Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 29 Cze 2014 22:08 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no to ja to jestem gamoń :(
dopiero teraz natrafilem na ten temat.
W lutym rezerwowalem loty na łączną kwotę :
Total paid 1569.78 PLN
FX rate 0.25671 EUR
Total paid
in card holders currency 402.98 EUR

Z kredytówki zeszło mi grubo powyżej 1700zł
Niestety nie zaznaczyłem tego okienka o przewalutowaniu.
Na wyciągu mam info o kwocie w EUR , kurs i tą kwotę 1760zł ( wyglada tak jakbym placił za granicą EUR)
Mógłby mnie ktoś poratować jak próbować odzyskać nadpłaconą kwotę?
Pismo do banku ( ma ktoś może sprawdzony wzór? )
Czy reklamacja do Ryanair?
Dodam,że 2 tygodnie temu znów rezerwowałem tak samo więc zakładam,że będzie podobnie ( czekam na wyciąg z KK )
Z góry wielkie dzięki![/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 30 Cze 2014 10:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Przecież kolega jeden post wcześniej opisał pod jaki adres Ryanair pisać i nawet załączył przykładowe pismo :roll: oczywiście w banku też można reklamować, ale myślę że najlepiej w drugiej kolejności (gdyby Ryanair odrzucił) i tu już zależy od wystawcy karty (banku) gdzie pisać i jak procedura wygląda
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 30 Cze 2014 12:34 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Washington napisał(a):
Przecież kolega jeden post wcześniej opisał pod jaki adres Ryanair pisać i nawet załączył przykładowe pismo :roll: oczywiście w banku też można reklamować, ale myślę że najlepiej w drugiej kolejności (gdyby Ryanair odrzucił) i tu już zależy od wystawcy karty (banku) gdzie pisać i jak procedura wygląda



ok miałem problem z otwarciem załączników :( już wszystko gra - dokumenty wysłane tak samo jak kolega. Ciekawe ile im zajmie reklamacja.
Przy okazji wszelkie federacje konsumentów twierdzą,że nie mogą działać w sprawie ponieważ dotyczy to podmiotu w Irlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 10 Lip 2014 11:29 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
Mam do was pytanie jak ominąć opcję aby ryanair nie liczył po swoim złodziejskim kursie 4.4 za Euro?
według tego poradnika ( http://www.fly4free.pl/rezerwacja-bilet ... -poradnik/) po podaniu kwoty w euro powinien przewoźnik podać ile to jest złotych a u mnie tej opcji nie ma, na dowód pokazuje zrzut z ekranu.

Image

Czemu nie mam możliwości aby kliknąć informacje i odznaczyć opcje przewalutowania po kursie przewoźnika z Irlandii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 10 Lip 2014 11:31 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
jarekrk napisał(a):
Mam do was pytanie jak ominąć opcję aby ryanair nie liczył po swoim złodziejskim kursie 4.4 za Euro?
według tego poradnika ( http://www.fly4free.pl/rezerwacja-bilet ... -poradnik/) po podaniu kwoty w euro powinien przewoźnik podać ile to jest złotych a u mnie tej opcji nie ma, na dowód pokazuje zrzut z ekranu.

Czemu nie mam możliwości aby kliknąć informacje i odznaczyć opcje przewalutowania po kursie przewoźnika z Irlandii?

Opcja ta pojawia się po wpisaniu numer karty płatniczej.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off
jarekrk lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 10 Lip 2014 11:37 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
Dzięki, szkoda, że nie zauważyłem tego jak rezerwowałem z Malagi powrót do Polski (ok 100 zł w plecy przez kurs 4.4) no ale człowiek się całe życie uczy.
Drugie mam pytanie przy okazji czy mogę na jednej rezerwacji zrobić np. wylot w jedno miejsca a powrót w zupełnie inne?
Jeśli tak to jak? Jak daje powrót to zawsze tylko data się pojawia i w to samo miejsce oczywiście, a nie ma opcji chyba coś ala dodaj do koszyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 10 Lip 2014 11:42 

Na jednej rezerwacji się NIE DA zrobić rezerwacji z różnymi lotniskami wylotu i przylotu (dwie osobne, drugą z zagranicy w zł po zastosowaniu znanego w ryanair "myku")

myk-zmiana-waluty-w-procesie-kupowania-biletu-ryanair,181,9574
Góra
 PM off
jarekrk lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 10 Lip 2014 14:11 

Rejestracja: 16 Cze 2014
Posty: 39
Bardzo dziękuje za pomoc.

Jeszcze mam do was pytanie jak założę, konto w Euro np. w Aliorze to wtedy Ryanair już nie gra tak bardzo w klocki bo nawet jak kupuje lot z PL w złotych to tylko raz przewalutowuje na Euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 15 Lip 2014 15:41 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Podbijam pytanie Jarka. Też mnie to interesuje.

Też szkoda, że przy 4 lotach nie zauwazyłam tej opcji. Ilekroć zabukowałam powrotny bilet z Rzymu do W-wy, to obok kwoty euro widniała kwota w PLN (w nawiasie), to mogłam skorzystać z odznaczania tej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 15 Lip 2014 15:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
jarekrk napisał(a):
Bardzo dziękuje za pomoc.

Jeszcze mam do was pytanie jak założę, konto w Euro np. w Aliorze to wtedy Ryanair już nie gra tak bardzo w klocki bo nawet jak kupuje lot z PL w złotych to tylko raz przewalutowuje na Euro?


ale może w drugą stronę Cię podwójnie przewalutować - płatność powinna być w euro, a policzy w złotówkach po swojemu, które bank jeszcze przeliczy na euro z powrotem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 16 Lip 2014 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
maciejwroclaw napisał(a):
jarekrk napisał(a):
Mam do was pytanie jak ominąć opcję aby ryanair nie liczył po swoim złodziejskim kursie 4.4 za Euro?
według tego poradnika ( http://www.fly4free.pl/rezerwacja-bilet ... -poradnik/) po podaniu kwoty w euro powinien przewoźnik podać ile to jest złotych a u mnie tej opcji nie ma, na dowód pokazuje zrzut z ekranu.

Czemu nie mam możliwości aby kliknąć informacje i odznaczyć opcje przewalutowania po kursie przewoźnika z Irlandii?

Opcja ta pojawia się po wpisaniu numer karty płatniczej.


Jak to wygląda na chwilę obecną? Wylot z Niemiec RT - żadne okienka do odhaczania nie wyskakują po wpisaniu numeru karty i innych danych. Dawno nie kupowałem nic na stronie Ryana, więc średnio się orientuję. Czy pobiorą normalnie w € czy będzie kombinowanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 16 Lip 2014 20:31 

Ja innego sposobu jak zmiana mykiem waluty na zł z zapłatą kk Mastercard poprzednjo citi wizzair a teraz kk Mastercard reiffeisen nie znam, nawet wychodzą fajne kursy przeliczenia (żeby było ciekawie mam kk Bph ryanair ale jak mi przewalutowalo po zlodziejskim kursie to jej nie używam)
Góra
 PM off  
      
#93 PostWysłany: 16 Lip 2014 20:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
szymonpoznan1 napisał(a):
Jak to wygląda na chwilę obecną? Wylot z Niemiec RT - żadne okienka do odhaczania nie wyskakują po wpisaniu numeru karty i innych danych. Dawno nie kupowałem nic na stronie Ryana, więc średnio się orientuję. Czy pobiorą normalnie w € czy będzie kombinowanie?


Może być. Ostatnio też nie pojawiło mi się okienko, zapłaciłem i właśnie jestem w trakcie batalii reklamacyjnej ;) Nie pobrało w Euro..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 16 Lip 2014 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
A jednak pojawiło się, ale be opcji odhaczenia. . . I co teraz? Pozostaje chyba tylko kombinowanie z 'samodzielnym przewalutowaniem' z lotem z polski w drugiej karcie...

Załączniki:
Zrzut ekranu 2014-07-16 o 21.04.22.png
Zrzut ekranu 2014-07-16 o 21.04.22.png [ 101.18 KiB | Obejrzany 1454 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 16 Lip 2014 21:22 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Szymon, kliknij na słowo "informacji" - jest tam miejsce do odhaczenia jak wcześniej. :)

Załączniki:
ryan_platnosc.png
ryan_platnosc.png [ 85.77 KiB | Obejrzany 1437 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 16 Lip 2014 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Heh, klikałem i nic się nie pojawiało na 100%. Kupiłem z opcją 'przewalutowania' poprzez 'drugą kartę'. A teraz fakt, jak z innej przeglądarki wejdę to jest tam opcja odhaczenia :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 17 Lip 2014 11:51 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Washington napisał(a):
ale może w drugą stronę Cię podwójnie przewalutować - płatność powinna być w euro, a policzy w złotówkach po swojemu, które bank jeszcze przeliczy na euro z powrotem ;)


Hehe, właśnie wczoraj się tak popisałem. Kwota w €, karta w € - myślę sobie nie będzie problemów. Co prawda pojawiła się kwota również w PLN, ale pomyślałem że to tylko tak orientacyjnie. A tu się okazało, że zamiast 25€ pobrali ponad 27 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 22 Lip 2014 01:01 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 18
...i zacznie się zachowywać jak profesjonalna korporacja, których są zresztą tysiące na świecie, a które przecież nie oszukują swoich klientów w tak bezczelny sposób jak robi to Ryanair? Wiem, że moje pytanie jest może naiwne, ale nie rozumiem w jaki sposób wielka firma, której dochody po odliczeniu kosztów oraz po podatkach przekroczyły już od 2 czy 3 lat ponad 0.5 mld rocznie, może w tak prymitywny oraz kiwać swoich jakby nie było klientów i żywicieli? Tułam się po świecie od ponad 30 lat, latałem i nadal latam najróżniejszymi liniami lotniczymi, od najdroższych po najtańsze, po wszystkich kontynentach, ze wschodu na zachód, z północy na południe w najróżniejszych bankach miałem KK w prawie wszystkich kolorach od srebra po platynę, z Visy, MasterCard & AmEx. Wydawane były i w Polsce, i na świecie... W tej chwili posiadam z Polski KK, która płacę czasami w sklepach w Londynie czy Dublinie, oraz kupując paliwo, głównie przy autostradach niemieckich. Nigdzie i nigdy, i przez nikogo nie byłem oszukiwany tak jak w momencie płacenia za bilet kupiony w Ryanair!!! Co ciekawe latałem tymi liniami jak jeszcze im się nie śniło, że będą latać z i do Polski i muszę przyznać, że wtedy było normalnie (!). Zilustruję to co napisałem, wyciągiem z ryanair'owego listu, w którym łaskawie mnie poinformowano, co następuje:

Całkowita opłata, Podatki, opłaty i obciążenia 35.99 EUR
Opłata za kartę kredytową 0.72 EUR
Metoda płatności MC
Nazwa konta ... XXXX ...
Numer karty ... XXXX ...
Wartosć płatności 36.71 EUR
Suma płatności 36.71 EUR

Kurs wymiany 4.42223 PLN
Suma płatności 162.34 PLN


Pierwsza sprawa: Opłata za kartę kredytową dokładnie 2% o transakcji, podczas gdy ustawowo stawki zostały już ponoć zmniejszone do 0.5% w całej Europie???
Druga sprawa/Trzecia sprawa: Przewalutowanie oraz co w konsekwencji powoduje absurdalny Kurs wymiany. Mam pytanie do zorientowanych, bo nie interesują mnie sprawy z punktu widzenia bankowych zawiłości, jak to się dzieje, że nigdzie podróżując z polską KK nie ma tak niekorzystnych kosztów i przeliczeń jak w Ryanair? Nie tak dawno bo w tamtym tygodniu robiąc zakupy w wielkiej sieci w Londynie za GBP zapłaciłem trochę ponad aktualnego kursu bankowego, a za diesel/ON na niemieckiej autostradzie EUR wyszło nieco ponad 4.20? Zaznaczam, że nigdy nie "trzymałem się" za KK i oglądałem ją na lewo i na prawo przed użyciem. Skoro się zarabia, to się wydaje. A KK jest narzędziem, które ułatwia życie. To wszystko, Jednak od pewnego czasu, wchodząc w relacje z ta firmą, zaczynam się obawiać, co jeszcze może się wydarzyć nieprzewidzianego... W kontekście tego przykładowego lotu oceniam, że zostałem oszukany na +/- 10 PLN. Bo i suma wyjściowa jest niewielka. Przez ostatnie kilka lat, podejrzewam, że uzbierało by się kilkaset złotych. A przecież oprócz mnie latają miliony innych...


Drążąc ten temat dalej, zastanawiam się (z pozycji oszukiwanego klienta firmy) czy mam szansę na zaskarżenie bezczelnych oraz wykraczających poza granice przyjętych norm współżycia (na całym świecie), praktyk tego przewoźnika??? Skoro nie akceptuję takiego złodziejstwa, powinienem mieć statutową furtkę, żeby ominąć oszukańcze praktyki tych ludzi. Zresztą przecież ONI są dla mnie jako przewoźnik, który dostał licencję żeby służyć publice w postaci transportowania ich drogą lotniczą z miejsca A do miejsca B. Są przecież międzynarodowe instytucje, które prowadzą nadzór na tym w jaki sposób ów przewoźnik wypełnia swoje statutowe zadania. Nie może międzynarodowa firma kpić w żywe oczy ze swoich klientów, tylko dlatego, że stworzyła niebywały monopol i zniszczyła konkurencję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 22 Lip 2014 06:04 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 64
Loty: 48
Kilometry: 50 130
@atede: Mam dla Ciebie propozycję. Załóż tanią linię lotniczą i znieś wszystkie opłaty. Nie podoba się działanie firmy = nie korzystam z jej usług / nie kupuję jej produktów. PRL się skończył.

Cytuj:
żeby służyć publice w postaci transportowania ich drogą lotniczą z miejsca A do miejsca B.


Niestety mam złe wieści: linie lotnicze są po to aby przynosić profit swoim udziałowcom jak każda normalna linia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 22 Lip 2014 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
WMI-CRL - blokada 59.00 zł , rozliczone 59,00 zł
CRL - FSC - 29,99€ - blokada 126,81 zł, rozliczone 127,99 zł = 4,2677 zł / €
CAG - KRK - 57,99€ - blokada 245,21 zł, rozliczone 247,50 zł = 4,2680 zł / €

jak widać brak podwójnego przewalutowania
płatność VE PKOBP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group