Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Kwi 2019 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Ciekawą opcją w FR przy podróży z niemowlakiem wydaję mi się takie rozwiązanie
Podróżują 2pax+Infant
1) Kupujemy 3x bilet dla dorosłego
2) Na czacie zmieniamy dorosłego na infanta
3) dokupujemy za 15 E opcję zabierz rzeczy dla niemowlaka. Przy różnych trikach, tanich biletach, czy voucherach zawsze wyjdzie trochę taniej
4) Mamy zapewnione dodatkowe miejsce dla infanta na pokładzie

Załączniki:
Zrzut ekranu (799).png
Zrzut ekranu (799).png [ 35.08 KiB | Obejrzany 12336 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#102 PostWysłany: 11 Kwi 2019 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Kiedy to sie pojawilo? Wydaje mi sie ze mozna bylo kiedys kupic extra infant seat, i bagaz normalnie przyslugiwal...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 11 Kwi 2019 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Co do Extra Infant Seat to w regulaminie jest napisane, że można kupić dodatkowe miejsce dla niemowlaka ale bez przywilejów bagażowych takich jakie ma "bilet dla niemowlaka"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Jak rozumieć tekst z ramki którą wstawił @Gaszpar?

"...możesz bezpłatnie przewieźć składany wózek i dodatkowo mały bagaż, na przykład fotelik samochodowy lub łóżeczko turystyczne..."

Z tego wnioskuję, że mogę zabrać na pokład wózek + bagaż którym może być fotelik i wtedy 5kg na inne rzeczy nie przysługuję?
Gdzieś w temacie wyczytałem wózek + fotelik + bagaż do 5kg.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Bagaż 5kg dla dziecka poniżej 2 lat. Zabiera osoba towarzysząca. Wg regulaminu wszystko co ma więcej niż 20 kg (łóżeczko turystyczne, wózek, nosidło) jest zabierane do luku w cenie 15€.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... ildren#0-5

Oraz link do tabeli opłat dodatkowych: https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... entre/fees

Myślę, że jest to spowodowane 'przemycaniem' większej ilości bagażu, i kilogramów, właśnie w wózku. Zamiast przewozić prawidłowo sam wózek itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 11 Kwi 2019 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Trochę się rozjaśniło, dzięki.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 12 Kwi 2019 18:29 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
A co w przypadku dzieci w wieku 2+?
Darmowy wózek przysługuje, a co z ewentualnym dodatkowym fotelikiem/podkładką samochodową.?
Czy to już jest traktowane np. jako sztuka bagażu wykupionego z prioritypass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 23 Kwi 2019 14:19 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 3
Cześć, za kilka tygodni czeka nas pierwszy lot z córeczką (niemowlakiem).
Chciałabym zabrać fotelik na pokład samolotu, ale na czacie Ryanair i z regulaminu dowiedziałam się, że akceptują tylko foteliki z pasem 5-punktowym, nawet, jeśli fotelik z pasem 3-punktowym posiada homologację samolotową, podobno musiałby być przewożony w luku bagażowym, co nie wchodzi w grę (nie będę ryzykować uszkodzeniem fotelika).

Czy faktycznie Ryanair tego pilnuje i na pokład wpuszczają tylko z fotelikiem z pasem 5-punktowym, czy lataliście też z 3-punktowym? Sprawdzają czy fotelik posiada homologację samolotową? Nasz, pomimo, że jest jednym z najbezpieczniejszych na rynku, nie ma homologacji samolotowej, a wolę uniknąć nieporozumień przed samym lotem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 23 Kwi 2019 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
onaaa napisał(a):
na czacie Ryanair i z regulaminu dowiedziałam się, że akceptują tylko foteliki z pasem 5-punktowym


Tutaj jest esencja.

Tylko 5 punktowy, tylko z atestem, tylko tyłem do kierunku lotu, tylko w wypadku wykupienia dodatkowego miejsca.

Np Maxi Cosi Pebble

Załącznik:
maxi.jpg
maxi.jpg [ 126.52 KiB | Obejrzany 12160 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 23 Kwi 2019 14:37 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 3
Ok, czyli sprawa z rodzajem fotelika jest już jasna :) A jeśli chodzi o wykupienie dodatkowego miejsca? Wykupiliśmy dla Młodej zwykły bilet dla niemowlaka (120 zł), czy on uprawnia do zabrania fotelika na pokład? Pan z czatu napisał jedynie, żeby przed lotem podejść do asystenta na lotnisku, nie pisał nic o dodatkowej opłacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 23 Kwi 2019 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
nie uprawnia. Musi siedzieć na kolanach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 23 Kwi 2019 14:43 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 3
Dziękuję za odp. Krótko mówiąc fail z naszej strony... Gdybym wcześniej poczytała forum, skorzystałabym z opcji extra infantseat, wyszłoby taniej, a mielibyśmy miejsce na fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 28 Kwi 2019 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Mam pytanie dotyczące Waszych doświadczeń z wózkiem dziecięcym dla dziecka <2r.ż (jako opcji wliczonej cenę biletu?. Czy ktoś nadawał wózek dwuczęściowy przy check in w pokrowcu? Nikt nie robił z tym problemu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 28 Kwi 2019 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Ja nadawalam sporo razy ostreczowany czarna folia, zawsze bez problemu.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 29 Kwi 2019 04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Dokładnie. Obsługa może się ew. zapytać czy wózek jest jedno czy wieloczęściowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 29 Kwi 2019 06:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
mahalnet napisał(a):
Wg regulaminu wszystko co ma więcej niż 20 kg (łóżeczko turystyczne, wózek, nosidło) jest zabierane do luku w cenie 15€.

Nie powinno mieć więcej.Limit jest do 20 kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 28 Maj 2019 15:50 

Rejestracja: 28 Maj 2019
Posty: 1
Mam pytanie czy ktoś kupił "Infant Extra Seat" a malucha wiózł na kolanach przy starcie i później posadził na czas lotu na wykupionym wspomnianym miejscu?

Antek12 napisał(a):
onaaa napisał(a):
na czacie Ryanair i z regulaminu dowiedziałam się, że akceptują tylko foteliki z pasem 5-punktowym


Tutaj jest esencja.

Tylko 5 punktowy, tylko z atestem, tylko tyłem do kierunku lotu, tylko w wypadku wykupienia dodatkowego miejsca.

Np Maxi Cosi Pebble

Załącznik:
maxi.jpg


Czy jesteś pewien swojej wypowiedzi?
bo moim zdaniem żaden fotelik nie spełnia wymogów Ryanair... a na czatcie online nie można się z nimi dogadać bo jedyne co potrafią to wkleić regulamin który przeczytałem sam na http://www..
Ten który podałeś jest przede wszystkim 3 punktowy i skierowany tyłem do jazdy (bo tak lepiej w samochodzie)
a regulamin mówi montażu: "Być skierowany do przodu" a nie tyłem...

żeby nie być gołosłownym...
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 21 Lip 2019 18:29 

Rejestracja: 27 Mar 2010
Posty: 261
niebieski
Cześć!

Po powiększeniu rodziny pierwszy lot, w dodatku FR.

Bilet dla syna wykupiony, możliwość zabrania 2 dodatków dla niego tutaj rozczytana.

W celu upewnienia:

1. Składane łóżeczko turystyczne oddaję przy dropie dużego bagażu rejestrowanego i leci sobie ono jako dodatkowy bagaż dla młodego?

2. Czy wózek spacerówka - który nie jest parasolką, tylko składany "w kostkę" - z delikatnym materiałowym pseudo-pokrowcem mogę wziąć z sobą przez security i podczas boardingu oddać obsłudze do schowania w kabinie samolotu (nie luku bagażowym)? Tzn. czy mogę mieć wózek do momentu wejścia na pokład przekazując go po przekroczeniu drzwi samolotu do obsługi? Nie chcę, by wózkiem miotano na lewo i prawo, stąd moje pytanie (tak, wiem, należy streczować jak się oddaje do luku :))

3. Co z nosidłem, tzn. czy Żona może przejść z 1 letnim dzieckiem (w dniu lotu skończone 12 mc) z założonym nim na piersi? Czy typowo na rękach bez nosidła? Czy nosidło jakoś dziwnie podliczą, czy swobodnie uda się przejść przez security i dalej na pokład?

Z góry dzięki - szczególnie rodzicom - za odpowiedź!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 02 Sie 2019 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
docent82 napisał(a):
A co w przypadku dzieci w wieku 2+?
Darmowy wózek przysługuje, a co z ewentualnym dodatkowym fotelikiem/podkładką samochodową.?
Czy to już jest traktowane np. jako sztuka bagażu wykupionego z prioritypass?


Odpowiem, bo sam szukalem ostatnio aktualnych informacji:

W przypadku dzieci do 12 roku zycia, można bezpłatnie zabrać wózek plus fotelik samochodowy lub łóżeczko turystyczne. Przedmioty zostaną nadane do luku bagażowego. Wózek można rowniez oddać bezpośrednio do luku na płycie lotniska, wcześniej należy go zgłosić do punktu odprawy bagażowej. W cenie biletu dla każdego pasażera powyżej 2 lat jest bagaż podręczny (40x20x25cm bez limitu wagi) zabierany na pokład.

edit: obecnie to plus to chyba najwieksza zaleta w stosunku do Wizzair, kiedy lecimy z dzieckiem. W Wizzie bezplatnie mozemy zabrac albo wozek, albo fotelik...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 07 Sie 2019 07:43 

Rejestracja: 06 Sie 2019
Posty: 7
W maju w sytuacji z dzieckiem powyżej 2 lat - spacerówka oddana przy wejściu na pokład, fotelik nadany w punkcie bagażu ponadwymiarowego. Ponadto zabrana podkładka dla starszego dziecka. Wszystko bez problemu w obie strony i bez dodatkowych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group