 07:33 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
Ja tez podrozuje z druga polowka. Samej troche smutno.
Kiedys probowalismy namowic znajomych. Ale to tak wychodzi ze zanim sie zdecyduja to my juz zdazymy kupic bilety i tanie sie koncza. Poza tym bez naciskow bo nie chce uslyszec ze hotel nie taki itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: lukket, Mixsa oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group