Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Cze 2014 13:36 

Mikelek napisał(a):
W takich sytuacjach idealny byłby fotelik na stelażu wózka. Ryan weźmie go bezpłatnie, a potem do samochodu wystarczy wymontować i gotowe.
W zasadzie największy problem jest z ceną - takie wózki są znacznie droższe, ale zawsze można kupić używany. Gdyby mnie się miało urodzić trzecie dziecko (a mam nadzieję, że jeszcze mi się urodzi :) ), to na 100 procent kupowałbym właśnie taki wózek, dla wygody przewożenia w samochodzie, ale też żeby od razu było łatwiej z lataniem.

witam....... ja mam taki fotelik ktory sie montuje do stelaza wozka, wozek zabieram bezplatnie.....
Skad wiesz ze ryan weznie go bezplatnie???????
z tego co pisze u nich na stronie to bezplatnie sa przewoznone tylko spacerowki???????
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 17 Cze 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Nie przyglądałem się nigdy dokładnie, ale widziałem wiele wózków znacznie większych niż spacerówki (jeśli masz na myśli wózki składane w parasolkę), zostawiane przy schodach do samolotu i pakowane do luku bagażowego. Poza tym fotelik jest częścią wózka, nie sądzę żeby ktoś robił problem, że niby trzeba go zdjąć i zabrać ze sobą do kabiny, a tylko dół leci w luku, to by było totalnie bez sensu ;)

Cyt.: "Nieodpłatnie można przewieźć 2 sztuki akcesoriów dziecięcych na dziecko — 1 wózek dziecięcy plus jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne. Dwie sztuki akcesoriów dziecięcych przewożonych nieodpłatnie można oznakować na lotnisku w punkcie nadawania bagażu, który jest zamykany 40 minut przed planowanym wylotem."
http://www.ryanair.com/pl/pytania/na-ja ... iemowleta/
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 17 Cze 2014 18:53 

Czyli bez problemu mogę zabrać wózek z gondolką plus fotelik samochodowy?
Brzmi nazbyt optymistycznie
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 17 Cze 2014 19:14 
Awatar użytkownika

kibek napisał(a):
Czyli bez problemu mogę zabrać wózek z gondolką plus fotelik samochodowy?
Brzmi nazbyt optymistycznie

Też z początku nie wierzyłem jak czytałem ;) Może to jest ta nowa strategia Ryana, żeby być bardziej "frontem do klienta"?
W każdym razie, jeżeli mają takie informacje na swojej oficjalnej stronie internetowej, to nie ma powodu, żeby w nie wątpić. W razie czego można sobie taką stronę wydrukować, albo mieć ze sobą przy gate tablet/smartfon i pokazać pracownikom. Powinno zadziałać.
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 17 Cze 2014 19:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 108
Kilometry: 135 330
Dzisiaj weszła nowa oferta, Family Extra: http://www.ryanair.com/pl/family/
W tym obniżenie ryczałtu za niemowlaka do €20 :)
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 17 Cze 2014 19:33 
Awatar użytkownika

luziczek napisał(a):
Dzisiaj weszła nowa oferta, Family Extra: http://www.ryanair.com/pl/family/
W tym obniżenie ryczałtu za niemowlaka do €20 :)

Chyba O'Leary usłyszał, że w PL na jego linię mówi się "pekaes" i jakie to ma konotacje 8-)
Mnie się zmiany podobają, mogliby tylko bagaż rejestrowany dawać ze zniżką nawet jeśli nikt dorosły takiego nie wykupi ;) Ale i tak zmiana jakościowa jest widoczna, a w połączeniu z nową stroną internetową to w ogóle wygląda jakby w miejsce Ryana wszedł całkiem nowy przewoźnik...
 Relacje PM off
luziczek lubi ten post.

#47 PostWysłany: 17 Cze 2014 19:51 

niebieski
a z nosidlami jak bylo tak jest nadal: trzeba nadawac na bagaz i placic bo Ryan takiego wynalazku nie uznaje. :(

a co ja poradze, ze wozka nie posiadam
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 17 Cze 2014 20:32 

Co to jest nosidło?
Chodzi o fotelik samochodowy?
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 17 Cze 2014 20:41 

niebieski
kibek napisał(a):
Co to jest nosidło?
Chodzi o fotelik samochodowy?

taki wynalazek do noszenia dziecka na plecach jak w plecaku. Ryanair jako jedyna chyba linia:
- po pierwsze odbiera go juz na check-inie i kaze dzieciaka po lotnisku nosic na rekach
- po drugie kaze sobie za to placic
Wszystkie inne linie przewoza takie rzeczy za free

Skoro nie mam wozka, to chyba jasne ze alternatywnym rozwiazaniem nie jest fotelik samochodowy.
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 17 Cze 2014 21:21 

OK rozumiem.
A możesz coś polecić z takich nosidełek? Jak z wygodą użytkowania? To jest powyżej 9 miesięcy?

BTW Czy ktoś ma doświadczenia z przewożeniem wózka plus fotelik w Wizzie?
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 21 Lip 2014 16:25 

A ja mam pytanie czy ktos wie czy mogę poleciec z samym fotelikiem bez wozka.Chodzi mi zeby nie oddawac fotelika z bagazem tylko podejsc z nim tak jak z wozkiem pod drzwi samolotu.
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 22 Lip 2014 10:03 

Zbanowany
tamarars napisał(a):
A ja mam pytanie czy ktos wie czy mogę poleciec z samym fotelikiem bez wozka.Chodzi mi zeby nie oddawac fotelika z bagazem tylko podejsc z nim tak jak z wozkiem pod drzwi samolotu.

Moim zdaniem nie powinno być problemu z tym
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 11 Wrz 2014 09:50 

Poznań-Rzym Ciampino
Ostra kontrola osobista, ale bez problemu przenieśliśmy 2 duże słoiki z jedzeniem dla córki.

Rzym Ciampino-Poznań
Kontrola jak "strajk włoski", powoli i "no problemo". Na pokład wnieśliśmy 1,5 litrową wodę dla małej. :D

Łóżeczko turystyczne nadawaliśmy jako bagaż niewymiarowy - darmowo w ryanair. Wózek turystyczny został oklejony i pozostawiony przy samolocie. W Poznaniu przy lądowaniu wystawiono nam przy wózku także łóżeczko, więc czekanie na bagaż mieliśmy "z głowy'.

Szelki amsafe dostaliśmy od obsługi już na pokładzie samolotu, nie zamawiałem ich wcześniej, tylko poprosiłem o nie na pokładzie.
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 20 Wrz 2014 21:21 
Awatar użytkownika

HON fly4free
SuperLoda96 napisał(a):
Najwyraźniej wszystko zależy od załogi niestety ... czasami rozumieją podróżowanie z dziećmi i jak tylko mogą tak to ułatwiają, ale zdarza się niestety też że jest wręcz odwrotnie bardzo to utrudniają i często stwarzają straszne niepotrzebne problemy ...

Niestety muszą to potwierdzić. Raz w Warszawie na lotnisku Chopina podczas kontroli bezpieczeństwa gość kazał wrzucić butelkę z wodą o poj. 0,33l. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to że bierzemy ją zawsze dla dziecka, bo jest z tzw. "dziubkiem", czyli małemu dziecku łatwiej się z niej napić, niż z butelki 0,5l z szerokim otworem, które są do kupienia na lotnisku lub w samolocie. Gdy zaproponowałem, że wyleję wodę i wezmę pustą butelkę, stanowczo zaprotestował. Po krótkiej wymianie zdań nie udało się Pana przekonać i wyrzucił butelkę do kosza.
We wszystkich pozostałych naszych lotach bez żadnego nawet pytania, butelka 0,33l czy 0,5l przechodziła przez kontrolę - widzieli że mamy małe dziecko. Z wózkiem nigdy w LCC nie było problemu, mimo że nasza córka ma już 4,5 roku :) Czasami nawet udawało się poprosić o wpuszczenie do kolejki priorytetowej w W6 czy FR. Raz nawet sami zawołali :)
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 22 Wrz 2014 08:25 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

sofizmat napisał(a):
nosidło [..] Ryanair jako jedyna chyba linia po pierwsze odbiera go juz na check-inie i kaze dzieciaka po lotnisku nosic na rekach, po drugie kaze sobie za to placic. Wszystkie inne linie przewoza takie rzeczy za free
A to ciekawostka :o. Razem z naszymi dziećmi wielokrotnie z nosidłem górskim (doprecyzowując: Vaude Jolly Light) lataliśmy Ryanairem - i nigdy nie było żadnych problemów. Procedura taka sama, jak wszędzie: wybór pomiędzy nadaniem do luku bagażowego, a wniesieniem na pokład. Obydwie opcje oczywiście za free.

Czy mogę wiedzieć, gdzie Wam kazali zapłacić za nosidło :?:
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:31 

niebieski
Za nosidlo placilam dwukrotnie:
- lot Bruksela-Charleroi Trapani
- lot Bruksela-Charleroi-Warszawa

Nosidlo Deuter Kid Comfot III. na obydwu lotach potraktowane zostalo jako sprzet dodatkowy i musielismy je oddac juz na check-inie. Uzasadnienie bylo takie, ze ich warunki przewozu mowia wyraznie o wozkach, a to ewidentnie wozek nie jest.

Musze powiedziec, ze tak mnie tym zaintrygowales, ze az spojrzalam jak to Vaude wyglada. No nie rozni sie zbyt wiele od Deutera - tez jest to dosyc duzy klamot na stelazu i z daszkiem. Nie wiem, skad zatem roznica w traktowaniu.
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 22 Wrz 2014 11:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

sofizmat napisał(a):
Za nosidlo placilam [..] Bruksela-Charleroi Trapani [..] Nosidlo Deuter Kid Comfot III. na obydwu lotach potraktowane zostalo jako sprzet dodatkowy i musielismy je oddac juz na check-inie.
Nasze Vaude wygląda prawie identycznie jak Wasz Deuter - ten sam typ nosidła 8-). Lot Bruksela Charleroi - Bolonia. 3 miesiące temu, młodsza córka w nosidle Vaude (2 lata z małym haczykiem). Żadnych problemów, żadnych dodatkowych kosztów. Dół nosidełka załadowany rzeczami "do plażingu" ;)

Mhmm, może to kwestia indywidualnego podejścia? Albo upierdliwości? Ja na Twoim miejscu bym się opierał i kłócił. Wiele razy coś, co "nie dało się" (vide => szklane opakowania 330ml z dżemami, wiezione z maltańskiego Gozo do Polski via Włochy), jednak "dało się". Chyba jednak w grę wchodzi po prostu tak zwany czynnik ludzki: ktoś się uprze, jest służbistą - i trzeba "zmiękczać materię"...
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 17 Sty 2015 10:22 

Loty: 22
Kilometry: 38 268
rozumiem, że nie będzie problemu z takim wózkiem w ryanair
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... HUQMyhIMEg

po złożeniu robią się z niego 2 części /osobno koła osobno reszta/
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 25 Sty 2015 08:38 

Problemu nie będzie, powiedz tylko że ma dwie części bo każdą osobno okleją na odprawie
 Relacje PM off
MSG lubi ten post.
MSG uważa post za pomocny.

#60 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:48 

Loty: 86
Kilometry: 126 541
nethegezyp2113 napisał(a):
tamarars napisał(a):

Moim zdaniem nie powinno być problemu z tym

Podbijam pytanie.
Chce zabrac ze soba sama podkladke do auta dla 6-latki. Do podrecznego nie wejdzie, ale lapie sie na darmowe 'akcesorium' dla dziecka. Czy moge z tym isc prosto do samolotu czy musze odstac swoje na check in zeby mi to okleili?
Przerabial to ktos w praktyce?

[ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości