Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 15 Sie 2013 16:06 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
A ja wolę podróżować sama. Często w hostelach łatwiej o jedno miejsce niż kilka, szczególnie jeśli decydujemy się na wyjazd w ostatniej chwili. A w takich miejscach można poznać świetnych ludzi.
Poza tym mogę iść tam gdzie chcę, wydać tyle ile chcę i wrócić do hostelu o której chcę bez oglądania się na współtowarzyszy ;)
Krzysiekgd lubi ten post.

#122 PostWysłany: 19 Sie 2013 12:37 

A ja wolę z kimś, ale nie jest mi obojętne, kto ze mną podróżuje :P Jest kilka osób, których towarzystwo mnie nie drażni, a wręcz przeciwnie - umila mi czas :)
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 24 Sie 2013 17:04 

Zbanowany
Chciałbym raz zaszaleć samemu, gdzieś na fajnej wysepce (kobiety i te sprawy) :D.
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 24 Sie 2013 17:33 
Awatar użytkownika

Bosiu napisał(a):
Chciałbym raz zaszaleć samemu, gdzieś na fajnej wysepce (kobiety i te sprawy) :D.

Ja taki plan zrealizuję w terminie 11-17.09 na Malcie.

Mam nadzieję :mrgreen:
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 25 Sie 2013 17:08 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 90 532
Witam!Ja właśnie lecę sam w październiku na 3 dni do Belgradu - nie udało mi się nikogo namówić,a cena przelotu była kusząca,tym bardziej,że tam mnie jeszcze nie było,heh.Czas na Bałkany!!!Lecę z Gdańska przez Malme,ale trochę mało czasu na zwiedzenie miasta,więc pozostaje mi zwiedzanie lotniska w Malme,ale potem Belgrad i tam odbiję sobie,łażąc po mieście...A jest co oglądać.

#126 PostWysłany: 25 Sie 2013 17:27 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
floydpinkk napisał(a):
Bosiu napisał(a):

Maltańskie kobiety nie są zbyt ładne. No ale moze trafią się jakieś turystki :D

#127 PostWysłany: 25 Sie 2013 20:36 
Awatar użytkownika

orchidea04 napisał(a):
floydpinkk napisał(a):
Bosiu napisał(a):

Maltańskie kobiety nie są zbyt ładne. No ale moze trafią się jakieś turystki :D

Image

:mrgreen: :mrgreen:
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:15 

Hehe :D
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 14 Wrz 2016 15:44 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
80-90% podrozuje samotnie, samolotem, samochodem, itp. Nie ogladam sie na znajomych, jade/lece tam gdzie mi pasuje i kiedy mi pasuje. Oczywiscie od czasu do czasu zabieram kogos ze soba czy jade z mezem na wakacje, ale generalnie podejmuje decyzje sama i lece/jade.

#130 PostWysłany: 14 Wrz 2016 15:51 

złoty
Wrazenia dosc pozytywne, ale niewatpliwa wada jest brak mozliwosci dzielenia kosztow hoteli, taksowek itp przez x.

Ostatnio edytowany przez lataczuk, 14 Wrz 2016 16:01, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#131 PostWysłany: 14 Wrz 2016 15:56 
Awatar użytkownika

Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Na plus pełna niezależność. Robisz co chcesz, wstajesz o której chcesz, wcześniej lub później. Robisz to na co TY masz ochotę. Może wydawać się nieco egoistyczne, ale w podróży ciężko wszystkim dogodzić, gdy się jest w grupie. Łatwiej też się na promo załapać, bo od razu kupujesz sam dla siebie. Z grupą to trzeba by dzwonić, pytać, terminy ustalać, a potem biletów i tak już nie ma ;)

Na minus poza brakiem możliwości dzielenie kosztów również brak dzielenia się wrażeniami.
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 14 Wrz 2016 15:57 
Awatar użytkownika

srebrny
Zawsze możesz na początek spróbować krótszej wyprawy na weekend i stwierdzić, czy ten styl Ci pasuje. Mnie kiedyś pasował, na studiach magusterskich i doktoranckich zjechałam w pojedynkę Holandię, Belgię, Niemcy, Austrię, Chorwację, część Włoch, trochę Hiszpanii, plus zrobiłam kilkanaście city breaków w stolicach i większych miastach. I było super :) Ale teraz wolę mieć do kogo się odezwać wieczorem, nie lubię też sama jeść w knajpach, więc samotne podróże siłą rzeczy ograniczyłam.

#133 PostWysłany: 14 Wrz 2016 16:03 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Kilka miesięcy temu, gdy przemierzałem rowerem bezludne tereny, zatrzymałem się w barze by coś wrzucić na ząb. Siedzący tam mężczyzna zapytał mnie czy jadę sam czy z kimś. Odpowiedziałem, zgodnie z prawdą, że sam. Na to on odpowiedział: lepiej samemu niż w złym towarzystwie.

Ostatnio miałem przypadek "złego towarzystwa", które popsuło trochę wakacje. Wybraliśmy się z kumplem na ponadtygodniowe wakacje ale on musiał dostać rozstroju żołądka 3. dnia... Kilka lat wcześniej miałem podobny problem z innym kumplem...

Koszty, no i towarzystwo to największe zalety ale, jak właśnie pokazałem, wszystko może szlag trafić ;)

#134 PostWysłany: 14 Wrz 2016 16:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Czasami podróżuję sama, ale nie nazwałabym tego, że samotnie.
Zazwyczaj mam opracowany już jakiś plan co gdzie i kiedy będę robiła. Głownie są to podróże gdzieś aby się z kimś spotkać. Lubię swoje towarzystwo i nie nudzę się sama ze sobą. Łatwo nawiązuję też nowe kontakty. A podróż w pojedynkę daje możliwość całkowitej swobody. Niestety są też i minusy: koszty bez podziału (jednoosobowe pokoje czy kajuty są droższe, a przejazd taxi jest taki sam dla 1 jak i 4 osób) oraz trzeba samemu uważać na bagaż. Gdy zatęsknię, mam telefon.
 Relacje PM off  

#135 PostWysłany: 14 Wrz 2016 16:39 
Awatar użytkownika

niebieski
namteH napisał(a):

Ostatnio miałem przypadek "złego towarzystwa", które popsuło trochę wakacje. Wybraliśmy się z kumplem na ponadtygodniowe wakacje ale on musiał dostać rozstroju żołądka 3. dnia... Kilka lat wcześniej miałem podobny problem z innym kumplem...

Jak on mógł?! Z kim ty się zadajesz? ;)

Pomyśl w drugą stronę. Podróżujesz sam, dostajesz rozstroju żołądka, a w toalecie kończy się papier. Kogo o pomoc poprosisz? ;)
 Relacje PM off
pawelos lubi ten post.

#136 PostWysłany: 14 Wrz 2016 16:43 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@bonieq2
No właśnie jakoś mi nigdy nic się nie przydarza. :)
Ale cóż, chyba brak mi wrażeń, bo ze znajomą Chinką planujemy mały wyjazd od Italii... 8-)

#137 PostWysłany: 14 Wrz 2016 16:48 
Awatar użytkownika

niebieski
Nigdy nie wiadomo jak chiński żołądek zareaguje na specyfiki włoskiej kuchni.... ;)

Tak ze swojej strony, to z żoną podróżujemy w zasadzie wyłącznie we własnym towarzystwie. Wyjątkiem bywają krótkie, typowo relaksacyjne wypady, bo wtedy ze znajomymi też jest miło. Gdy swego czasu dołownie poskładałem w Singapurze, to przyznam, że gdyby nie pomoc żony - towarzyszki podróży, byłoby słabo.
 Relacje PM off  

#138 PostWysłany: 14 Wrz 2016 16:53 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@bonieq2
O to się akurat nie ma co martwić. To przecież Chinka, wychowana tam i wie kto ma gotować a kto załatwić wyjazd :mrgreen:

#139 PostWysłany: 14 Wrz 2016 16:56 
Awatar użytkownika

niebieski
Wychowana tam, czyli gdzie - w Chinach czy we Włoszech? Twierdzisz poza tym, że miejscem dla kobiety jest kuchnia? 1,2,3 i czekamy na Karę ;)
 Relacje PM off
pawelos lubi ten post.

#140 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:00 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
W Chinach. Nie no, to jest dobra kobieta i sama wychodzi z propozycją. Ja się tylko dostosowuję...

A wracając do tematu, jadąc z kimś można właśnie rozdzielić zadania i wtedy każdy czuje się autorem wyjazdu :)
Po za tym, nie było już takiego tematu na forum?

[ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], curl [Bot] oraz 4 gości