Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#201 PostWysłany: 25 Wrz 2015 17:36 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
blazejdaw napisał(a):
Natomiast bardzo polecam salę z historycznymi środkami transportów papieży - niestety jest łatwa do przeoczenia.

A możesz podpowiedzieć gdzie się ona znajduje ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#202 PostWysłany: 25 Wrz 2015 19:56 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Dołączam do pytania. Tydzień temu byłem i niestety nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#203 PostWysłany: 26 Wrz 2015 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
W holu głównym zaraz przed wyjściem trzeba skręcić w lewo i na dół... konkretów nie pamiętam ;). Po 8 godzinach zwiedzania Watykanu (myśląc że wszystko już obejrzeliśmy) zagubieni podeszliśmy do obsługi pytając się którędy do wyjścia. Na co miły pan po polsku zaczął nas wypytywać się czy wszystko już zwiedziliśmy i czy na pewno widzieliśmy "il Padiglione (sala) delle Carrozze"? My oczy jak pięć złotych ale grzecznie za nim poszliśmy prowadzeni jak za rączkę aż do samej sali.

Wydaje mi się że ta sala to nr 11 na poniższym planie (z wikipedii):
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... ica-CA.png
Niestety mapki rozdawane w muzeum na niewiele się przydają :(.

Najłatwiej po prostu podejść do obsługi i pytać o "sala delle carrozze".

Załączniki:
IMG_4442.JPG
IMG_4442.JPG [ 186.37 KiB | Obejrzany 2022 razy ]
IMG_4470.JPG
IMG_4470.JPG [ 190.05 KiB | Obejrzany 2022 razy ]
IMG_4421.JPG
IMG_4421.JPG [ 163.96 KiB | Obejrzany 2022 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#204 PostWysłany: 26 Wrz 2015 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Sam nie byłem w tej sali i żałuje, niestety całe to muzeum jest fatalnie skomunikowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#205 PostWysłany: 26 Wrz 2015 20:53 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Dobrze wiedzieć, że jest tam taka sala, ale raczej nie wybieram się ponownie, chyba że w środku zimy w czasie jakiegoś ważnego rzymskiego wydarzenia, na które udadzą się wszyscy Ci, którym mogłoby przyjść do głowy zwiedzanie Muzeów. Jak byłem w zeszłym tygodniu to była jakaś masakra. Na zewnątrz ok. 30st, a w środku spokojnie ok. 40. Przejście z sali do sali w towarzystwie tłumu składającego się z kilkudziesięciu grup wycieczkowych było lekko mówiąc mało przyjemne, a przejście przez Kaplicę Sykstyńską przypominało przepędzanie bydła przez prerię, albo bardziej napędzanie niewolników na statek, gdzie statkiem było wyjście z Kaplicy, do tego pokrzykiwania strażników "Don't stop here", "Go, go”, "No photo" i co chwila przez głośniki głośne "Silence please". No i olbrzymi tłum "cieląt" (bez urazy jeśli ktoś z tego forum tam był :)) wpatrzony w sufit, blokujący całkowicie możliwość przejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#206 PostWysłany: 27 Wrz 2015 09:18 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
To wszędzie tak jest w większych muzeach. Dużo zależy też od szczęścia.
Jak byłem w Luwrze, to przy obrazie Mony Lizy był szaleńczy tłum, że nawet do sali ciężko było wejść, więc poszliśmy się przejść i po kilkunastu minutach w sali była raptem garstka osób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#207 PostWysłany: 19 Paź 2015 22:27 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Ostrzegam przed filmowaniem/fotografowaniem w Kaplicy Sykstyńskiej.
Myślałem nakręcić film dla córki, która nie mogła jechać z nami, kamerką sportową, ale strażnicy w tejże Kaplicy bardzo czujni są. Wypatrzyli i wyprosili. Ominęło mnie trochę ze zwiedzania.
Generalnie żałuję łamania zakazu i stąd moja przestroga. Nie warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#208 PostWysłany: 19 Paź 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
O, źle trafiłeś.
Jak byłem tamże to pamiętam, że strażnicy tylko głośno mówili do (japońskich) turystów NO FOTO!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#209 PostWysłany: 20 Paź 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Jak ktoś się obnosi z filmowaniem jak na weselu to nie dziwiota, że go wypraszają, a tak było? Jeżeli było inaczej to musiała was być grupka turystów, w co nie wierze, bo to kaplica sykstyńska i tam 80% to azjaci w dużej ilości których ciągle trzeba uciszac i nie sposób wyłapac strażnikowi skromnego filmownia kaplicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#210 PostWysłany: 21 Paź 2015 04:28 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No taaa... przecież byłeś ze mną to wiesz lepiej.
Ani nie byliśmy grupą, ani nie obnosiłem się z filmowaniem. Zobaczył, wyprosił, koniec. Po wój drążyć?
Przestrzegam tylko następnych chcących filmować. Nie ma sensu ryzykować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#211 PostWysłany: 24 Paź 2015 20:21 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
Czy Kolosseum na chwile obecna jest w jakims stopniu pokryte rusztowaniem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#212 PostWysłany: 24 Paź 2015 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
http://www.skylinewebcams.com/webcam/italia/lazio/roma/colosseo.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#213 PostWysłany: 24 Paź 2015 20:56 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
z tego rzutu kamery mozna zobaczyc tylko jakies 25 % Kolosseum ale jakies rusztowanie tam widac ktos byl ostatnio i moze potwierdzic ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#214 PostWysłany: 25 Paź 2015 23:31 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
bicyk1 napisał(a):
z tego rzutu kamery mozna zobaczyc tylko jakies 25 % Kolosseum ale jakies rusztowanie tam widac ktos byl ostatnio i moze potwierdzic ?


Byłem na początku października, rusztowanie stało od strony Palatynu.
Góra
 Profil Relacje PM off
bicyk1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#215 PostWysłany: 26 Gru 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Jak jest z tą audiencją papieża? Ona jest zawsze przez cały rok w środy o ile tylko papież jest w Watykanie? Czy zimą jak chłodniej i częściej pada to nie ma tej audiencji lub jest odwoływana w zależności od pogody? Na wikipedi pisze ze co sroda ale ciekawe co sie dzieje jak pogoda kiepska, jak papież to albo niedziela, albo sroda i chce byc pewnym co do tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#216 PostWysłany: 26 Gru 2015 21:39 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Jak pada to audiencja w sali audiencyjnej.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#217 PostWysłany: 26 Gru 2015 22:54 

DonCorrado napisał(a):
Jak jest z tą audiencją papieża? Ona jest zawsze przez cały rok w środy o ile tylko papież jest w Watykanie? Czy zimą jak chłodniej i częściej pada to nie ma tej audiencji lub jest odwoływana w zależności od pogody? Na wikipedi pisze ze co sroda ale ciekawe co sie dzieje jak pogoda kiepska, jak papież to albo niedziela, albo sroda i chce byc pewnym co do tego.


Zimą, przy złej pogodzie audiencja środowa jest w sali audiencyjnej Pawła VI. Natomiast w niedzielę o 12 jest audiencja na Placu Św. Piotra bez względu na pogodę.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#218 PostWysłany: 26 Gru 2015 23:01 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
bicyk1 napisał(a):
z tego rzutu kamery mozna zobaczyc tylko jakies 25 % Kolosseum ale jakies rusztowanie tam widac ktos byl ostatnio i moze potwierdzic ?


Nie wiem, czy jeszcze potrzebne - w grudniu rusztowania były od strony Forum Romanum (na tej najwyższej części).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#219 PostWysłany: 27 Gru 2015 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
jawach , Higflyer dzięki tylko tak szukam jeszcze o tej sali, tam też wchodzi każdy czy dopóki wszyscy się jeszcze mieszczą czyli kto pierwszy ten lepszy bo przeciez pojemność mniejsza jak plac sw. Piotra.

Na Anioł Pański w niedziele bylem, ale teraz planuje zabrac kogos i po prostu celuje zeby tam byc albo niedziela, ale wolal bym srode.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#220 PostWysłany: 04 Sty 2016 05:39 

Sala mieści 6-7 tysięcy ludzi, dlatego @DonCorrado trzeba zamówić wejściówkę. Tutaj jest info jak to zrobić: http://www.niebieskaplaneta.pl/index.ph ... -u-papieza
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group