Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#241 PostWysłany: 01 Mar 2016 17:43 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Ja akurat zalapalem sie na ostatnia niedziele lutego i do muzeum Watykanskiego weszlismy za darmo.Bylismy tam juz okolo 7 rano ,przed otwarciem czyli 9 kolejka do samego łuku bramy zaraz przed Bazylika czyli dłuuuuuga nie wiem czy wszyscy weszli bo wpiszczali tylko do 12.30 [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#242 PostWysłany: 01 Mar 2016 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
My do Muzeum Watykańskiego weszliśmy bez kolejki w niedzielę tuz przed Aniołem Pańskim. Wtedy wszyscy raczej ciągną na plac przed bazyliką, a my na odwrót skierowaliśmy się do muzeum. Z rana o godz. 9.00 była baaardzo długa kolejka, a tuż przed 12.00 było pusto, aż myśleliśmy, że już nie wpuszczają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#243 PostWysłany: 08 Mar 2016 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Jeżeli ktoś nie zwiedził Muzeów Watykańskich i zastanawia się czy warto to napiszę jako ateista, że ani wcześniej ani później nie byłem w muzeum, które wywarłoby na mnie tak ogromne wrażenie. Geniusz artystów i przepych jest niewyobrażalny. Choć przepych powoduje we mnie negatywne odczucia to jednak artystyczne doznania są znacznie, znacznie większe.
Jeżeli ktoś ostatniego dnia pobytu w Rzymie będzie miał zaplanowane zwiedzanie Watykanu i gdy znajdzie się na miejscu, a pod murami Watykanu zobaczycie niekończącą się kolejkę to jest sposób (wypróbowany kilka lat temu), żeby dostać się do środka w ciągu 10 minut. Choć nie wiem czy zrobiłbym drugi raz to samo, ale dla nas to była sytuacja bez wyjścia :mrgreen:
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#244 PostWysłany: 08 Mar 2016 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Również podczas ostatniej niedzieli lutego byłam w Muzeach Watykańskich. W kolejce ustawiłam się tuż przed godziną 8 rano. Wtedy sięgała ona do Via Leone IV i miała jakieś 150-180 m długości licząc od wejścia do muzeów. O godzinie 9:25 byłam już w środku i po kontroli bezpieczeństwa. Kolejka przesuwała się do przodu naprawdę szybko. Spędziłam w środku 4,5 godziny i prawie cały czas zwiedzałam. Ilość zbiorów jest ogromna i pierwsza wizyta (jak w moim wypadku) mimo solidnego, wcześniejszego przygotowania merytorycznego, oszałamia ilością, różnorodnością i jakością zgromadzonych eksponatów. Zagęszczenie dzieł sztuki najwyższej próby na metr kwadratowy robi olbrzymie wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#245 PostWysłany: 08 Mar 2016 16:19 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 85
Cicha_Woda czyli stalismy w tej samej kolejce w ostatnia niedziele lutego [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]he he

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#246 PostWysłany: 08 Mar 2016 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Cicha_Woda napisał(a):
W kolejce ustawiłam się tuż przed godziną 8 rano.

Mnie jak pamięć nie myli to byliśmy chyba po 11 i kolejka na oko miała ze 200m. I trzeba było po warszawsku zacfaniakować :P
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#247 PostWysłany: 09 Mar 2016 13:10 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Koloseum - w piątek około 10 kolejka do kas na 15-20 min czekania. Dla ludzi z już wykupionymi biletami kolejek brak. Przy Forum Romanum kolejki chyba są nieco mniejsze.

Muzea Watykańskie - w poniedziałek około 10 kolejka na 1-1,5h czekania. Murzyni co chwila zaczepiają oferując "skip the line" i "guided tours", ale ja im nie zaufałem ;). W środku straszliwe tłoki, przez które czasem trudno docenić oglądaną sztukę. Niemniej jednak warto odwiedzić, choć przeciskanie się przez turystów robiących zdjęcia każdemu obrazowi i rzeźbie skutecznie uprzykrza całą imprezę.

Muzeum Kapitolińskie - w pierwszą niedzielę miesiąca darmowe wejście dla mieszkańców Rzymu, więc są spore kolejki. W inne dni kolejek raczej nie ma, tłoków w środku też nie. Całość obejdziemy w 2h. Zobaczymy głównie antyczne rzeźby, jest trochę obrazów mniej znanych twórców renesansu i baroku (mniej znanych, czyli takich niewymionionych w gimnazjalnym podręczniku do historii). Jest też taras widokowy na Forum Romanum. Wejście 14 euro (ulgowy 12).

Galeria Borghese - zamknięte w poniedziałki. Trzeba zarezerwować bilet wcześniej przez internet, najlepiej kilka dni wcześniej, na miejscu go nie kupimy. Niestety nam się nie udało, ale nazwiska malarzy, którzy tam wiszą są na pewno bardziej imponujące niż te z Muzeum Kapitolińskiego, a porównywalne do Muzeów Watykańskich (Caravaggio, Rafael, Rubens, Bellini).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#248 PostWysłany: 15 Mar 2016 16:27 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Bilety do Koloseum/Forum Romanum/Palatynatu polecam kupować przy wejściu do Palatynatu (przy Via di San Gregorio), kolejki są tam zdecydowanie najkrótsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#249 PostWysłany: 16 Mar 2016 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Palatynatu??? Trochę daleko od Koloseum i Forum Romanum... (https://pl.wikipedia.org/wiki/Palatynat) :lol:

Jeśli chodzi o Palatyn to zgadzam się z przedmówcą.
Góra
 Profil Relacje PM off
kisio lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#250 PostWysłany: 20 Mar 2016 23:46 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Jasne, że chodziło o Palatyn ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#251 PostWysłany: 22 Mar 2016 14:02 

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 16
Czy ktoś z Was orientuje się, czy bilety do Muzeów Watykańskich kupuje się tylko na konkretny dzień czy też na godzinę?
Mam na 10 rezerwację na krypty i grób św. Piotra, więc do Muzeów mogę się udać dopiero po, więc około 12-13.
Mówię o czerwcu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#252 PostWysłany: 22 Mar 2016 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Na konkretny dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#253 PostWysłany: 21 Kwi 2016 10:17 

Dzisiaj Rzym obchodzi urodziny. Z tej okazji wstęp do muzeów miejskich jest bezpłatny.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#254 PostWysłany: 21 Kwi 2016 11:43 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Stachu89 napisał(a):
Galeria Borghese - zamknięte w poniedziałki. Trzeba zarezerwować bilet wcześniej przez internet, najlepiej kilka dni wcześniej, na miejscu go nie kupimy. Niestety nam się nie udało, ale nazwiska malarzy, którzy tam wiszą są na pewno bardziej imponujące niż te z Muzeum Kapitolińskiego, a porównywalne do Muzeów Watykańskich (Caravaggio, Rafael, Rubens, Bellini).


Gwoli ścisłości, żeby zupełnie nie pomniejszać Muzeum Kapitolińskiego. Tam też wiszą Caravaggie, Rubens też wisi ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#255 PostWysłany: 24 Kwi 2016 18:20 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
Osoba do 18 roku zycia z UE bilety na Colosseum sa gratis ale jak to jest w praktyce ? trzeba udac sie do kasy i fizycznie odebrac taki darmowy bilet ? czy przy wejsciu sie pokazuje tylko dowod potwierdzajacy tozsamosc ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#256 PostWysłany: 24 Kwi 2016 18:49 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 18
bicyk1 napisał(a):
Osoba do 18 roku zycia z UE bilety na Colosseum sa gratis ale jak to jest w praktyce ? trzeba udac sie do kasy i fizycznie odebrac taki darmowy bilet ? czy przy wejsciu sie pokazuje tylko dowod potwierdzajacy tozsamosc ?

Byłam z dziećmi - pobierałam dla nich gratisowy bilet przy okazji kupna biletu dla mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
bicyk1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#257 PostWysłany: 24 Kwi 2016 23:29 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 51
Jeśli ktoś chciałby zwiedzić podziemia Bazyliki (stare cmentarzysko i grób św. Piotra), to trzeba rezerwować bilety dużo wcześniej. Ja próbowałam 2.5 miesiąca przed wyjazdem i niestety miejsc już nie ma (dziennie tylko 250 osób)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#258 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:35 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 183
Kilometry: 457 611
Wybieram się w czerwcu do Rzymu na kilka dni. Chciałbym skorzystać z usług polskiego przewodnika po Watykanie oraz trasą związaną ze starożytnym Rzymem.
Na miejscu idzie łatwo się przyłączyć do jakiejś polskiej grupy? jak wygląda to cenowo?
Czy lepiej znaleźć przewodnika i zarezerwować przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#259 PostWysłany: 27 Kwi 2016 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Skojarzyłem pewne fakty jak szukałem informacji o Rzymie gdy dwa lata temu sam tam jechałem pozwiedzać i przypomniałem sobie, że ten użytkownik memberlist.php?mode=viewprofile&u=33596 chyba coś oprowadza, podpytaj go może cos pomoże. Kojarze na 100% ze gdzies pisal w jakims temacie ze oprowadza czasami nie wiem czy grupy czy indywidualnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#260 PostWysłany: 21 Wrz 2016 15:53 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 996
niebieski
Niedługo będę w Rzymie i słyszałem, że 27.09 (światowy dzień turystyki) Muzea Watykańskie są niby za darmo, prawda to? Bo nie wiem na kiedy zaplanować sobie tam wizytę, a jak można oszczędzić to czemu nie (zapewne nie czas:))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group