Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Safari
#21 PostWysłany: 25 Kwi 2017 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 70
Kilometry: 132 559
Hej czy był ktoś z was z TUI w Kenii? Pytam bo chcemy się wybrać (pierwszy raz z biurem podróży) i zastanawiamy się jak jest na miejscu z wykupem safari, tzn w jakich cenach i jakie wybrac najlepiej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Safari
#22 PostWysłany: 25 Kwi 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌baggio777‌
Jesli mozna zapytac, to ile dni, jaki program i jaka jest cena tej imprezy?
Czesto wychodzi lepiej, poszukac lokalnego touroperatora, ustalic z nim program, ktory interesuje i przede wszystkim mozna wynegocjowac cene. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#23 PostWysłany: 04 Maj 2017 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 70
Kilometry: 132 559
@‌cccc‌
Wylot 7.06 na 7 dni w opcji AI cena 3400 PLN od osoby, na miejscu Safari dwa dni za 325 lub 425 USD od osoby (park Tsavo East).
Co do ostaecznej ceny safari to dalej nie wiem ile wyniesie bo w jednym biurze TUI pani podelala mi jakis przykladowy cennik w ktorym to safari bylo za 425 USD od osoby a na ich stornie oraz w innym biurze TUI gośc mówił że ta cena to 325 USD od osoby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#24 PostWysłany: 04 Maj 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌baggio777‌

Czyli cala impreza kosztuje od osoby u TUI: 3400 PLN (samolot z PL, hotel, wyzywienie) + 2 dni Safari Tsavo East za ok. $425???
Takie 2-dniowe Safari mozesz zamowic w lokalnych biurach, w zaleznosci od ilosci chetnych i sezonu za $214 - $300, jak np. tutaj: ;)

https://easternvacations-kenya.com/2-da ... st-safari/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#25 PostWysłany: 06 Maj 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 70
Kilometry: 132 559
@‌cccc‌
tak zgadza się mniej wiecej tyle wychodzi (choc cena juz nieco wzrosla ~3600)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#26 PostWysłany: 06 Maj 2017 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
baggio777 napisał(a):
Pytam bo chcemy się wybrać (pierwszy raz z biurem podróży) i zastanawiamy się jak jest na miejscu z wykupem safari, tzn w jakich cenach i jakie wybrac najlepiej.

A jesli moge zapytac, to jakie macie doswiadczenia w podrozowaniu po Afryce i jak z angielskim?
Na pewno sami musicie zadecydowac, ale ja bym zalatwial bez TUI. ;)
Przede wszystkim, to nie lubie podrozowac z grupa ludzi, nawet gdyby koszty byly troche mniejsze, czy takie same.
jesli chodzi tylko i wylacznie o same finanse, to mozecie sprawdzic ceny przelotow, hotelu, safari na miejscu i porownac, co sie bardziej oplaca. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#27 PostWysłany: 07 Maj 2017 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 70
Kilometry: 132 559
W afryce jeszcze nie byliśmy. Jeśli chodzi o angielski to bez problemu.
Podobnie jak Ty, my również nie lubimy za bardzo poruszać się w grupie ludzi.
Finanse są ważne ale to nie jedyny wyznacznik.
Już nieraz organizowaliśmy sobie sami takie wyjazdy (np. Tajlandia+Kambodża) ale tym razem chcieliśmy zrobić to bez wiekszych przygotowań poprzez biuro podróży stąd też ten wątek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#28 PostWysłany: 19 Lip 2017 22:08 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Byłem z TUI w Kenii, konkretnie Diani Beach. Jeśli chodzi o Safari to ceny w biurach podróży z kosmosu, polecam wyjść "na miasto" i kupić w lokalnych mini biurach :) Jednodniowa wycieczka na Tsavo East to z tego co pamiętam 90 USD, grupa 5 osób. W sumie nie było się do czego przyczepić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#29 PostWysłany: 29 Wrz 2017 22:48 

Rejestracja: 25 Wrz 2017
Posty: 5
Witam. Info z początku września. Za dwudniowe safari płaciliśmy u lokalsa 215 USD od osoby i nocleg mieliśmy w hotelu Salt Lick Game Lodge (z wyżywieniem). W busiku który woził nas po parku byliśmy tylko we dwoje + kierowca więc pełna swoboda. Z tego co pamiętam Tui chciało 300 USD za takie safari. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jakub Szadkowski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#30 PostWysłany: 29 Wrz 2017 23:40 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 27
Ja mogę polecić bardzo fajnego człowieka w Mombasie, dwa lata temu obwiózł nas po kilku parkach w Kenii, wtedy jeszcze vanem, teraz ma już jeepa ;-) Za 7 dni zapłaciliśmy coś ok. 850$ od osoby. Ma na imię Nick, email: muri.nick@gmail.com / http://www.nemmtoursandsafaris.com. Pozdrów go od Tomka, może dostaniesz jakąś zniżkę ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#31 PostWysłany: 30 Wrz 2017 00:41 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
W Salt Lick podobało mi się strasznie. Super miejsce (choć pewnie są lepsze), chętnie bym wrócił.

Ogólnie safari z biura (TUI, Itaka czy Rainbow) zawsze będzie droższe niż z miasta lub lokalsa. Zbyt długi jest łańcuszek pośredników i zbyt wiele osób do wykarmienia. Płacisz jednak ze duuużo wyższe prawdopodobieństwo lepiej wykonanej usługi. Z resztą pisałem o tym wcześniej:
safari,338,62313#p704782
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#32 PostWysłany: 19 Kwi 2018 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Czy ktoś może polecić kogoś z kim był na safari?
Posty w tym temacie są dość stare, może ktoś coś ma "świeżego"?
Okolice Mombasy, interesuje mnie Tsavo East.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#33 PostWysłany: 19 Kwi 2018 16:27 

Ja bym polecil Marka z ktorym bylem na safari, aczkolwiek Marek juz byl wiec watpie czy pojedzie jeszcze raz.. a tak na powaznie to Safari nie trzeba wcale zalatwiac z wyprzedzeniem, przylatujac do Kenii, Tanzanii - kazda lokalna osoba na miejscu bedzie probowac ci wcisnac Safari - mozna sie targowac - ale tak okolo 100$ za dzien to dobra cena. Im wieksza grupa tym tez nizsza cena - 5 to optymalnie, w szczycie sezonu nie ma znaczenia, poza czasem bedzie mniej ludzi w aucie z czym wiaze sie wyzszy koszt.Mysmy obok w Tanzani przyjechali do hostelu o 22, i o 22:30 zamowilismy Safari na nastepny dzien z wyjazdem o 6 rano od kogos z ulicy bo zgodzil sie na rozsadna cene (100$ za dzien za osobe).Wypozyczenie auta samemu tez wcale nie jest zla opcja. Miej na uwadze ze po Safari sie jezdzi jak po zwyklym parku z drogami. Podazaj tam gdzie widzisz wiele samochodow i tyle. Zaoszczedzisz z polowe kasy robiac to samemu.
Góra
 PM off
yarwar uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#34 PostWysłany: 27 Maj 2018 15:13 

Rejestracja: 27 Maj 2018
Posty: 1
Witam. Wybieram sie do Kenii za miesiąc i też szukam informacji gdzie kupic safari. Może macie jakies strony www lub chociaż nazwe sprowadzonych, lokalnych biur organizujących safari w okolicy diani beach. Pozwolilo by mi to ograniczyc czas na poszukiwania. Od beach boysow nie chce kupić.Dzięki z gory za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#35 PostWysłany: 27 Maj 2018 21:29 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dobry wieczór.
Rok temu byliśmy całą rodziną na dwudniowym safari z Kennedy'm. Było na prawdę bardzo profesjonalnie. Niezapomniana przygoda w parkach jak i dojazd i powrót z nich;-)
to jego strona:
http://www.kennedy-safaris.com/main.html
a to co mieliśmy szczęście zobaczyć...-tylko dla osób o mocnych nerwach ;)


W razie pytań chętnie napiszę co i jak to w naszym przypadku wyglądało.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#36 PostWysłany: 11 Sie 2018 17:18 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Lipiec 2018 - safari Tsavo east zarezerwowane u Kenedyego ,mailowo z Polski, 2 dni za195 USD od osoby, wszystko w porządku , profesjonalnie, bez żadnych uwag, wyspa Wasini 50 USD. Naprawdę porządny gość ten Kenedy.
Polecam dla tych co nie chcą rezerwować od przypadkowych osobników.
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion lubi ten post.
Siemion uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#37 PostWysłany: 02 Sty 2019 22:58 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
-- 02 Sty 2019 22:56 --

Paolo_ napisał(a):
Byłem z TUI w Kenii, konkretnie Diani Beach. Jeśli chodzi o Safari to ceny w biurach podróży z kosmosu, polecam wyjść "na miasto" i kupić w lokalnych mini biurach :) Jednodniowa wycieczka na Tsavo East to z tego co pamiętam 90 USD, grupa 5 osób. W sumie nie było się do czego przyczepić.



Polecasz takie jednodniowe safari? Jedziemy z Tui, okazuje sie, że na miejscu jest 6 pełnych dni, więc żal nam czasu na 2 dniowe safarii i zastanawiam się właśnie nad takim jednodniowym.

-- 02 Sty 2019 22:58 --

akot napisał(a):
Lipiec 2018 - safari Tsavo east zarezerwowane u Kenedyego ,mailowo z Polski, 2 dni za195 USD od osoby, wszystko w porządku , profesjonalnie, bez żadnych uwag, wyspa Wasini 50 USD. Naprawdę porządny gość ten Kenedy.
Polecam dla tych co nie chcą rezerwować od przypadkowych osobników.

A co uważasz o safari na 1 dzień? Też dałoby radę zobaczyć co ważne?
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#38 PostWysłany: 02 Sty 2019 23:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a co to jest ważne na safari wg Ciebie? konkretne drzewa? trawa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#39 PostWysłany: 03 Sty 2019 14:03 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
maxima napisał(a):
a co to jest ważne na safari wg Ciebie? konkretne drzewa? trawa?

:)Racja, niefortunnie się wyraziłam:)Moje pytanie brzmi, czy biorąc pod uwagę, że moim marzeniem nie jest safari, jednak myślę sobie, że będąc w Kenii może jednak warto skorzystać z takiej okazji, to czy Twoim zdaniem jednodniowe safari jest dobrym pomysłem czy jest to głównie jazda samochodem w tę i z powrotem i obserwowania zwierząt jest zeby mało, żeby miało to jakiś sens.
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#40 PostWysłany: 03 Sty 2019 14:53 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Primo: na safari warto.
Secundo: jednodniowe lepsze od żadnego, dwudniowe lepsze od jednodniowego

Moim zdaniem na jeden dzień w okolice Tsavo to będzie głównie jazda autem i raczej bez sensu. Ale jest bliżej PN Shimba i to może mieć sens. Ale tam nie byłem więc o jakości się nie wypowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group