Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Safari
#1 PostWysłany: 02 Sty 2015 11:45 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Byłem kilka lat temu na safari w parku Masai Mara, fantastyczne przyzycia. Polecam wszystkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: safari
#2 PostWysłany: 02 Sty 2015 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
tak mi się skojarzyło jakoś ;)

Załączniki:
lion.jpg
lion.jpg [ 47.79 KiB | Obejrzany 9158 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: safari
#3 PostWysłany: 02 Sty 2015 22:16 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Cos w tym jest...

Nam nie było do śmiechu kiedy mały słonik oderwał się od stada i zaczął iśc w kierunku naszego busiku.
Kierowca tylko nerwowo usmiechnał się do nas i zaczął odpalać maszyne. Na szczęscie przytomna mama (albo ciotka) trąbą zawróciła małego i było po strachu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Safari w Kenii
#4 PostWysłany: 09 Lut 2015 02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Witam wszystkich!

Potrzebuje porady-wybieramy sie ze znajomymi na safari we wrzesniu i zastanawiamy sie, czy uda nam sie kupic safari na miejscu (w sensie czy beda jeszcze miejsca jesli pojdziemy kupowac safari np. w poniedzialek i bedziemy chcieli jechac juz w srode...)-co myslicie..? Ktos ma jakies doswiadczenia w tym zakresie..? Wiem, ze to nie jest szczyt sezonu i licze, ze cos sie znajdzie. Szukalam przez internet jakichs agencji/biur, ktore organizuja takie safari, ale jak za 4-dniowe safari spiewaja po 800 dolcow to chyba to jest troche przesada..? Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: safari
#5 PostWysłany: 14 Mar 2015 22:21 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
W jakim regionie będziecie? Byliśmy na wybrzeżu poza sezonem i mogliśmy przebierać we wszystkich wycieczkach, jakie tylko sobie życzyliśmy. Nie ma sensu rezerwować online. Tym bardziej, że na miejscu można skuteczniej negocjować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari w Kenii
#6 PostWysłany: 15 Mar 2015 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Po pierwsze - znajdziesz na 100% na miejscu.
A po drugie...
Nie możesz na to patrzeć w taki sposób, że
chaleanthite napisał(a):
za 4-dniowe safari spiewaja po 800 dolcow to chyba to jest troche przesada..?
Wszystko zależy od poziomu proponowanych usług - ostatecznie jest wycieczka zorganizowana i można tutaj nawet operować gwiazdkami :)
Safari - safari nierówne. W Kenii tańsze w Tanzanii droższe. Droższe w Masai Mara, jeszcze droższe w Serengeti i Ngorogoro. Tańsze np. w Mikumi. Cena jest zależna od ilości osób w samochodzie, od rodzaju noclegów i ich miejsca, od wyżywienia na safari. W końcu od firmy. Bo są "krzaki", których głównym zadaniem będzie minimalizowanie kosztów (krótkie trasy, słabe, psujące się pojazdy, słabi przewodnicy) i są firmy z tradycjami (niekoniecznie wielkie), które zapracowały na swoją opinię. Warto wydać trocheę więcej $ i mieć satysfakcję, bo safari to naprawdę rewelacyjne przeżycie.
Safari nigdy tanie nie będzie. Relatywnie. Za wjazdy do parków płaci się nawet 50$ dziennie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari w Kenii
#7 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
chaleanthite napisał(a):
Witam wszystkich!

Potrzebuje porady-wybieramy sie ze znajomymi na safari we wrzesniu i zastanawiamy sie, czy uda nam sie kupic safari na miejscu


Byłam w Kenii w drugiej połowie września i safari kupiłam na plaży, przed wylotem wysłałam jedynie zapytanie do jednego z organizatorów i dogadaliśmy się, że przyjdzie na plażę pod mój hotel i coś nam zaproponuje. Zależało mi jedynie na tym, by nocować w hotelu na palach - Sarova Salt Lick Game Lodge...nota bene polecam :) Do Kenii przylecieliśmy w sobotę, a w środę byliśmy już na safari. Oprócz nas była jeszcze para Włochów, także w samochodziku mieliśmy luz;)
Dodam, że sawanna o tej porze roku jest piękna, złota, spalona słońcem, a ziemia ogniście czerwona.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: safari
#8 PostWysłany: 17 Mar 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 15
Jestem przekonana, ze na miejscu safari uda sie kupic bez problemu. My sami bylismy z biurem podrozy siostry mojej przyjaciolki: http://www.teeoffkenya.co.ke/
Nie nalezy ono do najtanszych, ale oferuje uslugi na naprawde wysokim poziomie. Mielismy super przewodnika i w ogole bylismy z safari BARDZO zadowoleni. Zreszta mozecie sobie poczytac tutaj: http://poriomaniacy.blogspot.co.uk/2015 ... ri_16.html
_________________
Justyna Kloc

Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej (Ryszard Kapuściński, 'Podróże z Herodotem')

http://poriomaniacy.blogspot.co.uk/
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: safari
#9 PostWysłany: 29 Mar 2015 22:59 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 2
Aj, bardzo zazdroszcze tego safarii, mam nadzieje, ze tez niebawem bede miala okazje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: safari
#10 PostWysłany: 30 Mar 2015 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
DZIEKUJE WSZYSTKIM za podpowiedzi co do safari :) A teraz:

Arekkk-wybacz ma pozna odpowiedz, ale dopiero z wakacji zladowalam. Bedziemy zakotwiczeni na Diani Beach. Zastanawiam sie tez co zrobic, zeby sie nie dac oszukac-slyszalam, ze jest sporo kolesi chodzacych po plazach i oferujacych safari itp, wiekszosc to pewnie sciema..? Sa tam jakies biura przy plazach czy trzeba jechac do Mombasy..?

gosiagosia-jest mnostwo racji w tym, co piszesz i jestem tez tego swiadoma. Ale jesli o mnie chodzi to jade do buszu (przynajmniej tak mi sie wydaje ;)) i chcialabym to troche poczuc, a nie zamykac sie w hotelach. Uwielbiam nature i osobiscie to marzy mi sie nocleg w jakims namiocie-no moze nie w jakiejs dziurawej wiacie zeby mi robale po majtach grasowaly (az tak bardzo to natury nie kocham ;)), ale tak jak pisalam-nie chce sie zamykac w 4 scianach. Wiec powiedzmy interesuje mnie sredni standard, wazne zeby byl prysznic i zeby mnie lew nie zezarl ;) A oprocz tego to im bardziej naturalnie tym lepiej :) Chcemy odwiedzic Tsavo i Amboseli.

LaVarsovienne-dziekuje bardzo za informacje! :)

Justyna Kloc- rowniez bardzo dziekuje za info! :)

Ulotna Daria- mam nadzieje, ze Twoje marzenie o safari sie wkrotce spelni :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: safari
#11 PostWysłany: 30 Mar 2015 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Diani Beach jest przy miasteczku Ukunda, w którym np. mój organizator miał biuro http://www.dianikenyasafaris.com/ Nie ma sensu jechać specjalnie do Mombasy, bo to jakieś 30 km drogi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: safari
#12 PostWysłany: 30 Mar 2015 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
LaVarsovienne-bardzo przydatne info, dziekuje !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: safari
#13 PostWysłany: 30 Mar 2015 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@chaleanthite - ja bardziej chciałam zwrócić uwagę na jakość usług w kontekście ich poziomu a nie wystawności :)
W każdym razie jest kilka rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę kiedy będziesz planować safari. Po pierwsze auto ze SPRAWNYM CB -radio. To ważne o tyle, że jeżeli zwierz się gdzieś pojawia to przewodnicy - kierowcy przekazują w eter informację gdzie jest. Ma to szczególne znaczenie w tropieniu kotów:) Po drugie - doświadczenie przewodnika i jego znajomość języka. Nasz jeździł już kilka lat i był naprawdę niesamowity. I mówił po angielsku lepiej od nas :mrgreen: Dlatego pisałam o firmie z tradycjami. Taka nie pozwoli sobie na zatrudnienie żółtodzioba. Po trzecie - ilość osób w samochodzie - im mniej tym lepiej bo dowolnie można sobie regulować czas postoju w określonych miejscach obserwacyjnych. Ideałem jest samochód tylko dla Was. Ale to droższa opcja.
A noclegi? Namioty na safari też są o różnym standardzie: od takich z łóżkami i toaletą (tu też rozstrzał poziomu ogromny :D ) po takie malutkie gdzie trzeba mieć własną pościel. Ale najistotniejsze jest umiejscowienie obozu. I tu standardowo - lepsze, te w samym parku są droższe, te poza - tańsze.
Dlatego napisałam, że safari - safari nierówne. "Uszycie" safari na miarę swoich oczekiwań wcale nie jest proste.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#14 PostWysłany: 30 Mar 2015 22:28 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Po wyjściu z jakiegokolwiek hotelu na plaży będą czekali beach boysi czekający na sprzedaż czegokolwiek. My pojechaliśmy na safari z Georgem. Taki większy, grubawy Murzyn w okularach z żółtymi oprawkami. Duża część tych chłopców biega dla niego. Warunki spoko, przewodnik średni, chociaż dużo też zależy od szczęścia. Tak jak rozmawialiśmy z różnymi osobami, którzy jechali w podobnych dniach, z różnymi organizatorami - wszystkie relacje były podobne, zbieżne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#15 PostWysłany: 31 Mar 2015 02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
gosiagosia-tak naprawde zalezy mi glownie na bezpieczenstwie, nie dbam o to bym miala zyrandole nad glowa, a i za przewodnikami nie przepadam, ale rozumiem, ze ten jest potrzebny do tropienia zwierzyny ;) Tylko czy tu sprawdza sie zasada, ze im drozsze safari, tym lepszy przewodnik (czy moze jest tak, ze nocleg jest glownym skladnikiem ceny..?)..? Tak jak arekkk napisal- to w pewnej mierze kwestia szczescia, sama czytalam relacje osob, ktore byly na wypasionych safari, ale nie zobaczyly wszystkich zwierzow z tzw. "wielkiej piatki" (mi akurat na tym az tak bardzo nie zalezy-chce miec po prostu fajne przezycia ). Ja myslalam o budzecie 400e/os za 3-4 dniowe safari i nie wiem, czy znajde cos w miare porzadnego w tej cenie czy moja kwota jest smieszna...Glownym ograniczeniem jest para znajomych, z ktorymi sie wybieramy, a ktorzy kupili sobie wlasnie dom i chca wyprawe ogarnac w miare budzetowo...Chcialabym zeby i im, i nam odpowiadalo cenowo i zeby wszystkim sie podobalo-moze za bardzo sie przejmuje ;) Tak czy siak dzieki sliczne za Twoje spostrzezenia :) Wszystkie uwagi sa cenne! :)

arekkk-dzieki serdecznie za info, w takim razie bede wypatrywac tego Georga ;) A jak nic fajnego nie znajde to moze wybierzemy sie do Ukundy znalezc jakies biuro czy cos...A moge sie zapytac ile placiles za safari..? Jestem ciekawa jak ksztaltuja sie ceny...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#16 PostWysłany: 31 Sty 2016 17:23 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Tematów przy okazji safari jest bardzo dużo, a i sam sukces/zadowolenie z
safari zależy od wielu czynników. Jako, że miałem okazję uczestniczyć w kilku oraz zasięgnąć sporo lokalnej wiedzy zbiorę to w kilku punktach. Od razu zapewniam, że nie mam biznesu w Afryce i nikogo do safari konkretnego polecać nie będę.

- pora roku, inaczej wygląda sawanna w porze suchej inaczej w wilgotnej. W różnych miejscach te pory mogą sie trochę przesuwać. W porze suchej łatwiej zobaczyć zwierzynę przy wodopojach bo w innych miejscach nie ma dostępu do wody. W wilgotnej sawanna będzie piękna i zielona ale cięzej będzie wypatrzeć niektóre zwierzęta, innych może być za to więcej.

- park narodowy lub rezerwat: trzeba sprawdzic przed wyjazdem jakie zwierzęta gdzie występują i w jakich porach. Często sprzedawcy (zwłaszcza beach-boysi i inni naganiacze) opowiadają niestworzone historie, a potem jedzie się do parku gdzie dane zwierze nigdy nie występowało!

- tu pojawiaja się historie o osobach, ktore niby wykupiły tanie safari na plaży, gdzie sprzedawcy obiecywali wjazd do konkretnego parku, rezerwatu a nigdy się tam nie dojechało. Nie znając realiów ciężko faktycznie sprawdzić gdzie się wjechało. Sporo takich historii słyszałem. Próba reklamowania safari lub jakiegokoliwek dochodzenia zwrotu kasy jest raczej karkołomna.

- od parku narodowego zaleza takze oplaty wejsciowe w Kenii sa ode wysokie nawet ok 50-80 USD za dzien. W poblizu PN sa tez prywatne parki/rezerwaty itp tam oplaty bywaja nizsze lub wrecz wstep jest za darmo, nie zawsze jednak jest tam podoba ilosc zwierzyny

- samochod musi byc 4x4 ale nie koniecznie terenowka. Uterenowione nissany i inne busy spokojnie daja rade w wiekszosci przypadkow. Koniecznie z radiem CB.

- od samochodu oraz biura / agencji zalezy takze liczba osob w aucie. Wiadomo im wiecej tym taniej. Powazne firmy maja jednak zasade, ze kazdy musi siedziec przy oknie. Te nie zwazajace na opinnie wpychaja do auta ile wlezie.

- w tańszych opcjach może się zdarzyć, że samochód się popsuje i zamiast na safari większość czasu traci się na staniu przy drodze, naprawie lub czekaniu na naprawę. Oczywiście awaria, może się trafić też i bardziej renomowanej firmie, ale tam najczęściej jest możliwość przesiąścia się do drugiego auta (zazwyczaj jedzie kilka, zawsze lepiej ścisnąc się w jednym niz czekać na naprawę) lub szybko wysyłają auto zastępcze

- przy niesprawdzonych safari sporo czasu można też spedzić w rozlicznych sklepach z pamiątkami czy innych barach, którzy płaca prowizję dla organizatorów. wyzyta w sklepie za kilkadziesiąt USD zamiast safari jest raczej słabe.

- o sprawdzonym i doswiadczonym przewodniku znajacym angielski nie trzeba chyba mowic

- liczba "game drive" im wiecej tym lepiej, przy krotkich safari moze ich byc malo. Minimum to przed obiadem i po obiedzie przy dojezdzie z wybrzeza. Extra moga byc takze nocne game drive oraz poranne na wschod slonca.

- standard noclegow to tez ma wplyw na cene oraz to czy nocleg znajduje sie na terenie rezerwatu (lub PN) i w miejscu do kotrego przychodzi zwierzyna (mi np. trafialy sie takie noclegi gdzie przy sniadaniu do wodopoju przyszlo stado kulkuset bawolow lub takie gdzie wieczorem przy piwku Tusker mozna bylo z tarasu ogladac niewielkie stado sloni, zebry, rozne antylopy, bawoly i zyrafy)

- ostatnią chyba i dosyć podstawową kwestią jest uczciwość takich ulicznych sprzedawców. Oczywiście jest sporo takich, u których kupimy fajne safari, wrócimy zadowoleni, wszystko będzie grać i cacy. Ale trafiają się takie persony, które wezmą zaliczkę, dadzą jakiś kwitek i obiecają, że jutro rano podjecie samochód. A jutro samochodu nie ma i nigdy się nie pojawi. Oczywiście sprawdawca także, telefon milczy, okaże się, że nikt takiego gościa nie zna i nie wie kto to jest. No i czukaj Murzyna w Afryce :) Powodzenia w miejscowym komisariacie przy odlocie do Polski za 10 dni chyba nie muszę życzyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#17 PostWysłany: 08 Lut 2016 18:19 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Nie znam osoby, która została oszukana przez beachboys-ów w Kenii. Znam za to takie, które nie były do końca zadowolone z "wykonania" planu. Z jednej strony to loteria. Z drugiej jednak trzeba się ostro targować, jasno ustalać zasady i kilka razy je potwierdzać. Jak wszędzie zresztą, naganiacze szukają naiwniaków, którym opchną "wybrakowane" safari. Dlatego tak ważna niestety jest poza doświadczonego i wiedzącego, czego chce turysty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#18 PostWysłany: 15 Mar 2016 20:47 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
KWS obniża opłaty za wstępy do parków zatem i safari powinny stanieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#19 PostWysłany: 15 Mar 2016 21:52 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Dla osób o bardzo niskim budżecie lub rodzin (jak u mnie) chciałam wspomniec o możliwości samodzielnego safari w Mikumi NP. Trzeba dojechać tylko do wioski przy parku i tam wynająć przewodnika z samochodem. Koszt to $450 od rodziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#20 PostWysłany: 08 Lis 2016 22:35 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Idą kolejne obniżki biletów:
http://www.rp.pl/Promocja-turystyczna/3 ... ansze.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group